فهرست این مقاله

تولید شیشه سکوریت

تولید شیشه سکوریت در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                     0912823524202188621912

 

تولید شیشه سکوریت

تولید شیشه سکوریت

در پروزه های ساختمانی که در طی سال در کشور پیاده سازی می شود پر کاربردترین نوع شیشه های ایمنی ، شیشه سکوریت یا نشکن محسوب می شود لذا شیشه های سکوریت را می توان در قسمت های مخنلفی در ساختمان استفاده کرد در این مقاله به چگونگی تولید شیشه های سکوریت در صنایع شیشه کولیوند می پردازیم .

برای تولید شیشه سکوریت در گام نخست باید شیشه ی خام را در اندازه ای که مدنظر داریم با دستگاه CNC برش دهیم چرا که همانطور که در مقاله های دیگر به طور مفصل توضیح داده شد شیشه های سکوریت را نمی توان برش داد در صورت اینکار شیشه به طور قطع پودر خواهد شد .

در مرحله دوم از تولید شیشه سکوریت شیشه های برش داده شده را وارد کوره های مخصوصی خواهیم کرد و دمای کوره را با توجه به ضخامت شیشه تنظیم می کنیم ، کوره های سکوریت مانند کوره های شیشه خم به صورت سنتی و دست ساز نیست بلکه از کشور آلمان ، ایتالیا و به تازگی از چین وارد ایران می شود .

پس از چند دقیقه و یا سکویت شدن شیشه آن را از کوره خارج خواهیم کرد و عملیات سردسازی شیشه شروع خواهد شد در این مرحله از تولید شیشه سکوریت ، در یک محفظه ی بسته ای که دمای پایین را داراست شیشه سرد خواهد شد و به اصطلاح به سکوریت تبدیل می شود لازم به ذکر است که اگر شیشه در دمای متعادلی سرد شود تبدیل به شیشه نیمه سکوریت خواهد شد .

بسیاری از مشتریان گرامی به کرات از کارشناسان ما سوالی را پیرامون تولید شیشه سکوریت و نیمه سکوریت و تفاوت این دو پرسیده اند که در پاسخ باید گفت بعضی از پروژه ها مانند میز شیشه ای نیازی به سکوریت شدن کامل شیشه نیست و به همین دلیل شیشه را در دمای متعادلی سرد می کنیم که به شیشه نیمه سکوریت تبدیل شود .

 

تولید شیشه سکوریت ساتینا و سندبلاست  

در صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه های ساتینا و سندبلاست در طرح های مختلف به سکوریت تبدیل می شوند به صورتی که ابتدا شیشه در طرح مورد نظر توسط دستگاه سندبلاست ایجاد خواهد شد سپس شیشه طراحی شده را وارد کوره های سکوریت می کنیم .

 

تولید شیشه سکوریت خم

همانطور که مستحضر هستید به طور کلی نمای شیشه خم روز به روز در حال فراگیر شدن است به طوری که امروزه شاهد آکواریوم های با شیشه خم ، نرده های شیشه ای خم ، میز شیشه ای خم و حتی پارتیشن های با شیشه خم هستیم از همین رو صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از کوره های مخصوص شیشه خم و ساخت هر نوع الگویی قادر به تولید شیشه سکوریت خم در طرح های گوناگون می باشد .

 

تولید شیشه سکوریت رنگی

از سال 1392 صنایع شیشه و آینه کولیوند شروع به تولید شیشه های سکوریت رنگی یرنز ، دودی ، آبی ، سبز و بنفش کرده است که با توجه نمای متفاوت و جذاب خیلی زود مورد توجه مهندسان ساختمانی و طراحان دکوراسیون قرار گرفته است ، در بین شیشه های سکوریت رنگی تولید شیشه سکوریت دودی به میزان قابل توجهی افزایش پبدا کرده است .

 

تولید شیشه سکوریت با ضخامت های مختلف

معمولا شیشه سکوریتی که در پروزه های مختلف استفاده می شود 10 میل می باشد اما صنایع شیشه و آینه کولیوند قادر به تولید شیشه های سکوریت در هر ابعادی و هر ضخامتی می باشد البته شیشه های 6 میل به بالا ، لازم به ذکر است که تولید شیشه سکوریت بیش از 10 میل فرآیند متفاوتی داشته و برای سکوریت کردن شیشه باید شیشه مدت طولانی تری داخل کوره بماند لذا قیمت شیشه سکوریت 15 میل و 20 میل بیشتر از شیشه های سکوریت معمولی است .

 

تولید شیشه سکوریت طرح دار

نمایندگی شیشه سکوریت صنایع کولیوند با بهره گیری از دستگاه های چاپ روی شیشه و سندبلاست قادر به تولید انواع شیشه های سکوریت طرح دار رنگی و مات می باشد به طوری که تصویر مورد نظر با کیفیت بسیار بالا روی شیشه اعمال خواهد شد .

 

تولید شیشه سکوریت دوجداره

با توجه به قواین جدید شهرداری استفاده از شیشه های دوجداره سکوریت در نمای ساختمان ها امری ضروری است ، برای تولید این نوع شیشه ها از دو شیشه سکوریت و یک اسپیسر فلزی شامل مواد ضد رطوبتی استفاده می شود به طوری که ابتدا دو شیشه با ابعاد یکسان برش داده شده سپس شیشه ها جهت سکوریت شدن وارد کوره های با درجه حرارت بسیار بالا می شود در نهایت هم اسپیسر فلزی بین شیشه ها قرار داده می شود .

 

تولید شیشه سکوریت لمینت

برای تولید شیشه های لمینت ابتدا دو شیشه با ابعاد یکسان برش داده شده سپس توسط لایه های PVB و SGP شیشه ها به یکدیگر چسبیده خواهد شد ، این نوع شیشه ها در ضخامت های مختلفی تولید می شود .

 

تولید شیشه سکوریت درب شیشه ای

به طور کلی برای اجرای درب های شیشه ای باید از شیشه های سکوریت 10 میل ساده و طرح دار استفاده کرد زیرا این نوع شیشه ها مقاومت بالایی داشته و جهت جابجایی از ورن مناسبی برخوردار است .

 

تولید شیشه سکوریت حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های سکوریت حکاکی یا اینگریوینگ می شود ، به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

تولید شیشه سکوریت هوشمند 

جدیدترین طرح شیشه های سکوریت که با استفاده از ریموت شیشه ها از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد .

 

تولید شیشه سکوریت میز شیشه ای 

برای تولید میزهای شیشه ای با ابعاد بزرگ باید از شیشه های سکوریت کریستال و رنگی استفاده کرد بدین شکل علاوه بر مقاومت بالای شیشه از نمای زیبایی نیز برخوردار خواهد شد .

 

تولید شیشه سکوریت 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های سکوریت بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل بکار برد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاوت مناسبی برخوردار خواهد شد .

 

تولید شیشه سکوریت تاشو 

طرح خاص دیگری از شیشه های سکوریتی که با سیستم تاشو کار می کند ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه های تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

تولید شیشه سکوریت در طرح های مختلف

  • شیشه سکوریت دودی
  • شیشه سکوریت رنگی
  • شیشه سکوریت لمینت
  • شیشه سکوریت چاپی
  • تولید شیشه سکوریت سندبلاست و ساتینا
  • شیشه سکوریت 10 میل و 20 میل
  • شیشه سکوریت طرح دار

 

تولید شیشه سکوریت - اینستاگرام

 

تولید شیشه سکوریت - واتساپ

 

 

راه های ارتباطی با کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند و سفارش تولید شیشه سکوریت 

برای اطلاع از قیمت تولید شیشه سکوریت و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توایند با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند تولید شیشه سکوریت مورد نظر خود را به صورت حضوری به ما بسپارید .

شایان ذکر است تولید شیشه سکوریت در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط افراد با تجربه و خبره انجام می شود در ضمن صنایع شیشه کولیوند با تشکیل تیمی 10 نفره از افراد فنی در این زمینه خدمات نصب و پیاده سازی پروژه های شیشه سکوریت را نیز انجام می دهد .

 

تولید شیشه خم

تولید شیشه سکوریت

تولید شیشه سکوریت

تولید شیشه سکوریت

تولید شیشه سکوریت

تولید شیشه سکوریت

تولید شیشه سکوریت

تولید شیشه سکوریت

تولید شیشه سکوریت

تولید شیشه سکوریت

تولید شیشه سکوریت

تولید شیشه سکوریت

تولید شیشه سکوریت

تولید شیشه سکوریت

تولید شیشه سکوریت

تولید شیشه سکوریت

تولید شیشه سکوریت

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون تولید شیشه سکوریت در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.glassdoor.com

 

تیم تحریریه کولیوند