فهرست این مقاله

درب شیشه ای کشویی

تولید و اجرای درب شیشه ای کشویی در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                 0912823524202188621912

 

درب شیشه ای کشویی

درب شیشه ای کشویی

اجرای درب های شیشه ای در چند سال گذشته رشد بسیار چشمگیری داشته و در ساختمان های مسکونی ، اداری و تجاری کاربرد دارد ، این نوع درب ها را می توان به حالت های مختلفی نصب کرد که در این مقاله پرکاربردترین آن ها یعنی درب شیشه ای کشویی را بررسی خواهیم کرد ، صنایع شیشه و آینه کولیوند از سال 1383 فعالیت خود را در این زمینه آغاز کرده و تا کنون بیش از 100 طرح مختلف درب های شیشه ای را اجرا کرده است .

به طور کلی برای اجرای درب شیشه ای کشویی به شیشه سکوریت و یراق آلات آن مانند دستگیره ، لول و قفل نیاز است اما اگر بخواهیم به جزئیات آن بپردازیم باید موارد متعددی را بررسی کنیم که نمی توان به طور کامل در این مقاله انجام داد .

 

درب شیشه ای کشویی دستی 

این نوع از درب ها در واقع ساده ترین نوع درب شیشه ای کشویی محسوب می شود که در ابعاد کوچک دو لنگه شیشه ثابت و یک لنگه شیشه کشویی خواهد شد اما برای ابعاد بزرگ معمولا چند لنگه شیشه ثابت و دو لنگه شیشه متحرک قرار داده می شود ، این نوع از درب ها اغلب به عنوان درب های شیشه ای مغازه ها و راه پله ها ( دودبند )  که معمولا رفت و آمد خیلی زیادی ندارند استفاده می شود .

برای اجرای درب شیشه ای کشویی دستی ابتدا اندازه گیری دقیق انجام خواهد شد سپس نقشه پروژه با توجه به لنگه های ثابت و متغیر کشیده می شود ، در مرحله ی بعدی طبق اندازه گیری شیشه های 10 میل برش داده شده سپس در داحل کوره های با درجه حرارت بسیار بالا قرار می گیرد و به حالت سکوریت یا نشکن تبدیل می شود .

در نهایت هم با استفاده از یراق آلات استیل مخصوص درب شیشه ای کشویی توسط تیم فنی صنایع شیشه و آینه کولیوند طبق نقشه نصب خواهد شد ، توجه نمایید که قبل از نصب درب شیشه ای موضوع تراز کردن بسیار مهم می باشد و اگر درب به اصطلاح تراز نصب نشود باز و بسته کردن آن به کندی انجام می شود .

 

درب شیشه ای کشویی اتوماتیک یا برقی    

درب های کشویی دستی برای مکان های که رفت و آمد افراد زیاد است مناسب نیست چرا که پس از مدتی به دلیل باز و بسته شدن درب بیش از حد استاندارد لولاهای نصب شده خراب شده و باید تعویض شوند در ضمن رفت و آمدها به کندی صورت می گیرد اما با اجرای درب شیشه ای کشویی اتوماتیک در مکان های پرتردد می توان به بهترین شکل ممکن رفت و آمد را مدیریت کرد .

درب شیشه ای کشویی برقی به واسطه ی چشمی که معمولا بالای درب نصب می شود به صورت هوشمند باز و بسته می شود و هنگامی که افراد نزدیک درب شده باز خواهد شد و مجددا پس از این که از درب فاصله گیرند به صورت خودکار بسته می شود ، در ساختمان های اداری و تجاری پر تردد از این درب های شیشه ای استفاده می شود .

برای اجرای درب شیشه ای کشویی اتوماتیک هم نیاز به شیشه های سکوریت البته با فریم های آلومینیومی رنگی و یراق های مخصوص درب های اتوماتیک می باشد به طور کلی فرآیند نصب درب های اتوماتیک با درب های دستی متفاوت است و زمان بیشتری را برای نصب نیاز دارد .

 

کاربردهای درب شیشه ای کشویی

  • درب شیشه ای فروشگاه
  • درب شیشه ای فرودگاه
  • درب شیشه ای هتل
  • درب شیشه ای بیمارستان
  • درب شیشه ای اداره های دولتی و خصوصی
  • درب شیشه ای باشگاه

 

درب شیشه ای کشویی هوشمند

یکی از جدیدترین انواع درب های شیشه ای که از شیشه های هوشمند مات شونده استفاده می شود ساختار این نوع درب ها به گونه ای است که با فشردن یک کلید شیشه از حالت شفاف به مات تبدیل می شود .

 

درب شیشه ای کشویی طرح دار

روی شیشه های سکوریت می توان طرح های مختلفی را ایجاد کرد به طوری که برای تولید شیشه طرح دار مات از دستگاه سندبلاست و برای تولید شیشه طرح دار رنگی از دستگاه چاپ استفاده می شود ، به طور مثال در ساختمان های ادارای و تجاری لوگوی مجموعه روی درب شیشه ای کشویی سندبلاست می شود بدین شکل تبلیغات حرفه ای نیز صورت می گیرد .

 

درب شیشه ای کشویی رنگی

با توجه به اهمیت رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی بهتر است که از شیشه های سکوریت رنگی برای تولید درب شیشه ای استفاده کرد بدین شکل می توان  رنگ درب با رنگ های بکار رفته در ساختمان تطبیق داد به طور مثال برای ساختمانی که رنگ کرم به عنوان رنگ اصلی در نظر گرفته شده است باید از درب شیشه ای رنگی برنز استفاده کرد .

 

درب شیشه ای کشویی کریستال

به طور کلی شیشه های شفاف به سه دسته فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر دارای بیشترین میزان شفافیت است و بهترین انتخاب محسبوب می شود .

 

درب شیشه ای کشویی مات

به طور کلی شیشه های مات به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود ، این دو نوع شیشه شباهت بسیار زیادی به هم دارند اما تفاوت اصلی آن ها در قابلیت طرح دار شدن شیشه سندبلاست است .

 

درب شیشه ای کشویی حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی درب های شیشه ای حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

درب شیشه ای کشویی استیند گلاس

طرح جدیدی از درب های شیشه ای که از ترکیب فرآیند های سندبلاست ، اسیدکاری ، حکاکی و رنگ آمیزی اکلیلی تشکیل شده است ، شیشه استیند گلاس با نام شیشه دکوراتیو رنگی نیز شناخته شده می باشد .

 

درب شیشه ای کشویی هوشمند 

طرح خاصی از درب های شیشه ای که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است درب شیشه ای کشویی هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

درب شیشه ای کشویی هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح درب های شیشه ای معرفی شده است .

 

درب شیشه ای کشویی دو حالته 

طرح جدید دیگری از درب های شیشه ای که به دو صورت ( دو حالته ) باز و بسته می شود این نوع درب ها در ساختمان های چارچوب های بزرگ استفاده خواهد شد بدین شکل دیگر نیازی به باز کردن کامل درب نیست ، درب های دو حالته در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد درب ها دقیق خواهد شد .

 

درب شیشه ای کشویی با قاب استیل 

در این طرح از درب های شیشه ای مدرن یک قاب استیل به عنوان فریم درب های شیشه ای قرار میگیرد به طور مثال برای دیوارهای درب شیشه ای دودی رنگ باید از قاب های طلایی بکار برد ، درب های قاب استیل در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

درب شیشه ای کشویی تاشو 

در این طرح از درب های شیشه ای از شیشه های تاشو استفاده می شود ساختار این نوع درب های شیشه ای به گونه ای است که هنگام باز کدرن درب ، لنگه ها روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از درب شیشه ای کشویی تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود .

 

درب شیشه ای کشویی 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد درب های شیشه ای بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، درب های 20 میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

درب شیشه ای کشویی - اینستاگرام

 

درب شیشه ای کشویی - واتساپ

 

 

جهت ارتباط با کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند و ثبت سفارش درب شیشه ای کشویی از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت درب شیشه ای کشویی و سفارش آن می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری درب شیشه ای کشویی مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است جهت اجرای درب شیشه ای کشویی در صنایع شیشه و آینه کولیوند از یراق آلات با کیفیت +A استفاده می شود لذا تعمیر درب پس از مدت طولانی انجام خواهد شد و نیازی به سرویس های متعدد نیست .

ساعت کاری کارخانه در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 17 و پنج شنبه ها از ساعت 8 الی 14 تعیین گردیده است لطفا در ساعات ذکر شده نسبت به ثبت سفارش اقدام نمایید .

 

درب شیشه ای کشویی

درب شیشه ای کشویی

درب شیشه ای کشویی

درب شیشه ای کشویی

درب شیشه ای ریلی

درب شیشه ای کشویی

درب شیشه ای سکوریت

درب شیشه ای کشویی

درب شیشه ای کشویی

درب شیشه ای کشویی

درب شیشه ای کشویی

درب شیشه ای کشویی

درب شیشه ای کشویی

درب شیشه ای کشویی

درب شیشه ای کشویی

درب شیشه ای کشویی

درب شیشه ای کشویی

درب شیشه ای کشویی

درب شیشه ای کشویی

درب شیشه ای کشویی

درب شیشه ای کشویی

درب شیشه ای کشویی

درب شیشه ای کشویی

درب شیشه ای کشویی

درب شیشه ای کشویی

درب شیشه ای کشویی

درب شیشه ای کشویی

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون درب شیشه ای کشویی در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.homedepot.com

تیم تحریریه کولیوند