فهرست این مقاله

اینه نوردار

تولید انواع اینه نوردار در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                       0912823524202188621912

 

اینه نوردار

 

اینه نوردار

امروزه در صنعت شیشه محصولات بسیار متنوعی تولید می شود که طراحان دکوراسیون داخلی از آن ها برای تزیین فضای داخلی ساختمان استفاده می کنند یکی از محبوب ترین آن ها اینه نوردار یا آینه با نورپردازی مخفی نام دارد که به تازگی در کشور ما رواج پیدا کرده است در این مقاله به بررسی انواع آینه های نوری و ویزگی های آن می پردازیم .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی آینه های نوری در ایران فعالیت خود را از سال 1380 آغاز کرد و به یاری خدا تاکنون بیش از 1000 طرح مختلف آینه های دکوراتیو از جمله اینه نوردار را تولید کرده است برای مشاهده آن ها می توانید به قسمت نمونه کارها در وب سایت و صفحه اینستاگرامی koolivandcom@ مراجعه نمایید .

آینه های نور مخفی در کشورهای اروپایی نیز به کرات مورد استفاده قرار می گیرد و در قسمت های مختلفی از ساختمان مانند سرویس بهداشتی از این نوع آینه ها بکار برده می شود فرآیند تولید اینه نوردار به گونه ای است که ابتدا آینه در ابعاد و اشکال مورد نظر برش داده شده سپس حاشیه دور آینه سندبلاست می شود در مرحله ی بعدی با استفاده از ورق های PVC و LED های رنگی پشت آینه نورپردازی خواهد شد .

 

اینه نوردار – کریستال

برای تولید آینه های نوری شفاف می توان از سه نوع آینه فلوت ، سوپر کلیر و کریستال استفاده کرد که در این بین اینه نوردار  سوپر کلیر و کریستال از شفافیت بسیار بالایی برخوردار بوده و بهترین انتخاب جهت تولید آینه های نورپردازی محسوب می شود به طور حتم شفافیت آینه تاثیر بسیار زیادی در انعکاس تصاویر دارد .

 

اینه نوردار – رنگی

در مقاله های متعددی پیرامون تاثیر رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی مطلب نوشته شده است که در همه ی آن ها به ترکیب صحیح رنگ ها اشاره شده از همین بهتر است که از آینه های نوری رنگی مطالق با رنگ های بکار رفته در فضای داخلی استفاده شود به طور مثال برای محیطی که رنگ سفید به عنوان رنگی اصلی در نظر گرفته شده باید از آینه نقره ای یا دودی استفاده کرد .

 

اینه نوردار – طرح دار

آینه های نوری را می توان در اشکال مختلف هندسی مانند دایره ، مستطیل ، مربع و بیضی تولید کرد در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه CNC و MASTER آینه را در اشکال مختلف هندسی برش داده خواهد شد فقط کافیست که طرح آینه و ابعاد آن به دستگاه داده شد .

 

اینه نوردار – لمسی

محبوب ترین طرح آینه های با نورپردازی مخفی که با لمس کردن قسمت تعیین شده روی آینه ( علامت پاور ) نور مخفی پشت آینه روشن شده سپس با لمس مجدد همان قسمت نور مخفی روشن می شود لازم به ذکر است عملکرد لمسی این نوع آینه ها دقیقا مشابه گوشی های هوشمند به صورت حرارتی است .

 

اینه نوردار – ریموت دار

یکی دیگر از طرح های آینه نوری که با استفاده از ریموت نورپردازی مخفی پشت آینه روشن و خاموش می شود به طوری که حتی می توان رنگ نورپردازی و افکت های نمایش نور را توسط ریموت تغیی داد به طور مثال روی ریموت افکت فید ( Fade ) قرار داده شده است که با فشردن این قسمت رنگ های گوناگونی به نوبت پشت آینه مشاهده خواهد شد .

 

اینه نوردار – تایمردار

در این طرح از آینه های نوری ساعت و دمای داخلی محیط به صورت دیجیتالی روی آینه نمایش داده می شود ، قسمتی از آینه نوری که کیت ( مدار ) روی آن چسبیده خواهد شد اسید کاری می شود .

 

اینه نوردار – حسگری

در این طرح با حرکت دست از قسمت تعیین شده روی آینه نورپردازی مخفی روشن و خاموش می شود ، فرآیند تولید آینه حسگری بسیار زمانبر و پیچیده است و از قیمت بالایی برخوردار می باشد ، اینه نوردار در کشورهای اروپایی مانند آلمان و ایتالیا نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

اینه نوردار – ضد بخار 

با توجه به ایجاد بخار در حمام ناشی از آب گرم بهتر است که از آینه های نوردار هوشمند ضد بخار در این قسمت از سرویس بهداشتی استفاده کرد ، ساختار این نوع آینه ها به گونه ای است که با لمس کردن قسمت تعیین شده بخار روی آن محو خواهد شد .

 

اینه نوردار – صفحه نمایش دار 

جدیدترین طرح آینه های نوردار که یک صفحه نمایش جلوی آینه و یک اسپیکر پشت آینه قرار گرفته است به طوری که از طریق بلوتوث به گوشی های هوشمند متصل می شود بدین شکل می توانید ویدئو و موزیک مورد علاقه ی خود را پخش نمایید ، اینه نوردار صفحه نمایش دار در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

 

اینه نوردار – با قاب استیل 

در این طرح از آینه های نوردار یک قاب استیل طلایی یا نقره ای به عنوان فریم دور آینه قرار می گیرد به طور مثال برای دیوارهای مشکی و طوسی رنگ باید از قاب های طلایی و مسی مدرن بکار برد .

 

اینه نوردار – قدی 

آینه های قدی بدون تردید کاربردی ترین طرح آینه های نوردار مدرن محسوب می شود ابعاد استاندار این نوع آینه ها 80 * 180 و 100 * 200 سانتی متر است و در ضخامت 6 میل تولید می شود .

 

اینه نوردار – دو طرفه 

برای سالن های کوچک نوعی از آینه های نورپردازی شده مدرن تولید شده که از هر دو طرف آینه می توان استفاده کرد این نوع آینه ها اغلب دارای فریم های استیل و هایگلاس رنگی می باشد ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هسیتد بهتر است که از آینه های متحرک بکار برذ چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود .

 

اینه نوردار – آرایشگاه 

در سالن های زیبایی و آرایشگاه ها نوعی از آینه های نوری مخفی قدی اجرا می شود که لوگوی مجموعه روی آینه حکاکی خواهد شد بدین شکل نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد .

 

اینه نوردار – ضد بخار 

در حمام با توجه به ایجاد بخار ناشی از باز کردن آب گرم بهتر است که از آینه های نوردار ضد بخار استفاده کرد ساختار این نوع آینه ها به گونه ای است که با لمس کردن قسمت تعیین شده روی آینه بخار محو خواهد شد ، اینه های ضد بخار فقط در پروزه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای قرار گرفته است .

 

اینه نوردار - اینستاگرام

 

اینه نوردار - واتساپ

 

 

از طریق زیر می توان اینه نوردار را به صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش داد

برای اطلاع از قیمت اینه نوردار و سفارش آن می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری اینه نوردار مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید اینه نوردار ساده و لمسی در صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از آینه های سوپر کلیر اردکان و کریستال خارجی صورت می گیرد ضمنا به دلیل فروش مستقیم با قیمت مناسبی در اختیار خریداران محترم خواهد گرفت .

 

اینه نوردار

اینه نوردار

اینه نوردار

اینه نوردار

اینه نوردار

اینه نوردار

اینه نوردار

اینه نوردار

اینه نوردار

اینه نوردار

اینه نوردار

اینه نوردار

اینه نوردار

اینه نوردار

اینه نوردار

اینه نوردار

اینه نوردار

اینه نوردار

اینه نوردار

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون اینه نوردار در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

 

تیم تحریریه کولیوند