فهرست این مقاله

شیشه تراس

تولید و اجرای انواع شیشه تراس در صنایع شیشه و آینه کولیوند                            0912823524202188621912

 

شیشه تراس ریلی

 

شیشه تراس

امروزه با توجه به این موضوع که نمای خارجی ساختمان ها در همه کشورهای دنیا به سمت نمای شیشه ای سوق پیدا کرده طراحان دکوراسیون و همچنین مهندسان ساختمانی سعی در استفاده هر چه بیشتر از شیشه در نمای ساختمان دارند و از همین رو  بالکن یا همان تراس ساختمان ها هم در طراحی مدرن به صورت شیشه ای ساخته می شود .

شیشه تراس به طور کلی به دو دسته شیشه های تراس آپارتمان و ویلا تقسیم بندی می شود به طوری که برای آپارتمان ها اغلب از شیشه های سکوریت و لمینت ثابت استفاده می شود اما برای ویلا معمولا از شیشه هاش تاشو ریلی بکار می رود .

 

شیشه تراس رنگی

با توجه به تاثیر بسیار زیاد رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان بهتر است که از شیشه های سکوریت رنگی مطابق با رنگ ها بکار رفته در ساختمان جهت اجرای تراس شیشه ای استفاده کرد .

 

شیشه تراس ریلی

در این مدل از تراس های شیشه ای شیشه های تراس از چند شیشه مجرا تشکیل می شود به گونه ای که چند لنگه از شیشه ها به صورت ثابت و چند لنگه هم به صورت ریلی باز و بسته می شوند این مدل بیشتر برای تراس هایی استفاده می شود که ابعاد کوچکی داشته و فضای موجود تراس باید به صورت بهینه مورد استفاده قرار گیرد .

 

شیشه تراس تاشو

اما در این مدل از تراس های شیشه های هر قطعه از شیشه ها به صورت تاشو باز شده و روی هم قرار می گیرند به ضورتی که در نهایت همه لنگه های شیشه ها روی هم توسط ابزارهای مربوطه قرار می گیرند ، این مدل برای تراس هایی استفاده می شود که فضای موجود در تراس بزرگ و کافی بوده و براحتی می توان شیشه ها را باز و بسته کرد .

 

شیشه تراس اسپایدری

آخرین متدی که در اجرای تراس شیشه ای توسط انجمن طراحان نمای شیشه ای ساختمان در کشور ایتالیا پساده سازی شد روش اسپایدری است به صورتی که در این روش نیازی به نرده ها و فریم های استیل جهت نگه داشتن شیشه نیست .

 

شیشه تراس سکوریت

اغلب تراس های شیشه ای با استفاده از شیشه های سکوریت شده اجرا می شوند ، برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس داخل کوره های با درجه حرارت بسیار بالا قرار داده می شود .

 

تراس شیشه ای کرتین وال

طرح جدیدی از شیشه تراس که با پروفیل های آلومینیومی و upvc اجرا می شود به طوری که شیشه های دوجداره سکوریت شده در داخل فریم های آلومینیومی اختصاصی قرار داده می شود و در واقع از اتلاف انرژی جلوگیری خواهد شد .

 

شیشه تراس 20 میل 

در بروژه هایی که ابعاد تراس بیش از حد استاندارد تعیین شده است باید از شیشه های 20 میل کریستال و لمینت شده استفاده کرد بدین شکل نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد .

 

در تراس شیشه ای ریلی و تراس شیشه ای تاشو از چه نوع شیشه تراس می توان استفاده کرد ؟

برای ساخت شیشه تراس می توان از دو نوع شیشه سکوریت و شیشه لمینت به کار برد اما استاندارد شیشه تراس در دنیا شیشه لمینت می باشد چرا که همان طور که اطلاع دارید شیشه لمینت به واسطه لایه PVB  در بین لایه های شیشه حتی اگر شیشه با ضربه شدید شکسته شود قطعات شیشه ریخته نخواهند شد و در همان جای خودش به صورت بهم چسبیده قرار خواهند گرفت .

اما می توان برای ساخت شیشه تراس با ابعاد زیر 3 متر از شیشه سکوریت هم استفاده کرد زیرا شیشه سکوریت هم از مقاومت بالایی برخوردار است و در صورت شکستن شیشه پودر خواهد شد و خطر زیادی برای افراد پیرامون آن نخواهد داشت بنابراین برای ساخت تراس شیشه ای می توان از شیشه سکوریت استفاده کرد اما بهتر است که از شیشه لمینت بکار برد .

 

شیشه تراس رنگی و سندبلاست

صنایع شیشه و آینه کولیوند انواع شیشه های رنگی سکوریت شده را در اجرای تراس شیشه ای استفاده می کند از همین رو طراحان دکوراسیون و مهندسان ساختمانی قادر به ست کردن رنگ های نمای ساختمانی با رنگ ترا شیشه ای می باشند  .

برای تولید شیشه تراس رنگی و طرح دار ابتدا شیشه رنگی را در ضخامت مناسب توسط دستگاه CNC برش می دهیم سپس شیشه را وارد کوره های مخصوص سکوریت کرده و چند دقیقه ای را منتظر خواهیم ماند که شیشه به طور کامل به سکوریت تبدیل شود .

قیمت شیشه تراس به عواملی مانند متراژ کار ، نوع شیشه ، روش نصب تراس شیشه ای و نوع یراقی که برای اجرای پروژه استفاده می شود خواهد داشت بدین ترتیب با اطلاع از موارد اشاره شده می توان قیمت دقیق اجرای تراس شیشه ای را تخمین زد .

 

شیشه تراس لمینت

در ساختمان هایی که تعداد واحدهای ساختمانی بالایی دارند و فضای خارجی ساختمان از پیاده رو ها و اماکن عمومی تشکیل شده بهتر است که از شیشه سکوریت لمینت شده جهت اجرای تراس شیشه ای استفاده کنیم ، شیشه تراس سکوریت لمینت شده به واسطه ی لایه PVB در بین شیشه ها حتی اگر شیشه شکسته شود هیچ گونه خسارتی به کسی و چیزی وارد نخواهد شد .

در قوانین جدید شهرداری تمامی ساختمان هایی که دارای تراس های شیشه ای هستند باید از شیشه تراس لمینت در اجرای پروژه بکار برده باشند ، در صورت استفاده از این شیشه ها خسارت های احتمالی بسیار کمتر خواهد شد .

 

شیشه تراس طرح دار

شیشه های طرح دار سکوریت به دو دسته شیشه های سندبلاست و شیشه های چاپی تقسیم بندی می شود ، در شیشه های سندبلاست طرح به صورت مات روی شیشه اعمال شده در حالی که در شیشه های چاپی طرح به صورت رنگی ایجاد خواهد شد ، در ساختمان های بزرگ معمولا لوگوی مجموعه روی شیشه تراس به صورن سندبلاست یا حکاکی ایجاد شده و در برخی از پروژه ها نیز از شیشه های راه مات بکار برده می شود .

 

شیشه تراس خم

یکی از جدیدترین انواع تراس های شیشه ای که با استفاده از شیشه خم اجرا می شود ، در این روش با استفاده از فریم های فلزی ابتدا شبکه بندی صورت گرفته سپس شیشه های خم داخل فریم قرار داده می شود .

 

شیشه تراس استیند گلاس

طرح خاصی از شیشه های دکوراتیو که از ترکیب فرآیند های سندبلاست ، اسیدکاری ، حکاکی و رنگ آمیزی اکلیلی تشکیل شده است ، شیشه استیند گلاس اغلب به صورت دوجداره تولید می شود ، شیشه تراس استیند گلاس اغلب در ساختمان های لوکس و مدرن استفاده می شود به طوری که می توان از این نوع شیشه ها جهت تزیین فضای خارجی و ارتقای سطح طراحی بکار می رود .

 

شیشه تراس هوشمند

طرح خاصی از شیشه های تراس که با استفاده از ریموت شیشه ها ار حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل می کند و با قطع جریان برق تک حالته خواهد شد لازم به ذکر است شیشه تراس هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

شیشه تراس هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح تراس شیشه ای معرفی شده است قیمت شیشه تراس هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های تراس ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی استفاده می کنند .

 

شیشه تراس مات 

به طور کلی شیشه های مات به دو دسته ی سندبلاست وساتینا تقسیم می شود که در این بین شیشه سندبلاست را می توان به صورت طرح دار نیز تولید کرد در حالیکه شیشه ساتینا فقط به صورت ساده وجود دارد .

 

شیشه تراس ضخیم 

برای تولید شیشه های تراس با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم سکوریت و لمنیت استفاده کرد به طور مثال برای یک تراس با ابعاد 100 * 400 سانتی متر باید از شیشه های 15 میل لمینت شده بکار برد .

 

شیشه تراس رفلکس 

در این طرح از تراس های شیشه ای مدرن از شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی ، بنفش و سبز وجود دارد .

 

شیشه تراس تاشو 

در برخی از پروژه های تراس شیشه ای مدرن از شیشه های تاشو استفاده می شود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که هنگام باز شدن ، لنگه ها روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیه تراس تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود .

 

شیشه تراس 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد تراس های شیشه ای بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل مدرن فقط در پروژه های لوکس و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای در دنیا قرار گرفته است .

 

شیشه تراس - اینستاگرام

 

شیشه تراس - واتساپ

 

 

نحوه سفارش شیشه تراس یا تراس شیشه ای به صنایع شیشه و آینه کولیوند 

شما می توانید جهت سفارش شیشه تراس در ابعاد مختلف به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق تماس با شماره های 021886219120912823524209214195178 اقدام نمایید و یا از طریق مراجعه به آدرس دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه تراس مورد نظر خود را به صورت حضوری به کارشناسان ما سفارش دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب شیشه تراس در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط اقراد خبره و با تجربه در این زمینه انجام می شود و چنانچه مشکلی پس از نصب به وجو آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد ، روند کاری در صنایع شیشه کولیوند بدین شکل است که پس ار تماس شما با کارشناسان ما تیم فنی جهت اندازه گیری دقیق و انتخاب طرح شیشه تراس به کمک شما به منزل شما خواهد آمد و سپس مرحله تولید تراس شیشه ای شروع خواهد شد .

 

شیشه تراس

شیشه تراس

شیشه تراس

شیشه تراس

شیشه تراس

شیشه تراس

شیشه تراس

شیشه تراس

شیشه تراس

شیشه تراس

شیشه تراس

شیشه تراس

شیشه تراس

شیشه تراس

شیشه تراس

شیشه تراس

شیشه تراس

شیشه تراس

شیشه تراس

شیشه تراس

شیشه تراس

شیشه تراس

شیشه تراس

شیشه تراس

شیشه تراس تاشو

شیشه تراس

شیشه تراس

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه تراس در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.albertgenau.com

 

تیم تحریریه کولیوند