فهرست این مقاله

سنگ مزار شیشه ای

تولید سنگ مزار شیشه ای در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                      0912823524202188621912

 

سنگ مزار شیشه ای

 

سنگ مزار شیشه ای

با فراگیر شدن نمای شیشه ای در اغلب کشورها شاهد استفاده از شیشه در قسمت های مختلفی از ساختمان و سایر بخش های شهرها هستیم ، یکی از خاص ترین المان های شیشه ای که به تازگی در سراسر دنیا رواج پیدا کرده است سنگ مزار شیشه ای یا محافظ شیشه ای سنگ قبر است که در این مقاله به بررسی ویژگی های آن می پردازیم .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی سنگ مزار شیشه ای در ایران فعالیت خود را از سال 1380 آغاز کرد و به یاری خدا تاکنون بیش از 100 طرح مختلف محافاظ های شیشه ای سنگ قبر را تولید و اجرا کرده است برای مشاهده آن ها می توانید به قسمت نمونه کارها در وب سایت و صفحه اینستاگرامی koolivandcom@ مراجعه نمایید .

به طور کلی دو نوع سنگ مزار شیشه ای وجود دارد که در حالت اول یک مکعب مستطیل ایجاد می شود به طوری که شیشه ها سکوریت 10 میل در ابعاد مورد تولید شده سپس توسط چسب UV به یکدیگر چسبیده می شود در حالت دوم از شیشه های خم استفاده شده و به نوعی یک گنبد شیشه ای با ارتفاع کم روی سنگ قبر قرار خواهد گرفت .

 

سنگ مزار شیشه ای – سکوریت رنگی

با توجه با تاثیر رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی بهتر است که از شیشه های سکوریت رنگی مطابق با رنگ های بکار رفته در فضای داخلی جهت تولید سنگ قبر شیشه ای استفاده کرد ، به طور مثال برای سنگ قبر سفید می توان از شیشه سکوریت شفاف و دودی استفاده کرد .

 

سنگ مزار شیشه ای – سکوریت طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی روی سنگ قبر شیشه ای به صورت مات و رنگی ایجاد کرد ، به طور مثال می توان چند بیت شعر و تصویر مرحوم را روی محافظ شیشه ای سندبلاست کرد .

 

سنگ مزار شیشه ای – سکوریت خم

طرح خاصی از سنگ قبر شیشه ای که از شیشه های خم استفاده می شود ، برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قالب فلزی با شعاع خم مورد نیاز ساخته می شود در نهایت هم شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره قرار داده خواهد شد تا اینکه شیشه به طور کامل به شکل قالب درآید .

 

سنگ مزار شیشه ای – حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های سکوریت حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد ، به طور مثال می توان شعر و متون مختلفی را روی سنگ مزار شیشه ای حکاکی کرد بدین شکل نمای بسیار زیبایی روی سنگ قبر ایجاد خواهد شد و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

سنگ مزار شیشه ای – لمینت

چنانچه ابعاد شیشه بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های سکوریت لمینت شده استفاده کرد برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا دو عدد شیشه سکوریت با ابعاد یکسان تولید شده سپس توسط لایه PVB به یکدیگر چسبیده می شود در صورتی که یکی از شیشه ها شکسته شود ذرات آن از هم جدا نخواهد شد .

 

سنگ مزار شیشه ای – هوشمند 

طرح خاصی از محافظ های شیشه ای سنگ قبر که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است سنگ مزار شیشه ای هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

سنگ مزار شیشه ای هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح سنگ مزار  معرفی شده است ، قیمت سنگ مزار شیشه ای هوشمند تقریبا دو برابر سنگ قبر های شیشه ای ساده و طرح دار است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی استفاده می کنند .

 

سنگ مزار شیشه ای – ضخیم 

برای تولید محافظ شیشه ای سنگ قبر با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 ملی الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک سنگ قبر با ارتفاع 200 سانتی نتر و عرض 90 سانتی متر باید از شیشه 12 میل سکوریت بکار برد .

 

سنگ مزار شیشه ای – مات 

به طور کلی شیشه های مات سکوریت شده به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود که در این بین شیشه سندبلاست را می توان به صورت طرح دار نیز تولید کرد در حالیکه شیشه ساتینا فقط به صورت ساده وجود دارد .

 

سنگ مزار شیشه ای – با قاب استیل 

در این طرح از محافظ های شیشه ای یک قاب استیل طلایی یا نقره ای به عنوان فریم دور آینه قرار می گیرد به طور مثال در طرح های جدید از قاب های طلایی و شیشه های کریستال بکار می رود ، شیشه های قاب استیل در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند بری تولید می شود به همنی دلیل ابعاد شیشه دقیق خواهد شد .

 

سنگ مزار شیشه ای – رفلکس 

در این طرح از سنگ مزارهای شیشه ای مدرن از شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، برنز ، شامپاینی ، آبی ، بنفش و سبقز وجود دارد ، شیشه های رفلکس در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

سنگ مزار شیشه ای – 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد سنگ مزار بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه ای از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، سنگ های 20 میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

سنگ مزار شیشه ای – تاشو 

طرح خاص دیگری از سنگ مزارهای شیشه ای که با سیستم تاشو کار می کند ، ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروزه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه های تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

سنگ مزار شیشه ای - اینستاگرام

 

سنگ مزار شیشه ای - واتساپ

 

جهت سفارش سنگ مزار شیشه ای به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت سنگ مزار شیشه ای و سفارش آن می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا به صورت حضوری با مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند سنگ مزار شیشه ای مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید سنگ مزار شیشه ای در صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از شیشه های سکوریت و لمینت با درجه کیفیت +A صورت می گیرد ضمنا به دلیل فروش مستقیم با قیمت مناسبی در اختیار خریداران محترم قرار خواهد گرفت .

 

سنگ مزار شیشه ای

سنگ مزار شیشه ای

سنگ مزار شیشه ای

سنگ مزار شیشه ای

سنگ مزار شیشه ای

سنگ مزار شیشه ای

سنگ مزار شیشه ای

سنگ مزار شیشه ای

سنگ مزار شیشه ای

سنگ مزار شیشه ای

سنگ مزار شیشه ای

سنگ مزار شیشه ای

سنگ مزار شیشه ای

سنگ مزار شیشه ای

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون سنگ مزار شیشه ای در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

تیم تحریریه کولیوند