فهرست این مقاله

آینه کاری سقف

تولید و اجرای آینه کاری سقف در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                     0912823524202188621912

 

آینه کاری سقف

آینه کاری سقف

اجرای آینه کاری روی هر پلتفرمی موجب زیباتر شدن فضای داخلی و در واقع طراحی دکوراسیون داخلی حرفه ای می باشد ، در این مقاله قصد داریم اجرای انواع آینه کاری روی سقف را بررسی کنیم و ویژگی های هر یک را به طور جداگانه شرح دهیم .

آینه کاری سقف از نظر نحوه ی نصب و اجرا ساخت ترین نوع آینه کاری روی دیوار محسوب می شود زیرا در هنگام نصب آینه های جورچین باید دقت لازم را جهت جلوگیری از افتادن آینه ها از روی سقف به عمل آورد ، در کشورهای مختلفی آینه کاری دیوار جزء مهم ترین بخش های طراحی دکوراسیون داخلی به شمار می رود اما سبک آینه کاری در هر کشور به شکل مجزاییست که در ادامه به آن می پردازیم .

 

انواع آینه کاری سقف از نظر نوع مکان    

  • آینه کاری روی سقف اتاق خواب
  • آینه کاری روی سقف پذیرایی
  • آینه کاری روی سقف تالارها
  • آینه کاری روی سقف اماکن ورزشی
  • آینه کاری روی سقف سالن های زیبایی
  • آینه کاری روی سقف فروشگاه های بزرگ و کوچک

 

فرآیند تولید و اجرای آینه کاری سقف

در اولین گام باید اندازه گیری دقیق صورت گیرد پس از اندازه گیری با توجه به فضای داخلی ساختمان و رنگ های بکار رفته در طراحی دکوراسیون داخلی نوع آینه کاری سقف و رنگ آینه ها تعیین خواهد شد ، در مرحله ی بعدی برش آینه ها در طرح مورد نظر توسط دستگاه CNC انجام می شود و پس از آن هریک از آینه ها به طور جداگانه تراش زده می شوند در نهایت هم آینه کاری روی سقف توسط افراد فنی و مجرب در این زمینه اجرا خواهد شد .

 

آینه کاری سقف به روش لوزی

اولین و متداولترین نوع آینه کاری که طبق یررسی های انجام شده بیش از 50 درصد سفارشات آینه کاری سقف را به خود اختصاص داده است آینه لوزی نام دارد ، در این روش تعدادی آینه با شکل لوزی یا دیاموند در کنار هم به صورت جورچین قرار می گیرند اما در جدیدترین طرح آینه کاری لوزی که به آینه کاری لوزی نگینی شهرت دارد در چهار طرف آینه لوزی مربع عای کوچکی قرار داده می شود .

 

آینه کاری سقف به روش تایل های مربعی و مستطیلی

در این روش تایل های مربعی و مستطیلی شکل طبق الگو کنار هم قرار داده می شوند اغلب در طرح آینه آنتیک از این روش جهت آینه کاری استفاده می شود ، برای ساختمان هایی که دارای فضای داخلی بزرگی هستند این روش آینه کاری سقف مناسب ترین گزینه به شمار می رود توجه نمایید که پس از برش آینه های توسط دستگاه CNC وارد دستگاه تراش خواهند شد و دور آینه ابزار زده می شود .

 

آینه کاری سقف به روش نامتقارن

در روش آینه کاری نامنظم تعدادی آینه با اشکال مختلف هندسی طبق الگوی خاصی کنار هم قرار داده می شوند به طوری که فاصله ای بین آینه ها وجود نداشته باشد ، این روش به آینه کاری پازلی هم شهرت دارد زیرا دقیقا مشابه پازل که تعدادی قطعات ناهمگون کنار هم قرار داده می شوند و یک تصویر منحصر بفردی را ایجاد می کنند این روش هم به همین شکل عمل می کند .

 

آینه کاری سقف به روش طرح شکسته

خاص ترین روش آینه کاری خانه که در ساختمان های لوکس اجرای می شود در این روش آینه هایی به طرح های ناهمگون و به ظاهر شکسته شده کنار هم قرار داده می شوند به طوری که از فاصله ی چند متری آینه ها به صورت شکسته دیده خواهند شد اما در واقع چنین چیزی واقعیت ندارد .

 

آینه کاری سقف به روش سه بعدی

در روش سه بعدی تعدادی آینه تراش خورده رنگی یا آنتیک روی ورق های PVC چسبیده شده سپس طبق الگو کنار هم قرار داده می شوند ، ضخامت های هر تکه از PVC ها باید متفاوت باشد که نمای سه بعدی ایجاد شود .

 

آینه کاری سقف به روش تایل های شش ضلعی  

نوع دیگری از روش های آینه کاری سقف که تایل های شش ضلعی طبق الگو کنار هم قرار می گیرند ، هنگام نصب این روش باید حتی 1 میلی متر فاصله بین آینه ها ایجاد نشود چرا که پس از چیدن چند عدد از آینه ها فاصله ها بیشتر می شود .

آینه کاری سقف به روش مدرن

برای اجرای آینه کاری مدرن از آینه های سه بعدی استفاده می شود به طوری که ابتدا هریک از آینه ها روی ورق های PVC چسبیده شده سپس طبق الگو کنار هم قرار داده می شوند ، در این روش به دلیل برآمدگی های مختلف آینه ها نسبت به یکدیگر یک نمای شبه سه بعدی ایجاد خواهد شد و به همین دلیل نیز به آن آینه کاری سقف به روش مدرن گفته می شود .

 

آینه کاری سقف با استفاده از آینه های رنگی

امروزه در اجرای طراحی دکوراسیون داخلی رنگ ها تاثیر بسیار زیادی دارند به همین دلیل بهتر است که از آینه های رنگی مطابق با رنگ های بکار رفته در ساختمان استفاده کرد به طور مثال برای ساختمانی رنگ کرم به عنوان رنگی اصلی در نظر گرفته شده است باید از آینه برنز بکار برد .

 

آینه کاری سقف با استفاده از نورپردازی مخفی

طرح جدیدی از آینه کاری که پس از اجرای طرح با استفاده از LED های رنگی پشت تایل های آینه نورپردازی مخفی صورت می گیرد ، این روش برای ساختمان هایی که دارای سقف های بزرگی هستند مناسب است ، لازم به ذکر است که در این روش نیز باید رنگ LED  با رنگ آینه های تطابق داشته باشد به طور مثال جهت اجرای آینه کاری سقف برنز باید از LED های آفتابی استفاده کرد .

 

آینه کاری سقف – ریموت دار

یکی دیگر از طرح های آینه کاری مدرن که با استفاده از ریموت نورپردازی مخفی روشن و خاموش می شود به طوری که حتی می توان رنگج نورپردازی و افکت های نمایش نور را توسط ریموت تغییر داد ، به طور مثال با فشردن دکمه ی FADE روی ریموت آینه کاری سقف رنگ های مختلف LED به صورت اسلایدشو نمایش داده می شود و نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد .

 

آینه کاری سقف – حسگر حرکتی 

در این طرح از آینه کاری سقف که با حرکت دست از قسمت تعیین شده روی آینه نورپردازی مخفی روشن و خاموش می شود ، فرآیند تولید آینه حسگر حرکتی بسیار زمانبر و پیچیده است به همین دلیل از قیمت بالایی برخوردار می باشد .

 

آینه کاری سقف – صفحه نمایش دار 

جدیدترین طرح آینه کاری که یک صفحه نمایش جلوی آینه و یک اسپیکر پشتن آینه قرار گرفته است به طوری که از طریق بلوتوث به گوشی های هوشمند متصل می شود بدین شکل براحتی می توانید ویدئو و موزیک مورد علاقه ی خود را پخش نمایید ، آینه کاری سقف صفحه نمایش دار در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

 

آینه کاری سقف – با قاب استیل 

در این طرح از آینه کاری جدید یک قاب استیل طلایی یا نقره ای به عنوان فریم دور آینه قرار می گیرد به طور مثال برای دیوارهای مشکی و طوسی رنگ باید از قاب های طلایی و مسی مدرن بکار برد .

 

آینه کاری سقف – کودک 

برای اتاق های کودکان نوعی از آینه کاری طراحی شده است که شخصیت های برجسته ی انیمیشنی مانند بتمن ، سوباسا و پینیکیو روی آینه حکاکی می شود بدین شکل کودکان براحتی سرگکرم خواهند شد ، آینه های کودک فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان قرار گرفته است .

 

آینه کاری سقف – متحرک 

با تولید آینه کاری متحرک دیگر جای هیچ گونه نگرانی برای جابجایی آینه ها نیست بدین شکل براحتی می توانید آینه ها را تنها با کمی هول دادن از یک نقطه به نقطه ی دیگر منتقل نمایید ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از آینه های متحرک بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

انواع آینه هایی که می توان جهت آینه کاری سقف استفاده کرد 

 

آینه کاری سقف - اینستاگرام

 

آینه کاری سقف - واتساپ

 

 

جهت ارتباط با کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند و سفارش آینه کاری سقف از طریق زیر اقدام نمایید

برای اطلاع از قیمت آینه کاری سقف و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید از طریق تماس با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری آینه کاری سقف مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تمامی آینه های استفاده شده جهت اجرای آینه کاری سقف دارای درجه کیفیت +A می باشد در ضمن به دلیل حذف واسطه ها قیمت گذاری بسیار مناسبی صورت گرفته است .

 

آینه کاری سقف

آینه کاری سقف

آینه کاری سقف

آینه کاری سقف

آینه کاری سقف

آینه کاری سقف

آینه کاری سقف

آینه کاری سقف

آینه کاری سقف

آینه کاری سقف

آینه کاری سقف

آینه کاری سقف

آینه کاری سقف

آینه کاری سقف

آینه کاری سقف

آینه کاری سقف

آینه کاری سقف

آینه کاری سقف

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون آینه کاری سقف در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

 

 

 

 

تیم تحریریه کولیوند