فهرست این مقاله

شیشه آینه ای

عرضه انواع شیشه آینه ای در صنایع شیشه و آینه کولیوند                          0912823524202188621912

 

شیشه آینه ای

شیشه آینه ای

حدود 20 سال پیش بود که ترکیب شیشه و آینه مورد آزمایش قرار گرفت و پژوهشگران با اضافه کردن مقدار کمی جیوه به یک طرف شیشه نوع جدیدی از شیشه های رنگی را کشف کردند که امروزه با نام شیشه رفلکس شناخته شده است به طور کلی ساختار شیشه آینه ای به گونه ای است که یک طرف شیشه نمای آینه ای ( خاصیت رفلکتیو بالا ) و طرف دیگر شیشه به صورت شیشه رنگی مشاهده خواهد شد .

هدف از تولید شیشه آینه ای در واقع بکار بردن شیشه های نمای ساختمانی بود به طوری که اولا فضای داخلی ساختمان براحتی قابل مشاهده نباشد و اینکه از داخل فضای بیرونی ساختمان براحتی قابل مشاهده باشد لذا طی پژوهش های فراوان شیشه رفلکس در صنعت شیشه تولید شد و در ضخامت های 4 میل و 6 میل عرضه می شود .

همانطور که در مقاله های دیگر شرح داده شده امروزه دیگر از جیوه برای تولید آینه استفاده نمی شود بلکه از ترکیبات نقره در تولید آینه ها بکار می رود از همین رو در تولید شیشه آینه ای هم از ترکیبات نقره در یک طرف شیشه استفاده خواهد شد ، میزان بکار بردن ترکیبات نقره را می توان کم و زیاد کرد و به عبارت دیگر شیشه آینه ای را می توان با خاصیت رفلکتیو بالا هم تولید کرد .

به طور معمول شیشه آینه ای در صنعت شیشه به صورت 30 درصد تولید می شود در واقع میزان رفلکتیو بودن شیشه 30 درصد می باشد اما برخی از شیشه های رفلکس خاصیت رفلکتیو آن ها بالای 50 درصد است که با نام شیشه رفلکس ویژه یا سوپر شناخته شده اند .

 

انواع شیشه آینه ای در صنایع شیشه و آینه کولیوند 

در بین موارد اشاره شده شیشه رفلکس سبز و آبی در واقع اولین نوع شیشه های آینه ای محسوب می شوند که در صنعت شیشه تولید شد اگر هم توجه کرده باشید که ساختمان هایی که در دهه ی 80 در کشورمان ساخته شدند اغلب دارای نمای شیشه ای رفلکس سبز و آبی هستند اما رفته رفته با طراحی های مدرن صنعت ساختمانی شاهد استفاده از شیشه آینه ای سیلور ، طلایی ، برنز و دودی هستیم .

شیشه رفلکس نقره ای به دلیل اینکه خاصیت رفلکتیو آن بیش از سایر شیشه های رفلکس است معمولا با نام شیشه آینه ای شناخته می شود ، در بررسی های انجام شده رفلکس نقره ای خاصیت رفلکتیو 40 درصدی دارد .

 

شیشه آینه ای دوجداره 

امروزه با توجه به این موضوع که استفاده از پنجره های دوجداره در ساختمان ها امری ضرورری شده است و حتی ساختمان های نوساز طبق قوانین شهرداری موظف به استفاده از پنجره های دوجداره upvc و آلومینیومی هستند باید شیشه آینه ای هم به صورت دوجداره تولید شود و در داخل پنجره های دوجداره قرار بگیرد .

برای تولید شیشه آینه ای دوجداره نیاز به یک شیشه رفلکس رنگی و یک شیشه ساده با همان ابعاد داریم سپس اسپیسر های فلزی را با توجه به ابعاد شیشه برش داده و در داخل اسپیسر مواد ضد رطوبتی را می ریزیم ، حداکثر تا 70 درصد اسپیسر باید موارد ضد رطوبتی ریخته شود پس از اینکه اسپیسر ها آماده شد درپوش های پلاستیکی روی آن را قرار می دهیم در نهایت هم شیشه آینه ای و شیشه ساده را روی هم قرار داده و در وسط آن ها اسپیسر جاگذاری می شود و به وسیله ی چسب های مخصوص شیشه دوجداره که معمولا مشکی رنگ است دور شیشه ها را به طور کامل پوشش می دهیم .

 

شیشه آینه ای سکوریت

در بسیاری از پروژه های ساختمانی با توجه به خطرات احتمالی باید از شیشه های نشکن یا سکوریت شده استفاده کرد به طور مثال می توان به شیشه های درب ورودی و شیشه ی پنجره هایی که دارای ابعاد بیش از یک متر هستند ، صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از کوره های مخصوص سکوریت انواع شیشه های آینه ای را به شیشه رفلکس نشکن تبدیل می کند .

 

شیشه آینه ای لمینت

در برخی از پروژه ها نیز به دلیل ابعاد بزرگ و شیشه و  بکارگیری روش اجرای فریم لس باید از شیشه های رفلکس لمینت شده استفاده کرد ، این نوع شیشه ها از دو شیشه با ابعاد یکسان و لایه PVB تشکیل شده است .

 

شیشه آینه ای ویژه

خاص ترین نوع شیشه های رفلکس که درصد رفلکتیو آن بیش از شیشه های رفلکس ساده می باشد این نوع شیشه ها اغلب در تحقیقات آزمایشگاهی و پروژه های فنی مهندسی دانشجویان کاربرد دارد .

 

شیشه آینه ای رنگی

شیشه های رفلکس رنگی اغلب به عنوان شیشه نمای ساختمان بکار می رود و بهتر است که رنگ شیشه رفلکس با توجه به رنگ سنگ نمای ساختمان انتخاب شود به عنوان مثال برای ساختمان با سنگ نمای قهوه ای شیشه رفلکس برنز مناسب است .

 

شیشه آینه ای پنجره

شیشه های رفلکس رنگی در اغلب پروژه ها به عنوان شیشه پنجره تک جداره و دوجداره استفاده می شود در این صورت فضای داخلی ساختمان براحتی قابل مشاهده نخواهد بود و حریم شخصی افراد حفظ می شود .

 

شیشه آینه ای حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های رفلکس حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه آینه ای هوشمند

طرح جدیدی از شیشه های آینه ای که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد ، شیشه آینه ای هوشمند در کشورهای اروپایی نیز مانند آلمان ، ایتالیا ، فرانسه و هلند به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

 

شیشه آینه ای خم 

محبوب ترین طرح شیشه های آینه ای که در زاویه های مختلفی خم می شود برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قاب فلزی ساخته می شود در مرحلی بعدی شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره قرار داده خواهد شد .

 

شیشه آینه ای ضخیم 

برای تولید شیشه های آینه ای با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک میز ناهاخوری با ابعاد 100 * 200 سانتی متر بای از شیشه ضخیم 12 میل بکار برد ، شیشه های ضخیم در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه آینه ای سقف

برای اجرای سقف های شیشه ای مدرن نیز باید از شیشه های آینه ای سکوریت و لمینت شده استفاده کرد به طور مثال برای اجرای یک سقف شیشه ای استخر با ابعاد 300 * 350 سانتی متر باید از شیشه های 15 میل لمینت بکار برد ، شیشه های سقف در مجله ی THE BEST DESIGN به عنوان برترین طرح شیشه های تولید شده معرفی شده است از همین رو طراحان دکورزاسیون از آن به کرات استفاده می کنند .

 

شیشه آینه ای کف

برای اجرای کف شیشه ای مدرن نیز می توان از شیشه های آینه رنگی استفاده کرد ، اولین مرحله در اجرای چنین پروژه ای شبکه بندی فلزی کف است در مرحله ی بعدی شیشه های سکوریت بین بین پروفیل ها قرار داده خواهد شد ، شیشه های کف در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه آینه ای تاشو 

در برخی از پروژه های با نمای شیشه ای مدرن می توان از شیشه های تاشو 10 میل استفاده کرد ، ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که هنگام باز شدن ، لنگه ها روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه آینه ای تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود .

 

شیشه آینه ای 20 میل 

در پروزه هایی که ابعاد شیشه ها بی از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن اجرا می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

شیشه آینه ای - اینستاگرام

 

شیشه آینه ای - واتساپ

 

 

جهت سفارش شیشه آینه ای به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت شیشه آینه ای و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه آینه ای با رنگ مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه آینه ای سوپر را در ابعاد جام ویزه تولید می کند در ضمن خدمات نصب پروژه های شیشه ی نمای ساختمان در صنایع شیشه کولیوند پذیرفته می شود .

 

شیشه آینه ای

شیشه آیبه ای

شیشه آینه ای

شیشه آینه ای

شیشه آینه ای

شیشه آینه ای

شیشه آینه ای

شیشه آینه ای

شیشه آینه ای

شیشه آینه ای

شیشه آینه ای

شیشه آینه ای

شیشه آینه ای

شیشه آینه ای

شیشه آینه ای

شیشه آینه ای

شیشه آینه ای

شیشه آینه ای

شیشه آینه ای

شیشه آینه ای

شیشه آینه ای

شیشه آینه ای

شیشه آینه ای

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه آینه ای در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.reflex.si

 

 

 

 

تیم تحریریه کولیوند