فهرست این مقاله

تخته وایت برد شیشه ای

تولید انواع تخته وایت برد شیشه ای در صنایع شیشه و آینه کولیوند              0912823524202188621912

 

تخته وایت برد شیشه ای

 

تخته وایت برد شیشه ای

یاد آن روزهایی بخیر که تخته های سیاه گچی تنها ابزار آموزشی دوره تحصیلی بود و هنگام نوشتن روی تخته از سر تا پا گچی می شدیم اما خوب لذت زیادی از همین قضیه می بردیم ، در این مقاله قصد داریم به تخته وایت برد شیشه ای مدرن بپردازیم که امروزه در سیستم آموزشی مورد استفاده قرار می گیرد .

صنایع شیشه و آینه کولیوند با استعانت از خدای بزرگ از سال 1393 تخته وایت برد شیشه ای را در طرح ها و رنگ های مختلف تولید کرده و در بازار عرضه می کند ، این نوع تخته های وایت برد به دلیل ساختار شیشه ای جذابیت خاصی را داراست و با استقبال بسیار زیاد دانش آموزان و دانشجویان عزیز قرار گرفته است .

با استفاده از تخته وایت برد شیشه ای ، دیگر محیط زیست را آلوده نخواهیم کرد و نه دیگر از تخته های گچی بکار می بریم که ضررهای بسیاری برای سلامتی افراد دارد و آسیب بسیار جدی را به ریه های فرزندامان می رساند بلکه با استفاده از شیشه نه به محیط زیست آسیب می رسانیم و نه سلامتی افراد به خطر خواهد افتاد .

طبق استاندارد های آموزشی در دنیا استفاده از تخته وایت برد شیشه ای در مراکز آموشی هرمقطعی الزامی است و حتی در کشورهای اروپایی در صورت رعایت نکردن این نکته جریمه های سنگینی را مراکز اموزش متحمل خواهند شد .

 

نحوه تولید تخته وایت برد شیشه ای در صنایع شیشه و آینه کولیوند

ابتدا باید نوع شیشه مشخص شود زیرا می توان از ششیه ساتینا و ساده جهت تولید تخته وایت برد شیشه ای استفاده کرد و هم اینکه از شیشه لاکوبل رنگی بکار برد سپس  طبق ابعاد مورد نظر شیشه را با دستگاه CNC برش می دهیم و لبه های شیشه برش داده شده را به وسیله دستگاه لول و دیاموند ابزار زده می شود .

در نهایت باید نوع یراق آلات تخته وایت برد شیشه ای مشخص شود به طوری که با توجه به نیاز مشتری نوع یراق آلات تعیین می شود زیرا برخی مشتریان می خواهند که تخته وایت برد شیشه ای روی دیوار چسبانده شود و برخی دیگر تمایل به نصب تخته با بست های استیل و فلزی روی دیوار دارند .

صنایع شیشه و آینه کولیوند تخته وایت برد شیشه ای را به صورت فریم لس و همراه فریم تولید می کند ، دو نوع فریم PVC و آلومینیومی جهت اینکار مورد استفاده قرار می گیرد که بسته به سلیقه ی مشتری تیم فنی صنایع شیشه و آینه کولیوند فریم را تولید می کند .

برای تولید تخته وایت بری شیشه ای رنگی پس از برش شیشه ی مورد نطر ، شیشه را وارد دستگاه لاکوبل کرده و با اضافه کردن رنگ به داخل محفظه ی مخصوص ذخیره رنگ در دستگاه شیشه به صورت یکدست به رنگ مورد نظر درمی آید .

 

انواع تخته وایت برد شیشه ای صنایع شیشه و آینه کولیوند

  • وایت برد شیشه ای ساتینا
  • وایت برد شیشه ای ساده
  • وایت برد شیشه ای رنگی
  • وایت برد شیشه ای چاپی

به طور معمول تخته وایت برد شیشه ای مانند تخته های وایت برد پلاستیکی از رنگ سفید تشکیل شده است و برای تولید آن از شیشه سکوریت ساتینا یا شیشه لاکوبل سفید رنگ استفاده می شود .

 

تخته وایت برد شیشه ای رنگی

وایت بردهای شیشه ای را می توان در رنگ های مختلفی تولید کرد اما وایت برد شیشه ای مشکی و سفید با توجه به اینکه رنگ های تخته های قدیمی بودند بیشتر مورد توجه مراکز آموزشی قرا گرفته است ، برای تولید تخته وایت برد شیشه ای رنگی از روش لاکوبل کردن شیشه ها استفاده می شود به طوری که پس از برش شیشه و سکوریت کردن آن شیشه را وارد دستگاه لاکوبل می کنیم و رنگ مورد نظر توسط دستگاه روی شیشه به صورت یکنواخت پاشیده می شود .

 

کاربردهای تخته وایت برد شیشه ای

  • استفاده در مدرسه ها
  • استفاده در کودکستان ها
  • استفاده در شرکت های خصوصی و دولتی
  • استفاده در آزمایشگاه ها
  • استفاده در بیمارستان ها جهت تعیین مشخصات بیمار
  • استفاده در رستوران ها جهت تعیین قیمت اغذیه

 

صنایع شیشه و آینه کولیوند برای مراکز آموزشی کودکستان و دبستان ها تخته وایت برد شیشه ای چاپی با طرح های متفاوت انیمیشنی مورد علاقه بچه ها تولید می کند ، لازم به ذکر است شیشه استفاده شده در وایت برد شیشه ای سکوریت خواهد بود و مقاومت بسیار بالایی را در برابر ضربه خواهد داشت .

در ضمن تخته وایت برد شیشه ای چاپی رنگی هم برای مراکز اشاره شده در صنایع شیشه کولیوند تولید می شود برای چاپ تصویر مورد نظر خود روی تخته شیشه ای می توانید فایل تصویر را از طریق ایمیل یا پیام رسان های مختلف برای کارشناسان ما ارسال نمایید .

 

تخته وایت برد شیشه ای طرح دار 

برای مراکز کودکستان و نگهداری از خردسالان از تخته وایت بردهای شیشه ای با طرح حیوانات و سایر اجرای طبیعت استفاده می شود ، برای تولید این نوع تخته ها از دستگاه مستر جهت برش شیش طبق الگوی مورد نظر بکار می رود ، به طور مثال در سازمان ها و شرکت های بزرگ لوگوی مجموعه تخته وایت برد شیشه ای چاپ می شود در مراکز آموزشی کودکان نیز تصاویر انیمیشنی روی شیشه چاپ خواهد شد .

 

تخته وایت برد شیشه ای مغناطیسی

برخی از وایت بردهای شیشه ای دارای خاصیت مگنت هستند و براحتی می توان ماژیک و تخت پاک کن را به واسطه خاصیت آهنربایی روی تخته قرار داد به این نوع تخته ها وایت برد شیشه ای مغناطیسی گفته می شود ، در صنایع شیشه و آینه کولیوند ماژیک و تخته پاک کن هایی طراحی شده است که دارای آهنرباست و به همین دلیل براحتی روی تخته وایت برد شیشه ای قرار می گیرد .

 

نصب تخته وایت برد شیشه ای 

روش های مختلفی برای نصب وایت بردهای شیشه ای وجود دارد که متداول ترین آن ها استفاده از پایه های فلزی و بست های فلزی شیشه به دیوار می باشد ، بست های فلزی دو رنگ طلایی و نقره ای وجود دارد در اغلب پروژه ها به دلیل استفاده بهینه از فضای داخلی از روش بست های فلزی به دیوار برای نصب تخته وایت برد شیشه ای استفاده می شود .

 

تخته وایت برد شیشه ای حکاکی شده

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه اینگریوینگ طرح های مختلفی را می توان روی وایت بردهای شیشه ای حکاکی کرد ، به طور مثال لوگوی مجموعه را می توان روی شیشه حکاکی کرد .

 

تحته وایت برد شیشه ای مات

یکی دیگر از حالت های وایت برد شیشه ای که از شیشه های مات سندبلاست و ساتینا استفاده می شود برای تولید این نوع شیشه ها نیز از پمپ های فشار قوی و پور سیلیس بکار برده خواهد شد .

 

تخته وایت برد شیشه ای با خطوط افقی

طرح دیگری از وایت بردهای شیشه ای مغناطیسی که خطوط افقی با فاصله ی معینی روی وایت برد قرار دارد ، این نوع وایت بردها اغلب در مدارس و مراکز آموزشی متوسطه به بالا استفاده می شود .

 

تخته وایت برد شیشه ای پایه دار

یکی دیگر از طرح های وایت برد شیشه ای که روی پایه های فلزی قرار می گیرد بدین شکل وایت برد را می توان براحتی از یک نقطه به نقطه ی دیگری منتقل کرد ، این نوع وایت بردها از قیمت بالایی نیز برخوردار است ، تخته وایت برد شیشه ای پایه دار در کشورهای آسیای شرقی به ویزه در چین ، ژاپن و کره جنوبی در پروژه های مختلفی استفاده می شود .

 

تخته وایت برد شیشه ای هوشمند 

طرح خاصی ار وایت بردهای شیشه ای که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است تخته وایت برد شیشه ای هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

تخته وایت برد شیشه ای هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح وایت برد شیشه ای معرفی شده است ضمنا قیمت تخته وایت برد شیشه ای هوشمند دو برابر وایت بردهای ساده است .

 

تخته وایت برد شیشه ای صفحه نمایش دار

جدیدترین طرح وایت بردهای شیشه ای که یک صفحه نمایش جلوی شیشه و یک اسپیکر پشت شیشه قرار گرفته است به طوری که از طریق بلوتوث به گوشی های هوشمند متصل می شود بدین شکل براحتی می توانید ویدئو و موزیک مورد علاقه ی خود را پخش نمایید .

 

تخته وایت برد شیشه ای کریستال 

به طور کلی شیشه های رنگی از نظر شفافیت به سه دسته ی فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر از شفافیت بسیار بالایی برخوردار است به طور مثال برای تولید یک تخته وایت برد شیشه ای با طول 200 سانتی متر و عرض 100 سانتی متر باید از شیشه 6 میل سکوریت بکار برد بدین صورت مقاومت شیشه مناسب بوده و افراد تحت تاثیر قزاز خواهند گرفت .

 

تخته وایت برد شیشه ای با قاب استیل 

در این طرح از وایت بردهای شیشه ای یک قاب استیل طلایی یا نقره ای به عنوان فریم دور آینه قرار می گیرد به طور مثال برای دیوارهای مشکی و طوسی رنگ باید از قاب های طلایی و مسی مدرن بکار برد ، بردهای شیشه ای با فریم استیل فقط در پروژه های لاکچری و خاص مورد استفاده قرار می گیرد به همین دلیل طراحان دکوراسیون از آن استقبال فراوانی کرده اند .

 

تخته وایت برد شیشه ای رفلکس

در این طرح از وایت بردهای شیشه ای جدید و مدرن از شیشه های سکوریت رفلکس استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ ای طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، بنفش و سبز وجود دارد ، شیشه های رفلکس در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

تخته وایت برد شیشه ای لمینت

چنانچه ابعاد وایت بردهای شیشه ای بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های لمینت شده رنگی استفاده کرد بدین شکل حتی اگر شیشه ها شکسته شود ذرات آن از هم جدا نخواهد شد ، شیشه های لمینت در مجله ی THE BEST DESIGN به عنوان برترین طرح شیشه معرفی شده است از همین رو طراحان از آن به کرات استفاده می کنند .

 

تخته وایت برد شیشه ای استین گلاس 

در این طرح از وایت بردهای شیشه ای از شیشه های استین گلاس استفاده می شود این نوع شیشه ها از ترکیب شیشه های اسیدکاری ، سندبلاست ، حکاکی و رنگ آمیزی اکلیلی تشکیل شده است ، تابلوهای شیشه ای استین گلاس در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

تخته وایت برد شیشه ای تاشو 

طرح خاص دیگری از وایت بردهای شیشه ای از شیشه های تاشو استفاده می شود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از تخته وایت برد شیشه ای تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه بکار برده می شود .

 

تخته وایت برد شیشه ای 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد وایت بردهای شیشه ای بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، وایت بردهای 20 میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

تخته وایت برد شیشه ای - اینستاگرام

 

تخته وایت برد شیشه ای - واتساپ

 

 

نحوه سفارش تخته وایت برد شیشه ای به صنایع شیشه و آینه کولیوند 

شما می توانید جهت سفارش انواع تخته وایت برد شیشه ای به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق تماس با شماره ای 02188621920912823524209214195178 اقدام نمایید و یا از طریق مراجعه به آدرس دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند تخته وایت برد شیشه ای مورد نظر خود را به کارشناسان ما سفارش دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب تخته وایت برد شیشه ای در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط تیم خبره و با تجربه در این زمینه انجام می شود و چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

تخته وایت برد شیشه ای

تخته وایت برد شیشه ای

تخته وایت برد شیشه ای

تخته وایت برد شیشه ای

تخته وایت برد شیشه ای

تخته وایت برد شیشه ای

تخته وایت برد شیشه ای

تخته وایت برد شیشه ای

تخته وایت برد شیشه ای

تخته وایت برد شیشه ای

تخته وایت برد شیشه ای

تخته وایت برد شیشه ای

تحته وایت برد شیشه ای

تخته وایت برد شیشه ای

تخته وایت برد شیشه ای

تخته وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

تابلو شیشه ای

تحته وایت برد شیشه ای

تخته وایت برد شیشه ای

تخته وایت برد شیشه ای

تخته وایت برد شیشه ای

تخته وایت برد شیشه ای

تحته وایت برد شیشه ای

تخته وایت برد شیشه ای

تخته وایت برد شیشه ای

تخته وایت برد شیشه ای

تخته وایت برد شیشه ای

تخته وایت برد شیشه ای

تخته وایت برد شیشه ای

تخته وایت برد شیشه ای

تخته وایت برد شیشه ای

تخته وایت برد شیشه ای

تخته وایت برد شیشه ای

تخته وایت برد شیشه ای

تخته وایت برد شیشه ای

تخته وایت بری شیشه ای

 

شما می توانید کسب اطلاعات بیشتر پیرامون تخته وایت برد شیشه ای در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.clarus.com

 

 

 

 

 

تیم تحریریه کولیوند