فهرست این مقاله

شیشه بالکن

تولید انواع شیشه بالکن در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                             0912823524202188621912

 

شیشه بالکن

 

شیشه بالکن

استفاده کردن از فضای داخلی خانه ها با توجه به متراژهای نچندان زیاد آن ها امری بدیهی محسوب می شود و به طور طبیعی یکی از قسمت هایی که با استفاده بهینه می توان فضای داخلی را بهبود بخشید بالکن های هر آپارتمان یا ویلایی است که در این مقاله قصد داریم شما را با یکی از جذابترین دستاوردهای صنعت شیشه یعنی شیشه بالکن بیشتر آشنا کنیم .

حتما تا به حال توجه کرده اید که اکثر بالکن های آپارتمان ها بدون استفاده باقی می مانند و کمتر کسی از این فضای حائز اهمیت استفاده بهینه می کند به طور مثال در اکثر بالکن های آپارتمان های کشور فقط صرف کباب درست کردن می شود اما در حالی که می توان با کمی دقت و تامل از این فضا نهایت استفاده را کرد .

 

دلایل استفاده از شیشه بالکن

از مهمترین کارهایی که می توان یک بالکن را به فضای داخلی آپارتمان ها تبدیل کرد استفاده از شیشه بالکن می باشد به طوری که نمای بالکن یعنی قسمت جلویی را از شیشه های مخصوص بالکن ها به نحوی بکار برد که هم بالکن را تبدیل به یک اتاق کوچک کرد و هم اینکه با توجه به استفاده از شیشه همان تابیدن نور خورشید را در منزل خود داشته باشید .

با نصب شیشه جلوی بالکن هم خطر فضای باز آن از بین خواهد رفت و هم اینکه بالکن شیشه ای موجب زیباتر شدن نمای داخلی و خارجی ساختمان خواهد شد لازم به ذکر است که هنگام اندازه گیری هر چقدر لنگه های شیشه بزرگ تر گرفته شود نمای آن یهتر به نظر خواهد رسید البته استفاده از شیشه های با ابعاد بزرگ حمل و نقل دشواری هم خواهد داشت .

صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه های با ابعاد بالای 3 متر را با جرثقیل های مجهز به ربات بالابر شیشه طبقه های بالا حمل خواهد کرد بنابراین در این صورت خطرات احتمالی حمل شیشه را نخواهیم داشت اما توجه داشته باشید که هزینه حمل شیشه بر عهده مشتری خواهد بود .

 

انواع شیشه بالکن صنایع شیشه و آینه کولیوند

  •  تاشو
  • شیشه بالکن  ریلی
  • بالکن شیشه ای سکوریت با پایه های استیل
  • بالکن شیشه ای سکوریت با فریم های استیل
  • شیشه بالکن اسپایدر
  • بالکن شیشه ای لمینت با پایه استیل

 

انواع شیشه قابل استفاده در شیشه بالکن صنایع شیشه و آینه کولیوند

1- شیشه سکوریت ساده

2- شیشه سکوریت چاپی

3- شیشه سکوریت رنگی

4- شیشه سکوریت سندبلاست

5- شیشه سکوریت ساتینا

6- شیشه لمینت ساده

7- شیشه لمینت سندبلاست و ساتینا

8- شیشه لمینت رنگی و چاپی

 

شیشه بالکن خم

نرده های شیشه ای خم به طبع نمای زیباتری را در ساختمان های لوکس ایجاد می کند و با تلفیق یراق استیل این زیبایی دو چندان خواهد شد ، صنایع شیشه و آینه کولیوند بالکن شیشه ای خم را در طرح های مختلف اجرا می کند .

اجرای شیشه بالکن خم از نظر نحوی نصب بسیار پیچیده تر از نرده های شیشه ای معمولی است چرا که اگر حتی 1 میل در هنگام نصب شیشه اشتباهی صورت گیرد قطعا موجب دوباره کاری و نصب شیشه ها از ابتدا خواهد شد و به همین دلیل اجرا نصب شیشه های بالکن خم بسیار بالاتر از نرده های ساده می باشد .

 

شیشه بالکن ریلی

در ساختمان های که امروزه ساخته می شوند با توجه به محدودیت های فضای داخلی به ویژه در قسمت بالکن بهتر است که از حالت ریلی استفاده کنیم لذا در این صورت فضای داخلی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه بالکن تاشو

جدیدترین نوع نصب بالکن شیشه ای که شیشه ها را می توان یکی یکی روی هم قرار داد و در انتهای بالکن لنگه های شیشه روی هم قرار می گیرند مجددا برای بسته شدن بالکن لنگه های شیشه ها یکی یکی باز شده و در جای خود قرار می گیرند .

 

شیشه بالکن سکوریت

یکی از مهم ترین کاربردهای شیشه سکوریت اجرای بالکن شیشه ای است به طوری که برای بالکن های با متراژ کم می توان از شیشه نشکن یا سکوریت بالکن استفاده کرد ، ضخامت شیشه  بالکن معمولا 10 میل در نظر گرفته می شود .

 

شیشه بالکن رنگی

با تولید شیشه های سکوریت رنگی دودی ، برنز ، مسی ، آبی ، بنفش و سبز می توان یک بالکن شیشه ای رنگی اجرا کرد البته بهتر است که رنگ شیشه سکوریت بالکن با توجه رنگ های بکار رفته در نمای ساختمان انتخاب شود .

 

شیشه بالکن طرح دار

با استفاده از شیشه های طرح دار سندبلاست و چاپی می توان بالکن شیشه ای را به صورت مدرن اجرا کرد ، برای تولید شیشه طرح دار مات از روش سندبلاست و برای تولید شیشه طرح دار رنگی از دستگاه چاپ استفاده می شود ، به طور مثال در برخی از پروژه ها لوگوی مجموعه روی شیشه بالکن به صورت سندبلاست ایجاد می شود بدین شکل تبلیغات حرفه ای نیز صورت می گیرد .

 

شیشه بالکن لمینت

برای اجرای بالکن های شیشه ای که ابعاد شیشه ها بیش از حد استاندارد تعیین شده بهتر است که از شیشه های دوجداره ی لمینت شده استفاده کرد در این صورت حتی اگر شیشه ها هم شکسته شود هیچ گونه خطری نخواهد داشت در قوانین جدید تصویب شده در شهرداری باید از شیشه بالکن لمینت برای اجرای بالکن شیشه ای استفاده کرد در غیر این صورت علاوه بر جریمه های نقدی پروژه متوقف خواهد شد .

شیشه بالکن اسپایدری

طرح های جدید باکن شیشه ای اغلب به روش اسپایدری اجرا می شود در این روش بدون استفاده از فریم های مختلف از یراق های عنکبوتی شکل جهت کنار هم قرار گرفتن شیشه ها استفاده می شود .

 

شیشه بالکن دوجداره 

چنانچه هدف از اجرای بالکن شیشه ای جلوگیری از اتلاف انرژی باشد و کاملا فضای بالکن پوشیده شود باید از شیشه های دوجداره استفاده کرد ، برای تولید این نوع شیشه ها از اسیپسرهای شامل مواد ضد رطوبتی و گاز آرگون بکار می رود .

 

شیشه بالکن خم

برای تولید شیشه های خم بالکن ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قالب فلزی با شعاع خم مورد نیاز ساخته می شود در مرحله ی بعدی شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره قرار داده خواهد شد .

 

شیشه بالکن حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های بالکن حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد ، شیشه بالکن حکاکی شده در طراحی دکوراسیون کلاسیک استفاده می شود و طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها جهت تزیین فضای داخلی و ارتقای سطح طراحی بکار می برند .

 

شیشه بالکن اسیدکاری 

طرح خاصی از شیشه های بالکن که الگوهای مختلفی روی شیشه های بالکن اسیدکاری می شود ، برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و دستگاه کاتر پلاتر استفاده خواهد شد به طور مثال در چین از شیشه بالکن اسیدکاری در اجرای نرده شیشه ای استفاده می شود بدین صورت نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد و افراد تحت تاثیر قرار خواهند گرفت .

 

شیشه بالکن هوشمند 

در این طرح از شیشه های بالکن با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه بالکن هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه معرفی شده است .

قیمت شیشه بالکن هوشمند ( swichable glass ) تقریبا دو برابر شیشه های بالکن ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی استفاده می کنند .

 

شیشه بالکن استین گلاس 

یکی دیگر از طرح های بالکن شیشه ای مدرن که با استفاده از شیشه های استین گلاس اجرا می شود ، این طرح در پروزه های لاکچری استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت ، شیشه های استین گلاس فقط در پروژه های لاکچری و مدرن اجرا می شود به همین دلیل نیز مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

شیشه بالکن 15 میل 

چنانچه ابعاد شیشه های بالکن بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 15 میل کریستال لمینت شده بکار برد بدین شکل مقاومت شیشه ها متاسب بوده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت ، به طور مثال برای تولید بالکن های شیشه ای مدرن با طول 250 سانتی متر و عرض 90 سانیت متر باید از شیشه 15 میل کریستال و لمینت شده استفاده کرد .

 

شیشه بالکن فریم لس

در این طرح از بالکن های شیشه ای مدرن هیچ گونه قاب یا فریمی دور شیشه های بالکنی استفاده نمی شود لذا بجای آن از یراق های شیشه به شیشه و شیشه به دیوار برای نصب بکار می رود .

 

شیشه بالکن ضخیم

برای تولید بالکن شیشه ای با ابعاد بزرگ باید از شیشه ای ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک بالکن با ابعاد 90 * 300 سانتی متر باید از شیشه ضخیم 12 میل لمینت شده بکار برد .

 

شیشه بالکن بیضی

برای تولید شیش های بیضی شکل باید از دستگاه CNC و MASTER استفاده کرد ، این نوع شیشه ها دارای اختلاف ابعاد بین عرض و ارتفاع است در غیز این صورت شکل هندسی بیضی ایجاد نخواهد شد ، شیشه های بیضی در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه بالکن تاشو 

در برخی از پروژه های با نمای شیشه ای از شیشه های تاشو استفاده می شود ساختار این نوع شیشه به گونه ای است که هنگام باز شدن ، لنگ ها روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه بالکن تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود .

 

شیشه بالکن 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های بالکنی بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 مکیل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای قرار گرفته است .

 

شیشه بالکن - اینستاگرام

 

شیشه بالکن - واتساپ

 

نحوه سفارش شیشه بالکن به صنایع شیشه و آینه کولیوند 

شما می توانید جهت سفارش شیشه بالکن به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق تماس با شماره های 021886219120912823524209214195178 اقدام نمایید و یا از طریق مراجعه به آدرس دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه بالکن مورد نظر خود را به صورت حضوری به تیم طراحی و تولید ما سفارش دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب شیشه بالکن در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط تیم خبره و با تجربه در این زمینه انجام می شود و چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

شیشه بالکن

شیشه بالکن

شیشه بالکن

شیشه بالکن

شیشه بالکن

شیشه بالکن

شیشه بالکن

شیشه بالکن

شیشه بالکن

شیشه بالکن

شیشه بالکن

شیشه بالکن

شیشه بالکن

شیشه بالکن

شیشه بالکن

شیشه بالکن

شیشه بالکن

شیشه بالکن

شیشه بالکن

شیشه بالکن

شیشه بالکن

شیشه بالکن

شیشه بالکن

شیشه بالکن

شیشه بالکن

شیشه بالکن

شیشه بالکن

شیشه بالکن

شیشه بالکن

شیشه بالکن

شیشه بالکن

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه بالکن در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.lumon.com

 

 

 

تیم تحریریه کولیوند