فهرست این مقاله

شیشه اسیدکاری

تولید انواع شیشه اسیدکاری در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                 0912823524202188621912

 

شیشه اسیدکاری شده

 

شیشه اسیدکاری شده

صنعت شیشه امروزه فقط شامل شیشه های ساده و یکنواخت رنگی نیست بلکه با ورود طراحی نوین به این صنعت شاهد شیشه های طرح دار رنگی و سندبلاست هستیم به عبارت دیگر طراحان متخصص و هنرمند با ایجاد طرح های متنوع توسط نرم افزارهای مخصوص طراحی وارد دستگاه شده و فرآیند اسید کاری شیشه یا همان شیشه اسیدکاری شده انجام می شود .

شیشه اسیدکاری برای اولین بار در کشور ایتالیا تولید شد و خیلی زود مورد توجه فعالان صنعت شیشه و طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفت زیرا طراحی شیشه به گونه ای است که هر بیننده ای را تحت تاثیر قرار خواهد داد ، اسید کاری روی شیشه در واقع مهم ترین بخش در تولید شیشه های استیند گلاس به شمار می رود و بخش اعظمی از زمانبر بودن تولید این نوع شیشه ها مریوط به همین اسید کاری روی شیشه است .

شیشه های دکوراتیو به بخش های مختلفی تقسیم می شود که هر یک در قسمتی از ساختمان بکار برده می شود شیشه اسیدکاری به دلیل نمای خاص و متفاوت با استقبال بسیار زیادی از طرف طراحان دکوراسیون داخلی مواجه شده است .

 

فرآیند شیشه اسیدکاری شده

روش اسید کاری شیشه بدین شکل است که ابتدا شیشه با ابعاد مورد برش داده می شود البته توجه داشته باشید که اگر بخواهیم شیشه سکوریت را اسیدکاری کنیم  قبل از اسیدکاری باید شیشه توسط کوره های مخصوص تبدیل به سکوریت شود پس از برشکاری باید طرح اسیدکاری انتخاب شود و توسط نرم افزارهای مخصوص پیاده سازی می شود .

در گام آخر شیشه اسیدکاری ، شیشه وارد دستگاه شده و طرح ایجاد شده روی شیشه حکاکی می شود قابل ذکر است که اسیدکاری روی شیشه توسط دستگاه زمانبر می باشد و فرآیند حکاکی روی شیشه به کندی صورت می گیرد لذا زمان قابل توجهی را باید برای اسیدکاری در نظر بگیرید .

بنابراین اسیدکاری روی شیشه کاملا به صورت دستی انجام می شود و طرح مورد نظر با توجه به نحوه پخش شدن اسید روی شیشه ایجاد خواهد شد و به همین دلیل کسانی که طرح خاصی را جهت اسید کاری مد نظر دارند به طور 100 درصد شیشه اسیدکاری مورد نظر خود را نخواهند  داشت .

همانطور که گفته شد فرآیند شیشه اسیدکاری شده به صورت دستی انجام می شود اما افراد فنی در کارگاه ، کاملا شیشه را طیق الگوی مورد نظر در خواهند آورد فقط کافیست که شما طرح را برای کارشناسان ما ار طریق پیام رسان ها ارسال نمایید .

 

شیشه اسیدکاری شده در کشورهای اروپایی

به طور کلی فرآیند شیشه اسیدکاری در ابتدا در کشورهای اروپایی و در راس آن کشور ایتالیا انچام شده با این تفکر که متدهای طراحی نوین هنرمندان در صنعت شیشه و آنه هم پیاده سازی شود به این ترتیب گروهی از هنرمندان کشور ایتالیا شیشه اسیدکاری یا همان طراحی و حکاکی که روی تابلوهای نقاشی و بوم های رنگی می کردند با همکاری مهندسان نرم افزاری این فرآیند را روی شیشه پیاده سازی کردند که الیته با استقبال بسیار زیادی در کشور ایتالیا مواجه شد .

 

کاربردهای شیشه اسیدکاری صنایع شیشه و آینه کولیوند

 • شیشه درب های ورودی ساختمان ها
 • شیشه پنجره های دوجداره و تک جداره ساختمان
 • شیشه رومیزی
 • پارتیشن های شیشه ای
 • درب های شیشه ای
 • سقف های شیشه ای
 • آکواریوم های خانگی
 • شیشه های دوجداره
 • نرده شیشه ای
 • کف شیشه ای

شیشه اسیدکاری شده بیشتر به عنوان شیشه درب ورودی ساختمان های لوکس استفاده می شود ، در هنگام تولید درب های چوبی و استیل جدید فضای کافی برای شیشه های اسیدکاری در قسمت بالای درب درنظر گرفته می شود ، در طرح های جدید درب ورودی ساختمان شیشه اسیدکاری شده در قسمت میانی دو طرف درب ورودی ساختمان قرار می گیرد و بدین شکل یک درب ورودی لوکس طراحی خواهد شد .

 

شیشه های مورد استفاده در شیشه اسیدکاری شده

 • شیشه ساده (4 میل ، 6 میل ، 8 میل ، 10 میل و…)
 • شیشه فلوت (4 میل ، 6 میل ، 8 میل ، 10 میل و…)
 • شیشه کریستال  (6 میل ، 10 میل ، 15 میل ، 20 میل)
 • شیشه رنگی (6 میل ، 10 میل)
 • شیشه سکوریت (4 میل ، 6 میل ، 8 میل ، 10 میل و…)
 • شیشه لمینت
 • شیشه دوجداره (6 میل ، 10 میل ، 15 میل ، 20 میل)

 

نقش شیشه اسیدکاری شده در شیشه استین گلاس

در چند سال گذشته شیشه های استین گلاس یا همان شیشه تیفانی به عنوان شیشه درب ورودی ساختمان ها و شیشه پنجره ها در ساختمان های لوکس و مدرن بسیار مورد استفاده قزار می گیرد که در اکثر این نوع شیشه ها اسیدکاری انجام شده است و به عبارت دیگر ترکیب اسیدکاری روی شیشه و رنگ و سندبلاست را شیشه استین گلاس تشکیل می دهد .

قیمت شیشه اسیدکاری نسبت به سایر شیشه های مات بیشتر است اما در مقایسه با شیشه های استند گلاس کمتر می باشد چرا که در واقع جزئی از شیشه های استندگلاس محسوب می شود .

 

شیشه اسیدکاری رنگی

فرآیند اسیدکاری را می توان روی شیشه رنگی نیز اجرا کرد ضمنا با توجه به تاثیر بسیار زیاد رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی بهتر است که از شیشه های رنگی مطابق با رنگ های بکار رفته در فضای داخلی استفاده کرد .

 

شیشه اسیدکاری سکوریت

در پروژه هایی که به دلیل ابعاد بزرگ شیشه و فریم لس بودن آن احتمال شکستن شیشه وجود دارد باید از شیشه های سکوریت شده جهت اسیدکاری استفاده کرد ، این نوع شیشه ها توسط کوره های با درحه حرارت بسیار بالا تولید می شود .

 

شیشه اسیدکاری دوجداره

شیشه های اسیدکاری در برخی از پروژه ها به صورت دوجداره بکار می رود به طوری که طرح مورد نظر روی یکی از شیشه ها ایجاد شده سپس اسپیسر فلزی بین شیشه ها قرار گرفته و دور آن با چسب پوشش داده می شود .

 

شیشه اسیدکاری لمینت

در پروژه هایی که ابعاد شیشه ها بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شده باشد یا به صورت فریم لس نصب شود باید از شیشه طرح دار لمینت شده استفاده شود ، برای تولید این نوع شیشه ها از لایه PVB بکار برده خواهد شد .

 

شیشه اسیدکاری خم

برای تولید شیشه های خم اسیدکاری ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قالب فلزی با شعاع خم مورد نیاز ساخته می شود در نهایت هم شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره قرار داده خواهد شد .

 

شیشه اسیدکاری حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های اسیدکاری شده حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد ، شیشه اسیدکاری حکاکی شده هوشمند در طراحی دکوراسیون کلاسیک استفاده می شود و طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها جهت تزیین فضای داخلی و ارتقای سطح طراحی بکار می برند .

 

شیشه اسیدکاری هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های اسیدکاری که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه اسیدکاری هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

شیشه اسدکاری هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه معرفی شده است قیمت شیشه اسیدکاری هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های اسیدکاری ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی استفاده می شود .

 

شیشه اسیدکاری کف 

برای اجرای کف شیشه ای نیز می توان از شیشه های اسیدکاری شده ی جدید استفاده کرد ، چنین طرحی در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده و افراد را تحت تاثیر زیبایی قرار می دهد .

 

شیشه اسیدکاری پارتیشن 

برای اجرای پارتشن های شیشه ای مدرن باید از شیشه های اسیدکاری سکوریت شده استفاده کرد بدین شکل علاوه بر مقاومت مناسب شیشه از نمای لوکس و زیبایی نیز برخوردار خواهد بود ، شیشه های پارتیشن در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه اسیدکاری ضخیم

برای تولید شیشه های اسیدکاری با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک دیوار با ابعاد 200 * 250 سانتی متر باید از شیشه ضخیم 15 میل بکار برد ، شیشه های ضخیم در مجله THE BEST DESIGN به عنوان برترین طرح شیشه معرفی شده است از همین رو طراحان دکوراسیون از آن به کرات استفاده می کنند .

 

شیشه اسیدکاری میز شیشه ای

برای تولید میزهای شیشه ای مدرن باید از شیشه های اسیدکاری شده استفاده کرد به طور مثال برای یک میز ناهارخوری 8 نفره بهتر است که از شیشه های اسیدکاری 8 میل بکار برد ، میزهای شیشه ای در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد را تحت تاثیر قرار خواهد داد .

 

شیشه اسیدکاری تاشو 

در برخی از پروژه های با نمای شیشه ای مدرن می توان از شیشه های اسیدکاری تاشو استفاده کرد ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که هنگام باز شدن ، لنگه ها روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه اسیدکاری تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود .

 

شیشه اسیدکاری 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های اسیدکاری شده بیش از حد استاندارد در نر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای قرار گرفته است .

 

شیشه اسیدکاری - اینستاگرام

 

شیشه اسیدکاری - واتساپ

 

نحوه سفارش انواع شیشه اسیدکاری به صنایع شیشه و آینه کولیوند

شما می توانید جهت سفارش شیشه اسیدکاری در طرح های مختلف به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق تماس با شماره های 021886219120912823524209214195178 اقدام نمایید و یا از طریق مراجعه به آدرس دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه اسیدکاری مورد نظر خود را به صورت حضوری به کارشناسان ما سفارش دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب شیشه اسیدکاری در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط تیم خبره و با تجربه در این زمینه انجام می شود و چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

شیشه اسیدشور

شیشه اسیدکاری

شیشه استیند گلاس

شیشه اسیدکاری

شیشه اسیدکاری

شیشه اسیدکاری

شیشه اسیدکاری

شیشه اسیدکاری

شیشه اسیدکاری

شیشه اسیدکاری

شیشه اسیدکاری

شیشه استین گلاس

شیشه استین گلاس

شیشه اسیدکاری

شیشه اسیدکاری

شیشه اسیدکاری

شیشه اسیدکاری

شیشه اسیدکاری

شیشه اسیدکاری

شیشه اسیدکاری

شیشه اسیدکاری شده

شیشه اسیدکاری

شیشه اسیدکاری

شیشه اسیدکاری

شیشه اسیدکاری

شیشه اسیدکاری

شیشه اسیدکاری

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه اسیدکاری شده در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.walkerglass.com

تیم تحریریه کولیوند