فهرست این مقاله

تولید شیشه خم

تولید شیشه خم در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                       0912823524202188621912

 

تولید شیشه خم

 

تولید شیشه خم

کاربرد بسیار زیاد شیشه های خم در صنعت ساختمانی موجب شده که در کشور نیاز به تولید کننده های بیشتری در زمینه شیشه خم داشته باشیم از همین رو صنایع شیشه و آینه کولیوند از سال 1384 فعالیت خود را در زمینه تولید شیشه خم آغاز کرد که در ابتدا شیشه خم در کوره های سنتی تولید می شد و میزان مصرف انرژی و مدت زمانی که شیشه باید در داخل کوره می ماند بسیار زیاد بود .

اما رفته رفته با رویکار آمدن کوره های مدرن که مجهز به سیستم گرمایشی استاندارد است این مشکلات برطرف شد و تولید شیشه خم با سهولت بیشتری در صنایع شیشه و آینه انجام می پذیرد ، مشکل دیگری که کوره های سنتی داشتند این بود که ظرفیت کوره فقط شامل یک شیشه می شد و  کوره را باید برای آن یک عدد شیشه تنظیم می کردیم اما در کوره های پیشرفته می توان به صوزت همزمان چند شیشه را در مدل های مختلف خم وارد کوره کرد .

 

تولید شیشه خم در کشورهای توسعه یافته

در کشورهای توسعه یافته و پیشرفته در صنعت شیشه مانند بلژیک ، آلمان ، ایتالیا و جین ، تولید شیشه خم توسط ربات های هوشمند تولید می شود که اینکار موجب سرعت بسیار بیشتر در تولید شیشه خم ، کاهش مصرف انرژی تا 60 درصد و دقت بسیار بیشتر در خم کردن شیشه می شود در صورتی که با کوره هایی که در ایران وجود دارد احتمال خطای چند میلی وجود دارد چرا که تمام کار توسط انسان انجام می شود و طبیعی خواهد بود .

 

نحوه ی ساخت قالب در تولید شیشه خم

در کشورهای توسعه یافته که در قسمت قبلی اشاره شد سخت قالب هم توسط ربات های هوشمند انجام می شود به طوری که فقط کافیست ابعاد شیشه و شعاع خم آن را از طریق نرم افزار مخصوص ربات به آن داده شود ، براحتی پس از چند دقیقه قالب شیشه خم تولید می شود اما در کشور ما ساخت قالب شیشه خم به صورت دستی و با استفاده از فلزهای مخصوصی انجام می شود به صورتی که فلزها در اندازه های مورد برش داده می شود سپس طبق الگوی مورد نظر به هم جوش داده می شود .

در مرحله ی بعدی از تولید شیشه خم باید شیشه مورد نظر را به همراه قالب ساخته شده وارد کوره کنیم و دمای کوره را با توجه به ضخامت شیشه تنظیم کنیم چرا که ضخامت شیشه هرچقدر بیشتر باشد باید دمای بالاتری برای خم کردن آن در نظر گرفت .

در آخرین مرحله از تولید شیشه خم در صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه را از کوره خرج کرده و عملیات سردسازی شیشه خم در محیط تعبیه شده انجام می شود اگر شیشه را درمای پایین سرد کنیم شیشه خم به شیشه خم سکوریت تبدیل خواهد شد در غیر این صورت شیشه خم نیمه سکوریت را خواهیم داشت .

 

تولید شیشه خم آکواریوم

شیشه های خم در ساخت آکواریوم های جدید کاربرد زیادی داشته و اکثر طراحان دکوراسیون داخلی از آکواریوم های با شیشه خم برای تزئین فضای داخلی استفاده می کنند ، به یاری خدا صنایع شیشه کولیوند قادر به تولید هر گونه شیشه خمی می باشد .

 

تولید شیشه خم بوفه

بسیاری از بوفه های تولید شده که از جنس چوبی تشکیل شده دارای حدقل یک شیشه خم در نمای جلویی بوفه است از همین رو انواع شیشه های خم بوفه در صنایع شیشه و آینه کولیوند تولید شده و روانه بازار می شود .

 

تولید شیشه خم میز

اخیرا در کشورهای اروپایی میزهای شیشه ای خم با ابعاد مختلف تولید می شود و با الگوگیری از طرح های تولید شده تیم فنی صنایع شیشه و آینه کولیوند اقدام به تولید میز شیشه ای یک تکه و به صورت خم کرده که مورد استقبال طراحام دکوراسیون داخلی قرار گرفته است ، تولید شیشه خم میز به گونه ای است که پایه های میز به صورت 90 درجه به سمت پایین خم خواهد شد و وزن میز را متحمل می شود .

 

تولید شیشه خم ویترین

ویترین های شیشه ای در اغلب فروشگاه ها وجود دارد و در برخی از آن ها از شیشه خم ویترین استفاده شده است یه طوری که نمای ویترین دارای یک شیشه خم با ابعاد بزرگ است مانند ویترین های شیشه ای جواهر فروشی ها .

 

تولید شیشه خم لمینت

همانطور که در مقاله های دیگری هم به کرات ظرح داده شد شیشه های لمینت در اجرای پروژه هایی که خطر شکستن شیشه وجود دارد استفاده می شود ، تولید شیشه لمینت خم بسیار زمانبر می باشد .

 

تولید شیشه خم دوجداره

برای تولید شیشه های خم دوجداره ابتدا دو شیشه خم با ابعاد یکسان تولید شده سپس اسپیسرهای فلزی شامل مواد ضد رطوبتی بین شیشه ها قرار داده می شود و در نهایت هم با استفاده از چسب ماستیک دور آن پوشش داده خواهد شد .

 

تولید شیشه خم رنگی

با توجه به تاثیر بسیار زیاد رنگ ها در طراحی دکوراسیون بهتر است که از شیشه های رنگی برای تولید شیشه خم استفاده کرد ، به طور مثال برای تولید شیشه خم نمای ساختمانی که دارای سنگ نمای کرم است باید از شیشه برنز بکار برد .

 

تولید شیشه خم طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی روی شیشه های خم به صورت مات و رنگی ایجاد می شود ، به طور مثال می توان لوگوی مجموعه را روی شیشه سندبلاست کرد .

 

تولید شیشه خم استیند گلاس

طرح خاصی از شیشه های خم دکوراتیو که از ترکیب فرآیند های اسیدکاری ، سندبلاست ، حکاکی و رنگ آمیزی اکلیلی تشکیل شده است ، این نوع شیشه ها از قیمت بالایی نیز برخوردار می باشد .

 

تولید شیشه خم حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های خم حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

تولید شیشه خم اسیدکاری شده 

در این طرح از شیشه های خم الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود ، برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو استفاده خواهد شد .

 

تولید شیشه خم هوشمند 

جدیدترین طرح شیشه های خم که با استفاده از ریموت شیشه ها از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریانت برق از کار خواهد افتاد ، تولید شیشه خم هوشمند در کشورهای اروپایی نیز مانند آلمان ، ایتالیا ، فرانسه و هلند به کرات صورت می گیرد این نوع شیشه ها از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار می باشد .

 

تولید شیشه خم رفلکس 

در این طرح از شیشه های خم مدرن از شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی ، بنفش، سبز و زرد وجود دارد ، شیشه های رفلکس در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

تولید شیشه خم ضخیم 

برای تولید شیشه های خم با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم خم استفاده کرد به طور مثال برای تولید میز شیشه ای ناهاخوری 6 نفره باید از شیشه های 15 میل کریستال بکار برد ، شیشه های ضخیم در مجله ی the best design به عنوان برترین طرح معرفی شده است از همین رو طراحان از آن به کرات استفاده می کنند .

 

تولید شیشه خم استین گلاس 

شیشه های خم استین گلاس از ترکیب شیشه های اسیدکاری ، سندبلاست ، حکاکی و رنگ آمیزی اکلیلی تشکیل شده است ، این نوع شیشه ها در ابعاد مختلفی قابل تولید می باشد ، شیشه های استین گلاس در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

تولید شیشه خم تاشو

طرح خاص دیگری از شیشه های خم که با سیستم تاشو کار خواهد کرد ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه های خم تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود .

 

تولید شیشه خم کریستال 

شیشه های خم از نظر شفافیت به سه دسته ی فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر از شفافیت بسیار بالایی برخوردار می باشد ، شیشه های خم کریستال فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

 

راه های ارتباطی با کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاوره رایگان و سفارش تولید شیشه خم   

جهت اطلاع از قیمت تولید شیشه خم در صنایع شیشه و آینه کولیوند و سفارش آن می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری تولید شیشه خم مورد نظر خود را به ما بسپارید .

شایان ذکر است خدمات نصب و تولید شیشه خم در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط افراد فنی خبره و با تجربه انجام می شود چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

ساعت کاری کارخانه در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 17 و پنج شنبه ها از ساعت 8 الی 14 تعیین گردیه است لطفا در ساعات ذکر شده نسبت به ثبت سفارش اقدام نمایید .

 

شیشه خم

تولید شیشه خم

تولید شیشه خم

تولید شیشه خم

تولید شیشه خم

تولید شیشه خم

تولید شیشه خم

تولید شیشه خم

تولید شیشه خم

تولید شیشه خم

تولید شیشه خم

توری پنجره دوجداره

تولید شیشه خم

تولید شیشه خم

تولید شیشه خم

تولید شیشه خم

تولید شیشه خم

تولید شیشه خم

تولید شیشه خم

تولید شیشه خم

تولید شیشه خم

تولید شیشه خم

تولید شیشه خم

تولید شیشه خم

تولید شیشه خم

تولید شیشه خم

تولید شیشه خم

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر تولید شیشه خم در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.glastory.net

 

 

تیم تحریریه کولیوند