فهرست این مقاله

شیشه تزیینی

تولید انواع شیشه تزیینی در صنایع شیشه و آینه کولیوند                             0912823524202188621912

 

شیشه تزیینی

 

شیشه تزیینی

وجود کالای تزیینی در منازل موجب ایجاد فضایی مدرن و دلپذیر خواهد شد و با طراحی دکوراسیون داخلی به صورت اصولی این امر را می توان محقق کرد ، امروزه همه ما می دانیم که استفاده از شیشه ها به ویژه شیشه تزیینی به دلیل شفافیت و نمای شیک و مدرن آن طراحی دکوراسیون را به میزان بسیار زیادی ارتقا بخشیده است .

به بیان دیگر به شیشه هایی که هر نوع طراحی روی آن انجام شود و در رنگ های مختلف تولید شده شیشه تزیینی گفته می شود که با توجه به نوع کاری که روی شیشه انجام می شود دارای انواع مختلفی است مانند سندبلاست ، حکاکی (Engraving) و چاپ تصاویر رنگی روی شیشه .

اما صنعت شیشه و آینه در 20 سال گذشته دچار تغییرات بسیار زیادی در زمینه تولید شیشه ها شده است و اکنون شاهد شیشه هایی با طرح ها و رنگ های متنوع هستیم که هر کدام دارای جلوه خاصی هستند از همین رو رفته رفته استفاده از انواع شیشه تزیینی  در صنعت عمرانی و طراحی دکوراسیون داخلی بیشتر و بیشتر شد تا جایی که حتی شیشه در سقف ، کف و به جای دیوار هم استفاده می شود .

شیشه تزیینی در ضخامت های مخنلفی تولید می شود که با توجه به در جایی که استفاده خواهد شد ضخامت آن هم تعیین می شود به طور مثال برای شیشه بین کابینت از شیشه های تزیینی 6 میل استفاده می شود .

 

انواع شیشه تزیینی صنایع شیشه و آینه کولیوند

1- شیشه دکوراتیو رنگی

2- شیشه دکوراتیو چاپی یا اسپندرال

3- شیشه دکوراتیو سندبلاست و ساتینا

4- شیشه حکاکی شده (Engraving)

5- شیشه لاکوبل رنگی

6- شیشه لمینت

7- شیشه سکوریت رنگی و چاپی

8- پلکس گلاس

9- شیشه استین گلاس

 

پرکاربردترین شیشه تزیینی در 5 سال گذشته

در 5 سال گذشته با ورود شیشه استین گلاس به کشور ما و همچنین تولید شیشه های استین گلاس توسط فعالان صنعت شیشه و آینه در کشورمان ، به میزان قابل توجهی استفاده از این نوع شیشه افزابش پیدا کرد به طوری که ساختمان های لوکس و مدرن شیشه های درب ورودی آن ها در اکثر موارد شیشه تزیینی استین گلاس می باشد لازم به ذکر است که شیشه طرح استین گلاس هم تولید می شود که به مراتب قیمت پایین تری نسبت به استین گلاس دارند .

نوع دیگری از شیشه تزیینی که در پروژه های ساختمانی کاربرد زیادی دارد شیشه های طرح دار رومیزی است ، برای تولید این نوع از شیشه های دکوراتیو از دستگاه چاپ روی شیشه استفاده می شود و هر تصویری که مد نظر دارید روی شیشه به صورت رنگی چاپ خواهد شد .

 

کاربرد های شیشه تزیینی صنایع شیشه و آینه کولیوند

 • شیشه درب ورودی
 • شیشه بین کابینت
 • ساخت قفسه شیشه ای
 • ساخت ویترین شیشه ای
 • شیشه روی میز
 •  سقف شیشه ای
 • کف شیشه ای
 • دیوارپوش شیشه ای
 • شیشه میز ناهارخوری
 • شیشه کاری روی دیوار
 • ساخت میز شیشه ای

 

شیشه تزیینی کابینت

نوع دیگری از شیشه های دکوراتیو که با نام شیشه لاکوبل رنگی هم شناخته شده هستند این نوع شیشه های رنگی در فضای بین کابینت روی دیوار قرار داده می شوند که در رنگ ها و طرح های مختلفی در صنایع شیشه و آینه کولیوند تولید می شوند ضمنا با چاپ تصاویر سه بعدی روی شیشه بین کابینت به طور کلی فضای داخلی آشپزخانه ها جذابتر خواهد شد برای این منظور کافیست تصویر مورد نظر خود را از طریق پیام رسان های مختلف برای کارشناسان ما ارسال نمایید .

شیشه تزیینی چاپی لاکوبل به عنوان شیشه پنجره های دوجداره ، درب شیشه ای ورودی ساختمان و دودبند ، پارتیشن شیشه ای نیز کاربرد دارد و در طراحی های جدید سقف شیشه ای هم از شیشه های چاپی استفاده می شود .

 

شیشه تزیینی چاپی

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از مدرن ترین دستگاه چاپ در دنیا می توان تصاویر مختلف دو بعدی و سه بعدی را روی شیشه چاپ کرد ، شیشه چاپی در قسمت های مختلف ساختمان کاربرد دارد .

 

شیشه تزیینی دیوار

برای اجرای شیشه کاری روی دیوار می توان از شیشه های تزیینی رنگی و طرح دار مانند شیشه های چاپی و سندبلاست شده استفاده کرد و طبق الگویی خاص شیشه های طرح دار کنار هم روی دیوار قرار گیرند .

 

شیشه تزیینی سندبلاست

نوعی از شیشه های طرح دار یا تزیینی که در واقع طرح های مختلف روی شیشه به صورت مات ایجاد خواهد شد شیشه سندبلاست نام دارد به عنوان مثال می توان لوگوی مجموعه را روی شیشه ایجاد کرد .

 

شیشه تزیینی اسید کاری

برای تولید شیشه های اسید کاری شده پس از تعیین طرح مورد نظر با استفاده از اسید های مخصوص شیشه به صورت دستی پیاده سازی می شود ، این نوع شیشه ها اغلب به عنوان شیشه درب ورودی بکار می رود .

 

شیشه تزیینی حکاکی شده

با استفاده از دستگاه مستر می توان طرح های مختلفی را روی شیشه حکاکی ( اینگریوینگ ) کرد به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه خام یا سکوریت تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه تزیینی کریستال

به طور کلی شیشه های شفاف به سه دسته ی فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر از شفافیت بیشتری برخوردار بوده و به شیشه مغز آبی معروف است .

 

شیشه تزیینی خم

برای تولید شیشه های خم ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قالب فلزی با شعاع خم مورد نیاز ساخته می شود در نهایت هم شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره قرار داده خواهد شد .

 

شیشه تزیینی هوشمند

طرح خاصی از شیشه های تزیینی که با استفاده از ریموت شیشه ها از حالت شفاف به مات و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند در پروژه هایی نظیر اجرای درب شیشه ای استفاده خواهد شد لازه به ذکر است شیشه تزیینی هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

 

شیشه تزیینی محافظ شیشه ای سنگ قبر 

برای تولید محافظ شیشه ای سنگ قبر مدرن باید از شیشه های تزیینی سکوریت 10 میل ساده و مات استفاده می شود بدین شکل علاوه بر مقاومت بالای شیشه از نمای زیبایی نیز برخوردار خواهد بود ، شیشه های سنگ قبر در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه تزیینی ضخیم 

برای تولید شیشه های تزیینی با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک شیشه با ابعاد 200 * 280 سانتی متر باید از شیشه 15 میل یا 20 میل کریستال بکار برد ، شیشه های ضخیم در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های پیشرفته ترین دستگاه های برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه تزیینی رفلکس 

در این طرح از شیشه های تزیینی از شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی ، بنفش و سبز وجود دارد ، شیشه های رفلکس در کشورهای آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه تزیینی تاشو 

طرح خاص دیگری از شیشه های تزیینی که از سیستم تاشو استفاده می شود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه تزیینی تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور یهینه استفاده می شود .

 

شیشه تزیینی 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های تزیینی بیش از حد استاندارد در نظر گفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل دکوراتیو فقط در پروژه های لوکس و خاص استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای قرار گرفته است .

 

شیشه تزیینی - اینستاگرام

 

شیشه تزیینی - واتساپ

 

 

نحوه سفارش انواع شیشه تزیینی به صنایع شیشه و آینه کولیوند

شما می توانید جهت سفارش شیشه تزینی در ابعاد گوناگون از طریق تماس با شماره های 021886219120912823524209214195178 اقدام نمایید و یا از طریق مراجعه به آدرس دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش شیشه تزیینی را به صورت حضوری به تیم طراحی و تولید ما دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب شیشه تزیینی در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط تیم خبره و با تجربه در این زمینه انجام می شود و چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد در ضمن صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارشات شیشه تزیینی شهرستان ها را نیز می پذیرد .

ساعت کاری کارخانه در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 17 و پنج شنبه ها از ساعت 8 الی 14 تعیین گردیده است لطفا در ساعات ذکر شده نسبت به ثبت سفارش اقدام نمایید .

آدرس صفحات مجازی و اجتماعی صنایع شیشه و آینه کولیوند در زمینه شیشه تزیینی

کانال تلگرامی صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاهده نمونه کارها : koolivandcom@

آیدی صفحه اینستاگرامی صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاهده نمونه کارها : koolivandcom@

 

شیشه تزیینی

شیشه تزیینی

شیشه تزیینی

شیشه تزیینی

شیشه تراش خورده

شیشه تزیینی

شیشه تزیینی

شیشه تزیینی

شیشه تزیینی

شیشه تزیینی

شیشه تزیینی

شیشه تزیینی

شیشه تزیینی

شیشه تزیینی

شیشه تزیینی

شیشه تزیینی

شیشه تزیینی

شیشه تزیینی

شیشه تزیینی

شیشه تزیینی

شیشه تزیینی

شیشه تزیینی

شیشه تزیینی

شیشه تزیینی

شیشه تزیینی

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه تزیینی در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید:

www.indamart.com

 

 

تیم تحریریه کولیوند