فهرست این مقاله

خمکاری شیشه

انواع خمکاری شیشه در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                                     0912823524202188621912

 

خمکاری شیشه

 

خمکاری شیشه

ساختار شیشه های خم به گونه ای است که در ایران به ندرت این نوع شیشه ها در صنعت شیشه تولید می شود چرا که فرآیند تولید آن بسیار سخت و زمانبر است ، طرحان دکوراسیون داخلی در سراسر دنیا از شیشه های خم به منظور تزیین فضای داخلی و خارجی ساختمان استفاده می کنند از همین رو در این مقاله به بررسی خمکاری شیشه در صنعت شیشه می پردازیم .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه های خم در ایران فعالیت خود را از سال 1383 آغاز کرد و به یاری خدا تاکنون بیش از 1000 طرح مختلف خمکاری شیشه را اجرا کرده است برای مشاهده آن ها می توانید به قسمت نمونه کارها در وب سایت و صفحه اینستاگرامی koolivandcom@ مراجعه نمایید .

به طور خلاصه برای خمکاری شیشه ابتدا شیشه در ایعاد مورد نظر برش داده شده سپس قالب فلزی با شعاع خم مورد نیاز ساخته می شود در مرحله ی بعدی شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره های با درجه حرارت بسیار بالا قرار داده خواهد تا اینکه شکل کلی شیشه مانند قالب ساخته شده شود .

 

خمکاری شیشه سکوریت

همانطور که در مقاله های دیگری نیز شرح داده شد شیشه های خم سکویت دارای مقاومت بسیار بیشتری نسبت به شیشه های خم ساده هستند به طوری که اگر با ضربه شدیدی شکسته شود برخلاف شیشه های ساده پودر خواهد شد .

 

خمکاری شیشه لمینت

در پروژه هایی که احتمال شکسته شدن شیشه بالاست باید از شیشه های خم لمینت شده استفاده کرد ، برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا دو عدد شیشه خم با ابعاد یکسان تولید شده سپس توسط لایه PVB به یکدیگر چسبیده می شوند در این صورت حتی اگر یکی از شیشه های شکسته شود ذرات ان از هم جدا نخواهد شد .

 

خمکاری شیشه دوجداره

در برخی از پروژه ها هدف اصلی از اجرای نمای شیشه ای علاوه بر زیبایی ، جلوگیری از اتلاف انرژی است باید از شیشه های خم دوجداره استفاده کرد ، برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا دو عدد شیشه خم با ابعاد یکسان تولید شده سپس اسیپسر فلزی شامل مواد ضد رطوبتی بین شیشه ها قرار داده می شود و دور آن ها با چسب ماستیک پوشش داده خواهد شد .

 

خمکاری شیشه رنگی 

امروزه در ترکیب صحیح رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی از مهم ترین بخش های اجرای پروژه به شمار می شود زیرا بهتر است که از شیشه های خم رنگی مطابق با رنگ های بکار رفته در فضای داخلی و خارجی استفاده کرد ، در صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه های رنگی دو رو نما و یک رو نما یا لاکوبل تولید می شود .

 

خمکاری شیشه آکواریوم

ساخت آکواریوم با شیشه خم نمای بسیار زیبا و مدرنی را ایجاد خواهد کرد از همین رو در صنایع شیشه و آینه کولیوند انواع آکواریوم های با شیشه خم تولید می شود ، در طرح های جدید آکواریوم استوانه ای شکل نیز تولید شده است .

 

خمکاری شیشه بوفه

بوفه های چوبی قدیمی و جدید نیز اغلب دارای شیشه های خم 4 میل هستند به طور کلی شیشه خم بوفه درای عرض کمتر از 50 سانتی متر و ارتفاع 100 الی 150 سانتی متر است و معمولا شعاع خم به شکل S و U می باشد .

 

خمکاری شیشه ویترین

با اجرای ویترین شیشه ای خم می توان به بهتری شکل ممکن محصولات فروشگاه را نمایش داد و در جذب مشتری بسیار تاثیرگذار عمل کرد ، معمولا برای اجرای ویترین های شیشه ای خم از شیشه خم لمینت شده استفاده می شود .

 

خمکاری شیشه کابینت

در طراحی دکوراسیون داخلی مدرن از شیشه های خم به عنوان شیشه کابینت نیز استفاده می شود البته برای تولید شیشه خم کابینت طرح های مختلف هندسی و گرافیکی روی شیشه سندبلاست می شود .

 

خمکاری شیشه حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های خم حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

خمکاری شیشه اسیدکاری شده 

طرح دیگری از شیشه های خم که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو ایجاد خواهد شد .

 

خمکاری شیشه هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های خم که با استفاده از ریموت شیشه ها از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد ، لازم به ذکر است خمکاری شیشه هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

 

خمکاری شیشه طرح دار 

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی روی شیشه های خم به صورت مات و رنگی ایجاد می شود به طور مثال می توان لوگوی مجموعه را روی شیشه سندبلاست کرد .

 

خمکاری شیشه میز 

برای تولید میزهای شیشه ای نیز باید از شیشه های خم 90 درجه و بیشتر استفاده کرد به طور مثال برای تولید میز شیشه ای ناهارخوری و جلو مبلی باید از شیشه خم 16 میل کریستال 90 درجه بکار برد ، شیشه های میز در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

خمکاری شیشه محفاظ سنگ قبر 

برای تولید محافظ های شیشه ای سنگ قبر مدرن نیز باید از شیشه های خم سکوریت شده استفاده کرد بدین شکل علاوه بر مقاومت بالایی شیشه از نمای زیبا و خاصی برخوردار خواهد بود ، شیشه های سنگ قبر در مجله ی the best design به عنوان برترین طرح شیشه معرفی شده است از همین رو طراحان از آن به کرات استفاده می کنند .

 

خمکاری شیشه ضخیم

برای تولید شیشه های خم با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای تولید میز شیشه ای ناهارخوری 8 نفره باید از شیشه های 12 میل بکار برد ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه های ضخیم بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

خمکاری شیشه رفلکس

در این طرح از شیشه های خم از شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی ، بنفش و سبز وجود دارد ، شیشه های رفلکس خم در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

خمکاری شیشه 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های خم بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای قرار گرفته است .

 

خمکاری شیشه - اینستاگرام

 

خمکاری شیشه - واتساپ

 

 

راه های ارتباطی با کارشناسان نمایندگی خمکاری شیشه کولیوند

برای اطلاع از قیمت خمکاری شیشه و سفارش آن می توانید با شماره های 021886219120912823524209122140467 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری خمکاری شیشه مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است اجرای خمکاری شیشه در  صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از مدرنترین کوره های با درجه حرارت بسیار بالا صورت می گیرد ضمنا با قیمت بسیار مناسبی عرضه می شود .

 

حمکاری شیشه

خمکاری شیشه

خمکاری شیشه

خمکاری شیشه

خرید شیشه میز ناهارخوری

خمکاری شیشه

خمکاری شیشه

خمکاری شیشه

خمکاری شیشه

خمکاری شیشه

خمکاری شیشه

خرید شیشه خم

خمکاری شیشه

خمکاری شیشه

خمکاری شیشه

خمکاری شیشه

خمکاری شیشه

خمکاری شیشه

خمکاری شیشه

خمکاری شیشه

خمکاری شیشه

خمکاری شیشه

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون خمکاری شیشه در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.bentglass.com.au

تیم تحریریه کولیوند