فهرست این مقاله

شیشه آنتیک

تولید انواع شیشه آنتیک در صنایع شیشه و آینه کولیوند                               ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

شیشه آنتیک

شیشه آنتیک

شیشه های طرح دار رنگی و دکوراتیو در تمامی کشورهای صاحب سبک در طراحی دکوراسیون داخلی به کرات مورد استفاده قرار می گیرد در این مقاله یکی از جدیدترین نوع شیشه های دکوراتیو که به تازگی در کشور ما رواج پیدا کرده را شرح خواهیم داد .

شاید تا قبل از این مقاله پیرامون آینه های آنتیک اطلاعاتی را داشتید و حتی در منزل خود از آینه های بسیار مدرن و شیک پتینه کاری شده استفاده کرده اید به نوعی شیشه آنتیک هم مشابه آینه های آنتیک می باشد و صرفا جهت تزیین دکوراسیون داخلی کاربرد دارد .

روش پتینه کاری ابتدا در کشور ایتالیا و توسط هنرمندان این کشور روی دیوار اجرا شد و پس از مدت کوتاهی ای روش را روی شیشه های با ابعاد کوچک پیاده سازی کردند که با استقبال بسیار زیادی از طرف مردم مواجه شد تا جایی که فعالان صنعت شیشه در کشور ایتالیا به فکر تولید شیشه های با ابعاد بزرگتر پتینه کاری شده افتادند .

شیشه آنتیک امروزه یکی از شیشه های دکوراتیوی محسوب می شود که در سراسر دنیا توسط طراحان دکوراسیون داخلی جهت تزیین فضای داخلی هر ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد ، با توجه به آمارهای رسمی شیشه و آینه آنتیک بیش از یک میلیون دلار در روز در کشور ایتالیا فروخته می شود .

 

انواع شیشه آنتیک

  • شیشه های آنتیک رنگی
  • شیشه های آنتیک کریستال
  • شیشه های آنتیک سکوریت
  • شیشه آنتیک دوجداره
  • شیشه های آنتیک رفلکس
  • شیشه های آنتیک لمینت

 

روش ساخت شیشه آنتیک در صنایع شیشه و آینه کولیوند 

در قدم اول باید شیشه مورد نظر را در ابعاد دلخواه توسط دستگاه CNC برش دهیم که علت برش شیشه با CNC حساسیت کار و اینکه شیشه باید به صورت بسیار دقیقی برش داده شود می باشد سپس ترکیبات شیمی را مخلوط کرده و در محفظه ای قرار می دهیم سپس مواد ترکیبی ایجاد شده را طبق الگو روی شیشه می ریزیم در این مرحله باید دقت لازم انجام شود چرا که در صورت رعایت نشدن نحوه ی پاشیدن مواد ترکیبی روی شیشه در واقع شیشه آنتیک با طرح دیگری ایجاد خواهد شد نه طبق طرح از پیش تعیین شده و الگویی که قبل از اجرای کار داشتیم .

پس از اینکه مواد ترکیبی روی شیشه طبق طرح پاشیده شد باشد شیشه را در کوره ی مخصوص شیشه آنتیک قرار دهیم که در این محله در واقع طرح روی شیشه دائمی خواهد شد و دراز مدت هم هیج گونه تغییری روی شیشه انجام نمی پذیرد .

برای ساخت شیشه آنتیک رنگی ابتدا شیشه را وارد دستگاه لاکوبل کرده و به رنگ مورد نظر در می آوریم پس از اینکه شیشه به طور کامل خشک شده فرآیند پتینه کاری روی شیشه انجام خواهد شد ، ضمنا به دلیل رنگ کردن شیشه آنتیک جهت تولید شیشه لاکوبل رنگی فرآیند پتینه کاری روی شیشه انجام می شود در حالی که در حالت معمولی پتینه کاری پشت شیشه صورت می گیرد .

 

شیشه آنتیک سکوریت 

تقریبا در تمامی پروزه هایی که نیاز به استفاده از شیشه های پتینه کاری شده با ابعاد بیشتر از یک متر می باشد باید از شیشه سکویت استفاده کرد در این صورت شیشه پس برش توسط دستگاه CNC وارد کوره مخصوص سکوریت شده و به شیشه نشکن تبدیل می شود سپس مراحلی که پیش تر در بالا شرح داده شد اجرا می شود .

لازم به ذکر است که اگر از شیشه کریستال جهت پتینه کاری استفاده کنید به طبع نمای شیشه بسیار زیباتر خواهد شد ، شیشه های کریستال دارای شفافیت بسیار بیشتری نسبت به شیشه های فلوت هستند که همین امر جذابیت شیشه را دوچندان خواهد کرد .

 

شیشه آنتیک استیند گلاس

شیشه های استیند گلاس یا استین گلاس یک شیشه ی کاربردی تزیینی مسحوب می شود که برای تولید آن مراحل مختلفی چون اسیدکاری روی شیشه ، حکاکی روی شیشه ، سندبلاست کردن شیشه و رنگ کردن انجام خواهد شد ، شیشه آنتیک استیند گلاس در طراحی دکوراسیون کلاسیک استفاده می شود و طراحان دکوراسیون حرفه ای و شناخته شده از این نوع شیشه ها جهت تزیین فضای داخلی ساختمان های مسکونی و اداری و ارتقای سطح طراحی بکار می برند .

 

شیشه آنتیک چاپی

نوع دیگری از شیشه های آنتیک که طرح های مختلفی روی شیشه به صورت رنگی ایجاد می شود برای تولید این نوع شیشه ها طرح مورد نظر از طریق درگاه های ورودی وارد دستگاه شده سپس به صورت اتوماتیک طرح چاپ می شود .

 

شیشه آنتیک رنگی

نوع دیگری از شیشه های آنتیک که برای اسیدکاری روی شیشه از شیشه های رنگی استفاده می شود به طوری که ابتدا شیشه رنگی در ابعاد مودر نظر برش داده شده سپس فرآیند اسیدکاری صورت می گیرد .

 

شیشه آنتیک بین کابینتی

طراحان دکوراسیون داخلی امروزه از شیشه های لاکوبل رنگی و طرح دار برای اجرای شیشه بین کابینتی استفاده می کنند که نمای بسیار زیبایی هم در فضای داخلی آشپرخانه ایجاد خواهد کرد ، به طور مثال برای تولید شیشه آنتیک بین کابینتی در ساختمان های لوکس می توان تصاویر سه بعدی طبیعت را روی شیشه ها چاپ کرد .

 

شیشه آنتیک خم

یکی از متفاوت ترین نوع شیشه های تولید شده در صنعت شیشه که در قسمت های مختلفی از ساختمان کاربرد دارد ، برای تولید شیشه خم ابتدا قالب فلزی با شعاع خم مورد نظر ساخته شده سپس به همراه شیشه داخل کوره قرار داده می شود .

 

شیشه آنتیک اسیدکاری شده

طرح جدیدی از شیشه های دکوراتیو که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود ، برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و پمپ های فشار قوی استفاده خواهد شد .

 

شیشه آنتیک حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های آنتیک حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد ، شیشه آنتیک حکاکی شده مدرن در کشورهای آسیای شرقی به ویژه در چین ، تایلند ، ژاپن و کره جنوبی به کرات استفاده می شود و از محبوبیت بسیار زیادی در بین عموم مردم این کشورها برخوردار می باشد .

 

شیشه آنتیک هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های آنتیک که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه آنتیک در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

شیشه آنتیک هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی و ساختمانی مانند مجله the best design که هر ساله در کشور ایتالیا و فرانسه چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه های آنتیک معرفی شده است قیمت شیشه آنتیک هوشمند ( SWICHABLE GLASS ) تقریبا دو برابر شیشه های آنتیک ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی شناخته شده در دنیا از این نوع شیشه ها در پروژه های لوکس و خاصی استفاده می کنند .

شیشه آنتیک هوشمند جذاب ترین طرح شیشه های آنتیک به شمار می رود این نوع شیشه ها اغلب در پروژه های لوکس و خاص که دارای طراحی منحصر بفردی استفاده می شود و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه آنتیک محافظ شیشه ای سنگ قبر 

برای تولید محافظ های شیشه ای سنگ قبر مدرن باید از شیشه های آنتیک سکوریت شده با ضخامنت ۱۰ میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبا ، مقاومت شیشه نیز مناسب خواهد بود .

 

شیشه آنتیک میز شیشه ای 

برای تولید میزهای شیشه ای مدرن نیز می توان از شیشه های آنتیک ۱۰ میل الی ۲۰ میل استفاده کرد به طور مثال برای یک میز شیشه ای ناهارخوری ۱۰ نفره باید از شیشه های آنتیک رنگی بکار برد .

 

شیشه آنتیک ۲۰ میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های آنتیک بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های ۲۰ میل بکار برد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد .

 

شیشه آنتیک تاشو 

طرح خاص دیگری از شیشه های آنتیک که با سیستم تاشو کار می کند ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه های تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه آنتیک - اینستاگرام

 

شیشه آنتیک - واتساپ

 

 

جهت سفارش شیشه آنتیک به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت شیشه آنتیک و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۹۱۲۲۱۴۰۴۶۷ تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند بصورت حضوری شیشه آنتیک مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید شیشه آنتیک در صنایع شیشه و آینه کولیوند با هدف حمایت از تولید داخلی انجام می شود و از نظر کیفیت با شیشه آنتیک ایتالیا هیچ گونه تفاوتی ندارد و حتی بهتر از همتای ایتالیایی می باشد .

 

شیشه آنتیک

شیشه آنتیک

شیشه آنتیک

شیشه آنتیک

شیشه آنتیک

شیشه آنتیک

شیشه آنتیک

شیشه آنتیک

شیشه آنتیک

شیشه آنتیک

شیشه آنتیک

شیشه آنتیک

شیشه آنتیک

شیشه آنتیک

شیشه آنتیک

شیشه آنتیک

شیشه آنتیک

شیشه آنتیک

شیشه آنتیک

شیشه آنتیک

شیشه آنتیک

شیشه آنتیک

شیشه آنتیک

شیشه آنتیک

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه آنتیک در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pioneer.glass

 

 

 

 

 

 

 

 

تیم تحریریه کولیوند