فهرست این مقاله

شیشه استیند گلاس

تولید انواع شیشه استیند گلاس در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                        0912823524202188621912

 

شیشه استیند گلاس

شیشه استیند گلاس

شیشه های دکوراتیو به بخش های مختلفی تقسیم بندی می شود که هر یک از آن ها برای قسمتی خاصی از ساختمان ها کاربرد دارد ، شیشه های طرح دار استیند گلاس خاص ترین نوع شیشه های دکوراتیو محسوب می شوند که اغلب به عنوان شیشه درب چوبی ورودی ساختمان بکار برده می شود و تاثیر بسزایی در اجرای طراحی دکوراسیون مدرن دارد .

شیشه استیند گلاس با نام هایی چون شیشه استین گلاس ، شیشه استن گلاس و شیشه تیفانی شناخته شده است که برای اولین بار در کشور ایتالیا با بهره گیری از طرح های هنرمندان این کشور تولید شد و البته مورد استقبال بسیار زیادی هم از طرف مهندسان ساختمانی و طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفت .

خوشبخاته روند وارد کردن شیشه های دکوراتیو و خاص به ویژه شیشه استیند گلاس به حد بسیار زیادی کاهش پیدا کرده و صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی رسمی این نوع شیشه ها با تولید بیش از 1000 عدد شیشه استیند گلاس نیاز بازار را بهمیزان قابل توجهی برطرف کرده است .

 

فرآیند تولید شیشه استیند گلاس

در گام نخست اندازه گیری دقیق کار و انتخاب طرح مورد نظر صورت می گیرد با توجه به اینکه طرح های متعددی از این نوع شیشه ها در صنایع شیشه و آینه کولیوند تولید می شود براحتی می توان یکی از این نوع شیشه ها را انتخاب کرد ،  پس از انتخاب طرح فرآین تولید شیشه استیند گلاس در کارخانه آغاز خواهد شد به طوری که ابتدا حکاکی روی شیشه با توجه به طرح توسط دستگاه اینگریوینگ انجام می شود  .

در مرحله دوم از تولید شیشه استیند گلاس قسمت های مورد نیاز سندبلاست می شود و پس از آن اسیدکاری روی شیشه صورت می گیرد ، برخلاف تصور بسیاری از افراد اسیدکاری روی شیشه به صورت دستی انجام می شود و در واقع یک پروسه بسیار زمانبری محسوب خواهد شد ، در مرحله سوم با استفاده از رنگ های اکریلیک قسمت های حکاکی شده رنگ می شود و در نهایت هم با بهره گیری از روش دوجداره کردن شیشه ها یک شیشه ساده با شیشه استیند گلاس به صورت دوجداره تولید می شود .

 

 طرح شیشه استیند گلاس 

با توجه به قیمت زیاد این نوع شیشه های تزیینی در کشور چین شیشه های طرح استیند گلاس تولید شد به طوری که اولا شیشه به صورت دوجداره نیست و فقط طرح روی به صورت سندبلاست ، اسیدکاری و رنگ کردن ایجاد شده است ضمنا این نوع شیشه ها در ابعاد مشخصی مانند 1 * 1 و 1 * 2 تولید شده و وارد کشور ما می شود هرچند تفاوت بسیار زیادی را با شیشه استیند گلاس دارد .

 

شیشه استیند گلاس درب ورودی

این نوع شیشه ها اغلب به عنوان شیشه درب ورودی ساختمان بکار می رود به ویژه برای درب های ووردی چوبی ، ترکیب شیشه استید گلاس با درب های چوبی نمای مدرنی را ایجاد خواهد کرد و اغلب طراحان دکوراسیون درب ورودی ساختمان را به این شکل طراحی و اجرا می کنند .

 

شیشه استیند گلاس پنجره دوجداره  

یکی دیگر از کاربردهای مهم شیشه های تزیینی تیفانی در اجرای پنجره های دوجداره upvc و آلومینیومی است توجه داشته باشید که پس از مشخص شدن طرح پنجره ها و ابعاد دقیق آن ها می توان فرآیند تولید شیشه استیند گلاس را آغاز کرد و نیزی نیست که تا اتمام نصب پنجره های دوجداره صبر کرد لازم به ذکر است که برای برش شیشه ها بهتر است از دستگاه CNC و MASTER استفاده شود .

 

شیشه استیند گلاس رنگی

شیشه های دکوراتیو را می توان با استفاده از شیشه های رنگی نیز تولید کرد هرچند که بهتر است رنگ شیشه با توجه به طراحی و رنگ های بکار رفته در ساختمان انتخاب کرد ، به عنوان مثال برای درب چوبی قهوه ای شیشه برنز مناسب خواهد بود .

 

شیشه استیند گلاس طرح دار

با استفاده از روش های سندبلاست ، حکاکی و اسیدکاری می توان طرح های مختلفی را روی شیشه ایجاد کرد ، شیشه های طرح دار استیندگلاس با شیشه های طرح دار چاپی تفاوت زیادی دارد .

 

َشیشه استیند گلاس سکوریت

در پروژه هایی که ابعاد شیشه بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شده است باید پس از طراحی شیشه دکوراتیو استیتد گلاس آن را جهت سکوریت شدن داخل کوره های با درجه حرارت بسیار بالا قرار داد .

 

شیشه استیند گلاس خم

برای تولید شیشه های استیند گلاس خم ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قالب فلزی با شعاع خم مورد نیاز ساخته می شود و در نهایت هم شیشه به همراه قالب داخل کوره های با درجه حرارت بسیار بالا قرار داده خواهد شد به عنوان مثال برای اجرای گنبد شیشه ای که امروزه جزء نمای شیشه ای خاص به شمار می رود از شیشه استیند گلاس خم استفاده می شود .

 

شیشه استیند گلاس لمینت

چنانچه ابعاد شیشه ها بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود و به صورت فریم لس نصب شده باشد باید از شیشه های طرح دار لمینت شده بکار برد ، برای تولید این نوع شیشه ها از لایه PVB استفاده خواهد شد .

 

شیشه استیند گلاس پارتیشن

طراخان دکوراسیون داخلی از شیشه های دکوراتیو برای اجرای پارتیشن های شیشه ای با فریم چوبی و upvc نیز استفاده می شود این نوع پارتیشن های اغلب در ساختمان های لوکس اجرا خواهد شد .

 

شیشه استیند گلاس سه جداره

در برخی از پروژه ها به دلیل استفاده از پنجره های سه جداره باید از شیشه های دکوراتیو سه جداره نیز استفاده کرد این نوع شیشه ها عایق بهتری نسبت به شیشه های دوجداره محسوب می شود .

 

شیشه استیند گلاس هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های استیند گلاس که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه استیند گلاس هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا به عنوان برترین طرح شیشه معرفی شده است .

قیمت شیشه استیند گلاس هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های استیند گلاس ساده و طرح دار است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی استفاده می کنند .

 

شیشه استیند گلاس سقف

برای اجرای سقف شیشه ای مدرن باید از شیشه های استیند گلاس مدرن استفاده کرد به طوری که ابتدا سقف توسط قوطی های فلزی شبکه بندی شده سپس شیشه ها دخال فریم قرار داده خواهد شد ، شیشه های سقف در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه استیند گلاس دیوارپوش

برای اجرای دیوارپوش های شیشه ای مدرن نیز می توان از شیشه های استیند گلاس رنگی استفاده کرد به طور مثال برای یک دیوار با ابعاد 200 * 300 سانتی متر باید از شیشه های 6 میل سکوریت استیند گلاس بکار برد ، شیشه های دیوارپوش در مجله ی THE BEST DESIGN به عنوان برترین طرح شیشه معرفی شده است از همین رو طراحان از آن به کرات استفاده می کنند .

 

شیشه استیند گلاس ضخیم 

بای تولید شیشه های استیند گلاس با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک شیشه درب ورودی با ابعاد 100 * 230 سانتی متر باید از شیشه های 10 میل بکار برد ، شیشه های ضخیم در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه استیند گلاس تاشو 

در این طرح از شیشه های استیند گلاس شاهد سیستم تاشو خواهید بود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و باشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد به عبارتی با استفاده از شیشه استیند گلاس تاشو دغدغه ی کمبود فضا به طور کامل برطرف خواهد شد .

 

شیشه استیند گلاس 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های استیند گلاس بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل بکار برد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای قرار گرفته است .

 

شیشه استیند گلاس - اینستاگرام

 

شیشه استیند گلاس - واتساپ

 

 

در صورت تمایل می توانید از طریق زیر شیشه استیند گلاس را به صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش دهید 

جهت اطلاع از قیمت شیشه استیند گلاس و سفارش آن می توانید با شمراه های 021886219120912823524209122140467 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه استیند گلاس مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید شیشه استیند گلاس در صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از شیشه های با درجه کیفیت +A صورت می گیرد و به دلیل فروش مستقیم و حذف واسطه ها با قیمت بسیار مناسبی در اختیار خریداران قرار خواهد گرفت .

 

شیشه استیندگلاس

شیشه استیند گلاس

شیشه استیند گلاس

شیشه استیند گلاس

شیشه استیند گلاس

شیشه استیند گلاس

شیشه استیند گلاس

شیشه استیند گلاس

شیشه استیند گلاس

شیشه استیند گلاس

شیشه استیند گلاس

شیشه استین گلاس

شیشه استیند گلاس

شیشه استیند گلاس

شیشه استیند گلاس

شیشه استیند گلاس

شیشه استیند گلاس

شیشه استیند گلاس

شیشه استیند گلاس

شیشه استیند گلاس

شیشه استیند گلاس

شیشه استیند گلاس

شیشه استیند گلاس

شیشه استیند گلاس

شیشه استیند گلاس

شیشه استیند گلاس

شیشه استیند گلاس

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه استیند گلاس در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

 

تیم تحریریه کولیوند