فهرست این مقاله

درب سکوریت

تولید و اجرای درب سکوریت در صنایع شیشه و آینه کولیوند                         0912823524202188621912

 

درب سکوریت

درب سکوریت

سکوریت در لغت به معنی مقاوم کردن می باشد و درب های شیشه ای سکوریت در واقع به درب هایی اطلاق می شود که دارای استحام و مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربه و فشار است و حتی در صورت شکستن هیچ گونه خطری را نخواهد داشت زیرا شیشه سکوریت به اصطلاح پودر خواهد شد .

درب سکوریت به صورت های مختلفی تولید می شود که هر کدام از آن ها برای مکان خاصی کاربرد خواهد داشت ، نحوه ی تولید درب های شیشه سکوریت همانطور که در سایر مقاله ها شرح داده شد ابتدا شیشه 10 میل را توسط دستگاه CNC برش داده سپس آن را وارد کوره ی مخصوص سکوریت خواهیم کرد .

درب سکوریت در صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت شفاف ، مات ، رنگی و طرح دار تولید می شود که در حالت مات شیشه سکوریت سندبلاست خواهد شد و در حالت طرح دار هم طرح روی شیشه به صورت رنگی چاپ می شود .

 

درب سکوریت لولایی

این نوع درب ها به نوعی اولین نوع درب های شیشه ای سکوریت به شمار می رود که به روش های مختلفی نصب خواهد شد ، در یک روش می توان درب را به صورت سه لنگه ایجاد کرد که دو لنگه ی ثابت آن در کناره ها و لنگهی متغبر در وسط درب قرار می گیرد در روش دوم درب سکوریت سه لنگه از دو لنگه ی ثابت رد کنار هم و یک لنگه ی متغیر در گوشه ی درب قرار می گیرد ، این روش نسبت به روش قبلی کاربرد بیشتری داشته اما برای مکان هایی که پر تردد است و طول و عرض درب بیش از حد استاندارد می باشد باید دو لنگه متغیر در دو طرف درب سکوریت در نظر گرفته شود .

به طور کلی درب سکوریت لولایی برای مکان هایی که فضای کافی وجود دارد گزینه ی مناسبی محسوب می شود ، توجه داشته باشید که یراقی که برای اجرای درب شیشه ای سکوریت مورد استفاده قرار می گیرد در کیفیت درب به صورت دراز مدت بسیار تاثیر گذار خواهد بود .

در مکان هایی که ارتفاع درب بیش از 2 متر می باشد بهتر است که بالای درب سکوریت کتیبه های شیشه ای در نظر گرفته نشود و کتیبه ها به وسیله های بست های فلزی به شیشه ی اصلی متصل خواهد شد لذا در ارتفاع بیش از 2 متر احتمال شکستن شیشه بیشتر خواهد شد .

 

درب سکوریت کشویی یا ریلی   

امروزه اکثر ساختمان های ساخته شده فاقد فضای کافی برای ساکنین آن است به ویژه فروشگاه های ساخته شده و همچنین شرکت های خصوصی ، به همین دلیل باید از فضای موجود به صورت بهینه استفاده کرد به عنوان مثال درب سکوریت را باید به صورت کشویی یا ریلی نصب کرد زیرا در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد ، برای اجرای درب سکوریت ریلی هم می توان لنگه ی متغیر را گوشه و یا وسط کار قرار داد و برای مکان هایی که فضای زیادی برای درب در نظر گرفته شده است می توان دو لنگه متغیر را در کنار هم و در وسط در سکوریت قرار داد .

 

درب سکوریت اتوماتیک یا برقی 

جدیدترین نوع درب های شیشه ای سکوریت که از لحاظ حرکت درب به صورت کشویی است اما نیازی با باز و بسته کردن درب نیست چرا که درب با چشمی که در بالای آن نب شده است به صورت اتوماتیک باز و بسته خواهد شد ، درب سکوریت اتوماتیک معمولا دارای یک فریم آلومینیومی است که دور شیشه قرار می گیرد که این امر موجب دوام بیشتر درب در دراز مدت می شود چیزی که در واقع وجه تمایز این نوع درب های سکوریت محسوب می شود دستگاه هوشمند آن است که امروزه کشورهای مختلفی مانند آلمان ، ایتالیا ، زاپن و چین این دستگاه ها را تولید می کنند .

لازم به ذکر است که قیمت درب سکوریت به عواملی مانند نوع درب ، نوع شیشه ، ایعاد درب و یراق آن خواهد داشت به عنوان مثال درب شیشه ای لولایی 2 * 5 با درب شیشه ای اتوماتیک با همین ابعاد اختلاف قیمت قابل توجهی را دارد .

 

درب سکوریت با فریم آلومینیومی 

به طور کلی درب های سکوریت را می توان با فریم هی مختلفی اجرا کرد اما متداولترین آن درب دوجداره آلومینیومی شیشه خور می باشد ، این نوع درب ها در اجرای تراس شیشه ای و درب های اتومات کاربرد دارد .

 

درب سکوریت رنگی

با توجه به اینکه در صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه های سکوریت رنگی در ابعاد مختلفی تولید می شود می توان درب های شیشه ای را در رنگ های گوناگون اجرا کرد ، در طراحی دکوراسیون داخلی تطابق رنگ ها بسیار مهم می باشد .

 

درب سکوریت طرح دار

در برخی از پروژه ها نیاز به اجرای درب های شیشه ای طرح دار است لذا این نوع درب های به دو صورت مات و رنگی تولید می شود به طوری که از شیشه سکوریت طرح دار سندبلاست و چاپی استفاده می شود .

 

درب سکوریت فریم لس

یکی دیگر از روش های نصب درب های شیشه ای که هیج گونه فریمی دور شیشه قرار نخواهد گرفت روش فریم لس نام دارد ، در این روش از بست های شیشه به دیوار جهت نصب شیشه استفاده می شود .

 

درب سکوریت مات

نوع دیگری از درب های سکوریت که با استفاده از شیشه های مات سندبلاست و ساتینا تولید می شود ، تفاوت اصلی این دو نوع شیشه در قابلیت طرح دار شدن شیشه های سندبلاست است .

 

درب سکوریت دوجداره

این نوع از درب های شیشه ای از دو عدد شیشه سکوریت شده تشکیل شده است که داخل فریم های اختصاصی آلومینیومی و upvc قرار می گیرد ، جهت جلوگیری از اتلاف انرژی از درب های دوجداره استفاده می شود .

 

درب سکوریت با فریم استیل

با استفاده از فریم های استیل طلایی و نقره ای نیز می توان درب های شیشه ای مدرن را احرا کرد ، این نوع درب ها در ساختمان های لوکس کاربرد دارد و معمولا از قیمت بالایی نیز برخوردار است .

 

درب سکوریت حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی درب های شیشه ای حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

درب سکوریت هوشمند 

در این طرح از درب های شیشه ای با استفاده ریموت شیشه ها از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد ، درب سکوریت هوشمند در کشورهای اروپایی نیز مانند آلمان ، ایتالیا و هلند به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

 

درب سکوریت ضخیم

برای تولید درب های سکوریت با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک درب شیشه ای با ابعاد 110 * 230 سانتی متر باید از شیشه های 12 میل سکوریت بکار برد .

 

درب سکوریت تاشو 

در این طرح از درب های سکوریت مدرن لنگه ها به صورت تاشو باز و بسته می شود ساختار این نوع درب ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از درب سکوریت تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

درب سکوریت 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد درب های شیشه ای بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه ای از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، درب های 20 میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

درب سکوریت - اینستاگرام

 

درب سکوریت - واتساپ

 

 

راه های ارتباطی با کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاوره رایگان و سفارش درب سکوریت

جهت اطلاع از قیمت درب سکوریت و سفارش آن به صنابع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری درب سکوریت مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است درب سکوریت شیشه ای  ( سوپر کلیر ) در صنایع شیشه و آینه کولیوند تولید می شود و یراقی که برای نصب این نوع درب ها استفاده خواهد شد دارای درجه کیفیت A می باشد .

 

درب سکوریت

درب سکوریت

درب سکوریت

درب سکوریت

درب سکوریت

درب سکوریت

درب سکوریت

درب سکوریت

درب سکوریت

درب سکوریت

درب سکوریت

درب سکوریت

درب سکوریت

درب سکوریت

درب سکوریت

درب سکوریت

درب سکوریت

درب سکوریت

درب سکوریت

درب سکوریت

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون درب سکوریت در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

 

 

تیم تحریریه کولیوند