فهرست این مقاله

بالکن شیشه ای

اجرای انواع بالکن شیشه ای در صنایع شیشه و آینه کولیوند                         0912823524202188621912

 

شیشه بالکن

 

بالکن شیشه ای

در صنعت عمرانی و ساخت و ساز در همه کشورهای دنیا ایجاد یک فضای اضافه بر محیط داخلی ساختمان یعنی همان بالکن امر ضروری محسوب می شود زیرا با توجه به اینکه در محیط های آپارتمانی فضای باز شخصی وجود نداشته ، ساخت یک محیط باز جلوی هر واحد ساختمانی کمک شایانی به افراد ساکن در آن واحد خواهد کرد اما در این مقاله قصد داریم به بالکن شیشه ای بپردازیم .

 

تاریخچه بالکن شیشه ای

قبل از سال 1999 در کشورهای توسعه یافته از نرده های آهنی و فلزی جهت حفاظ جلوی بالکن استفاده می شد اما رفته رفته در اوایل سال 2000 استفاده از شیشه به منظور ساخت یک بالکن مدرن و جذاب رواج پیدا کرد تا جایی که امروزه در همه کشورهای دنیا ساختمان های لوکس و مدرن حتی در بالکن شیشه ای ساختمان هم از نمای کرتین وال استفاده می شود .

 

تولید واجرای بالکن شیشه ای در صنایع شیشه و آینه کولیوند

صنایع شیشه و آینه کولیوند با توجه به فراگیر شدن نمای شیشه ای در صنعت ساختمانی و طراحی دکوراسیون خارجی ساختمان ها از سال 1389 فعالیت خود را در زمینه شیشه بالکن و بالکن شیشه ای آغاز کرد و به یاری خدا اکنون بیش از 150 پروژه را در این حوزه در شهرستان های مختلف اجرا کرده است که در ادامه به انواع آن ها خواهیم پرداخت :

برای اجرای بالکن شیشه ای می توان از روش های مختلفی استفاده کرد که در هر کدام از این روش ها باید یراق مخصوصی بکار گرفته شود به طور مثال روش اسپایدری یراق مخصوص خودش را دارد و روش های دیگر هم به همین ترتیب خواهد بود .

 

انواع بالکن شیشه ای صنایع شیشه و آینه کولیوند

  •  بالکن شیشه ای ریلی :

در این مدل شیشه های سکوریت کنار هم چیده شده و روی یک ریل مخصوص جا به جایی شیشه قرار می گیرند به گونه ای که شیشه ها را براحتی می توان توسط ریل روی هم قرار دارد و به صورت کشویی باز و بسته کرد ، این مدل در بالکن هایی اجرا می شود که محدودیت فضا را خواهیم داشت و باید از فضا به صورت بهینه استفاده کرد .

  •  بالکن شیشه ای تاشو

ساختار بالکن شیشه ای تاشو به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت بدنی شکل نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد و افراد تحت تاثیر قرار خواهند گرفت .

 برای اجرای بالکن شیشه ای ثابت روش اسپایدری مناسب خواهد بود اما برای اجرای بالکن های شیشه ای تاشو  و ریلی باید از یراق های مخصوص خودش استفاده کرد ، یراق هایی که در ایران تولید می شود دارای کیفیت بسیار مناسبی است .

 

انواع شیشه های قابل استفاده در بالکن شیشه ای

  • شیشه سکوریت 10 میل و 20 میل
  • شیشه سکوریت سندبلاست
  • ششه سکوریت چاپی
  • شیشه سکوریت حکاکی شده
  • شیشه لمینت دوجداره
  • شیشه لمینت سه جداره

شیشه لمینت گزینه بهتری نسبت به شیشه سکوریت ساده برای اجرای بالکن شیشه ای است چرا که شیشه های لمینت به دلیل ساختار و لایه PVB در صورت شکستن مانند شیشه های معمولی ریخته نخواهد شد و با توجه به اینکه بالکن ها در ارتفاعات زیادی وجود دارند بهتر است که از شیشه لمینت استفاده شود و بدین شکل از خطرات احتمالی هم جلوگیری خواهد شد .

 

بالکن شیشه ای خم

با توجه یه نمای زیبای شیشه خم از سال 1394 صنایع شیشه و آینه کولیوند برخی بالکن های شیشه ای را با شیشه خم اجرا می کند ، یرای اجرای اینگونه ها پروزه ها بهتر است که از شیشه خم لمینت اسفاده کرد اما با شیشه خم تک جداره هم می توان این پروژه را اجرا کرد در صورت استفاده از شیشه لمینت معمولا از دو شیشه 5 میل استفاده می شود اما اگر از شیشه تک جداره بکار برده شود باید حداق دارای ضخامت 10 میل باشد .

 

بالکن شیشه ای رنگی

با تولید شیشه های سکوریت رنگی می توان پروژه های درب شیشه ای ، کابین دوش شیشه ای ، نرده شیشه ای و بالکن شیشه ای را به صورت رنگی اجرا کرد ، صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه های سکوریت را در رنگ های آبی ، بنفش ، دودی ، برنز و سبز عرضه می نماید به طور مثال برای ساختمانی که دارای سنگ نمای سفید است بالکن شیشه ای دودی بهترین انتخاب محسوب می شود .

 

بالکن شیشه ای طرح دار

در طراحی های جدید بالکن های شیشه ای طرح های مختلفی روی شیشه به صورت سندبلاست و چاپی اجرا می شود ، در ساختمان های لوکس معمولا نام و لوگوی ساختمان روی شیشه ها حکاکی می شود چنانچه طرح خاصی مد نظر دارید می توانید از طریق پیام رسان های مختلف برای کارشناسان ما ارسال نمایید در این صورت بالکن شیشه ای با طرح مورد نظر شما اجرا خواهد شد .

 

بالکن شیشه ای آکاردئونی

نوع جدیدی از بالکن های شیشه ای کشویی که هنگام باز و بسته کردن شیشه دقیقا مشابه درب های آکاردئونی عمل می کند و شیشه ها به صورت تک تک روی هم قرار می گیرند .

 

بالکن شیشه ای دوجداره

در این روش با استفاده از پروفیل های آلومینیومی دوجداره یا UPVC فریم های ثابت و کشویی ساخته می شود سپس شیشه های دوجداره داخل فریم ها قرار می گیرد ، پهنای فریم ها معمولا 10 سانتی متر در نظر گرفته می شود ، در صورت استفاده از بالکن شیشه ای دوجداره به دلیل وجود پروفیل های عایق و شیشه های دوجداره علاوه بر جلوگیری از اتلاف انرژی به میزان قابل توجهی از آلودگی صوتی نیز کاهش پیدا خواهد کرد .

 

بالکن شیشه ای کریستال

به طور کلی شیشه های شفاف به دسته ی فلوت ، سوپرکلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر دارای بیشترین میزان شفافیت است از همین رو بهترین انتخاب جهت اجرای نمای شیشه ای محسوب می شود .

 

بالکن شیشه ای لمینت

چنانچه ابعاد شیشه ها بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های لمینت جهت اجرای بالکن شیشه ای استفاده کرد ، این نوع شیشه ها از دو عدد شیشه سکوریت با ابعاد یکسان تشکیل شده است که توسط لایه PVB به یکدیگر چسبیده شده اند .

 

بالکن شیشه ای هوشمند

طرح خاصی از بالکن های شیشه ای که با استفاده از ریموت شیشه ها ار حالت شفاف به مات و برعکس ( هوشمند ) تبدیل می شود بدین شکل در صورت نیاز می توان از دیده شدن فضای داخلی جلوگیری کرد ، لازم به ذکر است بالکن شیشه ای هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات مورد استفاده قرار می گیرد و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

قیمت بالکن های شیشه ای هوشمند تقریبا دو برابر بالکن های شیشه ای ساده و طرح دار است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های لوکس و خاصی استفاده می کنند .

 

بالکن شیشه ای استین گلاس 

طرح خاصی از شیشه های دکوراتیو که از ترکیب فرآیند های اسیدکاری ، سندبلاست ، حکاکی و رنگ آمیزی اکلیلی تشکیل شده است ، بالکن های شیشه ای استین گلاس با نام بالکن مدرن نیز شناخته شده است ، بالکن شیشه ای استین گلاس در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design به عنوان برترین طرح بالکن های شیشه ای معرفی شده است .

 

بالکن شیشه ای اکریلیک

در این طرح از بالکن های شیشه ای با استفاده از رنگ اکریلیک و قلم های نقاشی حروف الفبا در قابل خاصی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها در واقع یک اثر هنری مدرن به شمار می رود ضمنا بالکن شیشه ای اکریلیک در کشورهایی نظیر فرانسه ، آلمان ، ایتالیا و هلند در ساختمان های لوکس اجرا می شود بدین شکل نمای زیبایی در فضای خارجی ساختمان ایجاد خواهد شد .

 

بالکن شیشه ای صفحه نمایش دار 

جدیدترین طرح بالکن های شیشه ای که یک صفحه نمایش جلوی شیشه و یک اسپیکر پشت شیشه قرار گرفته است به طوری که از طریق بلوتوث به گوشی های هوشمند متصل می شود بدین شکل می توانید ویدئو موزیک مورد علاقه ی خود را پخش نمایید ، لازم به ذکر است بالکن شیشه ای صفحه نمایش دار در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

 

بالکن شیشه ای ضخیم 

برای اجرای بالکن های شیشه ای مدرن با ابعاد بزرگ می توان از شیشه های ضخیم رنگی یک رو نما استفاده کرد به طور مثال یک بالکن با ابعاد عرض 350 سانتی متر و ارتفاع 100 سانی متر باید از شیشه 15 میل بکار برد .

 

بالکن شیشه ای مات

به طور کلی شیشه های بالکنی مات به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود که در این بین شیشه سندبلاست به صورت طرح دار تولید خواهد شد در حالی که شیشه ساتینا فقط به صورت ساده وجود دارد .

 

بالکن شیشه ای ضد گلوله 

نوعی از شیشه های بالکنی که به صورت چند لایه ( ضد گلوله ) تولید شده است این نوع شیشه ها در ضخامت های 10 میل الی 20 میل وجود دارد که با توجه ابعاد کار یکی از این نوع شیشه ها مورد استفاده قرار می گیرد .

 

بالکن شیشه ای رفلکس

در این طرح از بالکن های شیشه ای از شیشه های رفلکس رنگی سکوریت شده استفاده می شود ، این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی ، بنفش و سبز وجود دارد .

 

بالکن شیشه ای بیضی

برای تولید بالکن های شیشه ای بیضی شکل باید از دستگاه CNC و MASTER استفاده کرد این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی بکار رفته و موجب ارتقای سطح طراحی داخلی خواهد شد .

 

بالکن شیشه ای رامات 

طرح دیگری از بالکن های شیشه ای مدرن که از شیشه های رامات لمینت استفاده می شود این نوع شیشه ها در واقع ترکیبی از شیشه های شفاف و مات به شمار می رود که به صورت راه راه طراحی شده است ، آینه های رامات در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

بالکن شیشه ای 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد بالکن های شیشه ای مدرن بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی نیز برخوردار خواهد شد ، ششه های 20 میل در مجله ی THE BEST DESIGN به عنوان برترین طرح آینه های دکوری معرفی شده است از همین رو طراحان از ان به کرات استفاده می کنند .

 

بالکن شیشه ای تاشو 

در این طرح از بالکن های شیشه ای شاهد سیستم تاشو خواهید بود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از بالکن شیشه ای تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه بکار برده می شود .

 

بالکن شیشه ای مشکی 

جذاب ترین رنگ بالکن های شیشه ای بدون تردید بالکن مشکی رنگ است به طور مثال در ساختمانی با فضای خارجی سفید رنگ باید بالکن شیشه ای مشکی بکار برد بدین شکل نمای زیبایی در فضای خارجی ایجاد خواهد شد ، بالکن های مشکی در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

بالکن شیشه ای رامات 

طرح دیگری از بالکن های شیشه ای که به صورت راه راه شفاف و مات است این نوع شیشه ها با نام بالکن شیشه ای مدرن شناخته شده است که در طرح های مختلفی وجود دارد ، بالکن های رامات فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

بالکن شیشه ای - اینستاگرام

 

بالکن شیشه ای - واتساپ

 

 

نحوه سفارش بالکن شیشه ای به صنایع شیشه و آینه کولیوند 

شما می توانید جهت سفارش بالکن های شیشه ای در طرح ها و رنگ های گوناگون به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق تماس با شماره های 021886219120912823524209214195178 اقدام نمایید و یا از طریق مراجعه به آدرس دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری با کارشناسان ما ارتباط برقرار نمایید .

شایان ذکر است خدمات نصب بالکن شیشه ای در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط تیم خبره و با تجربه در این زمینه انجام می شود چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد در ضمن صنایع شیشه کولیوند زین پس سفارشات شهرستان ها را نیز می پذیرد .

 

بالکن شیشه ای

بالکن شیشه ای

بالکن شیشه ای

بالکن شیشه ای

بالکن شیشه ای

بالکن شیشه ای

بالکن شیشه ای

بالکن شیشه ای

بالکن شیشه ای

بالکن شیشه ای

بالکن شیشه ای

بالکن شیشه ای

بالکن شیشه ای

بالکن شیشه ای

بالکن شیشه ای

بالکن شیشه ای

بالکن شیشه ای

بالکن شیشه ای

بالکن شیشه ای

شیشه بالکن

بالکن شیشه ای

بالکن شیشه ای

بالکن شیشه ای

بالکن شیشه ای

بالکن شیشه ای

بالکن شیشه ای

بالکن شیشه ای

بالکن شیشه ای

بالکن شیشه ای

بالکن شیشه ای

بالکن شیشه ای

بالکن شیشه ای

بالکن شیشه ای

بالکن شیشه ای

بالکن شیشه ای

بالکن شیشه ای

بالکن شیشه ای

بالکن شیشه ای

بالکن شیشه ای

بالکن شیشه ای

بالکن شیشه ای

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون بالکن شیشه ای در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.lumon.com

 

 

 

 

تیم تحریریه کولیوند