فهرست این مقاله

سنگ قبر شیشه ای

تولید انواع محافظ سنگ قبر شیشه ای در صنایع شیشه و آینه کولیوند                      0912823524202188621912

 

سنگ قبر شیشه ای

 

سنگ قبر شیشه ای

در قدیم الایام سنگ قبر به صورت بک تکه سنگ بود که در بالای سر هر کسی که فوت شده بود قرار می گرفت و دیگر خبری از سنگ های تزئینی که امروزه به عنوان سنگ قبر تولید می شود نبود در همین راستا به دلیل اینکه برخی از سنگ قبر ها قیمت بسیار بالایی دارد و برخی از آن ها از نظر معنوی دارای ارزش زیادی است ، صنایع شیشه و آینه کولیوند محافظ های شیشه ای شیک را برای این نوع سنگ ها تولید می کند .

 

نحوه تولید محافظ سنگ قبر شیشه ای 

برای تولید محافظ سنگ مزار شیشه ای در صنایع شیشه و آینه کولیوند ابتدا باید تیم فنی اندازه گیری دقیق سنگ قبر را انجام داده پس از اندازه گیری نوبت به انتخاب طرح سنگ قبر شیشه ای می رسد در این مرحله هر طرحی که مد نظر شماست روی سنگ قبر شیشه ای به صورت اینگریوینگ یا سندبلاست حکاکی می شود .

لازم به ذکر است که طرح سنگ قبر شیشه ای که مورد نظر دارید را برای کارشناسان صنایع شیشه کولیوند ارسال نمایید در این صورت طرح مورد نظر در کارگاه توسط تیم تولید روی شیشه حکاکی می شود و یا به صورت سندبلاست کردن روی شیشه چاپ می شود .

در مرحله بعدی ار تولید محافظ سنگ قبر شیشه ای ،  شیشه های طرح دار برش داده شده را به روش UV به هم می چسبانیم توجه داشته باشید که پس از پایان کار شما هیچ گونه اثری از چسب را روی شیشه نخواهید دید و این ویژگی چسب زدن به روش UV به شمار می رود در نهایت هم تیم فنی صنایع شیشه کولیوند محافظ شیشه ای را روی سنگ قبر نصب می کنند .

نکته قابل ذکر دیگر در رابطه با سنگ قبر شیشه ای استفاده از شیشه سکوریت در تولید آن است زیرا شیشه سکوریت در دمای پایین و بالا دچار شکستگی نخواهد شد هنگامی که شیشه وارد کوره های سکوریت می شود به اصطلاح آب شیشه گرفته شده و به همین دلیل مقاومت شیشه بسیار بیشتر از شیشه های ساده خواهد شد بنابراین استفاده از شیشه سکویت در اجرای سنگ قبر شیشه ای ضرورری است .

اگر از شیشه لمینت برای ساخت سنگ قبر شیشه ای استفاده کنیم به طبع ایمنی شیشه بیشتر شده و حتی اگر شیشه دچار شکستگی شود ذرات شیشه از هم جدا نشده و آسیبی به سنگ قبر وارد نخواهد شد .

 

انواع شیشه های قابل استفاده در تولید سنگ قبر شیشه ای

  • شیشه حکاکی شده ی سکوریت
  • شیشه سندبلاست شده ی سکوریت
  • شیشه چاپی سکوریت شده

 

در حالت اول شیشه طبق طرح مورد نظر توسط دستگاه Engraving تراشیده خواهد شد ، در حالت دوم شیشه طبق طرح به صورت مات در خواهد آمد اما در روش سوم یعنی شیشه چاپی ، طح مورد نظر شما روی شیشه به صورت رنگی چاپ خواهد شد .

از نظر ضخامت شیشه هم باید گفت که برای ساخت محافظ سنگ قبر شیشه ای باید از شیشه 10 میل یا 12 میل استفاده کرد اگر از شیشه ی با ضخامت کمتری استفاده کنیم شیشه پس از مدت کوتاهی دچار شکستگی خواهد شد اگر هم از شیشه ای به ضخامت بیشتر از 12 میل استفاده کنیم شیشه ها را نمی توان به روش UV به هم متصل کرد لذا طبق تجربیات فراوان در این زمینه شیشه 10 میل یا 12 میل در این زمینه استفاده می شود .

اگر طرح خاصی را برای اینکه روی  سنگ قبر شیشه ای چاپ یا حکاکی شود در نظر دارید می توانید از طریق پیام رسان های مختلف برای کارشناسان ما ارسال نمایید لذا صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه چاپ روی شیشه و سندبلاست قادر به چاپ و حکاکی هر نوع تصویری روی  سنگ قبر شیشه ای می باشد .

نوعی دیگری از سنگ قبر شیشه ای در واقع تلفیق شیشه و استیل است به طوری که فریم های استیل نقره ای یا طلایی لبه های شیشه قرار می گیرد و بدین شکل مقومت شیشه هم به میزان قابل توجهی افزایش پیدا خواهد کرد برای اجرای یک سنگ قبر شیشه ای با فریم های استیل ابتدا شیشه ها توسط چسب UV به یکدیگر متصل می شوند سپس فریم های استیل طبق اندازه شیشه برش داده می شوند و در نهایت هم فریم ها روی شیشه نصب می شوند .

 

سنگ قبر شیشه ای کریستال

شیشه های کریستال به دلیل شفافیت بسیار بالا بهترین نوع شیشه برای اجرای محافظ های شیشه ای سنگ قبر محسوب می شود ، این نوع شیشه ها در ضخامت های مختلفی تولید شده است .

 

سنگ قبر شیشه ای حکاکی شده

در صنایع شیشه و آینه با بهره گیری از دستگاه اینگریوینگ طرح ها و نوشته های مختلف روی شیشه حکاکی می شود ، در این روش در واقع شیشه توسط دستگاه تراشیده خواهد شد به طور مثال می توان یک بیت شعر یا یک متن زیبا را روی سنگ قبر شیشه ای حکاکی کرد .

 

سنگ قبر شیشه ای رنگی

با تولید شیشه های سکوریت رنگی دودی ، برنز ، آبی ، بنفش و سبز می توان سنگ قبرهای شیشه ای رنگی را اجرا کرد البته برای انتخاب رنگ شیشه باید مواردی چون رنگ سنگ قبر را در نظر گرفت .

 

سنگ قبر شیشه ای طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی روی شیشه ایجاد می شود ، به طور مثال می توان یک قطعه شعر را روی محافظ شیشه ای سنگ قبر حکاکی کرد .

 

سنگ قبر شیشه ای خم

جدیدترین طرح محافظ های شیشه ای سنگ قبر که از شیشه های خم سوپر کلیر و کریستال با زاویه مختلف جهت تولید آن استفاده می شود ، این نوع محافظ شیشه ای از قیمت بیشتری نیز برخوردار است ، برای تولید سنگ قبر شیشه ای خم ابتدا یک شیشه مسطح تولید شده سپس چهار عدد شیشه خم به شیشه مسطح توسط چسب های مخصوص چسبیده می شود .

 

سنگ قبر شیشه ای اسیدکاری شده

طرح جدیدی از شیشه های دکوراتیو که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو استفاده خواهد شد ، شیشه های سنگ در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد آینه ها دقیق خواهد شد .

 

سنگ قبر شیشه ای هوشمند 

طرح خاصی از سنگ قبرهای شیشه ای که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است سنگ قبر شیشه ای هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

سنگ قبر شیشه ای در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح سنگ قبر معرفی شده است قیمت سنگ قبر شیشه ای هوشمند تقریبا دو برابر سنگ های قبر شیشه ای ساده و رنگی طرح دار است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی استفاده می کنند .

 

سنگ قبر شیشه ای اکلیلی 

طرح دیگری از سنگ قبرهای شیشه ای رنگی که رنگ به صورت اکلیلی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها با نام شیشه رنگی لاکچری شناخته شده است و در پروژه های خاصی مورد استفاده قرار می گیرد ، سنگ قبر شیشه ای اکلیلی در کشورهای آسیای شرقی به ویزه در چین ، ژاپن و کره جنوبی به کرات استفاده می شود و از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار می باشد .

سنگ قبر شیشه ای اکلیلی جذاب ترین طرح سنگ قبرهای شیشه ای مدرن و جدید به شمار می رود ، این نوع سنگ قبرها در ابعاد مختلفی تولید شده و همواره مورد استقبال مردم قرار گرفته است .

 

سنگ قبر شیشه ای – لمینت 

چنانچه ابعاد سنگ قبر بیشتر حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های لمینت 10 میل و 12 میل کریستال استفاده کرد بدین شکل مقاومت شیشه نیز مناسب خواهد بود و نمای آن جذاب می شود به طور مثال برای تولید محافظ شیشه ای سنگ قبر با طول 220 سانتی متر و عرض 90 سانتی متر باید از شیشه لمینت 12 میل کریستال یا اکسترا کلیر بکار برد .

 

سنگ قبر شیشه ای – ضخیم 

برای تولید سنگ قبر شیشه ای با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم سکوریت شده استفاده کرد به طور مثال برای یک سنگ قبر با ابعاد 200 * 100 سانتی متر باید از شیشه 15 میل سکوریت بکار برد ، سنگ های ضخیم در مجله ی THE BEST DESIGN به عنوان برترین طرح شیشه های سنگ قبر معرفی شده است از همین رو طراحان دکوراسیون از آن به کرات استفاده می کنند .

 

سنگ قبر شیشه ای – قاب استیل 

در این طرح از محافظ های شیشه ای مدرن یک قاب استیل به عنوان فریم دور شیشه قرار می گیرد ، به طور مثال بری سنگ قبرهای با شیشه دودی باید از قاب های طلایی مدرن بکار برد ، کاورهای شیشه ای با قاب استیل در پروزه های لاکچری و مدرن استفاده قرار می گیرد به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

سنگ قبر شیشه ای – رفلکس 

برای تولید سنگ قبرهای شیشه ای مدرن می توان از شیشه های رفلکس رنگی استفاده کرد این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شاماینی ، آبی و بنشف وجود دارد ، شیشه های رفلکس در کشورهای اروپایی فرانسه ، ایتالیا ، هلند و آلمان به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر قرار خواهند گرفت .

 

سنگ قبر شیشه ای – تاشو 

طرح خاص دیگری از سنگ قبرهای شیشه ای مدرن که از شیشه های تاشو استفاده می شود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از سنگ قبر شیشه ای تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

سنگ قبر شیشه ای – 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های سنگ قبر بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، سنگ های 20 میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

سنگ قبر شیشه ای - اینستاگرام

 

سنگ قبر شیشه ای - واتساپ

 

 

نحوه سفارش محافظ سنگ قبر شیشه ای به صنایع شیشه و آینه کولیوند 

شما می توانید جهت اطلاع از قیمت محافظ سنگ قبر شیشه ای و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا  از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری محافظ سنگ قبر شیشه ای مورد نظر خود را به کارشناسن ما سفارش دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب محافظ سنگ قبر شیشه ای در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط تیم خبره و با تجربه انجام می شود و چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

سنگ قبر شیشه ای

سنگ قبر شیشه ای

سنگ قبر شیشه ای

سنگ قبر شیشه ای

سنگ قبر شیشه ای

سنگ قبر شیشه ای

سنگ قبر شیشه ای

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون سنگ قبر شیشه ای در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

تیم تحریریه کولیوند