فهرست این مقاله

شیشه برای روی میز

تولید شیشه برای روی میز در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                            ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

شیشه برای روی میز

شیشه برای روی میز

تولید شیشه های روی میز نسبت به گذشته بسیار بیشتر شده به طوری که از شیشه های با ضخامت مختلف برای تولید شیشه رومیزی استفاده می شود ، در این مقاله به بررسی انواع شیشه برای روی میز و ویژگی های هر یک به طور جداگانه می پردازیم .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه رومیزی در ایران فعالیت خود را از سال ۱۳۸۲ آغاز کرد و به یاری خدا تاکنون بیش از ۱۰۰۰ طرح مختلف شیشه برای روی میز را تولید کرده است برای مشاهده آن ها می توانید به قسمت نمونه کارها در وب سایت و صفحه اینستاگرامی koolivandcom@ می پردازیم .

فرآیند تولید شیشه برای روی میز به گونه ای است که ابتدا اندازه گیری دقیق میز و در صورت لوزم الگوگیری میز با استفاده از کاغذهای مخصوص الگو صورت می گیرد سپس شیشه رومیزی با استفاده از شیشه های با ضخامت مختلف تولید می شود لازم به ذکر است به طور کلی میزها به دو دسته ی صفحه دار و پایه ای تقسیم می شوند که در این بین برای میزهای صفحه دار از شیشه های ۸ میل و ۱۰ میل برای میزهای پایه ای از شیشه های ۱۲ میل ، ۱۶ میل و ۲۰ میل استفاده می شود .

 

شیشه برای روی میز ناهارخوری

متداول ترین نوع شیشه رومیزی که امروزه در همه ی خانه ها وجود دارد و معمولا ابعاد این میزها از سایر میزها بیشتر است ، برای تولید شیشه میز ناهارخوری اغلب از شیشه های ۸ میل و ۱۰ میل شفاف و رنگی استفاده می شود البته همانطور که در بالا شرح داده شد برای میزهایی که فقط از تعدادی پایه تشکیل شده اند از شیشه ۱۲ میل ، ۱۶ میل و ۲۰ میل بکار می رود .

 

شیشه برای روی میز جلو مبلی

یکی دیگر از میزهایی که به کرات در خانه ها وجود دارد اما ابعاد آن معمولا از ابعاد میزهای ناهارخوری کمتر است به طوری که معمولا برای تولید شیشه میز جلو مبلی از شیشه های ۶ میل استفاده می شود اما با توجه به قواعد طراحی دکوراسیون داخلی بهتر است که میزهای داخل یک ساختمان دارای شیشه های رومیزی با ضخامت یکسان باشد .

 

شیشه برای روی میز اداری

در ساختمان های اداری نیز از میزهای مختلفی استفاده می شود به طور مثال برای میز کنفرانس معمولا از شیشه های با ضخامت بیش از ۱۰ میل استفاده می شود چرا که ابعاد این میزها معمولا بزرگ در نظر گرفته می شود اما برای میزهای مدیریت معمولا از شیشه های رومیزی با ضخامت ۸ میل و ۱۰ میل استفاده می شود .

 

شیشه برای روی میز – کریستال

شیشه های شفاف رومیزی به سه دسته ی فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه برای روی میز کریستال یا اکسترا کلیر دارای بیشترین میزان شفافیت است و بهتری انتخاب جهت تولید شیشه برای روی میز محسوب می شود این نوع شیشه ها با ضخامت های ۱۰ میل ، ۱۲ میل ، ۱۶ میل و ۲۰ میل وجود دارد .

 

شیشه برای روی میز – رنگی

با توجه به تاثیر رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی بهتر است که از شیشه های رنگی مطابق با رنگ های بکار رفته در فضای داخلی استفاده کرد به طور مثال برای تولید شیشه میز ناهارخوری کرم باید از شیشه رومیزی برنز استفاده کرد .

 

شیشه برای روی میز – طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی روی شیشه های رومیزی به صورت مات و رنگی ایجاد می شود به طور مثال در ساختمان های اداری لوگوی مجموعه روی شیشه سندبلاست می شود .

 

شیشه برای روی میز – حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های رومیزی حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه برای روی میز اسیدکاری شده 

طرح دیگری از شیشه های رومیزی که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو استفاده خواهد شد .

 

شیشه برای روی میز – هوشمند 

جدیدترین طرح شیشه های رومیزی که با استفاده از ریموت شیشه ها از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد ، شیشه برای روی میز هوشمند در کشورهای اروپایی نیز مانتد آلمان ، ایتالیا و هلند به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

 

شیشه برای روی میز – جزیره 

برای تولید شیشه های رومیزی جزیره باید از شیشه های لاکوبل رنگی سفید و مشکی استفاده کرد به طور مثال برای یک جزیره با طول ۲۰۰ سانتی متر و عرض ۱۰۰ سانتی متر باید از شیشه لاکوبل ۱۰ میل بکار برد .

 

شیشه برای روی میز – ضخیم 

برای تولید شیشه های رومیزی با ابعاد بزرگ و بیش از حد استاندارد باید از شیشه های ضخیم ۱۰ ملی الی ۲۰ میل استفاده کرد به طور مثال برای یک میز ناهارخوری ۱۲ نفره باید از شیشه های ۱۵ میل کریستال بکار برد .

 

شیشه برای روی میز – شامپاینی 

به طور کلی شیشه های قهوه ای رنگ به دو دسته ی برنز و شامپاینی تقسیم می شود از همین رو در پروژه هایی که نیاز به شیشه های قهوه ای کم رنگ است باید از شیشه شامپاینی بکار برد .

 

شیشه برای روی میز – رفلکس 

طرح خاص دیگری از شیشه های رومیزی مدرن و لاکچری که با استفاده از شیشه های رفلکس رنگی تولید می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، آبی ، بنفش  ، دودی ، مسی و برنز وجود دارد .

 

شیشه برای روی میز – بیضی 

برای تولید شیشه های رومیزی بیضی باید از دستگاه CNC و MASTER استفاده کرد این نوع شیشه ها دارای اختلاف ابعاد مشهودی بین عرض و ارتفاع آن است در غیر این صورت شکل هندسی بیضی ایجاد نخواهد شد .

 

شیشه برای روی میز – تاشو 

برای تولید برخی از شیشه های رومیزی از شیشه های تاشو استفاده می شود ساختار این نوع شیشه ها این نوع شیشه ها به گونه ای است که هنگام باز شدن ، لنگه ها روی هم قرار خواهند گرفت ، بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد به عبارتی با استفاده از شیشه برای روی میز تاشو دغدغه ی کمبود فضا به طور کامل برطرف خواهد شد .

 

شیشه بالکن ثابت – ۲۰ میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های بالکنی بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های ۲۰ میل بکار برد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های ۲۰ میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن اتستفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

شیشه برای روی میز - اینستاگرام

 

شیشه برای روی میز - واتساپ

 

 

از طریق زیر می توان شیشه برای روی میز را به صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش داد

برای اطلاع از قیمت شیشه برای روی میز و سفارش آن می توانید با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸ تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه برای روی میز مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید شیشه برای روی میز در صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از شیشه های با درجه کیفیت +A صورت می گیرد ضمنا به دلیل فروش مستقیم با قسمت مناسبی در اختیار خریداران محترم قرار خواهد گرفت .

 

شیشه برای روی میز

شیشه برای روی میز

شیشه برای روی میز

شیشه برای روی میز

شیشه برای روی میز

شیشه برای روی میز

شیشه برای روی میز

شیشه برای روی میز

شیشه برای روی میز

شیشه برای روی میز

شیشه برای روی میز

شیشه برای روی میز

شیشه برای روی میز

شیشه برای روی میز

شیشه برای روی میز

شیشه برای روی میز

شیشه برای روی میز

شیشه برای روی میز

شیشه برای روی میز

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه برای روی میز در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

 

تیم تحریریه کولیوند