فهرست این مقاله

شیشه تاشو

تولید و اجرای شیشه تاشو در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                  0912823524202188621912

 

شیشه تاشو

شیشه تاشو

اجرای بالکن شیشه ای در چند سال گذشته رشد بسیار زیادی را در کشورمان داشته است و امروزه مردم به دنبال استفاده ی بهینه از تمامی فضای داخل ساختمان ها هستند از همین دو در این مقاله نحوه ی تولید و اجرای شیشه تاشو را به طور کامل توضیح خواهیم داد .

برای اجرای شیشه تاشو باید از شیشه سکوریت و شیشه لمینت استفاده کرد چرا که با توجه به نوع قرار گیری شیشه احتمال شکستن شیشه اگر خام باشد وجود دارد بنابراین باید یکی از شیشه های اشاره شده را بکار برد ، نکته بعدی استفاده از فریم های آلومینیومی و قرار دادن شیشه در داخل این نوع فریم ها است همانطور که اطلاع دارید آلومینیوم در برابر براش باران و تغییر دما حتی در دراز مدت دچار هیچ گونه تغییری نخواهد شد .

یراق آلاتی که برای اجرای شیشه تاشو نیاز است از جنس استیل اما در طرح های مختلفیست به طور مثال می توان به لولاهای متحرک ، بست های مخصوص شیشه های تاشو و ریل آن اشاره کرد توجه داشته باشید که یراق پرشیا در ایران بهترنی نوعه یراق آلات شیشه های سکوریت و لمینت محسوب می شود .

 

نحوه ی نصب شیشه تاشو

برای اجرای پروژه ی بالکن شیشه ای پس از تماس شما با کارشناسان صنایع شیشه کولیوند تیم فنی اندازه گیری دقیق کار را انجام می دهد به طور کلی اجرای پروژه های شیشه ای نیاز به اندازه گیری بسیار دقیق دارد لذا حتی 1 میل اختلاف و اشتباه در هنگام اندازه گیری موجب بهم ریختگی کار در هنگام نصب خواهد شد ، در مرحله ی بعدی شیشه تاشو در ابعاد مورد نظر برش داده شده و سپس وارد کوره های مخصوص سکوریت کردن می شود .

پس از اینکه شیشه های خام به سکوریت تبدیل شدند فریم های آلومینیومی دور شیشه برش داده می شود البته می توان رنگ دلخواه را روی فریم های آلومینیومی ایجاد کرد برای اینکار فریم ها به صورت پیسوله ای در صنایع کولیوند رنگ می شود ، رنگ فریم در دراز مدت هم به صورت ثابت خواهد ماند .

در مرحله بعدی یراق شیشه تاشو تعیین شود در این مرحله با توجه به نیاز و بودجه ی در نظر گرفته شده برای اجرای این پروزه ، یراق آلات شیشه سکوریت تاشو دارای تنوع طرحی زیادی است که با توجه به موارد اشاره شده باید یراق مورد نظر را انتخاب کرد .

در نهایت هم شیشه تاشو توسط تیم فنی صنایع شیشه و آینه کولیوند نصب خواهد شد ، لازم به ذکر است که قبل از نصب باید یک چارچوب آهنی روی دیوار قرار گیرد سپس فریم های شیشه روی آن پیچ شود تمامی فریم های استفاده شده باید به گونه ای باشد که با چارچوب آهنی تطابق داشته باشد .

 

مزیت های بالکن شیشه ای تاشو 

در صورت اجرای شیشه تاشو از فضای بالکن می توان به صورت بهینه استفاده کرد چرا که در هنگام زمستان با بستن شیشه فضای داخل بالکن دما متعادلی داشته و براحتی می توان از آن استفاده کنید در فصل های دیگر هم با باز کردن شیشه ها می توان از هوای مطبوع و فضای آزاد بهره کافی را برد .

یراقی که برای نصب شیشه تاشو بالکن یا تراس استفاده می شود با یراق های معمولی تفاوت داشته و بهتر است که به دلیل وزن زیاد شیشه ها از یراق های با کیفیت بالا جهت نصب شیشه های تاشو و ریلی بکار ببرید ، استفاده از یراق های درجه 2 منجر به اختلال در باز و بسته شدن شیشه تاشو خواهد شد .

امروزه با توجه به فراگیر شدن نمای شیشه ای اغلب طراحان دکوراسیون از شیشه تاشو بالکن استفاده می کنند لذا با این کار از فضای موجود در ساختمان استفاده بهینه شده و به نوعی نمای شیشه ای نیز اجرا می شود .

 

شیشه تاشو رنگی

برای اجرای بالکن شیشه ای و تراس شیشه ای می توان از شیشه های سکوریت 10میل رنگی استفاده کرد ، صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه های سکوریت را در رنگ های آبی ، بنفش ، سبز ، دودی و برنز تولید می کند .

 

شیشه تاشو طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی روی شیشه های سکوریت به صورت رنگی و مات ایجاد می شود ، چنانچه طرح خاصی مد نظر دارید می توانید از طریق پیام رسان ها برای کارشناسان ما ارسال نمایید .

 

شیشه تاشو با فریم 

در برخی از پروژه ها از فریم های استیل و آلومینیومی رنگی برای اجرای شیشه تاشو بالکن استفاده می شود در این روش می توان ابعاد شیشه های سکوریت و لمینت را بیش از حد استاندارد درنظر گرفت .

 

شیشه تاشو فریم لس

طبیعی است که اجرای نمای شیشه ای فریم لس بسیار جذابتر از نمای شیشه ای با فریم های مختلف است از همین رو با تولید نرده های شیشه ای فریم لس می توان گام مهمی را در اجرای طراحی دکوراسیون مدرن برداشت .

 

شیشه تاشو خم

طرح خاصی از شیشه های تاشو که با استفاده از شیشه خم اجرا می شود ، برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قالب فلزی با شعاع خم مورد نیاز ساخته می شود در نهایت شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره قرار داده خواهد شد .

 

شیشه تاشو حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های تاشو حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه تاشو اسید کاری شده

طرح جدیدی از شیشه های تاشو که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود برای تولید این نوع شیشه ها از اسید های مخصوص شیشه و دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو استفاده خواهد شد .

 

شیشه تاشو هوشمند 

در این طرح از شیشه های تاشو با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه تاشو هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

قیمت شیشه تاشو هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های تاشو ساده و طرح دار است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های لوکس و خاصی استفاده می کنند ، شیشه تاشو هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه های تاشو معرفی شده است .

 

شیشه تاشو کریستال 

به طور کلی شیشه های تاشو از نظر شفافیت به سه دسته ی فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر از شفافیت بسیار بالایی برخوردار است .

 

شیشه تاشو دیوارپوش شیشه ای 

برای تولید دیوارپوش های شیشه ای مدرن نیز می توان از شیشه های تاشو سکوریت شده استفاده کرد به طور مثال برای یک دیوار با ابعاد 200 * 300 سانتی متر باید از شیشه تاشو سکوریت 6 یل بکار برد .

 

شیشه تاشو ضخیم 

برای تولید شیشه های یخچال با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک بالکن با ابعاد 180 * 250 سانتی متر باید از شیشه های 10 میل سکوریت بکار برد .

 

شیشه تاشو رفلکس 

در این طرح از شیشه های تاشو مدرن از شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی ، بنفش و سبز وجود دارد .

 

شیشه تاشو میز شیشه ای 

برای تولید میزهای شیشه ای جلو مبلی و ناهارخوری مدرن می توان از شیشه های تاشو استفاده کرد ، به طور مثال برای یک میز ناهارخوری 10 نفره بهتر است که از شیشه های تاشو 12 میل بکار برد ، شیشه های میز در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه تاشو 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های تاشو بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل در مجله ی THE BEST DESIGN به عنوان برترین طرح شیشه معرفی شده است از همین رو طراحان از آن به کرات استفاده می کنند .

 

شیشه تاشو رفلکس 

به طور کلی شیشه های رفلکس به نوعی از شیشه های رنگی گفته می شود که یک طرف شیشه از خاصیت آینه ای برخوردار می باشد بدین شکل از بیرون به داخل قابل مشاهده نخواهد بود ، شیشه های رفلکس در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و بلژیک بکار می رود و افراد تحت تاثیر آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه تاشو مات 

شیشه های مات به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود که در این بین شیشه سندبلاست به صورت طرح دار تولید می شود در حالی که شیشه ساتینا فقط به صورت ساده وجود دارد ، شیشه های ملا فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای قرار گرفته است .

 

 

شیشه تاشو - اینستاگرام

 

شیشه تاشو - واتساپ

 

 

راه های ارتباطی با کارشناسان صنایع شیشه کولیوند جهت مشاوره رایگان و سفارش شیشه تاشو

جهت اطلاع از قیمت شیشه تاشو و سفارش اجرای این پروژه به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های 021886219120912823524209122140467 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری اجرای شیشه تاشو را به ما بسپارید .

شایان ذکر است صنایع شیشه و آینه کولیوند با تشکیل تیم فنی مجرب ، اجرای پروژه های شیشه تاشو را نیز انجام می دهد و چنانچه پس از نصب مشکلی به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

شیشه تاشو

شیشه تاشو

شیشه خم

شیشه تاشو

شیشه تاشو

شیشه تاشو

شیشه تاشو

شیشه تاشو

شیشه تاشو

شیشه تاشو

شیشه تاشو

شیشه تاشو

شیشه تاشو

شیشه تاشو

شیشه تاشو

شیشه تاشو

شیشه تاشو

شیشه تاشو

شیشه تاشو

شیشه تاشو

شیشه تاشو

شیشه تاشو

شیشه تاشو

شیشه تاشو

شیشه تاشو

شیشه تاشو

شیشه تاشو

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه تاشو در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.lumon.com

 

 

تیم تحریریه کولیوند