فهرست این مقاله

درب شیشه ای طرح دار

تولید انواع درب شیشه ای طرح دار در صنایع شیشه و آینه کولیوند                        0912823524202188621912

 

درب شیشه ای طرح دار

درب شیشه ای طرح دار

امروزه در همه ی کشورهای دنیا اجرای نمای شیشه ای فراگیر شده به طوری که حتی درب های قسمت های مختلف یک ساختمان نیز به صورت شیشه ای تولید و اجرا می شود ، در صنایع شیشه و آینه کولیوند درب های شیشه ای مختلفی تولید شده است که در این بین مقاله به محبوب ترین آن یعنی درب شیشه ای طرح دار می پردازیم .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی درب های شیشه ای در ایران فعالیت خود را از سال 1386 آغاز کرد و به یاری خدا تاکنون بیش از 100 عدد درب شیشه ای طرح دار مختلف را تولید کرده است برای مشاهده آن ها می توانید به قسمت نمونه کارها در وب سایت و صفحه اینستاگرامی koolivandcom@ مراجعه نمایید .

به طور کلی درب شیشه ای طرح دار با استفاده از شیشه های سکوریت تولید می شود چرا که این نوع شیشه ها از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است به طوری که حتی اگر شیشه شکسته شود برخلاف شیشه های خام پودر خواهد شد بدین شکل هیچ گونه آسیبی به شخصی نخواهد رسید .

 

درب شیشه ای طرح دار سندبلاست

متداول ترین نوع درب های شیشه ای طرح دار که نقش و نگارهای مختلفی روی شیشه به صورت سندبلاست ایجاد می شود ، در این روش با استفاده از پور سیلیس ، دستگاه کاتر پلاتر و پمپ های فشار قوی طرح مورد نظر روی شیشه ایجاد خواهد شد به طور مثال در سازمان های خطوط افقی سندبلاست ( رامات ) روی درب شیشه ای وجود دارد .

 

درب شیشه ای طرح دار لمینت

چنانچه ابعاد درب شیشه ای بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از درب های شیشه ای لمینت شده استفاده کرد ، برای تولید این نوع شیشه ها دو شیشه سکوریت با ابعاد یکسان توسط لایه PVB به یکدیگر چسبیده می شود .

 

درب شیشه ای طرح دار رنگی

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه چاپ می توان تصاویر مختلف دو بعدی و سه بعدی را روی درب های شیشه ای به صورت رنگی چاپ کرد به طوری که ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس جهت سکوریت شدن داخل کوره های با درجه حرارت بسیار بالا قرار داده خواهد شد .

 

درب شیشه ای طرح دار استیند گلاس

نوع دیگری از درب های شیشه ای که معمولا یک فریم upvc با پهنای 10 سانتی متر ساخته شده سپس شیشه های طرح دار دوجداره استیند گلاس داخل فریم قرار داده می شود ، این نوع شیشه ها از ترکیب فرآیندهای مختلفی چون سندبلاست ، اسیدکاری ، رنگ و حکاکی تولید می شود .

درب شیشه ای طرح دار با فریم های upvc اغلب به عنوان درب سرویس بهداشتی استفاده می شود زیرا این نوع فریم ها ضد آب بوده و در مقابل رسوبت نیز مقاوم است ، لازم به ذکر است درب های upvc با شیشه طرح دار را می توان در طرح ها و ابعاد مختلفی تولید کرد .

 

درب شیشه ای طرح دار اکریلیک

جدیدترین نوع درب شیشه ای طرح دار تولید شده در صنایع شیشه و آینه کولیوند که به صورت دستی حروف الفبای فارسی در قالب هنری روی شیشه ایجاد می شود ، در این روش در واقع یک اثر هنری اصیل ایرانی روی شیشه نقش بسته خواهد شد ، چنانچه قصد شست و شوی شیشه را داشته باشید برجسب های شفاف جهت جلوگیری از نفوذ آب به رنگ روی شیشه چسبانده می شود .

 

درب شیشه ای طرح دار با فریم آلومینیومی

یکی دیگر از درب های شیشه ای که ابتدا فریم آلومینیومی ساخته شده سپس شیشه های طرح دار داخل فریم قرار داده می شود ، این نوع درب ها معمولا به عنوان درب سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد .

 

درب شیشه ای طرح دار هوشمند 

طرح خاصی از درب های شیشه ای که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است درب شیشه ای طرح دار هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

درب شیشه ای طرح دار هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح درب شیشه ای معرفی شده است ، قیمت درب شیشه ای طرح دار تقریبا دو برابر درب های شیشه ای ساده و طرح دار است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع درب های در پروژه های خاصی استفاده می کنند .

 

درب شیشه ای طرح دار رفلکس

در این طرح از درب های شیشه ای مدرن و لوکس از شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی و بنفش وجود دارد ، درب های رفلکس فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار خواهد گرفت .

 

درب شیشه ای طرح دار تاشو 

طرح خاصی دیگری از درب های شیشه ای که به صورت تاشو باز و بسته می شود ساختار این نوع درب ها به گونه ای است که لنگه های بازشو و ثابت روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروزه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از درب های تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

 

از طریق زیر می توان درب شیشه ای طرح دار را به صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش داد

برای اطلاع از قیمت درب شیشه ای طرح دار و سفارش آن می توانید با شماره های 021886219120912823524209122140467 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری درب شیشه ای طرح دار مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید درب شیشه ای طرح دار در صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از شیشه های با درجه کیفیت +A صورت می گیرد ضمنا به دلیل فروش مستقیم با قیمت مناسبی در اختیار خریدران محترم قرار خواهد گرفت .

 

درب شیشه ای طرح دار

درب شیشه ای طرح دار

درب شیشه ای طرح دار

درب شیشه ای طرح دار

درب شیشه ای طرح دار

درب شیشه ای طرح دار

درب شیشه ای

درب شیشه ای طرح دار

درب شیشه ای طرح دار

درب شیشه ای طرح دار

درب شیشه ای طرح دار

درب شیشه ای طرح دار

درب شیشه ای طرح دار

درب شیشه ای طرح دار

درب شیشه ای طرح دار

درب شیشه ای طرح دار

درب شیشه ای طرح دار

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون درب شیشه ای طرح دار در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

تیم تحریریه کولیوند