فهرست این مقاله

اپن شیشه ای

اجرای اپن شیشه ای توسط تیم فنی صنایع شیشه و آینه کولیوند                   0912823524202188621912

 

اپن شیشه ای

اپن شیشه ای

اپن آشپزخانه یکی از ارکان اصلی تزئین هر آشپزخانه ای محسوب می شود که اغلب در گذشته به صورت سنگی و ورق های PVC رنگی اجرا می شد هر چند که اکنون هم در برخی از پروژه های ساختمانی به اپن به همان صورت اجرا می شود اما در این مقاله ما قصد داریم شما را با یکی از جدیدترین طراحی های شیشه ای و تمام شیشه ای صنعت شیشه یعنی اپن شیشه ای بیشتر آشنا کنیم .

در طراحی های قبلی و استفاده از سنگ و ورق های PVC رنگی هر چند که ظاهر اپن زیبا به نظر می رسید اما به واقع که نمای شیشه ای در هر مکانی زیبایی کار را دوچندان خواهد کرد و به نوعی نمای مدرن و لوکس را به محیط مورد نظر القا می کند با اجرای اپن شیشه ای طراحی دکوراسیون آشپزخانه به مقدار قابل توجهی ارتقا پیدا می کند .

به طور کلی اپن شیشه ای به دو دسته تقسیم بندی می شود : 1- اپن با صفحه ی شیشه ای 2- اپن تمام شیشه ای    

در حالت اول اپن آشپزخانه توسط سنگ های تزئینی و ورق های PVC رنگی اجرا شده و یک شیشه با ضخامت مناسب روی صفحه ی سنگی یا چوبی قرار می گیرد ، بدین شکل یک اپن چوبی شیشه ای یا سنگی شیشه ای را خواهیم داشت ، ضخامت شیشه هم با توجه به ابعاد اپن تعیین خواهد شد .

در حالت دوم از اپن شیشه ای ، اپن آشپزخانه به صورت تمام شیشه ای اجرا می شود دقیق مشابه میزهای تمام شیشه ای که در مقاله های دیگری به آن ها پرداختیم ، در این حالت در واقع تمامی اشیای داخل اپن هم مشاهده خواهد شد و دقیقا این همان نکته ای است که هر بیننده ای را تحت تاثیر این نمای متفاوت و مدرن قرار می دهد .

برای اجرای اپن شیشه ای با تمام شیشه ای بهتر است که شیشه کریستال استفاده شود چرا که شفافیت این نوع شیشه ها موجب زیباتر شدن نمای اپن خواهد شد ، نحوه ی چسبیدن شیشه ها به یکدیگر با روش UV انجام می شود و پس از پایان کار هیچ گونه اثری از چسب روی شیشه دیده نخواهد شد ، برای اضفه کردن طبقات به داخل اپن شیشه ای بهتر است که از بست های فلزی و بی رنگ استفاده شود .

نوع دیگری از اپن شیشه ای به گونه ای است که شیشه ها روی اپن سنگی یا ام دی اف توسط پایه های استیل به صورت UV چسبانده خواهند شد و در واقع یک میز شیشه ای روی میز چوبی یا سنگی خواهیم داشت .

 

اپن شیشه ای رنگی  

با استفاده از شیشه لاکوبل رنگی می توان یک اپن رنگی شیشه ای را اجرا کرد اما در این صورت دیگر نمای داخل اپن قابل مشاهده نخواهد بود ، در این صورت ابتدا شیشه ها را توسط دستگاه CNC برش می دهیم سپس آن ها را وارد دستگاه لاکوبل کرده و رنگ مورد نظر روی شیشه اعمال خواهد شد .

اگر مدل اپن شیشه ای خاصی را در نظر دارید می توانید عکس آن را برای کارشناسان ما از طریق پیام رسان های مختلف ارسال کنید و ایده ی شما برای اولین بار در صنایع شیشه و آینه کولیوند اجرا خواهد شد در ضمن برای مشاهده نمونه کارهای ما به قسمت نمونه کارها مراجعه نمایید .

 

انواع شیشه هایی که می توان برای اجرای اپن شیشه ای استفاده کرد 

 

اپن شیشه ای کریستال

شیشه های کریستال در هر پروژه ای که بکار می روند نمای پروژه را بسیار زیباتر خواهد کرد طرح اپن شیشه ای کریستال هم به طبع به دلیل شفافیت و درخشندگی شیشه کریستال شیک و جذاب خواهد بود ، توجه داشته باشید که در صورت استفاده از شیشه فلوت برای اجرای اپن شیشه ای به دلیل ضخامت بالای شیشه میزان سبزی شیشه بیش از حد معمول خواهد شد و نمای کار زیبا نخواهد شد .

 

ضخامت شیشه در اجرای اپن شیشه ای

برای اجرای میزهای شیشه ای آشپزخانه معمولا از شیشه های 10 میل ، 15 میل و 20 میل استفاده می شود که با توجه به ابعاد دقیق میز ضخامت شیشه تعیین می گردد به عنوان مثال برای یک میز 100 * 180 شیشه ای باید از شیشه 20 میل استفاده کرد .

 

اپن شیشه ای طرح دار

در طراحی های جدید دکوراسیون داخلی از شیشه های رومیزی طرح دار رنگی و سندبلاست برای ساخت میز شیشه ای آشپزخانه استفاده می شود به طوری که طرح توسط دستگاه چاپ و سندبلاست روی شیشه اجرا خواهد شد به طور مثال لوگوی ورساچه روی میز اپن شیشه ای سندبلاست کرد بدین شکل نمای زیبایی در فضای داخلی ساختمان ایجاد خواهد شد .

 

اپن شیشه ای خم

نوع دیگری از اپن های شیشه ای که از شیشه خم برای تولید آن استفاده می شود به طوری که ابتدا قالب فلزی طرح مورد نظر ساخته شده سپس شیشه به همراه قالب وارد کوره خارج خواهد  تا اینکه شیشه به طور کامل به شکل قالب فلزی درآید و اپن شیشه ای طراحی و اجرا گردد .

 

اپن شیشه ای رنگی

با استفاده از شیشه های رنگی دو رو نما و یک رو نما می توان یک اپن مدرن را اجرا کرد ، شیشه های لاکوبل رنگی در واقع به شیشه های رنگی گفته می شود که جهت رنگ شدن داخل دستگاه چاپ قرار می گیرد .

 

اپن شیشه ای مرمریت

خاص ترین نوع اپن های شیشه ای که با استفاده از شیشه مرمریت اجرا می شود به دلیل قیمت بسیار زیاد این نوع شیشه ها فقط در پروژه های لوکس از آن استفاده می شود .

 

اپن شیشه ای سکوریت

چنانچه برای اجرای اپن های شیشه ای زیر ساخت چوبی وچود نداشته باشد باید از شیشه های سکوریت شده استفاده کرد در این صورت مقاومت شیشه بسیار بیشتر خواهد شد ، برای تولید اپن شیشه ای سکوریت ابتدا شیشه با ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس جهت سکوریت شدن داخل کوره های با درجه حرارت بسیار بالا قرار داده می شود .

 

اپن شیشه ای هوشمند 

طرح خاصی از اپن های شیشه ای که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است اپن شیشه ای هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

اپن های شیشه ای هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح میز شیشه ای معرفی شده است ، قیمت اپن شیشه ای هوشمند تقریبا دو برابر اپن های شیشه ای ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی استفاده می کنند .

 

اپن شیشه ای اکریلیک

در این طرح از اپن های شیشه ای با استفاده از رنگ اکریلیک و قلم های نقاشی حروف الفبا در قالب خاصی روی آینه ایجاد می شود ، این نوع آینه ها در واقع یک اثر هنری مدرن به شمار می رود .

 

اپن شیشه ای ضخیم 

برای تولید اپن های شیشه ای مدرن با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک اپن با طول 200 سانتی متر و عرض 100 سانتی متر باید از شیشه 15 میل کریستال بکار برد .

 

اپن شیشه ای مات 

به طور کلی اپن های شیشه ای مات ابه دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود که در این بین شیشه سندبلاست به صورت طرح دار تولید شده در حالی که شیه ساتینا فقط به صورت ساده وجود دارد .

 

اپن شیشه ای رفلکس 

در این طرح از اپن های شیشه ای مدرن از شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی و بنفش وجود دارد .

 

اپن شیشه ای تاشو 

طرح خاص دیگری از اپن های شیشه ای که با سیستم تاشو کار می کند ساختار این نوع اپن ها به گونه ای است که هنگام باز و بسته شدن شیشه ها روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از اپن های تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

اپن شیشه ای 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های اپن بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل بکار برد بدین شکل نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، میزهای شیشه ای 20 میل در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش آینه تولید می شود به همین دلیل ابعاد آینه ها دقیق خواهد شد .

 

اپن شیشه ای -اینستاگرام

 

اپن شیشه ای - واتساپ

 

 

جهت سفارش اپن شیشه ای به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت اپن شیشه ای و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های 021886219120912823524209122140467 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری اپن شیشه ای مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب اپن شیشه ای در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط تیم فنی مجرب انجام می شود و چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه و آینه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

اپن شیشه ای

اپن شیشه ای

اپن شیشه ای

اپن شیشه ای

اپن شیشه ای

اپن شیشه ای

اپن شیشه ای

اپن شیشه ای

اپن شیشه ای

اپن شیشه ای

اپن شیشه ای

اپن شیشه ای

اپن شیشه ای

اپن شیشه ای

اپن شیشه ای

اپن شیشه ای

اپن شیشه ای

اپن شیشه ای

اپن شیشه ای

اپن شیشه ای

اپن شیشه ای

اپن شیشه ای

اپن شیشه ای

اپن شیشه ای

اپن شیشه ای

اپن شیشه ای

اپن شیشه ای

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون اپن شیشه ای در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

تیم تحریریه کولیوند