فهرست این مقاله

درب دوجداره

تولید انواع درب دوجداره در صنایع کولیوند                                                  ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

درب دوجداره

درب دوجداره

درب هایی که که از پروفیل های آلومینیومی و UPVC تشکیل شده و به دلیل ساختار دوجداره عایق صدا و همچنین گرما و سرما است را درب های دوجداره می گویند ، در این مقاله انواع درب دوجداره ی آلومینیومی و UPVC را بررسی خواهیم کرد .

به طور کلی در مکان هایی که آلودگی صدا زیاد بوده و یا سرما از خارج ساختمان نفوذ به داخل ساختمان می کند باید از درب دوجداره استفاده کرد در سالیان گذشته جهت جلوگیری از صداهای ناهنجاری که وارد ساختمان می شد از پشم شیشه در لای درب و پنجره استفاده می کردند اما درصد کمی از آلودگی صدا را کم می کرد .

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که در سال چه مقدار انرژی در ساختمان هایی که فاقد درب و پنجره دوجداره هستند هدر می رود ؟ در بررسی های انجام شده اگر از پنجره و درب دوجداره استفاده شود حدود ۷۰ درصد از اتلاف انرژی جلوگیری خواهد شد و این یعنی اینکه انرژی را به میزان ۷۰ درصد بیشتر می توانیم ذخیره کنیم حالا تصمیم با شماست که چه اقدامی را می خواهید صورت دهید .

 

درب دوجداره آلومینیومی  

درب های آلومینیومی از قدیم الایام در خانه های همه ی ما به عنوان درب سرویس بهداشتی و یا درب های انباری استفاده می شد که بسیار هم مقاوم و در اثر گذر زمان ار کیفیت درب کاسته نمی شد اما درب دوجداره آلومینیومی به دلیل ساختار دوجداره عایق صدا بوده و برای درب سرویس بهداشتی بسیار مناسب می باشد و اینکه ظاهر بسیار شکیل تر را نسبت به درب های آلومینیومی قدیمی دارد .

معمولا قسمت بالای درب دوجداره آلومینیومی شیشه دوجداره قرار خواهد گرفت اما در برخی از پروژه ها مانند درب های سرویس بهداشتی اماکن عمومی ، به طور کامل از پروفیل آلومینیومی اختصاصی تشکیل شده است که در ادامه پروفیل های آلومینیومی صنایع کولیوند را نام خواهیم برد :

  • پروفیل آلومینیومی AKROL
  • پروفیل آلومینیومی AKPA
  • پروفیل آلومینیومی PARASTO

 

درب دوجداره UPVC

نوع دیگری از درب های دوجداره که یه دلیل ساختار پلاستیکی عایق بسیار مناسبی برای سرما و گرما محسوب می شود لذا در مکان هایی که قصد جلوگیری از اتلاف انرژی گرمایی را دارید بهتر است که از درب های UPVC استفاده کنید چرا که درب دوجداره آلومینیومی رساناست تا حدودی گرما و سرما را از خود عبور می دهد ، پروفیل های UPVC در انواع مختلفی در صنایع کولیوند  تولید می شود که در ادامه به برخی از پروفیل های با کیفیت اشاره می کنیم :

  • پروفیل وین تک
  • پروفیل ویستابست
  • پروفیل کندو
  • پروفیل سیندژ

درب دوجداره UPVC هم به طور معمول قسمت بالای درب شیشه خور خواهد بود که البته می توان طرح های مختلفی را برای درب در نظر گرفت ، اگر طرح خاصی مد نظر دارید می توانید طرح خود را برای کارشناسان ما ارسال کرده و پس از بررسی طرح  درب مورد نظر شما در صنایع کولیوند تولید خواهد شد .

 

درب دوجداره بالکن و دستشویی

درب های دوجداره بیشتر به عنوان درب های دستشویی و بالکن مورد استفاده قرار می گیرد که بخش عمده درب های بالکن از شیشه تشکیل شده و یک فریم آلومینیومی یا UPVC دور آن قرار می گیرد اما بخش عمده درب های دستشویی از پروفیل تشکیل می شود .

 

درب دوجداره کشویی

امروزه با توجه به اینکه اکثر ساختمان دارای فضاهای کوچکی هستند و باید بهترین استفاده از را از فضای موجود کرد بهتر است که از درب های دوجداره کشویی به عنوان درب های ورودی و سایر درب ها اسفاده کرد ، درب دوجداره کشویی را می توان به دو صورت UPVC و آلومینیومی تولید کرد که درب آلومینیومی با توجه به ساختار فلزی در دراز مدت هم رو ریل براحتی حرکت کرده و نیازی به تعمیر نخواهد داشت .

 

درب دوجداره شیشه ای

درب های شیشه ای دوجداره از دو شیشه سکوریت تشکیل شده اند که یک فریم آلومینیومی یا UPVC دور آن قرار خواهد گرفت ، این نوع درب ها اغلب به عنوان درب های شیشه ای تراس و درب های شیشه ای اتوماتیک بکار می رود ، برای تولید درب دوجداره شیشه ای ابتدا یک فریم آلومینیومی یا UPVC با پهنای ۱۰ الی ۲۰ سانتی متر تولید شده سپس شیشه های دوجداره ساده و طرح دار داخل فریم قرار داده می شود .

 

درب دوجداره رنگی

درب های دوجداره آلومینیومی و upvc دوجداره در صنایع درب و پنجره کولیوند با استفاده از کوره های با درجه حرارت بسیار بالا و پیسوله ها تبدیل به درب دوجداره رنگی می شود ، رنگ پروفیل ها با استفاده از این روش ثابت خواهد ماند .

 

درب دوجداره طرح دار

در صنایع درب و پنجره کولیوند با بهره گیری از دستگاه CNC پروفیل های آلومینیومی و UPVC در طرح های مختلفی تولید می شود به طور مثال قسمت بالای برخی از درب های دوجداره به صورت هلالی تولید خواهد شد .

 

درب دوجداره استیل

نوعی از درب های استیل نیز به صورت دوجداره تولید می شوند به طوری که ابتدا پروفیل های استیل طلایی و نقره ای دو لایه تولید شده سپس شیشه های دوجداره دکوراتیو بین آن ها قرار خواهد گرفت ، قیمت درب های دوجداره استیل بسیار بیشتر از سایر درب های دوجداره است به همین دلیل فقط در پروژه های لوکس از این نوع درب ها استفاده می شود .

 

درب دوجداره مدرن

جدیدترین نوع درب های دوجداره که یک فریم UPVC دوجداره با پهنای ۲۰ سانتی متر تولید شده سپس شیشه های طرح دار سندبلاست یا استیند گلاس دوجداره داخل فریم قرار داده خواهد شد لازخ به ذکر است درب دوجداره مدرن با شیشه های استیند گلاس با نام های درب لاکچری و درب لوکس نیز شناخته شده است و از قیمت بالایی نیز برخوردار می باشد .

 

درب دوجداره با شیشه هوشمند 

طرح خاصی از درب های دوجداره که با استفاده از ریموت شیشه ها از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است درب دوجداره با شیشه هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

درب دوجداره با شیشه هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح درب معرفی شده است ، قیمت درب با شیشه هوشمند تقریبا دو برابر درب های دوجداره ساده و طرح دار است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع درب ها در پروژه های خاصی استفاده می کنند .

 

درب دوجداره حیاط 

برای اجرای درب های حیاط منازل نیز می توان از درب دوجداره آلومینیومی یا upvc استفاده کرد بدین شکل نمای زیبایی در فضای داخلی ساختمان ایجاد شده و مقاومت درب نیز مناسب خواهد بود .

 

درب دوجداره چند لنگه 

در ساختمان هایی که ابعاد درب بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از درب های چند لنگه مدرن استفاده کرد بدین شکل برای باز کردن درب نیازی به باز شدن همه ی لنگه ها نیست ، بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد به عبارتی با استفاده از درب دوجداره چند لنگه دغدغه ی کمبود فضا به طور کامل برطرف خواهد شد .

 

درب دوجداره تاشو 

طرح خاص دیگری از درب های چوبی که به صورت تاشو باز و بسته می شود ساختار این نوع درب ها به گونه ای است که لنگه ها ثابت و باز شو روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از درب چوبی تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

درب دوجداره - اینستاگرام

 

درب دوجداره - واتساپ

 

 

را ه های ارتباطی با کارشناسان صنایع کولیوند جهت مشاوره رایگان و سفارش درب دوجداره

برای اطلاع از قیمت درب دوچداره و سفارش آن به صنایع کولیوند می توانید با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲۰۹۱۲۴۱۹۵۱۷۸۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲ تماس حاصل نمایید و یا زا طریق مراجعه به دفتر صنایع کولیوند درب دوجداره ی مورد نظر خود را به صورت حضوری سفارش دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب درب دوجداره در صنایع کولیوند توسط افراد فنی با تجربه انجام می شود چنانچه اگر مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

درب دوجداره

درب پارکینگ

درب چوبی

درب دوجداره

درب دوجداره

درب دوجداره

درب دوجداره

درب دوجداره

درب دوجداره

درب دوجداره

درب دوجداره

درب دوجداره

درب دوجداره 

درب دوجداره

درب دوجداره

درب دوجداره

درب دوجداره

درب دوجداره

درب دوجداره

 

درب دوجداره

درب دوجداره

درب دوجداره

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون درب دوجداره در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.wickes.co.uk

 

 

تیم تحریریه کولیوند