فهرست این مقاله

شیشه تیفانی

تولید انواع شیشه تیفانی در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                        ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

شیشه تیفانی

شیشه تیفانی

شیشه های طرح دار و رنگی که اسیدکاری و سندبلاست روی آن ها انجام شده و میله های فلزی رنگی پشت شیشه وچود دارد را شیشه تیفانی یا استین گلاس می گویند ، این نوع شیشه ها به صورت دوجداره ساخته می شود که اغلب شیشه پشتی شیشه ساده قرار می گیرد البته شیشه طرح شیشه تیفانی هم اخیرا در کشور ما تولید شده و به صورت تک جداره می باشد .

به طور کلی شیشه تزیینی به بخش های مختلفی تقسیم بندی می شود اما جدیدترین آن شیشه استین گلاس یا تیفانی است که در واقع هم جنبه ی تزیینی داشته و هم به دلیل دوجداره بودن از نظر کاربردی هم مهم بشمار می رود .

 

مراحل تولید شیشه تیفانی یا استین گلاس در صنایع شیشه و آینه کولیوند

برای تولید شیشه های تیفانی ابتدا باید شیشه با ضخامت مورد طبق ابعاد مورد نیاز برش داده شود سپس طبق طرح باید فرآیند سندبلاست با دستگاه انجام شود پس از انجام سندبلاست روی شیشه اسیدکاری شیشه شروع خواهد شد اسید کاری روی شیشه بر خلاف سندبلاست به روش دستی انجام خواهد شد در مرحله آخر تولید شیشه تیفانی ،  قسمت هایی که میله فلزی روی شیشه رد خواهد شد تراش داده می شود که میله فلزی داخل گودی شیشه قرار داده شود در نهایت هم شیشه را به مدت ۱۰ ساعت جهت خشک شدن اسید کاری در مکان مناسبی خواهیم گذاشت و بدین شکل شیشه  تیفانی تولید خواهد شد .

 

مقایسه شیشه تیفانی و شیشه طرح تیفانی

مراحل تولید شیشه های تیفانی در بالا توضیح داده شد اما تولید شیشه طرح تیفانی فقط در قسمت میله های فلزی تفاوت دارد در شیشه های طرح به جای استفاده از میله های فلزی قسمت های تراش داده شده رنگ آمیزی خواهد شد و بدین شکل دیگر نیازی به دوجداره کردن شیشه هم نسیت چرا که دیگر میله های فلزی دی پشت شیشه قرار نخواهد گرفت بنابراین قیمت شیشه طرح تیفانی هم نسبت به شیشه تیفانی به مراتب کمتر می باشد .

 

شیشه تیفانی چینی

چند سالیست که ورود شیشه های چینی به کشور ما فرگیر شده در این بین شیشه های طرح تیفانی هم طبق ابعاد های استاندارد مانند ۵۰ * ۱۰۰ ، ۱۰۰ * ۲۰۰ ، ۷۰ * ۱۵۰ است به عبارت دیگر شیشه های وارد شده طبق ابعاد محدودی است و با توجه به اینکه این نوع شیشه ها را نمی توان به علت طراحی روی آن برش زد بنابراین فقط در جاهایی کاربرد دارد که قبل از ساخت درب و پنجره این شیشه ها خریداری شود .

 

دلایل قیمت بالای شیشه تیفانی در مقایسه با دیگر شیشه های تزئینی

شیشه های استین گلاس یا تیفانی به دلیل اینکه چند فرآیند مختلف روی شیشه انجام می شود که هر کدام از این فرآیند ها به صورت جداگانه زمانبر هستند لذا قیمت این نوع شیشه ها به مراتب بیشتر از دیگر شیشه های تزئینی می باشد در واقع شیشه استین گلاس تلفیق چند شیشه تزئینی است .

 

شیشه طرح تیفانی

در برخی از ساختمان ها به دلیل قیمت بالای شیشه های استین گلاس از شیشه های طرح استین گلاس استفاده می شود ، این نوع شیشه ها دوجداره نسیت و فقط  فرآیند های اسیدکاری ، سندبلاست کردن ، حکاکی روی شیشه ( Engraving ) و رنگ آمیزی روی شیشه ی ساده انجام می شود .

برای ساختمان هایی که شیشه تیفانی را صرفا جهت زیبایی درب و پنجره نیاز دارید بهتر است که از طرح تیفانی استفاده شود در این صورت قیمت بسیار پایین تری هم متقبل خواهید شد و ضمنا نمای شیشه های تیفانی اصلی را دارد در واقع برای تولید شیشه تیفانی درجه ۲ نیازی به ساختار دوجداره کردن نیست و تمامی طرح ها روی شیشه ساده اجرا خواهد شد .

 

کاربردهای شیشه تیفانی صنایع شیشه و آینه کولیوند

  • شیشه پنجره دوجداره
  • شیشه درب ورودی ساختمان
  • شیشه پنجره تک جداره
  • شیشه های دکوراتیو ساختمان
  • پارتیشن های شیشه ای

در کشور ما شیشه تیفانی بیشتر به عنوان شیشه درب ورودی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد ، ترکیب درب های چوبی لوکس و شیشه های تیفانی رنگی و طرح دار نمای مدرنی را به وجود می آورد البته اجرای درب های UPVC هم با شیشه تیفانی نمای زیبایی را ابجاد خواهد کرد ، برای درب های UPVC باید از شیشه های دوجداره تیفاتی استفاده کرد .

 

شیشه تیفانی رنگی

با استفاده از شیشه های رنگی نیز می توان شیشه استیند گلاس را تولید کرد و در واقع رنگ شیشه را با سایر رنگ های بکار رفته در ساختمان تطبیق داد ، اغلب این نوع شیشه ها در رنگ های برنز و طلایی تولید می شوند .

 

شیشه تیفانی سکوریت

در پروژه هایی ابعاد شیشه های تیفانی بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شده است باید از شیشه های سکوریت شده استفاده کرد ، این نوع شیشه ها توسط کوره های با درجه حرارت بسیار بالا تولید می شود .

 

شیشه تیفانی پنجره دوجداره

پس از اینکه پنجره های دوجداره دکوراتیو تولید شدند باید از شیشه های دکوراتیو دوجداره به عنوان شیشه پنجره استفاده کرد ، یکی از این نوع شیشه ها که دارای نمای بسیار زیبا و قیمت مناسبی است شیشه های تیفانی می باشد .

 

شیشه تیفانی سقف

امروزه طراحان دکوراسیون داخلی اغلب از شیشه های تیفانی جهت شیشه کاری روی سقف استفاده می کنند البته اجرای چنین طرحی بسیار زمانبر و طاقت فرساست به همین دلیل قیمت زیادی دارد .

 

شیشه تیفانی لمینت

در پروژه هایی که شیشه های دکوراتیو به صورت فریم لس نصب خواهد شد و ابعاد آن بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شده است باید از شیشه های لمینت شده استفاده کرد برای تولید این نوع شیشه ها از لایه PVB بکار برده می شود .

 

شیشه تیفانی خم

برای تولید شیشه های طرح دار خم ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قالب فلزی با شعاع خم مورد نیاز ساخته می شود در نهایت هم شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره قرار داده خواهد شد .

 

شیشه تیفانی طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی روی شیشه های تیفانی به صورت مات و رنگی ایجاد می شود به طور مثال می توان لوگو را روی شیشه سندبلاست کرد .

 

شیشه تیفانی هوشمند

طرح خاصی از شیشه های تیفانی که با استفاده از ریموت شیشه ها از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق ار کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه تیفانی هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

شیشه تیفانی هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه های تیفانی معرفی شده است .

 

شیشه تیفانی ضخیم 

برای تولید شیشه های تیفانی با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم ۱۰ میل الی ۲۰ میل استفاده کرد به طور مثال برای یک شیشه با ابعاد ۲۰۰ * ۲۵۰ سانتی متر باید از شیشه ۱۵ میل و ۲۰ میل بکار برد .

 

شیشه تیفانی رفلکس 

در این طرح از شیشه های تیفانی مدرن و جدید از شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی ، بنفش و سبز وجود دارد .

 

شیشه تیفانی بیضی

برای تولید شیشه های تیفانی بیضی شکل باید از دستگاه CNC و MASTER استفاده کرد این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی بکار رفته و موجب ارتقای سطح طراحی داخلی خواهد شد .

 

شیشه تیفانی تاشو

طرح خاص دیگری از شیشه های تیفانی که از شیشه های تاشو استفاده می شود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه تیفانی تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود .

 

شیشه تیفانی ۲۰ میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های تیفانی بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های ۲۰ میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های تیفانی در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند ، فرانسه و بلژیک به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر قرار خواهند گرفت .

 

شیشه تیفانی مات 

به طور کلی شیشه های تیفانی مات به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود که در این بین شیشه سندبلاست به صورت طرح دار تولید شده در حالی که شیشه ساتینا فقط به صورت ساده وجود دارد ، شیشه های تریینی مات فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

 

شیشه تیفانی - اینستاگرام

 

شیشه تیفانی - واتساپ

 

 

نحوه سفارش شیشه تیفانی به صنایع شیشه و آینه کولیوند

جهت اطلاع از نحوه فروش شیشه تیفانی در صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸ تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه تیفانی مورد نظر خود را به صورت حضوری به کارشناسان ما سفارش دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب شیشه تیفانی در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط افراد خبره و با تجربه در این زمینه انجام می شود و چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه و آینه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

شیشه تیفانی

شیشه تزیینی

شیشه تیفانی

شیشه تیفانی

شیشه تیفانی

شیشه تیفانی

شیشه تیفانی

شیشه تیفانی

شیشه تیفانی

شیشه تیفانی

شیشه تیفانی

شیشه تیفانی

شیشه تیفانی

شیشه تیفانی

شیشه تیفانی

شیشه تیفانی

شیشه تیفانی

شیشه تیفانی

شیشه تیفانی

شیشه تیفانی

شیشه تیفانی

شیشه تیفانی

شیشه تیفانی

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه تیفانی در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.etsy.com

 

تیم تحریریه کولیوند