فهرست این مقاله

شیشه آکواریوم

تولید انواع شیشه آکواریوم در صنایع شیشه و آینه کولیوند                            09128235242 – 02188621912

 

 شیشه آکواریوم

شیشه آکواریوم

امروزه بیش از هز زمان دیگری شاهد نگهداری انواع حیوانات در خانه ها هستیم اما داشتن آکواریوم و نگهداری ماهی ها به طبع لذت بسیار زیادی برای همه ی ما به دنبال خواهد داشت از این رو صنایع شیشه و آینه کولیوند از سال 1388 شروع به تولید شیشه آکواریوم در طرح های مخنلف کرد و به یاری خدا تا کنون بیش از 100 طرح مختلف آکوراریوم را اجرا کرده است .

به طور معمول شیشه هایی که برای ساخت آکواریوم از 6 میل به بالا خواهد بود که بسته به متراژ آکواریوم باید ضخامت شیشه هم بیشتر شود برای مثال جهت ساخت آکواریوم 20 * 30 می توان از شیشه آکواریوم 6 میل استفاده کرد اما برای ساخت آکواریوم 50 * 100 باید از شیشه ی 10 میل بکار برد چرا که حجم آب داخل آکواریوم زیاد بوده و فشار زیادی هم به شیشه ها وارد خواهد شد .

بسیاری از مشتریان گرامی اصرار بر استفاده از شیشه آکواریوم سکوریت دارند که این اصرار کاملا اشتباه می باشد چرا که خطر شکستن آکواریوم مربوط به نوع چسب زدن شیشه و ضخامت آن می باشد و سکوریت کردن شیشه هیچ تاثیری را نخواهد داشت .

 

نحوه ی تولید شیشه آکواریوم در صنایع شیشه و آینه کولیوند 

در گام نخست باید طرح آکواریوم و ابعاد آن توسط شما مشتریان گرامی تعیین شود پس از مشخص شدن طرح و ابعاد تیم فنی صنایع شیشه کولیوند شیشه های مورد نیاز را با ضخامت مناسب به وسیله ی دستگاه CNC برش خواهد داد ، در مقاله های دیگر به کرات ذکر شده که علت برش شیشه آکواریوم با دستگاه CNC دفت بسیار بالای آن در برش شیشه می باشد لذا اختلاف حتی 2 میل در برش شیشه ها پروژه را با اختلال مواجه خواهد کرد .

در مرحله ی بعدی از تولید شیشه آکواریوم باید شیشه های برش داده شده را طبق الگو با چسب های مخصوص آکواریوم به هم متصل کرد توجه داشته باشید که چسب های مخصوص آکواریوم با چسب هایی که در بازار با نام مستعار آکواریوم شناخته شده هستند بیشار متفاوت است لذا در صورت استفاده ار چسب های متفرقه پس از مدتی جانوران داخل آکواریوم از بین خواهند رفت .

در چسب زدن شیشه آکواریوم باید دقت بسیار زیادی را به عمل آورد زیرا اگر حتی 1 نقطه جا گذاشته شود پس از مدت کوتاهی آب از داخل آکواریوم خارج شده و حتی موجب حادثه های خطرناکی می شود از طرف دیگر هم اگر چسب بیشتر از حد استاندارد استفاده شود و به طور منظم داخل شیشه چسب کاری نشود ، آکواریوم شیک و Perfect ی را نخواهید داشت .

 

انواع شیشه آکواریوم تولید شده در صنایع شیشه و آینه کولیوند 

  • شیشه ی آکواریوم خم
  • شیشه ی آکواریوم سکوریت
  • شیشه ی آکواریوم گرد
  • شیشه ی آکواریوم استوانه ای
  • شیشه ی آکواریوم رنگی
  • شیشه ی آکواریوم کریستال
  • شیشه ی آکواریوم طرح دار

 

شیشه آکواریوم خم

صنایع شیشه کولیوند با داشتن کوره ی مخصوص شیشه خم قادر به تولید شیشه های خم در هز الگویی که می توان تصور کتید می باشد ، روش ساخت شیشه های خم در سایر مقاله ها به کرات توضیح داده شده است اما توجه داشته باشید که قیمت شیشه آکواریوم خم به مراتب بیشتر از شیشه های آکواریوم مسطح است دلیلش هم ساخت پیچیده و زمانبر الگو ی شیشه خم

می باشد .

لازم به ذکر است که شیشه آکواریوم استوانه ای و گرد هم با ابعاد مختلف در صنایع شیشه و آینه کولیوند تولید می شود لذا طرح مورد نظر خود را می توانید برای کارشناسان ما ارسال نموده و کمتر از 1 ساعت امکان اجرای طرح از طریق کارشناسان فنی به شما گفته خواهد شد .

 

شیشه آکواریوم کریستال

ساخت یک آکواریوم خانگی بیشتر جهت تزیین دکوراسیون داخلی صورت می گیرد لذا اگر شیشه ای که جهت ساخت آکواریوم بکار برده می شود دارای شفافیت و درخشندگی بالایی باشد به طور حتم نمای آکواریوم زیباتر خواهد شد ، صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه آکواریوم کریستال را در ضخامت های 10 میل ، 12 میل ، 15 میل و 20 میل عرضه می نماید البته توجه داشته باشید که این نوع شیشه ها در سه حالت ایرانی ، چینی و بلزیکی وجود دارد .

به تازگی شیشه آکواریوم کریستال ایرانی تحت عنوان شیشه وین وایت نیز تولید شده است این نوع شیشه ها علاوه بر شفافیت بسیار بالا از قیمت مناسبی نیز برخوردار است به طوری که در صورت استفاده از شیشه اکواریوم کریستال ایرانی تا 60 درصد اختلاف قیمت با شیشه های کریستال خارجی دارد .

 

شیشه آکواریوم طرح دار

برخی از آکواریوم ها با طرح های مختلف هندسی تولید می شوند برای تولید این نوع آکواریوم ها شیشه توسط دستگاه CNC و MASTER در طرح مورد نظر برش داده می شود ، این نوع آکواریوم ها از قیمت بالایی نیز برخوردار است .

 

شیشه آکواریوم 10 میل

برای ساخت اغلب آکواریوم ها از شیشه های 10 میل استفاده می شود زیرا مقاومت این نوع شیشه ها بسیار بالا بوده و دارای وزن بسیار مناسبی هم برای حمل آکواریوم می باشد ، شیشه های 10 میل در چهار رنگ شفاف ، دودی ، برنز و مسی تولید می شود ، البته توجه نمایید که برای ساخت آکواریوم های بزرگ مانند یک آکواریوم با 200 سانتی متر طول ، 90 سانتی متر عرض و 60 سانتی متر ارتفاع به شیشه آکواریوم 12 میل و 16 میل نیاز است .

 

شیشه آکواریوم رنگی 

برای تولید آکواریوم های تزئینی اغلب از شیشه های رنگی استفاده می شود به طوری که شیشه ی پشت آکواریوم رنگی در نظر گرفته می شود ، شیشه رنگی آکواریوم دارای ضخامت های 8 میل و 10 میل می باشد .

 

شیشه آکواریوم لمینت

برای تولید آکواریوم های بزرگ که عمدتا در مراکز تجاری و تفریحی وجود دارد باید از شیشه های با ضخامت بالا و لمینت شده استفاده کرد ، ساختار این نوع ششه ها به گونه ای است شیشه ها توسط لایه PVB به یکدیگر چسبیده می شود ، شیشه های لمینت در مجله ی THE BEST DESIGN به عنوان برترین طرح شیشه های نما معرفی شده است .

 

شیشه آکواریوم حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های آکواریوم حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد ، آکواریوم های حکاکی شده فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل نیز مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

شیشه آکواریوم هوشمند 

جدیدترین طرح شیشه های آکواریومی که با استفاده از ریموت شیشه ها از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتزیسیته عمنل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد ، شیشه آکواریوم هوشمند در کشورهای اروپایی نیز مانند آلمان ، ایتالیا و هلند به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

 

شیشه آکواریوم بیضی

برای تولید شیشه های آکواریوم بیضی باید از دستگاه CNC و MASTER استفاده کرد این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی بکار رفته و موجب ارتقای سطح طراحی داخلی خواهد شد ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه های بیضی بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

 

راه های ارتباطی با کارشناسان صنایع شیشه کولیوند جهت مشاوره رایگان و سفارش شیشه آکواریوم

برای اطلاع از قیمت شیشه آکواریوم و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا زا طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه آکواریوم مورد نظر خود را به صورت حضوری سفارش دهید .

شایان ذکر است مراحل تولید شیشه آکواریوم در صنایع شیشه کولیوند توسط افراد فنی با تجربه انجام می شود چنانچه مشکلی پس از اجرای پروژه به وجود آمد تیم پشتیبانی صنایع شیشه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

شیشه آکواریوم

شیشه آکواریوم

شیشه آکواریوم

شیشه آکواریوم

شیشه آکواریوم

شیشه آکواریوم

شیشه آکواریوم

شیشه آکواریوم

شیشه آکواریوم

شیشه آکواریوم

شیشه آکواریوم

شیشه آکواریوم

شیشه آکواریوم

شیشه آکواریوم

شیشه آکواریوم

شیشه آکواریوم

شیشه آکواریوم

شیشه آکواریوم

شیشه آکواریوم

شیشه آکواریوم

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه آکواریوم در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.thesprucepets.com

 

 

 

 

تیم تحریریه کولیوند