فهرست این مقاله

درب شیشه ای راه پله

تولید و اجرای درب شیشه ای راه پله در صنایع شیشه و آینه کولیوند                        0912823524202188621912

 

در شیشه ای راه پله

درب شیشه ای راه پله

اجرای درب شیشه ای در هر نقطه ای از ساختمان های نوساز و مدرن فراگیر شده و با توجه به نمای زیبا و جذاب درب های شیشه ای هر روز شاهد تولید بیشتر و متنوع تر آن در صنعت شیشه همه ی کشورهای دنیا هستیم در همین راستا در این مقاله به یکی از درب های شیشه ای پرکاربرد یعنی درب شیشه ای راه پله یا همان دودبند ساختمان خواهیم پرداخت .

پس از وقوع حوادث مختلفی آتش سوزی در ساختمان های اداری و مسکونی به ویژه در 5 سال اخیر سازمان شهرداری تمامی مهندسان ساختمانی را موظف به اجرای درب شیشه ای راه پله در تمامی طبقات ساختمان کرد که در اویل اجرای این طرح برخی از مهندسان ساختمانی به ابلاغ چنین قانونی به نوعی اعتراض داشتند اما با مشاهده ی اتفاقات اخیر شهر تهران تمامی مهندسان ساختمانی مجاب به اجرای درب شیشه ای راه پله  شدند .

 

ویژگی های درب شیشه ای راه پله  

با اجرای دودبند شیشه ای اگر هر نوع آتش سوزی در ساختمان ها صورت گیرد سرعت نفوذ آتش و دود حاصل از آن به طبقات دیگر ساختمان به کندی صورت می گیرد و ساکنین ساختمان با در اختیار داشتن زمان کافی قادر خواهند بود ساختمان را ترک کنند همچنین نیروی های امدادی براحتی می توانند آتش و دود را کنترل کنند .

برای اجرای درب شیشه ای راه پله از شیشه های سکوریت شده استفاده می شود به همین دلیل شیشه در برابر آتش و گرمای حاصل از آن مقاوم خواهد بود و بر خلاف شیشه های معمولی که با حرارت بالا شکسته خواهند شد شیشه های سکوریت مقاومت بالایی را از خود نشان می دهند .

 

نحوه ی اجرای درب شیشه ای راه پله

برای اجرای یک دودبند شیشه ای ساختمان ابتدا اندازه گیری دقیق صورت می گیرد زیا شیشه های سکوریت را نمی توان برش داد لذا از همان ابتدا باید اندازه گیری دقیق توسط تیم فنی انجام شود سپس شیشه های 10 میل سوپر کلیر در صنایع شیشه و آینه کولیوند طبق اندازه های گرفته شده توسط دستگاه CNC برش داده می شوند .

در مرحله بعدی ار تولید درب شیشه ای راه پله شیشه های برش داده شده را وارد کوره های مخصوص سکوریت می کنیم تا اینکه شیشه ها به طور کامل به حالت سکوریت یا نشکن تبدیل شوند سپس شیشه ها را از کوره خارج کرده و عملیات سردسازی شیشه صورت می گیرد ، در این مرحله درب شیشه ای راه پله با دمای زیر صفر درجه به سرعت سرد خواهد شد .

در مرحله آخر از اجرای درب شیشه ای راه پله شیشه های با یراق های استیل درجه 1 روی کار نصب می شوند برای نصب درب طبق نقشه ابتدا لنگه های ثابت نصب خواهند شد سپس لنگه های بازشو به صورت لولایی یا کشویی نصب می شود .

لازم به ذکر است که قیمت درب شیشه ای راه پله به عواملی چون ابعاد شیشه ها ، رنگ شیشه ، نوع یراق استیل و حالت لنگه های بازشو بستگی دارد که در این بین نوع یراق آلات در قیمت درب شیشه ای تاثیر بسزایی دارد لذا قیل از ثبت سفارش با کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت رایگان مشاوره نمایید .

 

انواع درب شیشه ای راه پله  

  • درب شیشه ای شفاف لولایی
  • درب شیشه ای شفاف کشویی
  • درب شیشه ای دودی لولایی
  • درب شیشه ای راه پله دودی کشویی
  • درب شیشه ای برنز لولایی
  • درب شیشه ای برنز کشویی

 

درب شیشه ای راه پله کشویی

اغلب ساختمان هایی که امروزه ساخته می شوند دارای راهرو های کوچکی هستند لذا بهتر است جهت استفاده بهینه از فضا شیشه دودبند راه پله را به صورت کشویی نصب کرد ، از لحاظ ساختاری درب سکوریت کشویی یراق های مخصوصی را دارد .

 

درب شیشه ای راه پله رنگی

برای تولید درب های شیشه ای رنگی از شیشه های سکوریت رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های دودی ، برنز ، آبی ، بنفش و سبز تولید شده است البته اگر شیشه از نوع کریستال باشد رنگ شیشه بهتر دیده خواهد شد به طور مثال برای ساختمانی که رنگ سفید به عنوان رنگی اصلی در نظر گرفته شده است باید از درب شیشه ای راه پله سفید و دودی استفاده کرد .

 

درب شیشه ای راه پله طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کوایوند با بهره گیری از دستگاه های چاپ و سندبلاست شیشه های سکوریت طرح دار تولید می شود به طوری که برای تولید شیشه های طرح دار مات از دستگاه سندبلاست و برای تولید شیشه های طرح دار رنگی از دستگاه چاپ استفاده می شود .

 

درب شیشه ای راه پله فریم لس

برای اجرای درب های شیشه ای می توان از دو روش فریم لس و با فریم استفاده کرد ، معمولا برای راه پله های ساختمان از روش فریم لس بکار می رود چرا که شیشه های تک جداره سکوریت با این روش پیاده سازی می شود .

 

درب شیشه ای راه پله اتوماتیک

در ساختمان های لوکس و برج ها معمولا از درب های شیشه ای اتوماتیک استفاده می شود ، این نوع درب ها دارای حسگرهای چشمی هستن که با نزدیک شدن فرد ، درب به صورت اتوماتیک باز خواهد شد .

 

درب شیشه ای راه پله هوشمند 

طرح خاصی از درب های شیشه ای که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است درب شیشه ای راه پله در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

درب شیشه ای راه پله هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح درب شیشه ای معرفی شده است ، قیمت درب شیشه ای راه پله تقریبا دو برابر درب های شیشه ای ساده و طرح دار است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع درب ها در پروژه های خاصی استفاده می کنند .

 

درب شیشه ای راه پله مات 

به طور کلی درب های شیشه ای مات به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود که در این بین شیشه سندبلاست را می توان به صورت طرح دار نیز تولید کرد در حالی که شیشه ساتینا فقط به صورت مات وجود دارد .

 

درب شیشه ای راه پله دو حالته

طرح جدید دیگری از درب های شیشه ای که به دو صورت ( دو حالته ) باز و بسته می شود این نوع درب ها در ساختمان هایی که دارای چارچوب های با ابعاد بزرگ است استفاده می شود بدین شکل دیگر نیازی به باز کردن کامل درب نیست .

 

درب شیشه ای راه پله با قاب استیل 

در این طرح از درب های شیشه ای مدرن یک قاب استیل به عنوان فریم دور درب قرار می گیرد به طور مثال برای شیشه های سکوریت دودی رنگ بهتر است که از قاب استیل طلایی بکار برد ، درب های با قاب استیل در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

درب شیشه ای راه پله رفلکس 

در این طرح از درب های شیشه ای از شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی بکار رفته و موجب ارتقای سطح طراحی داخل خواهد شد ، درب های رفلکس فقط در پروزه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای قرار گرفته است .

 

درب شیشه ای راه پله تاشو 

در این طرح از درب های شیشه ای از شیشه های تاشو استفاده می شود ساختار این نوع درب ها به گونه ای است که هنگام باز کردن درب ، لنگه ها روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروزه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از درب های تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

درب شیشه ای راه پله - اینستاگرام

 

درب شیشه ای راه پله - واتساپ

 

 

راه های ارتباطی با کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاوره رایگان و سفارش درب شیشه ای راه پله

جهت اطلاع از قیمت درب شیشه ای راه پله و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری درب شیشه ای راه پله مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است اجرای درب شیشه ای راه پله در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط تیم فنی مجرب انجام می شود چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه و آینه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

درب شیشه ای راه پله

درب شیشه ای راه پله

درب شیشه ای راه پله

درب شیشه ای راه پله

درب شیشه ای راه پله

درب شیشه ای راه پله

درب شیشه ای راه پله

درب شیشه ای راه

درب شیشه ای راه پله

درب شیشه ای راه پله

درب شیشه ای راه پله

درب شیشه ای راه پله

درب شیشه ای راه پله

درب شیشه ای راه پله

درب شیشه ای راه پله

در شیشه ای راه پله

در شیشه ای راه پله

در شیشه ای راه پله

در شیشه ای راه پله

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون در شیشه ای راه پله در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.glassdoor.com

تیم تحریریه کولیوند