فهرست این مقاله

شیشه اکسترا کلیر

عرضه شیشه اکسترا کلیر در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                                  0912823524202188621912

 

شیشه اکسترا کلیر

 

شیشه اکسترا کلیر

امروزه در صنعت شیشه با توجه به پیشرفت قابل ملاحظه ای که توسط دانشمندان مربوطه صورت گرفته است شیشه های با شفافیت بسیا بالایی تولید می شود که بر خلاف شیشه های ساده سبز رنگ نیست ، این نوع شیشه ها با نام های شیشه اکسترا کلیر ، کریستال و الترا کلیر شناخته شده است در این مقاله به بررسی انواع شیشه های فوق شفاف می پردازیم .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه کریستال در ایران فعالیت خود را از سال 1391 آغاز کرد و به یاری خدا تا کنون بیش از 100 طرح مختلف شیشه اکسترا کلیر را اجرا کرده است برای مشاهده آن ها می توانید به قسمت نمونه کارها در وب سایت و صفحه اینستاگرامی koolivandcom@ مراجعه نمایید .

به طور کلی شیشه های شفاف به سه دسته ی فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه فلوت از کمترین شفافیت و شیشه اکسترا کلیر یا کریستال از بیشترین میزان شفافیت برخوردار است ، این نوع شیشه ها برای اولین بار در کشور بلژیک تولید شد و خیلی زود مورد توجه مهندسان ساختمانی و طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفت .

 

شیشه اکسترا کلیر سکوریت

در صورت استفاده از شیشه های کریستال با ابعاد بزرگ باید شیشه ها به حالت سکوریت تبدیل شوند ، برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا شیشه کریستال در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس جهت سکوریت شدن داخل کوره های با درجه حرارت بسیار بالا قرار داده خواهد شد ، شیشه سکوریت از مقاومت بیشتری نسبت به شیشه های خام برخوردار است .

 

شیشه اکسترا کلیر لمینت

چنانچه در پروژه ای بخواهیم شیشه ها را به صورت فریم لس نصب کنیم باید از شیشه های کریستال لمینت استفاده کرد ، برای تولید شیشه های لمینت ابتدا دو عدد شیشه ی اکسترا کلیر با ابعاد یکسان برش داده شده سپس توسط لایه PVB به یکدیگر چسبیده می شوند در این صورت حتی اگر یکی از شیشه های شکسته شود ذرات آن از هم جدا نخواهد شد .

 

شیشه اکسترا کلیر خم

برای تولید شیشه های کریستال خم ابتدا شیشه کریستال در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قالب فلزی با شعاع خم مورد نیاز ساخته می شود در مرحله ی بعدی شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره قرار داده خواهد شد تا اینکه شیشه به طور کامل به شکل قالب فلزی درآید .

 

شیشه اکسترا کلیر دوجداره

در برخی از پروژه ها هدف جلوگیری از اتلاف انرژی و کاهش میزان آلودگی صوتیست لذا باید از شیشه های کریستال دوجداره شده استفاده کرد ، برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا دو عدد شیشه کریستال با ابعاد یکسان برش داده شده سپس اسپیسر فلزی شامل مواد ضد رطوبتی بین شیشه ها قرار داده می شود و در نهایت علاوه بر تزریق گار آرگون با استفاده از چسب ماستیک دور آن پوشش داده خواهد شد .

 

شیشه اکسترا کلیر تاشو 

در این طرح از شیشه های اسکترا کلیر شاهد سیستم تاشو خواهید بود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد به عبارتی با استفاده از شیشه اکسترا کلیر تاشو دغدغه ی کمبود فضای به طور کامل برطرف خواهد شد .

 

ابزار شیشه اکسترا کلیر 

  • تخت براق
  • دیاموند
  • تراش ( پخ )
  • تراش دو پله
  • تراش سه پله
  • تراش انگشتی
  • تراش 45 درجه

شیشه اکسترا کلیر

 

شیشه اکسترا کلیر رومیزی

بیشترین کاربرد شیشه های کریستال در تولید شیشه های رومیزی است ، در صورت استفاده از این نوع شیشه ها زیبایی میز دوچندان خواهد شد ضمنا شیشه کریستال رومیزی از ضخامت 8 میل ، 10 میل ، 12 میل ، 16 میل و 20 میل برخوردار است .

 

شیشه اکسترا کلیر حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های اکسترا کلیر حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه اکسترا کلیر طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی روی شیشه های اکسترا کلیر به صورت مات و رتکی ایجاد می شود ، به طور مثال لوگو را روی شیشه سندبلاست کرد .

 

شیشه اکسترا کلیر اسیدکاری شده 

طرح دیگری از شیشه های اکسترا کلیر که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو استفاده خواهد شد ، شیشه اکسترا کلیر اسیدکاری شده در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

 

شیشه اکسترا کلیر هوشمند 

جدیدترین طرح شیشه های فوق شفاف که با استفاده از ریموت شیشه ها از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد ، شیشه اکسترا کلیر هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

 

شیشه اکسترا کلیر محافظ شیشه ای سنگ قبر 

برای تولید محافظ های شیشه ای سنگ قبر مدرن باید از شیشه های اکسترا کلیر 10 میل سکوریت استفاده کرد بدین شکل مقاومت شیشه مناسب بوده و نمای زیبایی روی سنگ ایجاد خواهد شد .

 

شیشه اکسترا کلیر 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های کریستال بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل بکار برد بدنی شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل در مجله ی THE BEST DESIGN به عنوان برترین طرح شیشه های معرفی شده است از همین رو طراحان از آن به کرات استفاده می کنند .

 

شیشه اکسترا کلیر تاشو 

با تولید شیشه های اکسترا کلیر تاشو دیگر جای هیچ گونه نگرانی برای جابجایی شیشه ها نیست بدین شکل براحتی می توانید تنها با کمی هول دادن از یک نقطه به نقطه ی دیگر منتقل نمایید ، شیشه های تاشو فقط در پروزه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای قرار گرفته است .

 

 

شیشه اکسترا کلیر - اینستاگرام

 

شیشه اکسترا کلیر - واتساپ

 

 

نحوه سفارش شیشه اکسترا کلیر به صنایع شیشه و آینه کولیوند

برای اطلاع از قیمت شیشه اکسترا کلیر و سفارش آن می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه اکسترا کلیر مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است عرضه شیشه اکسترا کلیر در صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت قواره و جام صورت می گیرد ضمنا به دلیل فروش مستقیم با قیمت مناسبی در اختیار خریداران محترم قرار خواهد گرفت .

 

شیشه اکسترا کلیر

شیشه اکسترا کلیر

شیشه اکسترا کلیر

شیشه اکسترا کلیر

شیشه استیند گلاس

شیشه اکسترا کلیر

شیشه اکسترا کلیر

شیشه اکسترا کلیر

شیشه اکسترا کلیر

شیشه اکسترا کلیر

شیشه اکسترا کلیر

شیشه اکسترا کلیر

شیشه اکسترا کلیر

شیشه اکسترا کلیر

شیشه اکسترا کلیر

شیشه اکسترا کلیر

شیشه اکسترا کلیر

شیشه اکسترا کلیر

شیشه اکسترا کلیر

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه اکسترا کلیر در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.guardianglass.com

 

تیم تحریریه کولیوند