فهرست این مقاله

سکوریت

تولید انواع شیشه سکوریت(high quality) در صنایع شیشه و آینه کولیوند               0912823524202188621912 

   

سکوریت

شیشه سکوریت :

در این مقاله قصد داریم بپردازیم به پرکاربرد ترین نوع شیشه :  شیشه هایی که معمولا به ضخامت 10 میل به بالا  و دارای استحکام بالایی هنگام ضربه خودرن به دلیل وارد شدن به کوره هستند و اینکه در صورت شکستن به اصطلاح پودر می شوند را شیشه سکوریت می گویند ، شیشه سکوریت خطر بسیار کمتری نسبت به شیشه های معمولی دارند. به شیشه سکوریت شیشه نشکن یا میرال هم گفته می شود .

صنایع شیشه و آینه کولیوند اعمال انواع حکاکی مانند  لوگو را به صورت سندبلاست روی شیشه سکوریت اعمال کرده و بدین ترتیب شرکت ها ، باشگاه های ورزشی و فروشگاه ها براحتی می توانند برند خود را روی شیشه حک کرده و یک نوع تبلیغات حرفه ای را داشته باشند .

طرز ساخت شیشه سکوریت در صنایع شیشه کولیوند  :

در ابتدا باید شیشه را در ابعاد دلخواه و مورد نیاز برش داد زیرا پس از اینکه شیشه به سکوریت تبدیل شود نمی توان آن را برش داد پس از اینکه شیشه را برش دادیم آن را وارد کوره می کنیم که در کوره شیشه  با  دمای تا حدود 600  گرم می شود در مرحله بعدی و پس از اینکه شیشه تا دمای حدود 600 گرم شد آن را در فرآیند کنترل شده ای به سرعت سرد می کنبم لازم به ذکر است برای تولید شیشه های نیمه سکوریت فرآیند سرد شدن شیشه را به کندی انجام می دهیم.

شیشه های نشکن در صورت شکستن به ذرات کوچکی تبدیل می شوند و در اصطلاح می گویییم شیشه پودر شد به همین دلیل شیشه های میرال خطر کمتری در صورت شکستن با شیشه های معمولی را دارند زیرا  شیشه سکوریت مانند شیشه های خام معمولی خاصیت برندگی را نخواهند داشت .

شیشه های میرال را میتوان حکاکی کرد و حتی به صورت سند بلاست درآورد و  برای نصب هم به ابزارهایی مانند ریل ، لولا  ، دستگیره و قفل نیاز دارد ، البته امروزه شیشه سکوریت اسپایدر هم به این صنعت اضافه شده است که این نوع از میرال هم جایگاه خاصی را برای خود در صنعت ساختمانی کشورمان به خود اختصاص داده است.

هر نوع شیشه ای و با هر ضخامتی در صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از کوره های مخصوصی به سکوریت تبدیل می شود به طور مثال می توان به شیشه 20 میل اشاره کرد که برای سکوریت شدن آن باید شیشه مدت زمان طولانی را در کوره بماند .

 

کاربردهای شیشه  سکوریت :

1- ویترین فروشگاه ها
2- درب های فروشگاه ها
3- درب های سرویس بهداشتی و حمام
4- پارتیشن بندی داخل محیط کاری
5- درب های اداره و شرکت ها
6- استفاده در پارکینگ ها به عنوان پارتیشن

7- استفاده در میزهای شیشه ای

8- تولید شیشه میز ناهارخوری

9- استفاده به عنوان شیشه بین کابینت

10 – اجرای سقف . کف شیشه ای 

 

انواع شیشه سکوریت در صنایع شیشه و آینه کولیوند

1- شیشه میرال برنز

2- شیشه میرال رنگی

2- شیشه میرال سندبلاست

3- شیشه میرال اسپایدر

4- شیشه میرال اتوماتیک

5- شیشه میرال حکاکی شده

6- شیشه میزال کشویی

7- شیشه میرال ساتینا

8- شیشه میرال چاپی

9- شیشه میرال دودی

10 – شیشه میرال استین گلاس

 

توجه  : انتخاب هر کدام از انواع مختلف شیشه میرال بسته به نوع کارایی که شما نیاز دارید و همچنین طراحی دکوراسیون شما خواهد داشت همچنین صنایع شیشه و آینه کولیوند رنگ های خاص را در شیشه میرال اعمال کرده و شما براحتی می توانید طراحی دکوراسیون خود را ست کنید .

لازم به ذکر است صنایع شیشه و آینه کولیوند به سه روش هر طرحی که مورد نظر شماست را روی شیشه سکوریت پیاده سازی می کند در روش اول طرح روی شیشه چاپ رنگی خواهد شد در روش طرح روی شیشه به صورت سندبلاست انجام می شود و در روش سوم هم طرح روی شیشه حکاکی می شود .

یراق آلات شیشه های سکوریت در انواع مختلفی تولید می شود که در کیفیت پروژه بسیار تاثیرگذار است و در واقع یراق خوب و با کیفیت موجب زیباتر شدن پروژه و همچنین سهولت در باز و بسته شدن آن خواهد شد .

 

شیشه سکوریت رنگی

صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه های نشکن رنگی دودی ، برنز ، آبی ، بنفش و سبز دو رو نما را در ضخامت های مختلفی تولید می کند اما شیشه های نشکن یک رو نما در تمامی رنگی ها تولید می شود .

 

شیشه سکوریت خم 

برای اجرای نماهای ساختمانی که از شیشه خم استفاده می شود باید شیشه خم به میرال تبدیل شود برای این منظور شیشه را پس از اینکه از کوره مخصوص خم کردن شیشه خارج کردیم آن را وارد کوره مخصوص شیشه میرال کنیم .

 

شیشه سکوریت دوجداره

برای تولید شیشه های نشکن دوجداره از اسپیسرهای شامل مواد ضد رطوبتی و گاز آرگون استفاده می شود به طوری که ابتدا شیشه ها به حالت نشکن تبدیل شده سپس اسپیسرهای فلزی بین دو شیشه قرار داده می شود .

 

شیشه سکوریت 20 میل و 15 میل

صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از کوره های مدرن و پیشرفته قادر به تولید شیشه های میرال در هر ضخامتی و با هر ابعادی است بدین شکل می توانید پروژه های با نمای شیشه ای بزرگ را براحتی اجرا کنید .

 

شیشه سکوریت طرح دار 

شیشه های میرال طرح دار به دو صورت رنگی و مات تولید می شود به طوری که برای تولید شیشه های طرح دار مات از دستگاه سندبلاست و برای تولید شیشه های طرح دار رنگی از دستگاه چاپ استفاده می شود .

 

شیشه سکوریت لمینت شده

نوعی از شیشه های سکوریت که به صورت دوجداره بوده و توسط لایه PVB به یکدیگر چسبیده می شوند ، شیشه های لمینت در پروژه هایی که خطر شکستن شیشه وجود دارد استفاده می شود ، به طور مثال برای اجرای کف شیشه ای باید از شیشه های سکوریت لمینت شده بکار برد چرا که در اثر رفت و آمد افراد فشار زیادی به شیشه وارد خواهد شد .

 

شیشه سکوریت کریستال

به طور کلی شیشه های نشکن از نظر شفافیت به سه دسته  فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم بندی می شود که در این بین شیشه کریستال به دلیل شفافیت بالا بهترین گزینه محسوب می شود .

 

شیشه سکوریت مات

به طور کلی شیشه های مات به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود ، این دو نوع شیشه شباهت بیار زیادی با هم دارند اما تفاوت آن ها در قابلیت طرح دار شدن شیشه سندبلاست است .

 

شیشه سکوریت حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های نشکن حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه سکوریت اسیدکاری شده 

طرح دیگری از شیشه های نشکن دکوراتیو که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود ، برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و دستگاه کاتر پلاتر استفاده خواهد شد .

 

شیشه سکوریت هوشمند 

در این طرح از شیشه های نشکن با استفاده از ریموت شیشه ها از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد ، شیشه سکوریت هوشمند در کشورهای اروپایی نیز مانند آلمان ، ایتالیا ، فرانسه و هلند به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

قیمت شیشه میرال هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های سکوریت ساده و طرح دار است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی و مهندسان ساختمانی از این نوع شیشه ها در پروژه های خاص و لوکس ساختمانی استفاده می کنند .

 

شیشه نیمه سکوریت 

نوع خاصی از شیشه ایمنی که با استفاده از کوره های مخصوص شیشه خم تولید می شود در واقع همه ی شیشه های خم ساده به صورت نیمه سکوریت تولید می شوند و امکان برش آن پس از خروج از کوره وجود دارد .

 

شیشه سکوریت محافظ شیشه ای سنگ قبر

برای تولید محافظ های شیشه ای سنگ قبر باید از شیشه های میرال 10 میل سوپر کلیر و کریستال استفاده کرد بدین شکل هم مقاومت شیشه مناسب بوده و هم محافط نمای زیبایی خواهد داشت .

شیشه سکوریت ضخیم

برای تولید شیشه های میرال با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای تولید یک شیشه ی میرال با ابعاد 100 * 250 سانتی متر باید از شیشه های ضخیم 10 میل بکار برد .

 

شیشه سکوریت اتوماتیک

در این طرح از شیشه های میرال ، شیشه ها به صورت اتوماتیک باز و بسته می شود این نوع درب ها برای ساختمان های با رفت و آمد زیاد مناسب است بدین شکل از بی نظمی در رفت و آمد جلوگیری خواهد شد .

 

شیشه سکوریت رفلکس 

در این طرح از شیشه های سکوریت از شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ ها طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی ، بنفش و سبز وجود دارد و در ابعاد مختلفی قابل تولید می باشد ، شیشه های رفلکس فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

شیشه سکوریت 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های سکوریت بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، به طور مثال برای اجرای یک پارتیشن شیشه ای با ابعاد 200 * 300 سانتی متر از شیشه های 20 میل بکار برده خواهد شد در این صورت پروزه ایمن سازی نیز خواهد شد .

 

شیشه سکوریت تاشو

طرح خاص دیگری از شیشه های میرال که با سیستم تاشو کار می کند ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه میرال تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود .

 

 

سکوریت - اینستاگرام

 

سکوریت - واتساپ

نحوه سفارش شیشه سکوریت به صنایع شیشه و آینه کولیوند :

شما می توانید سفارش شیشه های سکوریت خود را در هر طرحی از طریق تماس با شماره های 02188621912  –  09128235242 –  09214195178 به صنایع شیشه و آینه کولیوند واگذار نمائید ، شایان ذکر است که صنایع شیشه و آینه کولیوند در زمینه نصب شیشه های سکوریت هم قبول سفارش کرده و یا از طریق مراجعه به آدرس دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه میرال مد نظر خود را به تیم طراحی و تولید صنایع شیشه و آینه کولیوند تحویل داده و در کمترین زمان ممکن شیشه های سکوریت را در ساختمان خود داشته باشید.

جهت مشاهده تمامی نمونه کارهای انجام شده شیشه میرال در صنایع شیشه و آینه کولیوند روی لینک زیر کلیک نمایید :

نمونه کارها

 

شایان ذکر است خدمات نصب شیشه میرال در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط تیم خبره و با تجربه در این زمینه انجام می شود و چنانچه هر گونه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه و آینه کولیوند در کمترین زمان اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

شیشه میرال

سقف شیشه ای

شیشه میرال

شیشه سکوریت

شیشه سکوریت

شیشه سکوریت

شیشه سکوریت

شیشه سکوریت

سکوریت

سکوریت

شیشه سکوریت

سقف شیشه ای

سکوریت

شیشه سکوریت

شیشه سکوریت

سکوریت

شیشه سکوریت

سکوریت

سکوریت

سکوریت

سکوریت

سکوریت

سکوریت

سکوریت

 

سکوريت

 

شما می توانید به منظور کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه نشکن در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.glassdoor.com

تیم تحریریه کولیوند