فهرست این مقاله

حکاکی روی آینه

 انجام خدمات حکاکی روی آینه در صنایع شیشه و آینه کولیوند                              0912823524202188621912

 

 

حکاکی روی آینه

به طور کلی حکاکی روی اجسام گوناگون موجب زیباتر شدن آن ها خواهد شد درست از زمانی که دستگاه های حکاکی روی شیشه (Engraving) وارد ایران شد طراحان دکوراسیون شیشه و آینه هایی که روی آن تصاویر مختلفی را چاپ می کردند به یکباره به سمت حکاکی روی آینه و شیشه گرایش پیدا کردند از همین رو صنایع شیشه و آینه کولیوند با وارد کردن دستگاه Engraving انواع خدمات حکاکی را انجام می دهد .

دستگاه حکاکی روی آینه دارای رباتی است که به صورت هوشمند طرح مورد نظری را که ار طریق درگاه ورودی دستگاه کرده ایم روی آینه حکاکی خواهد کرد ، لازم به ذکر است که حکاکی شامل آینه های 6 میل می باشد چرا که آینه 4 میل به احتمال فراوان شکسته خواهد شد .

دستگاه حکاکی یا همان اینگریوینگ صنایع شیشه و آینه کولیوند از کشور ایتالیا وارد شده است و طرح ورودی دستگاه با دقت بسیار بالایی بر روی شیشه و آینه اجرا خواهد شد در صورتی که حکاکی روی آینه بسیار فرآیند با حسیاسیت بالاییست زیرا اگر آینه بیش از حد حکاکی شود جیوه پشت آینه از بین خواهد رفت و آینه تبدیل به شیشه خواهد شد .

توجه داشه باشید که حکاکی روی آینه و سندبلاست کردن آینه دو مقوله ی کاملا جداگانه است زیرا در سندبلاست کردن طرح مورد روی آینه به صورت مات ایجاد خواهد شد اما در حکاکی بر روی آینه ، آینه تراش داده خواهد در ضمن در فرآیند حکاکی روی آینه ، قسمت های حکاکی شده ما خواهد شد در صورتی که در حکاکی روی شیشه چنین چیزی نخواهد بود و شیشه به صورت کامل تراشیده می شود .

 

کاربردهای حکاکی روی آینه

 

حکاکی روی آینه رنگی

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از ترکیبات شیمی آینه های رنگی طلایی ، برنز ، شامپاینی ، آبی ، بنفش و سبز تولید می شود فرآیند حکاکی آینه های رنگی نیز مشابه آینه های ساده صورت می گیرد .

 

حکاکی روی آینه آنتیک

آینه های اسیدکاری شده یا آنتیک اغلب به صورت تایل های مربعی و مستطیلی شکل حکاکی می شود ضمنا این نوع آینه ها به دلیل نمای متفاوت و نامنظم با نام آینه کثیف نیز شناخته شده است .

 

حکاکی روی آینه کریستال

آینه های شفاف به سه دسته ی فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین آینه کریستال یا اکسترا کلیر دارای بیشترین میزان شفافیت است و بهترین انتخاب محسوب می شود .

 

حکاکی روی آینه سه بعدی

برای تولید آینه های سه بعدی ابتدا یک آینه با ابعاد استاندارد برش داده شده سپس تعدادی آینه ابزار خورده با طول آینه اصلی و عرض 10 سانتی متر به صورت مورب به آینه اصلی چسبیده می شود .

 

حکاکی روی آینه به روش لوزی

اینگریوینگ به روش های مختلفی روی آینه اعمال می شود اما متداولترین آن حکاکی به روش لوزی است در این روش آینه دقیقا مشابه آینه های لوزی تولید می شود با این تفاوت که آینه برش داه نمی شود بلکه طرح لوزی روی آینه ایجاد خواهد شد .

 

حکاکی روی آینه به روش مربعی

یکی دیگر از روش های آینه کاری روی دیوار آینه کاری مربعی نام دارد که برای اجرای اینگریوینگ این طرح تعدادی مربع با توجه به ابعاد آینه روی آن حکاکی خواهد شد ، این روش در ساختمان هایی که ارتفاع دیوار بلند است بکار می رود .

 

حکاکی روی آینه نورپردازی شده

جدیدترین طرح آینه های دکوراتیو که حاشیه دور آینه سندبلاست شده و از ورق های PVC و LED های رنگی برای نورپردازی مخفی پشت آینه استفاده می شود ، این نوع آینه ها اغلب به عنوان آینه روشویی مورد استفاده قرار می گیرد .

 

حکاکی روی آینه لمسی

طرح جدیدی از آینه های نوری که با لمس کردن قسمت تعیین شده روی آینه نور مخفی روشن و خاموش می شود ، نحوه ی عملکرد لمسی این نوع آینه ها دقیقا مشابه لمسی گوشی های هوشمند به صورت حرارتی است ، حکاکی روی آینه لمسی در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design به عنوان برترین طرح آینه دکوراتیو لمسی معرفی شده است .

 

حکاکی روی آینه ریموتی 

طرح دیگری از آینه های نور مخفی حکاکی شده که با استفاده از ریموت نور مخفی روشن و خاموش می شود به طوری که حتی می توان رنگ نورپردازی و افکت های نمایش نور را توسط ریموت تغییر داد به طور مثال با فشردن دکمه ی FADE روی ریموت رنگ های مختلف LED به صورت اسلایدشو نمایش داده خواهد شد .

 

حکاکی روی آینه حسگر حرکتی 

در این طرح از حکاکی روی آینه با حرکت دست زا قسمت تعیین شده روی آینه نور مخفی روشن و خاموش می شود ، فرآیند تولید آینه های حسگر حرکتی بسیار زمانبر و پیچیده است به همین دلیل از قیمت بالایی برخوردار می باشد .

 

حکاکی روی آینه آرایشگاه 

در سالن های زیبایی و آرایشگاه ها نوعی از آینه های بک لایت قدی اجرا شده که لوگوی مجموعه روی آینه حکاکی می شود بدین شکل نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد .

 

حکاکی روی آینه دو طرفه 

در سالن های کوچک به منظور استفاده بهینه از فضای داخلی بهتر است که از آینه های دو طرفه مدرن بکار برد ، این نوع آینه ها اغلب دارای قاب های استیل و هایگلاس رنگی می باشد .

 

حکاکی روی آینه قدی 

آینه های قدی بدون تردید کاربردی ترین طرح آینه حکاکی شده محسوب می شود این نوع آینه ها در ابعاد استاندارد 80 * 190 سانتی متر و 90 * 200 سانتی متر تولید خواهد شد .

 

حکاکی روی آینه بی نهایت 

طرح خاص دیگری از آینه های دکوراتیو که با نام آینه بی نهایت شناخته شده است ساختار این نوع آینه ها به گونه ای است که یک عمق نورپردازی با طیف وسیع رنگی داخل آینه مشاهده خواهد شد ، آینه های بی نهایت در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

آینه های اینفینیتی در رنگ های مختلفی تولید می شود که با استفاده از ریموت رنگ های LED تغییر خواهند کرد ضمنا ابعاد این نوع آینه ها قابل تغییر می باشد .

 

حکاکی روی آینه با قاب چوبی 

به طور کلی آینه قاب دار چوبی به سه دسته ی پی وسی سی ، هایگلاس و چوب تقسیم می شود که در این بین قاب چوبی بسیار جذاب تر نیز به نظر می رسد و در پروژه های مدرن اجرا خواهد شد ، آینه های با قاب چوبی فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای قرار گرفته است .

 

حکاکی روی آینه متحرک 

با تولید آینه های متحرک دیگر جای هیچ گونه نگرانی برای جابجایی آینه ها نیست بدین شکل براحتی می توانید تنها با کمی هول دادن از یک نقطه به نقطه ی دیگر منتقل نمایید ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از آینه های متحرک بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود .

 

 

حکاکی روی آینه -اینستاگرام

 

حکاکی روی آینه - واتساپ

 

 

در این مقاله قصد داریم آموزش حکاکی روی آینه را در صنایع شیشه و آینه کولیوند شرح دهیم :

قبل از توضیح کامل مراحل حکاکی روی آینه اشاره خواهیم کرد به یکی دیگر از روش های کار روی آینه یعنی سندبلاست کردن آینه که شبیه حکاکی است اما به شکل دیگر انجام می شود در این روش هم مانند حکاکی آینه تراش داده خواهد شد اما قسمت های تراش داده شده به صورت مات درخواهند آمند .

مرحله اول : توصیه ایمنی قبل از شروع به کار

در فرایند حکاکی روی آینه با ابزار خطرناکی سر و کار ندارید اما همیشه باید جانب احتیاط را در محیط های کاری حفظ کرد ، ترجیحا یک دستکش مخصوص کار را از ابزار فروشی ها تهیه کنید که خوده های شیشه هنگام حکاکی بر روی دستتان نیفتد.

مرحله دوم : میز کارتان را آماده کنید 

یک میز معمولی چوبی یا فلزی را در فضای باز یا فضایی که تا شعاع 2 متری آن کسی قرارا نداشته باشد را  به همراه چراغ مطالعه آماده کنید و هنگامی که قصد شروع کار داستید عینک فراموش نشود .

مرحله سوم : شیشه مورد نظر خو را انتخاب کنید 

یکی از ویژگی های حکاکی روی آینه اینجاست که شما هر شیشه ای را برای حکاکی می توانید انتخاب کنید البته حکاکی روی آینه انحناحدار به مراتب سخت از شیشه مسطح است ام شما می توانید هر شیشه های را انتخاب کنید .

مرحله چهارم : طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید 

شما می توانید هر طرحی را برای حکاکی روی آینه انتخاب کنید اما بهترین روش برای انتخاب طرح مورد نظر استفاده از تصاویر سیاه سفید مجو در موتور جستجوگر گوگل می باشد  .

مرحله پنجم : طرح مورد نظر  را به شیشه بچسبانید

طرح مورد نظر خورد را که پرینت کرده اید  پشت شیشه قرارا داده و با چسب شفاف آن را به پشت شیشه چسبانده البته توجه داشته باشید که دور طرحتان را به شعاع 2 ساتیمتری برش داده و سپس یا ماژیک طرح را روی شیشه نقاشی کنید .

مرحله ششم : طرح را روی شیشه حکاکی کنید 

ابتدا دور طرح را با نوک نازک 2 میلیمتری شروع به حکاکی کنید و سپس داخل طرح را با نوک قلم بزرگتر پر کنید توجه داشته باشید که هرچقدر قلم را بیشتر فشار دهید حکاکی روی آینه عمیق تر می شود .

مرحله هفتم : طرح مورد نظر را از شیشه جدا کنید

در این مرحله می توانید طرح را از شیشه جدا کنید و کنار دستتان بگذارید که طرح حکاکی روی آینه را با الگوی خود مقایسه کنید و دقت کنید که کدام قسمت خوب حکاکی نشده است .

مرحله هشتم : طرح مورد نظر را کامل کنید

در مرحله اخر باید هر قستی را که به خوبی حکاکی نشده را دوباره با توجه به الگو شروع به پر کردن کنید تا اینکه طرح مورد نظر به صورت کامل  حکاکی روی آینه شود . به این طریق می توانید حکاکی روی آینه را خودتان انجام دهید و از انجام کار هنری خود لذت ببرید.

در پایان امیدوارم از خواندن مقاله حکاکی روی آینه لذت برده باشید .

 

نحوه سفارش حکاکی روی آینه به صنایع شیشه و آینه کولیوند

شما می توانید در صورت تمایل خدمات حکاکی روی آینه را در هر طرحی و  بر روی انواع شیشه ها مانند شیشه سکوریت و  شیشه رنگی از طریق تماس با شماره های 02188621912   09128235242 –  09214195178 سفارش خود را به صنایع شیشه و آینه کولیوند بدهید و یا از طریق مراجعه به آدرس دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند خدمات حکاکی روی آینه را به ما واگذار کنید.

در پایان امیدوارم از خواندن مقاله حکاکی روی آینه لذت برده باشید و در صورت تمایل ما را به دوستان حود معرفی نمایید .

 

آدرس صفحات مجازی و اجتماعی صنایع شیشه و آینه کولیوند

کانال تلگرامی صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاهده نمونه کارها : koolivandcom@

آیدی صفحه اینستاگرامی صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاهده نمونه کارها : koolivandcom@

 

حکاکی روی آینه

جکاکی روی آینه

حکاکی روی آینه

حکاکی روی آینه

حکاکی روی آینه

حکاکی روی آینه

حکاکی روی آینه

حکاکی روی آینه

حکاکی روی آینه

حکاکی روی آینه

حکاکی روی آینه

حکاکی روی آینه

حکاکی روی آینه

حکاکی روی آینه

حکاکی روی آینه

حکاکی روی آینه

حکاکی روی آینه

حکاکی روی آینه

حکاکی روی آینه

حکاکی روی آینه

حکاکی روی آینه

حکاکی روی آینه

حکاکی روی آینه

حکاکی روی آینه

حکاکی روی آینه

 

 

دیگر محصولات صنایع شیشه و آینه کولیوند

آینه پتینه آینه کاری آینه رنگی آینه دکوراتیو آینه طلایی آینه کریستال
           
           

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون حکاکی روی آینه در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.troteclaser.com

تیم تحریریه کولیوند