فهرست این مقاله

آینه کاری کلاسیک

تولید و اجرای آینه کاری کلاسیک در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

آینه کاری کلاسیک

 

آینه کاری کلاسیک

استفاده از آینه های دکوراتیو برای تزیین فضای داخلی به امری بدیهی در طراحی دکوراسیون داخلی مدرن تبدیل شده است به طوری که طراحان دکوراسیون داخلی از آینه ها به عنوان یکی از مهم ترین ارکان طراحی دکوراسیون یاد می کنند ، در این مقاله نیز یکی دیگر از روش های آینه کاری روی دیوار که با نام آینه کاری کلاسیک شناخته شده است را بررسی خواهیم کرد .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی آینه های دکوراتیو در ایران فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرد و به یاری خدا تاکنون بیش از ۱۰۰ طرح مختلف آینه کاری کلاسیک را اجرا کرده است برای مشاهده آن ها می توانید به قسمت نمونه کارها در وب سایت و صفحه اینستاگرامی koolivandcom@ مراجعه نمایید .

اجرای آینه کاری کلاسیک برای اولین بار در کشور ایتالیا صورت گرفت در سال ۲۰۱۰ طراحان دکوراسیون شهر ونیز با استفاده از آینه های اسیدکاری شده که با نام آینه انتیک نیز شناخته شده است تعدادی آینه را با اشکال یکسان روی دیوار قرار دادند و از آن پس آینه کاری روی دیوار در کشورهای مختلفی رواج پیدا کرد .

 

آینه کاری کلاسیک – آینه آنتیک

متداول ترین روش آینه کاری که با استفاده از آینه های آنتیک یا پتینه کاری شده اجرا می شود ، در این روش معمولا از تایل های مربعی و مستطیلی شکل استفاده خواهد شد البته اگر دور آینه ها ابزار تراش زده شود نمای آینه کاری بسیار زیباتر به نظر خواهد رسید .

 

آینه کاری کلاسیک – آینه رنگی

با توجه به تاثیر بسزای رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی بهتر است که از آینه های رنگی مطابق با رنگ های بکار رفته در فضای داخلی استفاده شود ، بهط رو مثال برایب ساختمانی که رنگ سفید به عوان رنگ اصلی یا پس زمینه انتخاب شده است آینه دودی بهترین گزینه محسوب می شود .

 

آینه کاری کلاسیک – آینه سه بعدی

با استفاده از آینه های تراش خورده در طرح های مختلف و ورق های PVC نیز می توان آینه کاری روی دیوار را اجرا کرد به طوری که ابتدا آینه ها روی ورق های PVC با ضخامت مختلف چسبیده شده سپس روی دیوار قرار خواهند گرقت .

 

آینه کاری کلاسیک به روش لوزی

اولین روش آینه کاری که تعدادی آینه با شکل لوزی طبق الگو کنار هم یکدیگر قرار داده می شوند به طوری که هیچ گونه فاصله ای بین آینه ها وجود نخواهد داشت ، آینه های لوزی را می توان با قطرهای مختلفی تولید کرد البته اندازه قطر به ابعاد دیوار بستگی دارد .

 

آینه کاری کلاسیک به روش تایل های مربعی و مستطیلی 

این روش معمولا با استفاده از آینه های آنتیک اجرا می شود به طوری که ابتدا آینه های آنتیک به صورت مربعی یا مستطیلی توسط دستگاه CNC برش داده شده سپس دور آینه های تراش زده می شود در نهایت هم تایل ها کنار یکدیگر روی دیوار چسبیده می شوند ، آینه کاری کلاسیک با تایل های مربعی در ساختمان های با طراحی داخلی کلاسیک بکار برده می شود .

 

آینه کاری کلاسیک به روش نامنظم

آینه کاری نامنظم تشکیل شده از تعدادی آینه رنگی با اشکال مختلف هندسی که به صورت نامنظم روی دیوار قرار داده می شوند ، در این روش آینه ها صرفا جنبه تزیینی داشته به همین دلیل با نام آینه کاری مدرن نیز شناخته شده است ضمنا در روش نامنظم آینه ها را می توان به صورت فاصله دار و بی فاصله روی دیوار قرا داد .

 

آینه کاری کلاسیک به روش طرح شکسته

روش دیگری از آینه کاری که با استفاده از تایل های مثلثی شکل نامنظم و طرح شکسته بدون فاصله اجرا می شود ، نصب آینه کاری طرح شکسته بسیار زمانبر است به همین دلیل معمولا قیمت اجرای این روش نسیت به سایر روش ها بیشتر می باشد .

 

آینه کاری کلاسیک با نورپردازی مخفی

جدیدترین روش آینه کاری روی دیوار که علاوه بر نصب تایل های آینه از نورپردازی مخفی نیز پشت تایل های آینه استفاده می شود لازم به ذکر است که رنگ LED باید با رنگ آینه ها تطابق داشته باشد ، آینه کاری کلاسیک با نورپردازی مخفی در ساختمان هایی که دارای طراحی دکوراسیون داخلی مدرن است اجرا می شود .

 

آینه کاری کلاسیک به صورت لمسی

طرح جدیدی از آینه کاری با نورپردازی مخفی که با لمس کردن قسمت تعیین شده روی آینه نورپردازی مخفی روشن و شده سپس با لمس مجدد همان قسمت نورپردازی مخفی خاموش می شود .

 

آینه کاری کلاسیک به صورت ریموتی

طرح دیگری از آینه کاری که با استفاده از ریموت نورپردازی مخفی روشن و خاموش می شود به طوری که حتی می توان رنگ نورپردازی و افکت های نمایش نور را توسط ریموت تغییر داد به طور مثال با فشردن دکمه ی FADE روی ریموت رنگ های مختلف LED به صورت اسلایدشو نمایش داده خواهد شد .

 

آینه کاری کلاسیک به صورت حسگر حرکتی 

در این طرح از آینه کاری با حرکت دست از قسمت تعیین شده روی آینه نور مخفی روشن و خاموش می شود ، فرآیند تولید آینه های حسگر حرکتی بسیار زمانبر و پیچیده است به همین دلیل از قیمت بالایی نیز برخوردار می باشد .

 

آینه کاری کلاسیک با صفحه نمایش 

جدیدترین طرح آینه کاری که یک صفحه نمایش جلوی آینه و یک اسپیکر پشت آینه قرار گرفته است به طوری که ار طریق بلوتوث به گوشی های هوشمند متصل می شود بدین شکل می توانید ویدئو و موزیک مورد علاقه ی خود را پخش نمایید ، آینه کاری کلاسیک با صفحه نمایش دار در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخسلی سایر کشورها قرار گرفته است .

 

آینه کاری کلاسیک با قاب استیل 

در این طرح از آینه کاری جدید یک قاب استیل طلایی یا نقره ای به عنوان فریم دور آینه قرار می گیرد به طور مثال برای دیوارهای مشکی و طوسی باید از قاب های طلایی و مسی مدرن بکار برد .

 

آینه کاری کلاسیک دو طرفه 

در سالن های بزرگ نوعی از آینه کاری دو طرفه مدرن و جدید اجرا شده که از هر دو طرف آینه می توان استفاده کرد این نوع آینه ها اغلب دارای قاب های استیل و هایگلاس رنگی می باشد .

 

آینه کاری کلاسیک کریستال 

آینه های کلاسیک از نظر شفافیت به سه دسته ی فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین آینه کریستال یا اکسترا کلیر از شفاف ترین نوع آینه کلاسیک به شمار می رود .

 

آینه کاری کلاسیک متحرک 

با تولید آینه های کلاسیک متحرک دیگر جای هیچ گونه نگرانی برای جابحایی آینه ها نیست بدنی شکل براحتی می توانید آینه ها را تنها با کمی هول دادن از یک نقطه به نقطه ی دیگر منتقل نمایید ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از آینه کاری کلاسیک متحرک بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

 

جهت سفارش آینه کاری کلاسیک به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت ها و سفارش آینه کاری کلاسیک می توانید با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸ تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری آینه کاری کلاسیک مورد نظر را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید و اجرای آینه کاری کلاسیک در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط کادر تولید و فنی مجرب صورت می گیرد چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی نسبت به رفع نقص اقدام خواهد کرد .

 

آینه کاری کلاسیک

آینه کاری کلاسیک

آینه کاری کلاسیک - اینستاگرام

آینه کاری کلاسیک

آینه کاری کلاسیک

آینه کاری کلاسیک

آینه کاری کلاسیک

آینه کاری کلاسیک

آینه کاری کلاسیک

آینه کاری کلاسیک

آینه کاری کلاسیک

آینه کاری کلاسیک

آینه کاری کلاسیک

آینه کاری کلاسیک

آینه کاری کلاسیک

آینه کاری کلاسیک

آینه کاری کلاسیک

آینه کاری کلاسیک

آینه کاری کلاسیک

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون آینه کاری کلاسیک در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

تیم تحریریه کولیوند