فهرست این مقاله

انواع شیشه رومیزی

تولید انواع شیشه رومیزی در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                         0912823524202188621912

 

انواع شیشه رومیزی

 

انواع شیشه رومیزی

یکی از دغدغه های رایج در بین کسانی که میزهای مختلف ناهارخوری و جلو مبلی را تهیه می کنند انتخاب شیشه مناسب روی میز است به همین دلیل قصد داریم در این مقاله جزئیات انتخاب یک شیشه رومیزی مناسب را بررسی کنیم و در پایان مقاله بتوانبد با در نظر گرفتن معیارهای مشخصی بهترین انتخاب را برای انواع شیشه رومیزی داشته باشید .

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های برش و ابزار زنی انواع شیشه رومیزی هر الگو و طرحی که مد نظر دارید اجرا خواهد شد حتی طرح هایی که وسط شیشه در اشکال مختلفی خالی در نظر گرفته می شود ضمنا صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی رسمی انواع شیشه رومیزی در ایران فعالت خود را زا سال 1379 آغاز کرد و به یاری خدا تا کنون بیش از 1000 طرح مختلف شیشه های رومیزی را تولید کرده است .

 

انواع شیشه رومیزی از نظر نوع میز

شیشه میز ناهارخوری متداول ترین نوع شیشه رومیزی در بین انواع شیشه رومیزی به شمار می رود از نظر طراحی این نوع میزها با الگوهای متنوعی تولید می شوند و به طبع شیشه روی میز هم باید با توجه به همان الگو تولید شود .

 

انواع شیشه رومیزی از نظر طرح روی شیشه

 • شیشه طرح دار سندبلاست
 • شیشه طرح دار چاپی
 • شیشه طرح دار رنگی
 • شیشه طرح دار اسیدکاری
 • شیشه طرح دار حکاکی

 

 شیشه های قابل استفاده در انواع شیشه رومیزی

 • شیشه ساده فلوت (6 میل ، 8 میل ، 10 میل ، 12 میل ، 16 میل ، 20 میل)
 • شیشه برنز (6 میل ، 8 میل ، 10 میل )
 • شیشه کریستال (6 میل ، 8 میل ، 10 میل ، 12 میل ، 16 میل ، 20 میل)
 • شیشه کلیر (6 میل ، 8 میل ، 10 میل ، 12 میل ، 16 میل ، 20 میل)
 • شیشه رنگی (4 میل ، 6 میل)
 • شیشه سندبلاست (6 میل ، 8 میل ، 10 میل ، 12 میل ، 16 میل ، 20 میل)
 • شیشه چاپی (6 میل ، 8 میل ، 10 میل ، 12 میل ، 16 میل ، 20 میل)
 • شیشه دودی (6 میل ، 10 میل)

در بین انواع شیشه رومیزی که در بالا اشاره شد شیشه روی میز دودی بیش از سایر شیشه های رومیزی سفارش داده می شود و دلیلش هم رنگ قهوه ای میزهای چوبی تولید شده می باشد .

تمامی شیشه های اشاره شده که در قسمت قبلی شرح داده شد در کارخانه صنایع شیشه و آینه کولیوند تولید می شود جز شیشه های کریستال بلژیکی و چینی که همانطور از نامشان پیداست از کشور بلژیک و چین وارد می شوند .

 

بررسی ضخامت انواع شیشه رومیزی و اینکه شیشه چند میل استفاده کنیم

برای هر یک از انواع شیشه رومیزی و با هر ابعادی باید شیشه ای با ضخامت خاصی استفاده کرد :

1- برای شیشه رومیزی میزهای به طول زیر یک متر باید از شیشه های 6 میل استفاده کرد ، الیته می توان از شیشه های 8 میل و 10 میل جهت اطمینان بیشتر و مقاومت و زیبایی این نوع شیشه ها استفاده کرد .

2- برای شیشه های به طول یک متر تا 150 سانتی متر باید از شیشه 8 میل استفاده کرد در این نوع میزها هم می توان از شیشه 10 میل استفاده کرد .

3- برای انواع شیشه رومیزی به طول 150 سانتی متر تا 2 متر باید از شیشه 10 میل استفاده کرد .

4- برای شیشه رومیزی 2 متر به بالا باید با توجه به نوع میز ضخامت شیشه تعیین شود به عبارت دیگر میزهایی که صفحه های چوبی زیر شیشه قرار می گیرد شیشه 12 میل هم می توان استفاده کرد اما میزهایی که فقط دارای پایه هستند حتما باید از شیشه 16 می یا 20 میل استفاده کرد .

 

انتخاب رنگ انواع شیشه رومیزی

برای انتخاب رنگ انواع شیشه رومیزی باید رنگ خود میز و همچنین رنگ دیگر وسایل منزل در نظر گرفته شود به همین دلیل توصیه می شود هنگام سفارش شیشه رومیزی یک تصویر ار میز و وسایل اطراف آن برای کارشناسان ما ارسال نمایید در این صورت پس از بررسی تصاویر توسط کارشناسان مربوطه رنگ مناسب جهت شیشه رومیزی به شما پیشنهاد خواهد شد .

توجه داشته باشید که رنگ انواع شیشه رومیزی در سه رنگ شیشه برنز ، مسی و شیشه دودی اما صنایع شیشه کولیوند با بهره گیری از دستگاه لاکوبل قادر به اعمال هر رنگی در پشت شیشه است فقط کافیست نمونه رنگ مورد نظر را برای کارشناسان ما ارسال نمایید .

قیمت انواع شیشه رومیزی به عوامل مختلفی مانند ابعاد شیشه رومیزی ، رنگ شیشه رومیزی ، نوع شیشه و ضخامت شیشه بستگی خواهد داشت لذا در هنگام سفارش موارد اشاره شده را با کارشناسان ما در میان بگذارید با اطلاع از موارد اشاره شده می توان به صورت دقیق قیمت انواع شیشه رومیزی را تعیین کرد ، صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به شما مشتریان گرامی می باشد .

 

طرح های انواع شیشه رومیزی

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه CNC و MASETR شیشه های رومیزی در طرح های مختلفی تولید می شود ، در بین طرح های تولید شده شیشه رومیزی گرد و بیضی کاربرد بیشتری دارد برای تولید انواع شیشه رومیزی طرح دار ابتدا طرح به صورت نرم افزاری به دستگاه CNC داده شده سپس دستگاه به طور اتوماتیک شیشه را طبق الگو برش خواهد داد .

 

انواع شیشه رومیزی – حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های رومیزی حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

انواع شیشه رومیزی – اسیدکاری 

طرح دیگری از شیشه هی رومیزی که الگوهای مختلفی روی شیشه اسدیدکاری می شود برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو استفاده خواهد شد ، آینه های اسیدکاری فقط

 

انواع شیشه رومیزی – هوشمند

جدیدترین طرح شیشه رومیزی که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد ، انواع شیشه رومیزی هوشمند در کشورهای اروپایی نیز مانند آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

ابزارهای انواع شیشه رومیزی

 • لول مات
 • لول براق
 • تخت براق
 • دیاموند
 • تراش ساده
 • تراش دو پله
 • تراش سه پله
 • تراش انگشتی

انواع شیشه رومیزی

 

لازم به ذکر است در بین انواع شیشه رومیزی از نظر ابزار شیشه رومیزی دو پله و دیاموند بیشترین کاربرد را دارد و اغلب سفارشات ثبت شده در صنایع شیشه و آینه کولیوند مربوط به این شیشه های رومیزی است ، به طور کلی برای انتخاب ابزار دور انواع شیشه رومیزی باید طرح میز و لبه های آن را در نظر گرفت چرا که برخی از میزها دارای لبه های صفاف و برخی دیگر دارای لبه های گرد هستند .

 

انواع شیشه رومیزی – طرح دار 

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ می توان طرح های مختلفی روی شیشه های رومیزی به صورت مات و رنگی ایجاد می شود ، به طور مثال می توان لوگوی ورساچه را روی شیشه سندبلاست کرد .

 

انواع شیشه رومیزی – مات 

به طور کلی شیشه های مات رومیزی به دو دسته ی شیشه های سندبلاست و شیشه های ساتینا تقسیم می شود به طوری شیشه های سندبلاست به صورت طرح دار تولید شده اما شیشه ساتینا فقط به صورت ساده وجود دارد .

 

انواع شیشه رومیزی – بیضی 

برای تولید شیشه های رومیزی بیضی شکل باید از دستگاه CNC و MSTER استفاده کرد ، این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی بکار رفته و موجب زیباتر شدن فضای داخلی خواهد شد .

 

انواع شیشه رومیزی – رفلکس 

در این طرح از شیشه های رومیزی از شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی ، بنفش و سبز وجود دارد .

 

انواع شیشه رومیزی – تاشو 

طرح خاص دیگری از شیشه های رومیزی که شاهد سیستم تاشو خواهید بود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از آینه های تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

انواع شیشه رومیزی – مغناطیسی 

شیشه های مغناطیسی یکی از اعجاب انگیزترین انواع شیشه های رومیزی است که در ابعاد مختلفی تولید می شود این نوع شیشه ها با نام هایی چون شیشه مگنت نیز شناخته شده خواهد شد ، آینه های مغناطیسی فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

انواع شیشه رومیزی – 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های رومیزی بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل بکار برد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان قرار گرفته است .

 

انواع شیشه رومیزی – کریستال 

به طور کلی شیشه های رومیزی از نظر شفافیت به سه دسته ی فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین آینه کریستال یا اکسترا کلیر از شفافیت بسیار بالایی برخوردار می باشد ، شیشه های کریستال در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده  افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

انواع شیشه رومیزی – رامات 

طرح خاص دیگری از شیشه های رومیزی که به صورت راه راه یکی در میان سندبلاست و شفاف است این نوع شیشه ها با نام شیشه ها با نام شیشه لاکچری نیز شناخته شده می باشد ، شیشه های رامات فقط در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد آینه ها دقیق خواهد شد .

 

 

انواع شیشه رومیزی - اینستاگرام

 

انواع شیشه رومیزی - واتساپ

 

 

نحوه سفارش انواع شیشه رومیزی به صنایع شیشه و آینه کولیوند 

شما می توانید جهت استعلام قیمت انواع شیشه رومیزی و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری انواع شیشه رومیزی را به کارشناسان ما سفارش دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب انواع شیشه رومیزی در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط تیم خبره و با تجربه در این زمینه انجام می شود و چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

انواع شیشه رومیزی

انواع شیشه رومیزی

انواع شیشه رومیزی

انواع شیشه رومیزی

انواع شیشه رومیزی

انواع شیشه رومیزی

انواع شیشه رومیزی

انواع شیشه رومیزی

انواع شیشه رومیزی

انواع شیشه رومیزی

انواع شیشه رومیزی

انواع شیشه رومیزی

انواع شیشه رومیزی

انواع شیشه رومیزی

انواع شیشه رومیزی

انواع شیشه رومیزی

انواع شیشه رومیزی

انواع شیشه رومیزی

انواع شیشه رومیزی

انواع شیشه رومیزی

انواع شیشه رومیزی

انواع شیشه رومیزی

انواع شیشه رومیزی

انواع شیشه رومیزی

انواع شیشه رومیزی

انواع شیشه رومیزی

انواع شیشه رومیزی

انواع شیشه رومیزی

انواع شیشه رومیزی

انواع شیشه رومیزی

انواع شیشه رومیزی

انواع شیشه رومیزی

انواع شیشه رومیزی

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون انواع شیشه رومیزی در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

 

 

تیم تحریریه کولیوند