فهرست این مقاله

شیشه استوانه ای

تولید انواع شیشه استوانه ای در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                      ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

شیشه استوانه ای

شیشه استوانه ای

با توجه به فراگیر شدن نمای شیشه ای در ساختمان ها در صنعت شیشه طرح های مختلف شیشه ها تولید می شود که هریک برای قسمتی از ساختمان کاربرد دارد ، یکی از این نوع شیشه ها که مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است شیشه استوانه ای نام دارد ، شاید کسی حتی تصور اینکه روزی بتوان شیشه های استوانه ای شکل را تولید کرد نداشت اما امروزه این نوع شیشه ها در ابعاد مختلفی تولید می شود .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه های خم در ایران فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرد و به یاری خدا تاکنون بیش از ۱۰۰۰ طرح مختلف شیشه های خم از جمله شیشه استوانه ای شکل را تولید کرده است براش مشاهده آن ها می توانید به قسمت نمونه کارها در وب سایت و صفحه اینستاگرامی koolivandcom@ مراجعه نمایید .

 

فرآیند تولید شیشه استوانه ای

در ابتدا باید قطر استوانه تعیین شود سپس با توجه قطر و کاربرد استوانه ضخامت شیشه مشخص خواهد شد در مرحله بعدی شیشه در ابعاد مورد نظر توسط دستگاه CNC برش داده می شود سپس قالب فلزی شیشه ساخته خواهد شد در این مرحله با استفاده از ورق های فلزی و دستگاه جوش قالب ساخته شده و در نهایت هم شیشه به همراه قالب وارد کوره های با درجه حرارت بسیار بالا می شود تا اینکه به طور کامل شیشه به شکل قالب فلزی درآید .

 

ضخامت شیشه استوانه ای

همانطور که در بالا اشاره شد ضخامت شیشه استوانه با توجه به قطر آن تعیین می گردد به طور مثال برای تولید یک استوانه با قطر ۷۰ سانتی متر از شیشه ۱۰ میل استفاده می شود اما برای تولید استوانه ای با قطر ۱۲۰ سانتی متر باید از شیشه ۱۵ میل استفاده کرد بنابراین هرچه قطر شیشه استوانه ای بیشتر باشد ضخامت شیشه نیز بیشتر خواهد شد .

 

شیشه استوانه ای آکواریوم

متداولترین کاربرد شیشه های خم استونه ای شکل در تولید آکواریوم است با توجه به اینکه آکواریوم ها نقش بسیار مهمی در طراحی دکوراسیون داخلی داشته می توان با اجرای یک آکواریوم با شیشه استوانه ای فضای داخلی را مدرن جلوه داد لازم به ذکر است که برای تولید استوانه ای آکواریوم باید یک شیشه گرد زیر استوانه قرار داده شود .

 

شیشه استوانه ای کریستال

برای تولید شیشه های خم استوانه ای می توان از شیشه های فلوت ، سوپرکلیر و کریستال استفاده کرد که در این بین شیشه کریستال به دلیل شفافیت بسیار بالا بهترین گزینه جهت ساخت استوانه شیشه ای می باشد ، این نوع شیشه ها در ضخامت های ۶ میل الی ۲۰ میل وجود دارد .

 

شیشه استوانه ای رنگی

به طور کلی دو نوع شیشه رنگی استوانه ای تولید می شود در حالت اول با استفاده از شیشه های رنگی برنز ، دودی و شامپاینی استوانه شیشه ای تولید می شود اما در حالت دوم از شیشه های رنگی یک رو نما یا لاکوبل استفاده می شود ، شیشه لاکوبل در واقع به شیشه هایی گفته می شود یک طرف آن رنگ شده است .

 

شیشه استوانه ای طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه های سندبلاست و چاپ انواع شیشه های طرح دار مات و رنگی تولید می شود توجه داشته باشید که قبل از اینکه شیشه وارد کوره شود باید طرح مورد نظر روی آن ایجاد شود چرا که نمی توان شیشه خم را داخل دستگاه سندبلاست و چاپ قرار داد .

به طور مثال در شرکت های معتبر و بزرگ لوگوی مجموعه روی شیشه استوانه ای چاپ می شود بدین شکل به نوعی تبلیغات حرفه ای نیز صورت می گیرد یا در فروشگاه ها تصاویر مدلینگ روی استوه ای شیشه ای چاپ خواهد شد .

 

شیشه استوانه ای لمینت

برای تولید شیشه های لمینت استوانه ای شکل باید دو عدد شیشه خم استوانه ای با ابعاد یکسان ساخته شده سپس توسط لایه چسبناک PVB و SGP شیشه ها به یکدیگر چسبیده خواهد شد .

 

شیشه استوانه ای ۲۰ میل

با توجه به اینکه از کوره های پیشرفته و مدرن در صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت تولید شیشه های خم استفاده می شود می توان شیشه های با ضخامت بالا مانند شیشه ۲۰ میل نیز را خم کرد .

 

شیشه استوانه ای حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های استوانه ای حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه استوانه ای اسیدکاری شده 

طرح جدیدی از شیشه های استوانه ای که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو استفاده خواهد شد .

 

شیشه استوانه ای مات 

به طور ملی شیشه هعای مات گرد به دو دسته ی شیشه ساتینا و شیشه سندبلاست تقسیم می شود که در این بین شیشه سندبلاست را می توان به صورت طرح دار نیز تولید کرد ، این نوع شیشه ها در ابعاد مختلفی تولید می شود .

 

شیشه استوانه ای دوجداره 

چنانچه ابعاد شیشه استوانه ای بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های دوجداره ی لمینت شده استفاده کرد ، بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی نیز برخوردار خواهد بود .

 

شیشه استوانه ای ضخیم

برای تولید استوانه های با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم ۱۰ میل الی ۲۰ میل استفاده کرد به طور مثال برای یک استوانه با قطر ۱۰۰ سانتی متر و ارتفاع ۲۰۰ سانتی متر باید از شیشه های ۱۵ میل بکار برد .

 

شیشه استوانه ای رفلکس 

در این طرح از شیشه های استوانه ای شکل مدرن باید از شیشه های رفلکس رنگی استفاده کرد ، این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی و بنفش وجود دارد .

 

شیشه استوانه ای تاشو 

برای تولید برخی از شیشه های استوانه ای شکل باید از شیشه های تاشو استفاده کرد ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که هنگام باز شدن درب ، لنگه ها روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه استوانه ای تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود .

 

شیشه استوانه ای ۲۰ میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های استوانه ای بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های ۲۰ میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد .

 

شیشه استوانه ای استین گلاس 

شیشه های اسیتن گلاس در واقع ترکیبی از شیشه های اسیدکاری ، سندبلاست، حکاکی و رنگ آمیزی اکلیلی محسوب می شود فرآیند تولید این نوع بسیار زمانبر و پیچیده است .

 

 

 

شیشه استوانه ای - اینستاگرام

 

شیشه استوانه ای - واتساپ

 

 

جهت سفارش شیشه استوانه ای به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت شیشه استوانه ای و سفارش آن می توانید با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸ تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه استوانه ای مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید شیشه استوانه ای در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از مدرنترین کوره مخصوص شیشه خم تولید می شود ضمنا به دلیل فروش مستقیم با قیمت مناسبی در اختیار خریدارن محترم قرار خواهد گرفت .

 

شیشه استوانه ای

شیشه استوانه ای

شیشه استوانه ای

شیشه استوانه ای

شیشه استوانه ای

شیشه استوانه

شیشه استوانه ای

شیشه استوانه ای

شیشه استوانه ای

شیشه استوانه ای

شیشه استوانه ای

شیشه استوانه ای

شیشه استوانه ای

شیشه استوانه ای

شیشه استوانه ای

شیشه استوانه ای

شیشه استوانه ای

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه استوانه ای در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.bentglassdesign.com

 

تیم تحریریه کولیوند