فهرست این مقاله

تولید شیشه رنگی

تولید شیشه رنگی در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                                  0912823524202188621912

 

تولید شیشه رنگی

 

تولید شیشه رنگی

امروزه در صنعت شیشه شاهد تولید شیشه های با رنگ های مختلفی هستیم و برخلاف گذشته که فقط شیشه شفاف و برنز تولید می شد شیشه ها در طیف وسیع رنگی وجود دارند ، در این مقاله به بررسی تولید شیشه رنگی و انواع این نوع شیشه ها می پردازیم هرچند که در مقاله های متعددی به کرات در رابطه با شیشه های رنگی مطلب نوشته شده است .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه های رنگی در ایران فعالیت خود را از سال 1384 آغار کرد و به یاری خدا تاکنون تولید شیشه رنگی در بیش از 100 رنگ مختلف صورت گرفته است برای مشاهده نمونه کارهای انجام شده می توانید به قسمت نمونه کارها مراجعه فرمایید .

جالب است بدانید که تولید شیشه رنگی برایب اولین بار در کشور آلمان صورت گرفت و اولین پروژه ای که با استفاده از شیشه های رنگی اجرا شد شرکت بنز آلمان بود به طوری که حتی نرده های شیشه ای در این شرکت مطابق با رنگ های بکار رفته در ساختمان اجرا شده است .

در بین شیشه های رنگی تولید شده ی صنعت شیشه ، تولید شیشه رنگی مشکی جذاب ترین طرح محسوب می شود که اغلب در پروژه های خاص و لاکچری مورد استفاده قرار می گیرد .

 

تولید شیشه رنگی ساده

شیشه های رنگی دو رو نما یا ساده در رنگ های دودی ، برنز ، مسی ، آبی ، قرمز ، زرد ، بنفش و سبز صورت می گیرد البته رنگ های اشاره شده برای شیشه های 2 میل و 3 میل می باشد برای ضخامت های بیش از 6 میل فقط رنگ های دودی ، برنز ، مسی و آبی وجود دارد ، تولید شیشه رنگی 2 میل و 3 میل در کشور آلمان و چین فراگیر شده است .

 

تولید شیشه رنگی لاکوبل

شیشه های رنگی یک رو نما یا لاکوبل برخلاف شیشه های رنگی دو رو نما در طیف وسیع رنگی تولید می شود به طوری که ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس توسط دستگاه رنگ خواهد شد لذا شیشه یک رو نما شده و طرف دیگر آن قابل مشاهده نخواهد بود ، تولید شیشه رنگی در صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت کاملا اتوماتیک و توسط دستگاه پیشرفته ی آلمانی صورت می گیرد .

 

تولید شیشه رنگی دکوراتیو

شیشه های استیند گلاس یا دکوراتیو چند سالیست که به کرات مورد استفاده قرار می گیرد و به دلیل نمای بسیار زیبای آن خیلی زود مورد توجه طراحان دکوراسیون قرار گرفت از این نوع شیشه ها اغلب به عنوان شیشه درب ورودی و شیشه پنجره های دوجداره استفاده می شود ، تولید شیشه رنگی دکوراتیو فرآیند پیچیده ای محسوب می شود چرا که شامل مراحل مختلفی چون سندبلاست ، اسید کاری ، حکاکی و رنگ آمیزی می باشد .

 

تولید شیشه رنگی دوجداره

با توجه به تولید شیشه های رنگی بهتر است که از این نوع شیشه ها برای ساخت شیشه های دوجداره بکار برد و رنگ شیشه را مطابق با رنگ سنگ نمای ساختمان تعیین کرد به عنوان مثال برای یک ساختمان با سنگ نمای قهوه ای شیشه دوجداره برنر مناسب خواهد بود ، برای تولید شیشه های رنگی دوجداره ابتدا یک شیشه رنگی و یک شیشه ساده با ابعاد یکسان برش داده شده سپس اسپیسرها طبق ابعاد شیشه برش داده می شوند و داخل آن مواد ضد رطوبتی ریخته خواهد شد در نهایت هم گار آرگون بین شیشه ها تزریق می شود .

 

تولید شیشه رنگی سکوریت

برای اجرای برخی پروژه ها که احتمال شکستن شیشه وجود دارد بهتر است که از شیشه های رنگی سکوریت استفاده کرد این نوع شیشه ها در واقع همان شیشه های رنگی ساده است که وارد کوره های با درجه حرارت بسیار بالا می شوند و به اصطلاح آب شیشه گرفته خواهد شد در نتجیه مقاومت شیشه در برابر فشار و ضربه های احتمالی بسیار بیشتر خواهد شد .

 

تولید شیشه رنگی لمینت

در پروژه هایی که ابعاد شیشه ها بزرگ در نظر گرفته شده و شیشه ها به روش فریم لس اجرا می شوند باید از شیشه های لمینت استفاده شود ، این نوع شیشه ها در رنگ های دودی ، برنز و شامپاینی وجود دارد .

 

تولید شیشه رنگی خم

برای تولید شیشه های خم رنگی ابتدا شیشه رنگی در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قالب فلزی با شعاع خم تعیین شده تولید می شود در نهایت هم شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره قرار داده می شود .

 

تولید شیشه رنگی کریستال

شیشه های کریستال رنگی از شفافیت بسیار بالایی برخوردار است به همین دلیل در پروژه های تزیینی اغلب از این نوع شیشه ها استفاده می شود برای مثال می توان به شیشه رنگی بین کابینتی اشاره کرد .

 

تولید شیشه رنگی مات

در برخی از پروژه ها به دلیل حفظ حریم شخصی و جلوگیری از دیدن شدن فضای داخلی ساختمان از شیشه های مات رنگی استفاده می شود ، برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا شیشه رنگی در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس به حالت سندبلاست تبدیل می شود .

 

تولید شیشه رنگی حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های رنگی حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

تولید شیشه رنگی وایت برد شیشه ای

برای تولید وایت بردهای شیشه ای نیز از شیشه لاکوبل رنگی استفاده می شود به طوری که ابتدا شیشه به حالت سکوریت تبدیل شده سپس توسط پیسوله به رنگ مورد نظر تبدیل خواهد شد .

 

تولید شیشه رنگی اسیدکاری شده 

طرح خاصی از شیشه های رنگی که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود ، برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگئ استفاده خواهد شد .

 

تولید شیشه رنگی هوشمند 

در این طرح از شیشه های رنگی با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد ، تولید شیشه رنگی هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

تولید شیشه رنگی هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه های رنگی معرفی شده است ، قیمت تولید شیشه رنگی هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های رنگی ساده و طرح دار است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی استفاده می کنند .

 

تولید شیشه رنگی محافظ شیشه ای سنگ قبر

برای تولید محافظ های شیشه ای سنگ قبر نیز می توان از شیشه های رنگی دو رو نما نیز استفاده کرد به طور مثال در طرح های جدید و مدرن از شیشه های لمینت 12 میل رنگی دودی بکار می رود .

 

تولید شیشه رنگی دیوارپوش 

برای اجرای دیوارپوش های شیشه ای مدرن نیز باید از شیشه های رنگی یک رو نما یا لاکوبل استفاده کرد به طور مثال برای ساختمانی با فضای داخلی سفید رنگ باید از شیشه مشکی مدرن بکار برد .

 

تولید شیشه رنگی ضخیم 

برای تولید شیشه های رنگی با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای تولید یک شیشه رنگی با ابعاد 150 * 250 سانتی متر باید از شیشه های 10 میل الی 20 میل بکار برد .

 

تولید شیشه رنگی رفلکس 

در این طرح از شیشه های رنگی از شیشه رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، سبز ، برنز ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی و بنفش وجود دارد .

 

تولید شیشه رنگی میز شیشه ای 

برای تولید میزهای شیشه ای خم و لیزری می توان از شیشه های رنگی لاکوبل استفاده کرد به طور مثال در ساختمانی با فضای داخلی سفید رنگ باید از شیشه های مشکی بکار برد .

 

تولید شیشه رنگی 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه رنگی بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد .

 

تولید شیشه رنگی تاشو

طرح خاص دیگری از شیشه های رنگی که با سیستم تاشو کار می کند ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه های تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

تولید شیشه رنگی رامات  

نوعی از شیشه های رنگی مات که به صورت راه راه شفاف و مات بوده و با نام شیشه رامات است این نوع شیشه ها اغلب در پروژه های لوکس و مدرن مورد استفاده قرار می گیرد ، شیشه های رامات فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

تولید شیشه رنگی - اینستاگرام

 

تولید شیشه رنگی - واتساپ

 

راه های ارتباطی با کارشناسان صنایع تولید شیشه رنگی کولیوند 

جهت ارتباط با کارشناسان فروش تولید شیشه رنگی کولیوند می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند فرآیند تولید شیشه رنگی را از نزدیک مشاهده نمایید .

شایان ذکر است تولید شیشه رنگی در صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از شیشه های با کیفیت +A صورت می گیرد ضمنا به دلیل فروش مستقیم و حذف واسطه ها با قیمت مناسبی در اختیار خریدارن محترم قرار خواهد گرفت .

 

تولید شیشه رنگی

تولید شیشه رنگی

تولید شیشه رنگی

تولید شیشه رنگی

تولید شیشه رنگی

تولید شیشه رنگی

تولید شیشه رنگی

تولید شیشه رنگی

تولید شیشه رنگی

تولید شیشه رنگی

تولید شیشه رنگی

تولید شیشه رنگی

تولید شیشه رنگی

تولید شیشه رنگی

تولید شیشه رنگی

تولید شیشه رنگی

تولید شیشه رنگی

تولید شیشه رنگی

تولید شیشه رنگی

تولید شیشه رنگی

تولید شیشه رنگی

تولید شیشه رنگی

تولید شیشه رنگی

تولید شیشه رنگی

تولید شیشه رنگی

تولید شیشه رنگی

تولید شیشه رنگی

تولید شیشه رنگی

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون تولید شیشه رنگی در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.agc-yourglass.com

تیم تحریریه کولیوند