فهرست این مقاله

شیشه خمیده

تولید انواع شیشه خمیده در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                        0912823524202188621912

 

شیشه خمیده

شیشه خمیده

امروزه با توجه به پیشرفت های صنعت شیشه در تولید شیشه های تزیینی و مختلف تمایل به استفاده از شیشه های ساده بسیار کمتر از گذشته شده است به طوری که در اغلب پروژه های ساختمانی چه در نمای داخلی و چه در نمای خارجی از شیشه های مدرن رنگی و طرح دار استفاده می شود ، در این مقاله قصد داریم به بررسی یکی از شیشه های بسیار پر کاربرد یعنی شیشه خمیده بپردازیم .

از هنگامی که شیشه خم در صنعت شیشه برای اولین بار در کشور آلمان تولید شد توجه بسیاری از مهندسان ساختمان و طراحان دکوراسیون داخلی را به خود جلب کرد و در آن زمان کسی حتی تصور نمی کرد که شیشه را بتوان خم کرد ، پس از مدت کوتاهی کشورهای ژاپن و چین هم خبلی زود موفق به تولید شیشه خمیده شدند و در اجرای نماهای خارجی و داخلی ساختمان از این نوع شیشه ها استفاده می کردند .

در مقاله های دیگر از جنبه های مختلفی به بررسی شیشه قوس دار ( شیشه خم ) پرداخته شده اما در این مقاله به بررسی انواع شیشه خمیده خواهیم پرداخت و ویژگی های هریک را به طور جداگانه شرح خواهیم داد .

 

شیشه خمیده نما

اجرای نمای شیشه ای ساختمان امروزه به پرطرفدارتین نوع نمای ساختمانی تبدیل شده است که در اغلب کشورها اجرا می شود ، در کشور ایران هم در چند سال گذشته به ویژه از زمانی که صنعت شیشه ایران پیشرفت های قابل توجهی را داشته است تمایل به اجرای نمای شیشه ای بیش از پیش شده است برای اجرای نمای شیشه ای با استفاده از شیشه خمیده می توان از دو روش استفاده کرد .

در روش اول از سیستم فریم بندی آهنی یا آلومینیومی اختصاصی استفاده می شود و هر یک از شیشه های خم داخل فریم ها قرار خواهد گرفت در این روش باید فریم های آهنی یا آلومینیومی به صورت بسیار دقیق و در یک راستا کنار هم قرار گیرند اما در روش دوم از سیستم اسپایدری استفاده خواهد شد و شیشه خمیده سکوریت شده بدون فریم نصب خواهد شد .

در روش اول شیشه خمیده به صورت دوجداره تولید می شود و در داخل فریم قرار داده می شود اما در روش دوم به دلیل استفاده از سیستم اسپایدری از شیشه های تک جداره اما سکوریت شده استفاده خواهد شد .

 

شیشه خمیده آکواریوم  

یکی از محبوبترین دستاوردهای صنعت شیشه که امروزه در اغلب ساختمان های مسکونی وجود دارد بدون تردید آکواریوم می باشد ، برای ساخت یک آکواریوم می توان به از شیشه های مختلفی استفاده کرد مانند شیشه کلیر ، کریستال و طرح دار که اگر این شیشه ها به حالت خم تبدیل شوند قطعا نمای بسیار زیباتری از آکواریوم را مشاهده خواهید کرد .

ساخت آکواریوم خم به طور کلی با ساخت آکواریوم های با شیشه های ساده متفاوت است زیرا اگر در ساخت آکواریوم با شیشه ساده اشتباهی در برش شیشه ها صورت گیرد براحتی می توان هریک از شیشه ها را در ابعاد مورد نظر برش داد اما برای ساخت آکواریوم با شیشه خم اگر کوچکترین اشتباهی در برش شیشه خمیده صورت گیرد باید به فکر تولید شیشه دیگری باشد .

 

شیشه خمیده بوفه

بوفه های تزیینی در داخل پذیرایی هر ساختمانی به کرات مشاهده می شود که در طرح های جدید این دستاورد صنعت چوب از شیشه های خم به عنوان شیشه بوفه استفاده می شود ، ابعاد شیشه خمیده بوفه معمولا بش از یک متر مربع است به همین دلیل ساخت قالب فلزی آن زمانبر خواهد بود و به طبع در قیمت شیشه خم تاثیرگذار می باشد .

 

شیشه خمیده میز شیشه ای

جدیدترین دستاورد شیشه های خم در ساخت میزهای تمام شیشه ای است به طوری که با استفاده از شیشه خمیده می توان یک میز تمام شیشه ای که حتی پایه های آن هم از شیشه تشکیل شده است را تولید کرد ، در طرح های مختلفی می توان میز شیشه ای خم را تولید کرد اما متداولترین آن به گونهای است که پایه های میز به صورت 90 درجه به سمت پایین خم خواهند شد .

 

شیشه خمیده سکوریت

در حالت عادی شیشه های خم پر از خارج شدن از کوره نیمه سکوریت هستند اما برای اینکه به طور کامل به حالت سکوریت تبدیل شود باید مجددا وارد کوره های با درجه حرارت بسیار بالا شود .

 

شیشه خمیده لمینت

اجرای برخی پروژه ها مانند نرده شیشه ای خم که ابعاد شیشه ها بزرگ بوده و اغلب به صورت فریم لس نیز نصب می شود نیاز به شیشه های خم لمینت شده دارد ، برای تولید این نوع شیشه ها از دو شیشه خم با ابعاد یکسان و لایه PVB استفاده می شود .

 

شیشه خمیده دوجداره

شیشه های خم دوجداره از دو شیشه خم با ابعاد یکسان و اسپیسرهای فلزی شامل مواد ضد رطوبتی تشکیل شده است که بین شیشه ها گاز آرگون تزریق می شود ، این نوع شیشه ها در اجرای نمای ساختمان کاربرد دارد .

 

شیشه خمیده رنگی

شیشه های خم رنگی به دو صورت دو رنما و یک رو نما وجود دارد ، حالت اول همان شیشه های رنگی ساده محسوب می شود اما برای تولید شیشه های رنگی یک رو نما باید از پیسوله های رنگی استفاده کرد .

 

شیشه خمیده کریستال

شیشه های خم شفاف به سه دسته ی فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر از شفافیت بسیار بالایی برخوردار است و بهترین انتخاب جهت تولید شیشه خم محسوب می شود .

 

شیشه خمیده طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی روی شیشه های خم به صورت مات و رنگی ایجاد می شود ، به طور مثال می توان لوگو را روی شیشه سندبلاست کرد .

 

شیشه خمیده ویترین

اجرای ویترین های شیشه ای مدرن نیز در سراسر دنیا با استفاده از شیشه های خم صورت می گیرد به طوری که معمولا از شیشه های خم لمینت شده و با ضخامت بیش از 10 میل استفاده می شود .

 

شیشه خمیده حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های خم حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه خمیده هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های خم که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه خمیده هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

شیشه خم هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه خم معرفی شده است قیمت شیشه خمیده تقریبا دو برابر شیشه های خم ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها فقط در پروژه های خاصی استفاده می کنند .

 

شیشه خمیده وایت برد شیشه ای 

برای تولید وایت برد شیشه ای مدرن باید از شیشه های خم رنگی و طرح دار استفاده کرد ، به طور مثال برای تولید وایت برد با طول 180 سانتی متر و عرض 90 سانتی متر باید از شیشه خم 8 میل بکار برد .

 

شیشه خمیده محافظ شیشه ای سنگ قبر 

برای تولید محافظ های شیشه ای سنگ قبر مدرن باید از شیشه های خم سکوریت شده 10 میل و 12 میل استفاده کرد ، بدین شکل مقاومت شیشه مناسب بوده و از نمای زیبایی نیز برخوردار خواهد بود .

 

شیشه خمیده دیوارپوش

برای تولید و اجرای دیواپوش های شیشه ای با ابعاد بزرگ باید از شیشه های خم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک دیوار با ابعاد 200 * 300 سانتی متر باید از شیشه 10 میل سکوریت رنگی بکار برد .

 

شیشه خمیده رفلکس

طرح خاص دیگری از شیشه های خم مدرن و لاکچری که با استفاده از شیشه های رفلکس رنگی تولید می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی و بنفش وجود دارد .

 

شیشه خمیده ضخیم 

برای تولید شیشه های خم با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای تولید کابین های دوش شیشه ای خم 2 * 2 متر باید از شیشه های خم 12 میل بکار برد .

 

شیشه خمیده 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های خم بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های منحنی 20 میل در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه خمیده تاشو 

طرح خاص دیگری از شیشه های خم که با نام شیشه تاشو شناخته شده است ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کموبد فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه خمیده تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه خمیده طرح سنگ

در این روش طرح های مختلف سنگ گرانیتی و سرامیکی روی شیشه ایجاد می شود این نوع شیشه ها به عنوان میز شیشه ای و دیوارپوش شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرد ، شیشه های طرح سنگ فقط در پروژه های لاکچری و مدرن بکار می رود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای قرار گرفته است .

 

شیشه خمیده - اینستاگرام

 

شیشه خمیده - واتساپ

 

 

از طریق زیر می توان جهت سفارش شیشه خمیده به صنایع شیشه و آینه کولیوند اقدام کرد 

برای اطلاع از قیمت شیشه خمیده و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه خمیده مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید شیشه خمیده در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از مدرنترین کوره های مخصوص شیشه خم انجام می شود و در ضمن تمامی شیشه ها دارای درجه کیفیت +A می باشند .

 

شیشه خمیده

شیشه خمیده

شیشه خمیده

شیشه خم کابینت

شیشه خمیده

شیشه خمیده

شیشه خمیده

شیشه خمیده

شیشه خمیده

شیشه خمیده

شیشه خمیده

شیشه خمیده

شیشه خمیده

شیشه خمیده

شیشه خمیده

شیشه خمیده

شیشه خمیده

شیشه خمیده

شیشه خمیده

شیشه خمیده

شیشه خمیده

شیشه خمیده

شیشه خمیده

شیشه خمیده

شیشه خمیده

شیشه خمیده

شیشه خمیده

شیشه خمیده

شیشه خمیده

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه خمیده در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

 

 

 

تیم تحریریه کولیوند