فهرست این مقاله

شیشه بیضی

تولید انواع شیشه بیضی در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                                0912823524202188621912

 

شیشه بیضی

 

شیشه بیضی

در گذشته فقط شیشه های مستطیلی ، مربعی و بعضا شیشه های گرد تولید می شد اما رفته رفته با تولید دستگاه های برش شیشه شاهد تولید شیشه های با طرح های مختلف هندسی هستیم به طوری که حتی شیشه به صورت چند ضلعی و نامتقارن نیز در ابعاد گوناگونی تولید می شود ، یکی از شیشه های با طرح هندسی خاص شیشه بیضی است که در این مقاله به بررسی آن می پردازیم .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه های طرح دار در ایران فعالیتن خود را از سال 1395 آغاز کرد و به یاری خدا تاکنون بیش از 100 طرح مختلف شیشه های با الگوی خاص از جمله شیشه بیضی را تولید کرده است که برای مشاهده ی آن ها می توانید به قسمت نمونه کارها در وب سایت و صفحه اینستاگرامی koolivandcom@ مراجعه نمایید .

فرآیند تولید شیشه های بیضی به گونه ای است که ابتدا شیشه به صورت مستطیلی برش داده شده سپس توسط بیضی بر و دستگاه CNC شکل بیضی با ابعاد مورد نظر از شیشه مستطیلی درآورده خواهد شد .

 

شیشه بیضی – کریستال

به طور کلی شیشه های شفاف بیضی به سه دسته ی فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر از شفافیت بسیار بالایی برخوردار است و بهترین انتخاب جهت تولید شیشه های بیضی محسوب می شود ، این نوع شیشه ها با ضخامت های مختلفی تولید شده است .

 

شیشه بیضی – رنگی

با توجه به تاثیر بسیار زیاد رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی بهتر است که از شیشه های رنگی جهت تولید شیشه بیضی مورد نظر استفاده شود به طور مثال برای تولید شیشه میز ناهارخوری که میز از رنگ قهوه ای تشکیل شده است باید از شیشه برنز استفاده کرد .

 

شیشه بیضی – رومیزی

شیشه های طرح دار اغلب برای تولید شیشه رومیزی استفاده می شود به طور کلی تولید شیشه های رومیزی بسیار گستره صورت می گیرد و این نوع شیشه ها در طرح های خاصی تولید شده است ، به طور مثال برای تولید شیشه میز ناهارخوری بیضی از شیشه های 8 میل و 10 میل استفاده می شود .

 

شیشه بیضی – طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی روی شیشه سندبلاست و چاپ می شود به طور مثال می توان لوگوی ورساچه را روی شیشه سندبلاست کرد و نمای زیبایی را روی شیشه ایجاد کرد .

 

شیشه بیضی – حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد ، به طور مثال می توان طرح لوزی را روی شیشه حکاکی کرد .

 

شیشه بیضی اسیدکاری شده 

طرح جدیدی از شیشه های بیضی که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود ، برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو استفاده خواهد شد .

 

شیشه بیضی – مات

شیشه های مات نیز به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود این دو نوع شیشه شباهت بسیار زیادی با هم دارند اما تفاوت آن ها در قابلیت طرح دار شدن شیشه سندبلاست است در حالی که شیشه ساتینا فقط به صورت ساده و یکنواخت تولید می شود .

 

شیشه بیضی – هوشمند 

در این طرح از شیشه های بیضی با استفاده از ریموت شیشه ها از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد ، شیشه بیضی هوشمند در کشورهای اروپایی نیز مانند آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

 

شیشه بیضی – خم 

برای تولید شیشه های خم بیضی ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس لبه شیشه ابزار دیاموند زده می شود در مرحله ی بعدی قلب فلزی ساخته شده و به همراه شیشه داخل کوره قرار داده خواهد شد .

 

شیشه بیضی – محافظ شیشه ای سنگ قبر 

برای تولید محافظ های شیشه ای سنگ قبر می توان از شیشه های برنز سکوریت 10 میل شده نیز استفاده کرد بدین شکل علاوه بر مقاومت بالای شیشه از نمای زیبایی هم برخوردار خواهد شد .

 

شیشه بیضی – تاشو 

در برخی از پروژه های با نمای شیشه ای مدرن می توان از شیشه های تاشو استفاده کرد ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که هنگام باز شدن ، لنگه ها روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروزه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه بیضی تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود .

 

شیشه بیضی – 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های بیضی شکل بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل فقط در پروزه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان قرار گرفته است .

 

شیشه بیضی – استین گلاس 

شیشه های استین گلاس در واقع ترکیبی از شیشه های اسیدکاری ، سندبلاست و حکاکی است فرآیند تولید این نوع شیشه ها بسیار زمانبر و پیچیده است به همین دلیل از قیمت بالایی برخوردار می باشد .

 

 

شیشه بیضی - اینستاگرام

 

شیشه بیضی - واتساپ

 

جهت سفارش شیشه بیضی به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت شیشه بیضی و سفارش آن می توانید با شماره های 021886219120912823524202188621912 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه بیضی مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید شیشه بیضی در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه بیضی بر و دستگاه CNC صورت می گیرد ضمنا به دلیل فروش مستقیم و بدون واسطه با قیمت مناسبی در اختیار خریدارن محترم قرار خواهد گرفت .

 

شیشه بیضی

شیشه بیضی

شیشه بیضی

شیشه بیضی

شیشه بیضی

شیشه بیضی

شیشه بیضی

شیشه بیضی

شیشه بیضی

شیشه بیضی

شیشه بیضی

شیشه بیضی

شیشه بیضی

شیشه بیضی

شیشه بیضی

شیشه بیضی

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه بیضی در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

 

تیم تحریریه کولیوند