فهرست این مقاله

آینه کاری منزل

انجام انواع آینه کاری منزل در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                            0912823524202188621912

 

آینه کاری منزل

آینه کاری منزل

تزئین دکوراسیون داخلی با کنار هم قرار دادن آینه های با اشکال مختلف روی دیوار از اولویت های هر طراح دکوراسیون حرفه ای است به طور حتم همه شما آینه کاری روی دیوار را با طرح های گوناگون در منازل اطرافیان خود مشاهده کرده اید لذا به دلیل اهمیت آینه کاری منزل در طراحی دکوراسیون مدرن در این مقاله به جزئیات این تکنیک خواهیم پرداخت .

 

مکان هایی در ساختمان که روی آن ها می توان آینه کاری منزل را اجرا کرد 

 

آینه کاری منزل در کشورهای مختلف

در کشورهای اروپایی مانند کشورهای ایتالیا و هلند تمایل مردم بیشتر به آینه های ونیزی دکوراتیو است و به همین دلیل هم اکثر طرح های آینه ونیزی توسط هنرمندان کشور ایتالیا طراحی می شود از طرف دیگر کشورهای قاره آمریکا مانند کشوز آمریکا و کانادا گرایش مردم بیشتر به سمت آینه کاری نامتقارن و همچنین آینه با قاب های لوکس است .

آینه کاری منزل در کشور ایران تفاوت های زیادی با دیگر کشورها ندارد طبق بررسی های انجام شده از مشتریان صنایع شیشه و آینه کولیوند گرایش آن ها بیشتر به آینه کاری لوزی رنگی بوده است پس از آن آینه های قدی بیشترین فروش را به خود اختصاص داده است .

برای اجرای آینه کاری منزل خود می توانید به دلخواه یکی از آینه های رنگی تولید شده در صنایع شیشه و آینه کولیوند مانند آینه طلایی ، آینه برنز ، آینه مسی ، آینه آبی فیروزه ای و بنفش را انتخاب کنید .

 

انواع آینه کاری منزل صنایع شیشه و آینه کولیوند

  • آینه کاری لوزی روی دیوار
  • آینه کاری نامتقارن روی دیوار
  • آینه کاری مربعی روی دیوار
  • آینه کاری مستطیلی روی دیوار
  • آینه کاری آنتیک روی دیوار
  • آینه کاری طرح شکسته روی دیوار
  • آینه کاری روی سقف
  • آینه کاری روی میز تلویزیون
  • آینه کاری روی میز جلو مبلی

 

متداول ترین ابزاری که در آینه کاری منزل استفاده می شود

ابزار تراش دور آینه تقریبا در همه انواع آینه کاری در منزل روی آینه ها اجرا می شود از همین رو صنایع شیشه و آینه کولیوند با وارد کردن دستگاه بابلونی ایتالیا دور آینه را تراش 1.5 سانت ، 2 سانت و 3 سانت می زند برای اینکار ابتدا باید آینه ها در ابعاد مورد نیاز برش داده شوند سپس تک تک به صورت جداگانه وارد دستگاه شده و چهار طرف آن تراش زده خواهد شد .

 

انواع آینه هایی که می توان در آینه کاری منزل استفاده کرد

 

توجه داشته باشید که آینه کاری منزل با استفاده از آینه های رنگی به طبع قیمت بشتری هم نسبت به آینه ساده دارد ، قیمت هر کدام از آینه های رنگی هم با هم متفاوت است به طور مثال آینه طلایی 30 درصد از آینه برنز گران تر می باشد .

برای اجرای یک آینه کاری منزل به صورت حرفه ای باید طراحی دکوراسیون داخلی در نظر گرفته شود به عبارتی نوع آینه کاری و رنگ آینه باید با توجه به طراحی فضای داخلی و همچنین رنگ های بکار رفته در ساختمان انتخاب شود ، به طور مثال برای دیواری با عرض زیاد و ارتفاع کم که دارای رنگ کرم و قهوه ای است باید از آینه کاری منزل به صورت مستطیلی عمودی با رنگ برنز یا مسی استفاده کرد .

 

نحوه برش آینه ها برای آینه کاری منزل در صنایع شیشه و آینه کولیوند

بر خلاف برش آینه های قدی و یک تکه که می توان به صورت دستی و با الماس آینه ها را برش داد جهت برش آینه های آینه کاری منزل باید از دستگاه CNC استفاده کرد به طور که ابتدا ابعاد دیواری که قصد آینه کاری روی آن داریم را وارد دستگاه کرده سپس طرح مورد نظر را در نرم افزار دستگاه انتخاب کرده سپس خود دستگاه با توجه به طرح و ابعاد دیوار ، اندازه ای که آینه باید داشته باشند را تعیین می کند .

 

آینه کاری منزل – پشت تلویزیون

برخی از طراحان دکوراسیون داخلی دیوار پشت تلویزیون را برای آینه کاری انتخاب می کنند برخی دیگر نیز به دلیل اینکه تصاویر صفحه نمایش مدام در حال تغییر است این دیوار را جای مناسبی برای آینه کاری نمی دانند .

 

آینه کاری منزل به روش نامتقارن

یکی از جدیدترین روش های آینه کاری روی دیوار که برای طراحی دکوراسیون داخلی مدرن اجرا می شود آینه کاری نامتقارن نام دارد در این روش تعدادی آینه با اشکال مختلف طبق الگوی خاصی روی دیوار کنار هم قرار داده می شوند .

 

آینه کاری منزل به روش طرح شکسته

در این روش تعدادی آینه با شکل مثلثی نامتقارن کنار هم قرار داده می شوند نمای این نوع آینه کاری طوریست که به دلیل خطای چشم هر یک از آینه ها به صورت شکسته و ترک خورده دیده می شوند .

 

آینه کاری منزل به روش تایل های مربعی و مستطیلی 

بسیاری از طراحان دکوراسیون داخلی طراحی ساده و مدرن را به طرح های شلوغ ترجیح می دهند لذا آینه کاری با تایل های مربعی و مستطیلی به ویژه اگر با استفاده از آینه های آنتیک اجرا شود نمای بسیار زیبایی را ایجاد خواهد کرد .

 

آینه کاری منزل با استفاده از آینه های رنگی

با توجه به اهمیت بسیار زیاد رنگ های در طراحی دکوراسیون داخلی بهتر است که رنگ آینه ها با رنگ های بکار رفته در فضای داخلی مطابقت داشته باشد به طور مثال برای خانه ای که رنگ کرم به عنوان رنگ اصلی در نظر گرفته شده آینه کاری منزل با رنگ شامپیانی مناسب خواهد بود .

 

آینه کاری منزل با استفاده از آینه های سه بعدی

با استفاده از آینه های سه بعدی که از آینه های تراش خورده و ورق های PVC تشکیل شده است نیز می توان آینه کاری روی دیوار را اجرا کرد ، این روش یکی از جدیدترین روش های آینه کاری محسوب می شود .

 

آینه کاری منزل با نورپردازی مخفی

در طرح های جدید آینه کاری روی دیوار پس از اجرای طرح با استفاده از LED های رنگی پشت تایل های آینه نورپردازی مخفی صورت می گیرد ، به طوری که با لمس کردن قسمت تعیین روی آینه نور مخفی نمایان می شود ، لازم به ذکر است جهت اجرای آینه کاری منزل باید رنگ LED با رنگ آینه ها تطابق داشته باشد .

 

آینه کاری منزل – لمسی

طرح دیگری از آینه کاری روی دیوار که با لمس کردن قسمت تعیین شده روی آینه نورپردازی مخفی  پشت آینه ها روشن شده سپس با لمس مجدد همان قسمت نورپردازی مخفی خاموش خواهد شد .

 

آینه کاری منزل – ریموتی 

طرح دیگری از آینه کاری که با استفاده از ریموت نور مخفی روشن و خاموش می شود به طوری که حتی می توان رنگ نورپردازی و افکت های نمایش نور را توسط ریموت تغییر داد به طور مثال با فشردن دکمه ی fade روی ریموت رنگ های مختلف led به صورت اسلایدشو نمایش داده خواهد شد .

 

آینه کاری منزل – حسگر حرکتی 

در این طرح از آینه کاری با حرکت دست از قسمت تعیین شده روی آینه نور مخفی روشن و خاموش می شود ، فرآیند تولید آینه های حسگری بسیار زمانبر و پیچیده است به همین دلیل از قیمت بالایی برخوردار می باشد .

 

آینه کاری منزل – قاب استیل 

در این طرح از آینه کاری یک قاب استیل طلایی یا نقره ای به عنوان فریم دور آینه قرار می گیرد به طور مثال برای ساختمانی که دارای دیوارهای مشکی و طوسی است باید از قاب طلایی و مسی بکار برد .

 

آینه کاری منزل – دخترانه 

برای اتاق های دخترانه نوعی از آینه کاری طراحی شده است که شخصیت های برجسته ی سینمایی و هنری روی آینه حکاکی می شود این نوع آینه ها در پروژه های خاصی مورد استفاده قرار خواهد گرفت .

 

آینه کاری منزل – دو طرفه 

در سالن های بزرگ نوعی از آینه کاری مدرن و جدید دو طرفه اجرا شده که از هر دو طرف آینه می توان بکار برد این نوع آینه ها اغلب دارای قاب های استیل و هایگلاس رنگی می باشد ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از آینه های دو طرفه بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

آینه کاری منزل – بی نهایت 

طرح خاص دیگری از آینه کاری که با نام آینه بی نهایت شناخته شده است ساختار این نوع آینه ها به گونه ای است که یک عمق نورپردازی با طیف وسیع رنگی داخل آینه مشاهده خواهد شد .

 

آینه کاری منزل – متحرک 

با تولید آینه های متحرک دیگر جای هیچ گونه نگرانی برای جابجایی آینه ها نیست بدین شکل براحتی می توانید آینه ها را تنها با کمی هول دادن از یک نقطه به نقطه ی دیگر منتقل نمایید .

 

 

آینه کاری منزل - اینستاگرام

 

آینه کاری منزل - واتساپ

 

نحوه سفارش آینه کاری منزل به صنایع شیشه و آینه کولیوند 

شما می توانید جهت سفارش آینه کاری منزل به صنایع شیشه و آینه کولیوند با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند آینه کاری منزل را در طرح مورد نظر خود به صورت حضوری به کارشناسان ما سفارش دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب آینه کاری منزل در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط تیم خبره و با تجربه در این زمینه انجام می شود و چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه و آینه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

آینه کاری لابی

آینه کاری منزل

آینه کاری منزل

آینه کاری منزل

آینه کاری منزل

آینه کاری منزل

آینه کاری منزل

آینه کاری منزل

آینه کاری منزل

آینه کاری منزل

آینه کاری منزل

آینه کاری منزل

آینه کاری منزل

آینه کاری منزل

آینه کاری منزل

آینه کاری منزل

آینه کاری منزل

آینه کاری منزل

آینه کاری منزل

آینه کاری منزل

آینه کاری منزل

آینه کاری منزل

آینه کاری منزل

آینه کاری منزل

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون آینه کاری منزل در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

 

 

تیم تحریریه کولیوند