فهرست این مقاله

آینه گرد

تولید انواع آینه گرد (دایره ای شکل) در صنایع شیشه و آینه کولیوند                  0912823524202188621912

 

آینه گرد

 

آینه گرد دکورایتو

آینه های دکوراتیو به بخش های مختلفی تقسیم بندی می شود که هر کدام از آن ها با توجه به طراحی دکوراسیون داخلی نقش یسیار تاثیر گذاری را می توانند در تزئین خانه و محیط های دیگر داشته باشند ، در سال 2015 حرفه ای ترین طراحان دکوراسیون داخلی در کشور ایتالیا نشستی را تحت عنوان the best design برگزار کردند که در بخش عمده آن مراسم به تاثیر آینه های دکوراتیو پرداخته شد .

 

نقش آینه گرد دکوراتیو در طراحی دکوراسیون مدرن

آقای جیم کاردن از مشهورترین طراحان دکوراسیون داخلی پیرامون round mirror یا همان آینه گرد دکوراتیو صحبت کرد که به طور خلاصه مدرنترین طراحی دکوراسیون داخلی را طراحی آمیخته با آینه های دکوراتیو رنگی و استفاده هرچه بیشتر از شیشه و آینه در تزئین محیط عنوان کردند که البته با رای حداکثری حضار در آن جلسه هم همراه شد .

آقای هری تریپیر سردبیر مجله luxury decoration design هم از نظر روانشناسی به وجود آینه های دکوراتیو رنگی در تزئین خانه و محیط های مختلف پرداختند ، ایشان متذکر شدند که طبق آمارهای گرفته شده مغز انسان ها بعد از آب هنگام مشاهده آینه پالس های مثبتی را دریافت کرده و بلافاصله پالس های مثبت در یافتی تبدیل به حس مثبت خواهد شد .

در همین راستا صنایع شیشه و آینه کولیوند با استعانت از خدای بزرگ و بلند مرتبه از سال 1388 فعالیت خود را در زمینه تولید آینه گرد دکوراتیو مدرن شروع کرده و تا کنون بیش از 50 مدل مختلف این نوع آینه ها را تولید کرده و در بازار ارائه کرده است که در ادامه به انواع آن ها خواهیم پرداخت :

 

انواع آینه گرد دکوراتیو صنایع شیشه و آینه کولیوند 

 • آینه های گرد رنگی
 • آینه های گرد با قاب
 • آینه های گرد حکاکی شده
 • آینه های گرد سندبلاست
 • آینه گرد جورچین
 • آینه های گرد لوزی لوزی
 • آینه های گرد تراش
 • آینه های گرد بزرگ
 • آینه های گرد کوچک
 • آینه های گرد دیواری
 • آینه های گرد ساده
 • آینه های گرد چند تکه

 

مقایسه آینه گرد و آینه بیضی

برای برش آینه های گرد فقط دانستن شعاع آن کافیست اما آینه های یبیضی دارای دو قطر است و برش این نوع آینه ها پیچیده تر از آینه گرد می باشد ، صنایع شیشه و آینه کولیوند آینه های یبیصی را به صورت 2 بعدی و سه بعدی در رنگ های مختلف تولید می کند .

 

آینه گرد سرویس بهداشتی

به طور کلی آینه های گرد ( round mirror ) بیشتر به عنوان آینه های سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرند که در این صورت می توان یا آینه را تراش داد و روی دیوار چسباند یا اینکه پشت آینه را نورپردازی مخفی کار کرد سپس روی دیوار نصب کرد ، البته این نوع آینه ها در مکان های دیگر هم کاربرد دارند .

 

آینه گرد دکوراتیو

برخی از آینه های گرد و بیضی شکل فقط جنبه ی تزئینی داشته و برای تزئین دکوراسیون داخلی استفاده می شود آینه های آنتیک یا پتینه کاری شده از متداول ترین نوع آینه های دکوراتیو گرد به شمار می رود .

 

آینه گرد چند تکه 

نوع دیگری از آینه کاری روی دیوار که نمای زیبایی را در فضای داخلی ساختمان ایجاد خواهد کرد آینه کاری نامتقارن روی دیوار با استفاده از آینه های گرد است به طوری که تعدادی آینه دایره ای شکل با ابعاد مختلف به صورت نامرتب روی دیوار نصب می شوند ، به دو صورت می توان آینه گرد دکوراتیو را روی دیوار نصب کرد در روش اول آینه های گرد دارای قاب های چوبی هستند اما در روش دوم دور آینها تراش خورده است .

 

آینه گرد رنگی

با توجه به تولید آینه های گرد رنگی طلایی ، شامپاینی ، آبی فیروزه ای ، آبی پر رنگ ، بنفش و سبز در صنایع شیشه و آینه کولیوند براحتی می توان رنگ آینه را با رنگ های اصلی فضای داخلی ست کرد ، در ساختمان های با طراحی داخلی لوکس از رنگ های خاص بیش تر استفاده می شود به عنوان برای یک ساختمان که رنگ غالب بر فضای داخلی از مشکلی تشکیل شده است آینه گرد طلایی بهترین انتخاب محسوب می شود .

 

آینه گرد آنتیک

اجرای آینه های آنتیک گرد تراش خورده روی دیوار از جدیدترین طرح های آینه های دکوراتیو محسوب می شود که حتی در کشورهای اروپایی نیز به کرات مورد استفاده می گیرد ، آینه آنتیک در طرح های مختلفی تولید می شود .

 

آینه گرد سندبلاست

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه اتوماتیک سندبلاست طرح های مختلفی را روی شیشه ایجاد می شود به عنوان مثال می توان یک حاشیه 4 سانتی متری دور آینه ایجاد کرد .

 

آینه گرد ونیزی

آینه های ونیزی در طرح های مختلفی تولید می شود که در این بین آینه گرد بیشترین کاربرد را دارد توجه داشته باشید که زمان بسیار زیادی صرف ساخت آینه های گرد می شود و به طبع از قیمت بالایی برخوردار است .

 

آینه گرد نامتقارن

در طرح های جدید آینه کاری روی دیوار تعدادی آینه ی گرد به ابعاد مختلف به صورت نامنظم روی دیوار قرار می گیرد در برخی از طرح ها از ابزار تراش استفاده می شود و در برخی از دیگر از قاب های چوبی بکار خواهد رفت .

 

آینه گرد سه بعدی

برای تولید آینه های گرد سه بعدی ابتدا یک آینه با قطر استاندارد برش داده شده سپس تعدادی آینه با قطرهای مختلف به صورت مورب به آینه اصلی چسبیده می شود ، این نوع آینه ها با نام آینه مدرن نیز نشاخته شده است ، آینه گرد سه بعدی در کشورهای آسیای شرقی به ویژه در چین ، ژاپن و کره جنوبی در پروژه های مختلفی استفاده می شود این نوع شیشه ها از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار می باشد .

 

آینه گرد با نورپردازی مخفی

ساختار آینه های با نور مخفی به گونه ای است که ابتدا آینه با قطر مورد نظر بشر داده شده سپس تکه های ورق PVC پشت آینه چسبیده می شود در نهایت هم LED های رنگی به تکه های PVC چسبیده خواهد شد ، برای تولید آینه گرد نورپردازی شده باید رنگ LED با رنگ آینه تطابق داشته باشد به طور مثال در صورت استفاده از آینه های شامپاینی باید از LED آفتابی استفاده کرد .

 

آینه گرد لمسی

نوع خاصی از آینه های گرد که با لمس کردن قسمت تعیین شده روی آینه ، نورپردازی مخفی روشن شده سپس با لمس کردن همان قسمت نورپردازی خاموش خواهد شد ، این نوع آینه ها اغلب در سرویس بهداشتی نصب می شود ضمنا در طرح های جدید ساعت و تاریخ نیز به صورت دیجیتالی روی آینه گرد لمسی نمایش داده می شود بدین شکل یک آینه کاملا هوشمند را مشاهده خواهید کرد .

 

آینه گرد حکاکی شده

با استفاده از دستگاه مستر می توان طرح های مختلفی را روی آینه ها حکاکی کرد به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد ، این نوع آینه ها از قیمت بالایی نیز برخوردار است .

 

آینه گرد ریموت دار

یکی دیگر از طرح های آینه های گرد با نورپردازی مخفی که با استفاده ار ریموت نورپردازی پشت آینه روشن و خاموش می شود حتی می توان رنگ نور و افکت های نورپردازی را توسط ریموت تغییر داد به طور مثال با فشردن دکمه ی FADE روی آینه گرد ریموت دار نورهای مخفی به صورت اسلایدشو نمایش داده می شود و نمای بسیار زیبایی ایجاد خواهد شد .

 

آینه گرد حسگر حرکتی 

در این طرح با حرکت دست از قسمت تعیین شده روی آینه نورپردازی مخفی روشن و خاموش می شود ، فرآیند تولید آینه های حسگری بسیار زمانبر و پیچیده است به همین دلیل از قیمت بالایی برخوردار می باشد لازم به ذکر است آینه گرد حسگر حرکتی در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار خواهد گرفت .

آینه گرد حسگر حرکتی در طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک استفاده می شود و طراحان دکوراسیون از آن جهت تزیین فضای داخلی و ارتقای سطح طراحی ساختمان های مسکونی و اداری بکار می برند .

 

آینه گرد صفحه نمایش دار 

جدیدترین طرح آینه های گرد که یک صفحه نمایش جلوی آینه و یک اسپیکر پشت آینه قرار گرفته است به طوری که از طریق بلوتوث به گوشی های هوشمند متصل می شود بدین شکل می توانید ویدئو و موزیک مورد علاقه ی خود را پخش نمایید .

آینه گرد صفحه نمایش دار در کشورهای اروپایی نیز مانند آلمان ، ایتالیا و هلند به کرات استفاده می شود و به دلیل نمای بسیار زیاد مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است قیمت آینه گرد صفحه نمایش دار تقریبا دو برابر آینه های گرد ساده است به همین دلیل طراحان دکواسیون داخلی از این نوع آینه ها در پروژه های خاصی استفاده می کنند .

 

آینه گرد پایه دار 

در این طرح از آینه های گرد مدرن یک پایه فلزی یا چوبی پشت آینه قرار می گیرد به طوری که آینه را می توان در وسط سالن نیز قرار داد ، این نوع آینه ها اغلب در سالن های زیبایی استفاده می شود .

 

آینه گرد با قاب استیل 

طرح دیگری از آینه های گرد که یک قاب استیل طلایی یا نقره ای به عنوان فریم دور آینه استفاده می شود به طور مثال برای دیوارهای مشکی و طوسی باید از قاب های طلایی و مسی مدرن بکار برد .

 

آینه گرد کودک 

برای اتاق های کودک نوعی از آینه های گرد طراحی شده است که شخصیت های برجسته ی انیمیشنی مانند بتمن ، باب اسفنجی و سوباسا روی آینه حکاکی می شود بدین شکل کودکان تحت تاثیر آن قرار خواهند گرفت .

 

آینه گرد دخترانه 

برای اتاق های دخترانه نوعی از آینه های گرد طراحی شده است که شخصیت های برجسته ی سینمایی و هنری روی آینه حکاکی می شود این نوع آینه ها در پروژه های خاصی مورد استفاده قرار خواهد گرفت .

 

آینه گرد آرایشگاه 

برای سالن های زیبایی و آرایشگاه ها نوعی از آینه های گرد بک لایت استفادهمی شود که اغلب صورت دو طرفه می باشد ، این نوع آینه ها اغلب دارای قاب های استیل و هایگلاس رنگی می باشد .

 

آینه گرد دو طرفه 

در سالن های کوچک به منظور استفاده بهینه از فضای داخلی بهتر است که از آینه های دو طرفه بکار برد این نوع آینه ها اغلب دارای قاب های استیل و هایگلاس رنگی می باشد ، در پروژه هایی که با کموبد فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از آینه گرد دو طرفه بکار برد بدنی شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه بکار برده می شود .

 

آینه گرد بیضی

برای تولید آینه های بیضی کل باید از دستگاه CNC و MASTER استفاده کرد این نوع آینه ها در پروژه های خاصی بکار رفته و موجب ارتقای سطح طراحی دکوراسیون داخلی خواهد شد .

 

آینه گرد بی نهایت 

این طرح از آینه های گرد با نام آینه بی نهایت شناخته شده است ساختار این نوع آینه ها به گونه ای است که که یک عمق نورپردازی با طیف وسیع رنگی داخل آن مشاهده خواهد شد .

 

آینه گرد بزرگ نما 

در این طرح یک قسمت بزرگ نما روی آینه تعبیه شده است که به واسطه ی آن تصاویر تا حدود 10 برابر بزرگتر نمایش داده خواهد شد ، بدین شکل براحتی می توانید نسبت به آرایش خود اقدام نمایید .

 

آینه گرد بی نهایت 

طرح خاص دیگری از آینه های گرد که با نام آینه بی نهایت شناخته شده است ساختار این نوع آینه ها به گونه ای است که یک عمق نورپردازی با طیف وسیع رنگی داخل آینه مشاهده خواهد شد .

 

آینه گرد متحرک 

با تولید آینه های گرد متحرک دیگر جای هیج گونه نگرانی برای جابجایی آینه ها نیست بدین شکل براحتی می توانید آینه ها را تنها با کمی هول دادن از یک نقطه به نقطه ی دیگر منتقل نمایید ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از آینه های متحرک بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

نحوه برش آینه گرد در صنایع شیشه و آینه کولیوند 

برش دستی با گردبر
برش با دستگاه CNC

به طور کلی اگر ایعاد آینه زیر قطر یک متر باشد از برش دستی استفاده می شود به طوری که با ابزار گردبر ابتدا قطر آینه تنظیم شده و سپس با الماسی که روی خود گردبر وجود دارد آینه را برش خواهیم زد اما اگر ابعاد آینه بزرگ بوده و یا الگوی خاصی برای آینه گرد تعیین شود باید از دستگاه CNC جهت برش آینه استفاده کرد .

 

انواع آینه هایی که می توان در تولید آینه گرد استفاده کرد

 

آینه گرد - اینستاگرام

 

آینه گرد - واتساپ

 

نحوه سفارش انواع آینه گرد به صنایع شیشه و آینه کولیوند 

شما می توانید جهت سفارش انواع آینه گرد در ابعاد مختلف به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق تماس با شماره های 02188621920912823524209214195178 اقدام نمایید و یا از طریق مراجعه به آدرس دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند آینه گرد مورد نظر خود را به صورت حضوری به کارشناسان ما سفارش دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب آینه گرد دکوراتیو در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط تیم خبره و با تجربه در این زمینه انجام می شود و چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

آینه گرد

آینه گرد

آینه گرد

آینه گرد

آینه گرد

آینه گرد

آینه گرد

آینه گرد

آینه گرد

آینه گرد

آینه گرد

آینه گرد

آینه گرد

آینه گرد

آینه کنسول

آینه گرد

آینه گرد

آینه گرد

آینه گرد

آینه گرد

آینه گرد

آینه گرد

آینه گرد

آینه گرد دکورایتو

آینه گرد دکورایتو

آینه گرد

آینه گرد

آینه گرد

آینه گرد

آینه گرد

آینه گرد

آینه گرد

آینه گرد

آینه گرد

آینه گرد

آینه گرد

آینه گرد

آینه گرد

آینه گرد

آینه گرد

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون آینه گرد در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

 

 

 

تیم تحریریه کولیوند