فهرست این مقاله

خم شیشه

اجرای خم شیشه در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                                     09128235242 – 02188621912

 

خم شیشه

خم شیشه

در گذشته شاید حتی کسی تصور نمی کرد که بتوان شیشه را خم کرد اما امروزه شاهد تولید انواع شیشه های خم با شعاع های خم متفاوتی هستیم به طوری که حتی در نماهای ساختمانی هم از شیشه منحنی استفاده می شود ، خم شیشه فرآیند بسیار زمانبر و پیچیده ای محسوب می شود که تعداد محدودی از کارخانه های تولید شیشه انجام می دهند .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه منحنی در ایران فعالیت خود را از سال 1384 آغاز کرد و به یاری تا کنون بیش از 500 طرح مختلف خم شیشه را ارئه کرده است برای مشاهده شیشه های خم با ابعاد و شعاع مختلف می توانید به قسمت نمونه کارها مراجعه نمایید .

به طور کلی پیاده سازی فرآیند خم شیشه مراحل مختلفی را دارد که طی کردن هر یک از مراحل زمان زیادی را صرف خواهد کرد به عنوان مثال برای ساخت قالب فلزی ساعت ها وقت صرف خواهد شد تا اینکه قالب به طور کامل و دقیق ساخته شود .

 

نحوه پیاده سازی مراحل خم شیشه  

برای تولید شیشه های قوس دار ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده می شود سپس دور شیشه توسط دستگاه لول زنی و دیاموند ابزار زده خواهد شد ، در مرحله ی بعدی از اجرای خم شیشه قالب فلزی با توجه به شعاع خم تولید می شود برای تولید اینگونه قالب ها نیاز به ورق ها و قوطی های فلزی می باشد در نهایت هم شیشه به همراه قالب فلزی وارد کوره های با درجه حرارت بسیار بالا می شود .

 

خم شیشه سکوریت

به طور معمولا پس از اینکه شیشه از کوره شود به حالت نیمه سکوریت تبدیل می شود اما برای اینکه به طور کامل به حالت سکوریت یا نشکن درآورده شود باید شیشه را پس از خارج کردن از کوره و انجام عملیات سردسازی مجددا وارد کوره کرد ، شیشه های خم سکوریت در پروژه هایی که ابعاد شیشه بزرگ بوده و به صورت فریم لس استفاده می شود کاربرد دارد .

 

خم شیشه لمینت

برای تولید شیشه های خم لمینت شده ابتدا دو شیشه با ابعاد یکسان برش داده شده سپس جهت خم شدن وارد کوره های با درجه حرارت بسیار بالا می شود در نهایت هم توسط لایه PVB به هم چسبیده می شوند ، شیشه خم لمینت در پروژه هایی که خظر شکستن شیشه وجود دارد مودر استفاده قرار می گیرد .

 

خم شیشه رنگی

به طور کلی شیشه های خم رنگی به دو صورت دو رو نما و یک رو نما تولید می شوند تولید شیشه خم دو رو نما یا ساده به گونه ای است که ابتدا شیشه رنگی برش داده شده سپس وارد کوره خارج خواهد شد اما برای تولید شیشه خم رنگی لاکوبل ابتدا شیشه برش داده شده سپس توسط دستگاه چاپ رنگ خواهد شد در نهایت هم وارد کوره می شود .

 

خم شیشه طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی روی شیشه های خم به صورت مات و رنگی ایجاد می شود ، به طور مثال می توان لوگوی مجموعه را روی شیشه سندبلاست کرد .

 

خم شیشه آکواریوم

استفاده از آکواریوم ها در طراحی دکوراسیون داخلی فراگیر شده و اغلب طراحان دکوراسیون داخلی از آن برای تزیین فشای داخلی ساختمان استفاده می کنند به ویژه اگر آکواریوم با شیشه خم اجرا شده باشد زیرا در این صورت نمای بسیار زیبایی در ساختمان ایجاد خواهد شد .

 

خم شیشه میز

استفاده از میزهای شیشه ای در ساختمان های مسکونی و اداری لوکس رواج پیدا کرده است به طور که حتی در کشورهای طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع میزها به کرات استفاده می کنند ، شیشه خم میز معمولا به صورت 90 درجه تولید می شود اما می توان با شعاع های خم متفاوتی آن را تولید کرد به طوری که در برخی از طرح ها خم شیشه به گونه ای است که پایه های میز تا نیمه آن کشیده شده است .

 

خم شیشه دوجداره

برای تولید شیشه های خم دوجداره ابتدا دو شیشه با ابعاد یکسان برش داده شده سپس جهت خم شدن وارد کوره های با درجه حرارت بسیار بالا می شود در نهایت هم با استفاده از اسپیسر فلری شیشه ها روی هم قرار داده می شوند .

 

خم شیشه بوفه

بیش از 70 درصد بوفه های چوبی ساخته شده دارای شیشه خم می باشد چرا که نمای بوفه را بسیار زیباتر خواهد کرد ، شیشه خم بوفه معمولا با شیشه های 4 میل تولید شده و ابعاد بزرگی دارد .

 

خم شیشه استوانه

به طور کلی فرآیند تولید شیشه های خم استوانه ای شکل نسبت به شیشه های خم ساده متفاوت است چرا که شیشه باید به صورت کامل گرد شود ، این نوع شیشه ها اغلب در ساخت آکواریوم ها کاربرد دارد .

 

خم شیشه ویترین

طراحان دکوراسیون امروزه ویترین های تمام شیشه ای خم را برای فروشگاه ها اجرا می کنند زیرا علاوه بر نمای زیبای این نوع ویترین ها ، محصولات داخل ویترین و فروشگاه به شکل بهتری نمایش داده می شود .

 

خم شیشه حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های خم حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

خم شیشه اسیدکاری 

طرح خاصی از شیشه های خم که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود ، برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو استفاده خواهد شد .

 

خم شیشه هوشمند 

جدیدترین طرح شیشه های خم که با استفاده از ریموت شیشه ها از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد ، شیشه های هوشمند در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

خم شیشه میز شیشه ای 

برای تولید میزهای شیشه ای با ابعاد بزرگ بهتر است که از شیشه های خم استفاده کرد به طور مثال برای تولید یک میز شیشه ای ناهارخوری 10 نفره بهتر است که از شیشه های 15 میل بکار برد ، میز شیشه ای فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای قرار گرفته است .

 

خم شیشه تاشو 

طرح خاص دیگری از شیشه های خم که با سیستم تاشو کار می کند ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه های تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود .

 

 

راه های ارتباطی با کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت ثبت سفارش خم شیشه

برای اطلاع از قیمت خم شیشه و سفارش آن می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری خم شیشه مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است پیاده سازی فرآیند خم شیشه در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از مدرن ترین کوره های مخصوص تولید شیشه های خم که ساخت کشور آلمان است صورت می گیرد .

 

سفارش شیشه خم

خم شیشه

خم شیشه

خم شیشه

خم شیشه

خم شیشه

خم شیشه

خم شیشه

خم شیشه

خم شیشه

خم شیشه

خم شیشه

خم شیشه

خم شیشه

خم شیشه

خم شیشه

خم شیشه

خم شیشه

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون خم شیشه در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.coastalcurvedglass.com

تیم تحریریه کولیوند