فهرست این مقاله

شیشه تراش

تولید انواع شیشه تراش در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                          0912823524202188621912

 

شیشه تراش

 

شیشه تراش

امروزه با توجه به وجود دستگاه های پیشرفته در صنعت شیشه ابزارهای مختلفی روی شیشه ها زده می شود که موجب نمای بسیار زیباتری در شیشه خواهد شد ، در این مقاله یکی از محبوب ترین ابزارهای لبه شیشه که با نام شیشه تراش شناخته شده است و در واقع لبه شیشه در طرح های مختلفی تراشیده می شود را بررسی خواهیم کرد .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه و آینه ابزارخورده در ایران فعالیت خود را از سال 1386 آغاز کرد و به یاری خدا تاکنون بیش از 1000 طرح مختلف شیشه های ابزار خورده از جمله شیشه تراش را تولید کرده است برای مشاهده آن ها می توانید به قسمت نمونه کارها در وب سایت و صفحه اینستاگرامی koolivandcom@ مراجعه نمایید .

جهت تولید شیشه تراش از سه دستگاه لولو زنی ، دیاموند و تراش استفاده می شود به طوری که برای اعمال ابزار دو پله و سه پله از دستگاه لول زنی ، برای اعمال ابزار تخت از دستگاه دیاموند و برای اعمال ابزار پخ از دستگاه تراش استفاده می شود لازم به ذکر است دستگاه لول زنی به صورت دستی کار کرده اما دستگاه دیاموند و تراش به طور اتوماتیک کار می کند .

 

انواع شیشه تراش

شیشه تراش

 

شیشه تراش رومیزی

شیشه های رومیزی در واقع پرکاربردترین نوع شیشه در زمینه ابزارهای لبه شیشه محسوب می شود به عبارتی برای تولید هر نوع شیشه رومیزی از جمله شیشه میز ناهارخوری . جلو مبلی باید لبه شیشه ابزار زده شود با اعمال ابزار تراش بر روی شیشه نمای بسیار زیبایی ایجاد خواهد شد توجه داشته باشید که نوع ابزار باید یا توجه به لبه میز مورد نظر تعیین گردد .

 

شیشه تراش سکوریت

تمامی شیشه های سکوریت نیاز به ابزار لبه شیشه دارند ، بیش از 90 درصد شیشه های سکوریت دارای ابزار دیاموند هستند به طور مثال برای تولید درب هاب شیشه ای پس از برش شیشه توسط دستگاه دساموند ابزار لبه شیشه زده می شود در نهایت هم شیشه جهت سکوریت شدن داخل کوره های با درجه حرارت بسیار بالا قرار داده خواهد شد .

 

شیشه تراش لمینت

در پروژه هایی که ابعاد شیشه بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شده و شیشه ها به صورت فریم لس نصب می شوند باید از شیشه های لمینت ابزار دیاموند استفاده کرد ، برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا n عدد شیشه سکوریت با ابعاد یکسان تولید شده سپس توسط لایه PVB به یکدیگر چسبیده می شوند .

 

شیشه تراش خم

خاص ترین نوع شیشه که در واقع با زاوایه های مختلفی تولید می شود ، جهت تولید شیشه های خم ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس یکی از ابزار ها روی شیشه اعمال شده و در مرحله ی بعدی قالب فلزی با شعاع خم مورد نیاز ساخته می شود در نهایت هم شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره قرار داده خواهد شد .

 

شیشه تراش رنگی

با توجه به تولید شیشه های رنگی دودی ، شامپاینی ، برنز ، آبی ، سبز ، بنفش و قرمز می توان از شیشه های رنگی مطابق با رنگ های بکار رفته در ساختمان استفاده کرد در این صورت قواعد طراحی دکوراسیون داخلی نیز رعایت خواهد شد .

 

شیشه تراش کریستال

به طور کلی شیشه های شفاف به سه دسته ی فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر از شفافیت بیشتری برخوردار است و برای تولید شیشه ابزار خورده انتخاب مناسبی به شمار می رود .

 

شیشه تراش دوجداره

در پروژه هایی که هدف جلوگیری از اتلاف انرژی و کاهش کیزان آلودگی صوتی است باید از شیشه های تراش دوجداره استفاده کرد ، برای تولید این نوع شیشه ها اسپسر های فلزی شامل مواد ضد رطوبتی بین شیشه ها قرار داده می شود .

 

شیشه تراش حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی شیشه های تراش مدرن حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه تراش هوشمند 

در این طرح از شیشه های تراش خورده با استفاده از ریموت شیشه ها از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکترسیته عمل کرد و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد ، شیشه تراش هوشمند در کشورهای اروپایی نیز مانند آلمان ، ایتالیا و هلند به کرات استفاده می شود و همواره مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

 

شیشه تراش مات 

به طور کلی شیشه های مات به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود که در این شیشه سندبلاست فقط به صورت طرح دار تولید شده اما شیشه های ساتینا فقط به صورت ساده وجود دارد .

 

شیشه تراش ضخیم 

برای تولید شیشه های تراش خورده با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 ملی الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک شیشه ی با ابعاد 180 * 280 سانتی متر باید از شیشه های ضخیم 15 میل بکار برد .

 

شیشه تراش رفلکس 

در این طرح از شیشه تراش خورده مدرن و جدید که از شیشه های رفلکس رنگی استفاده کرد این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، برنز ، شامپاینی ، آبی ، بنفش و سبز وجود دارد .

 

شیشه تراش بیضی 

برای تولید شیشه های تراش بیضی شکل باید از دستگاه CNC و MASTER استفاده کرد ، این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی بکار رفته و موجب ارتقای سطح طراحی داخلی خواهد شد .

 

شیشه تراش تاشو

طرح خاص دیگری از تراس های شیشه ای که با استفاده از شیشه های تاشو استفاده می شود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه های تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه تراش 20 میل 

در پروژهایی که ابعاد شیشه های تراش خورده بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد .

 

شیشه تراش - اینستاگرام

 

شیشه تراش - واتساپ

 

 

از طریق می توان انواع شیشه تراش را به صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش داد

برای اطلاع از قیمت شیشه تراش و سفارش آن می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه تراش مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید شیشه تراش در صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از مجهتزترین دستگاه های صنعت شیشه صورت می گیرد ضمنا به دلیل فروش مستقیم با قیمت مناسبی در اختیار خریداران محترم قرار خواهد گرفت .

 

شیشه تراش

شیشه تراش

شیشه تراش

شیشه تراش

شیشه تراش

شیشه تراش

شیشه تراش

شیشه تراش

شیشه تراش

شیشه تراش

شیشه تراش

شیشه تراش

شیشه تراش

شیشه تراش

شیشه تراش

شیشه تراش

شیشه تراش

شیشه تراش

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه تراش در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

تیم تحریریه کولیوند