فهرست این مقاله

شیشه آکواریوم استوانه

تولید انواع شیشه آکواریوم استوانه در صنایع شیشه و آینه کولیوند                            0912823524202188621912

 

شیشه آکواریوم استوانه

 

شیشه آکواریوم استوانه

امروزه از آکواریوم ها به عنوان یک پلتفرم تزییی و عنصر آرامش دهنده در ساختمان ها استفاده می شود چنانچه آکواریوم ها با شیشه خم تولید شده باشد به طبع نمای آن بسیار زیباتر نیز به نظر می رسد ، شیشه آکواریوم استوانه ای خاص ترین نوع آکواریوم با شیشه خم محسوب می شود که طراحان دکوراسیون داخلی در ساختمان های مسکونی و تجاری از آن برای تزیین فضای داخلی استفده می کنند .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه آکواریوم استوانه ای در ایران فعالیت خود را از سال 1385 آغاز کرد و به یاری خدا تا کنون بیش از 500 طرح مختلف آکواریوم با شیشه های خم را تولید کرده است برای مشاهده آن ها می توانید به قسمت نمونه کارها در وب سایت و آدرس صفحه اینستاگرامی koolivandcom@ مراجعه نمایید .

امروزه در اغلب شرکت ها و مجموعه های بزرگ از آکواریوم به عنوان یکی از مهم ترین عناصر تزیینی فضای داخلی استفاده می شود به طور مثال شرکت گوگل اتاق هایی را تعبیه کرده که دارای آکواریوم های مختلفی است و کارمندان آن برای حالت ریلکسیشن به آن جان مراجعه می کنند ، شیشه آکواریوم استوانه ای جذابترین نوع آکواریوم طبق بررسی های انجام شده از کارمندان شرکت گوگل محسوب می شود .

 

فرآیند تولید شیشه آکواریوم استوانه ای

برای تولید اینگونه اکواریوم ها ابتدا با توجه به ابعاد آکواریوم ضخامت شیشه تعیین شده سپس شیشه توسط دستگاه CNC برش داده می شود به طور مثال برای تولید شیشه آکواریوم استوانه ای با قطر 40 سانتی متر و ارتفاع 1 متر باید از شیشه 10 میل و برای تولید شیشه آکواریوم استوانه ای با قطر 70 سانتی متر و ارتفاع 150 سانتی متر باید از شیشه 20 میل استفاده کرد .

در مرحله دوم از تولید شیشه آکواریوم استوانه قالب فلزی شیشه خم تولید می شود سپس شیشه به همراه قالب فلزی در داخل کوره های با درجه حرارت بسیار بالا قرار داده می شود در نهایت هم به دلیل نرسیدن دو سر شیشه استوانه ای به یکدیگر باید فاصله بین آن ها با چسب مخصوص آکواریوم پوشش داده شود ، لازم به ذکر است یک شیشه گرد با قطر آکواریوم نیز جهت کف آکواریوم نیاز می باشد .

 

شیشه آکواریوم استوانه ای کریستال 

برای تولید آکواریوم ها می توان از شیشه های فلوت ، سوپر کلیر و کریستال استفاده کرد که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر به دلیل شفافیت بسیار بالا بهترین نوع شیشه برای ساخت آکواریوم به شمار می رود البته توجه داشته باشید که ساخت شیشه آکواریوم استوانه ای شکل کریستال قیمت بیشتری نسبت به سایر شیشه های آکواریوم دارد .

 

شیشه آکواریوم استوانه ای سکوریت

برای ساخت آکواریوم های با ابعاد بزرگ باید از شیشه های سکوریت و لمینت استفاده کرد چرا که فشار آب بسیار زیاد بوده و امکان شکسته شدن شیشه ها وجود دارد ، برای تولید شیشه های آکواریوم استوانه ای لمینت ابتدا شیشه استوانه ای با استفاده از کوره های با درجه حرارت بسیار بالا تولید شده سپس توسط لایه PVB شیشه ها به یکدیگر چسبیده خواهند شد .

 

شیشه آکواریوم استوانه ای رنگی

با استفاده از شیشه های سکوریت رنگی نیز می توان آکواریم استوانه ای را تولید کرد به طور مثال در فضای که رنگ سفید به عنوان رنگ اصلی در نظر گرفته شده است بهتر است که از شیشه سکوریت آبی جهت تولید آکواریوم بکار برده شود ، در صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه های سکوریت در رنگ های دودی ، برنز ، آبی ، بنفش و سبز تولید می شود .

 

شیشه آکواریوم استوانه ای لمینت

چنانچه قطر استوانه بیش از 100 سانتی متر در نظر گرفته شود باید از شیشه های لمینت شده برای ساخت آکواریوم استفاده کرد ، ساختار شیشه لمینت به گونه ای است که دو عدد شیشه استوانه ای توسط لایه PVB به یکدیگر چسبیده می شود .

 

شیشه آکواریوم استوانه ای دیاموند

به طور کلی برای ساخت آکواریوم باید از ابزارهای تخت استفاده کرد حال اگر از ابزار تخت دیاموند بکار برده شود نمای کلی اکواریوم زیباتر به نظر می رسد ، ابزار دیاموند لبه شیشه را شفاف تر خواهد کرد .

 

شیشه آکواریوم استوانه ای طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی روی شیشه های آکواریوم به صورت مات و رنگی ایجاد می شود به طور مثال می توان لوگی ورساچه را روی شیشه سندبلاست کرد .

 

شیشه آکواریوم استوانه ای حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های استوانه ای حکاکی یا اینگریوینگ می شود ، به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه آکواریوم استوانه ای هوشمند 

جدیدترین طرح شیشه های استوانه ای که با استفاده از ریموت شیشه ها از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد .

 

شیشه آکواریوم استوانه ای ضخیم

برای تولید آکواریوم های استوانه ای شکل با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای تولید یک استوانه ای قطر 80 سانتی متر و ارتفاع 120 سانتی متر باید از شیشه 15 میل بکار برد .

 

شیشه آکواریوم استوانه ای شامپاینی

به طور کلی شیشه های قهوه ای رنگ به دو دسته ی شامپاینی و برنز تقسیم می شود ، در پروژه هایی که نیاز به شیشه های قهوه ای کم رنگ است باید از شیشه شامپاینی استوانه ای بکار برد .

 

شیشه آکواریوم استوانه ای رفلکس

طرح خاص دیگری از شیشه های آکواریوم جدید استوانه ای شکل که با استفاده از شیشه های رفلکس تولید می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، شامپاینی ، آبی ، بنفش و سبز وجود دارد .

 

شیشه آکواریوم استوانه ای تاشو 

برای تولید برخی از آکواریوم های شیشه ای از شیشه های تاشو استفاده می شود ساختار این نوع آکواریوم ها به گونه ای است هنگام باز شدن درب آکواریوم ، لنگه ها روی هم قرار خواهند گرفت ، شیشه های تاشو در مجله ی THE BEST DESIGN به عنوان برترین طرح شیشه معرفی شده است از همین رو طراحان از آن به کرات استفاده می کنند .

 

شیشه آکواریوم استوانه ای مات 

به طور کلی شیشه های مات به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود که در این بین شیشه سندبلاست به صورت طرح دار نیز تولید می شود در حالی که شیشه ساتینا فقط به صورت ساده وجود دارد ، شیشه های مات در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه آکواریوم استوانه ای 20 میل 

در پروژه ای که ابعاد آکواریوم ها بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شده باشد باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های استوانه ای 20 میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

شیشه آکواریوم استوانه ای تاشو 

با تولید شیشه های آکواریوم تاشو دیگر جای هیچ گونه نگرانی برای جابجایی آینه ها نیست بدنی شکل براحتی می توانید تنها با کمی هول دادن از یک نقطه به نقطه ی دیگر منتقل نمایید ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه های تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

 

شیشه آکواریوم استوانه ای - اینستاگرام

 

شیشه آکواریوم استوانه ای - واتساپ

 

 

جهت سفارش شیشه آکواریوم استوانه ای به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت شیشه آکواریوم استوانه ای و سفارش آن می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه آکواریوم استوانه ای مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید شیشه آکواریوم استوانه ای با استفاده از مجهزترین کوره های مخصوص تولید شیشه خم صورت می گیرد ضمنا به دلیل فروش مستقیم با قیمت مناسبی در اختیار خریداران محترم قرار خواهد گرفت .

 

شیشه آکواریوم استوانه ای

شیشه آکواریوم استوانه

شیشه آکواریوم استوانه

شیشه آکواریوم استوانه ای

شیشه آکواریوم استوانه ای

شیشه آکواریوم استوانه ای

شیشه آکواریوم استوانه ای

شیشه آکواریوم استوانه ای

شیشه آکواریوم استوانه ای

شیشه آکواریوم استوانه ای

شیشه آکواریوم استوانه ای

شیشه آکواریوم

شیشه آکواریوم استوانه ای

شیشه آکواریوم استوانه

شیشه آکواریوم استوانه

شیشه آکواریوم استوانه

شیشه آکواریوم استوانه

شیشه آکواریوم استوانه

شیشه آکواریوم استوانه

شیشه آکواریوم استوانه

شیشه آکواریوم استوانه

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه آکواریوم استوانه در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.hydrosight.com

تیم تحریریه کولیوند