فهرست این مقاله

شیشه خم آکواریوم

تولید شیشه خم آکواریوم در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                    0912823524202188621912

 

شیشه خم آکواریوم

شیشه خم آکواریوم

ساخت آکواریوم در گذشته فقط در شکل مستطیلی انجام می شد هر چند که همان قالب هم برای همه ما جذاب به نظر می رسید اما از زمانی که شیشه خم در صنعت شیشه شروع به تولید کرد می توان گفت کانون توجه مردم به سمت شیشه های خم که در اشکال گوناگونی هم تولید می شود رفت .

الیته در کشور ما تقریبا 5 سالیست که شیشه خم آکواریوم تولید می شود و قبل از آن شیشه خم در بوفه ها و همچنین نماهای ساختمانی کاربرد داشت چرا که ساخت آکواریوم با شیشه هم پیچیدگی هایی دارد که به تازگی برخی افراد در کشور ما به ساخت آن تسلط پیدا کرده اند در ادامه به جزئیات آن خواهیم پرداخت .

علاوه بر تولید شیشه خم آکواریوم در صنایع شیشه و آینه کولیوند خدمات نصب و ساخت آکواریوم هم انجام می شود لذا طرح مورد نظر خود را برای کارشناسان ما ارسال نمایید که به عنوان نمونه کار طرح شما پیاده سازی شود .

 

نحوه ی تولید شیشه خم آکواریوم در صنایع شیشه و آینه کولیوند

برای اجرای پروژه ی آکواریوم با شیشه خم ابتدا طرح آکواریوم انتخاب شده و ابعاد آن باشد مشخص شود به بیان دیگر پس از اینکه طرح آکواریوم را انتخاب کردیم باید ابعاد شیشه ها و همچنین شعاع خم ( منجنی) شیشه  مشخص شود ، در مرحله ی بعدی شیشه های مورد نظر را با ضخامت مناسب با دستگاه CNC برش خواهیم داد ، استفاده از دستگاه CNC جهت حساسیت پروزه است چرا که اگر 1 میل در برش شیشه ها اشتباهی صورت گیرد هنگام چسباندن شیشه ها به یکدیگر دچار مشکل خواهیم شد .

در مرحله ی سوم از تولید شیشه خم آکواریوم قالب فلزی شیشه ی خم ساخته خواهد شد به طوری که با میله های فلزی قالبی را که مد نظر داریم با شعاع تعییین شده تولید می کنیم این مرحله زمانبر ترین مرحله ی تولید شیشه خم آکواریوم محسوب می شود سپس قالب را به همراه شیشه وارد کوره کرده و پس از چند دقیقه که شیشه به طور کامل خم شد  آن را خارج خواهم کرد .

در مرحله ی آخر از تولید شیشه خم آکواریوم یا به عبارت دیگر تولید آکواریوم با شیشه ی خم باید شیشه ها را طبق الگو توسط چسب های مخصوص آکواریوم به هم بچسبانیم ، توجه داشته باشید که که کوچکترین اشتباهی در هنگام چسب زدن شیشه ها منجر به مختل شدن پروژه و دوباره کاری می شود لذا شیشه ها را باید بسیار دقیق کنار هم قرار داد سپس فرآیند چسب زدن شروع شود .

لازم به ذکر است که برخی از افراد شیشه خم آکواریوم را با چسب هایی که به نام چسب آکواریوم شناخته شده هستند و در همه ی ابزار فروشی هم وجود دارد تولید می کنند و در نتیجه هم پس از مدتی چسب ها فاسد شده و منجر به کشته شدن جانوران در آکواریوم خواهد شد لذا حتما باید از چسب های مخصوص آکوریوم برای تولید آن استفاده شود .

بنابراین ساخت شیشه خم آکواریوم نسبت به سایر شیشه های خم از حساسیت بیشتری برخوردار است چرا که هنگام چسباندن شیشه ها به یکدیگر جهت ساخت اکواریوم اگر حتی 2 میلی متر در شعاع خم اشتباه شود پروژه قابل اجرا نخواهد بود .

 

انواع شیشه خم آکواریوم در صنایع شیشه و آینه کولیوند 

  • شیشه خم کریستال
  • شیشه خم سکوریت
  • شیشه خم رنگی
  • شیشه خم چاپی
  • شیشه خم آکواریوم لمینت
  • شیشه خم طرح دار
  • شیشه خم 10 میل
  • شیشه خم 20 میل

در نمایندگی شیشه خم آکواریوم صنایع شیشه و آینه کولیوند آکواریوم ها به صورت استوانه ای و یا به صورت کاملا گرد و دایره ای شکل هم تولید می شود و اگر هم طرح خاصی مد نظر داشتید می توانید طرح خود را از طریق پیام رسان های مختلف برای کارشناسان ما ارسال نمایید ، کمتر از 1 ساعت طرح شما بررسی و امکان اجرای طرح به شما گفته خواهد شد .

برای ساخت آکواریوم بهتر است که از شیشه خم آکواریوم کریستال یا سوپر کلیر استفاده شود لذا شفافیت و وضوح شیشه کریستال موجب بهتر دیده شدن جانوران داخل آن می شود و زیبایی آکواریوم را دوچندان خواهد کرد ، قیمت ساخت شیشه خم آکواریوم به دلیل فرآیند زمانبر و پیچیده ی ساخت شیشه خم و همچنین چسباندن شیشه ها به یکدیگر نسبت به شیشه های ساده آکواریوم بسیار بیشتر است .

 

شیشه خم آکواریوم رنگی

برای تولید یک آکواریوم با طراحی مدرن و حرفه ای می توان شیشه نمای آکواریوم یا شیشه پشت آکواریوم را رنگی در نظر گرفت به عنوان مثال از شیشه آبی رنگ جهت تولید شیشه خم نمای آکواریوم استفاده کرد .

 

شیشه خم آکواریوم استوانه ای

در مراکز تجاری و تفریحی حتی درکشورهای اروپایی از شیشه خم استوانه ای جهت ساخت آکواریوم استفاده می شود به طوری که ابتدا ابتدا قالب فلزی ساخته شده سپس شیشه به همراه قالب فلزی وارد کوره خواهد شد .

 

شیشه خم آکواریوم – سکوریت

برای ساخت آکواریوم های با ابعاد بزرگ بهتر است که از شیشه های سکوریت خم استفاده کرد زیرا در این صورت مقاومت شیشه بسیار بیشتر و به طبع احتمال شکستن شیشه کمتر خواهد شد .

 

شیشه خم آکواریوم لمینت

چنانچه ابعاد آکواریوم بیش از 2 متر مربع در نظر گرفته شود باید از شیشه های خم لمینت شده استفاده کرد ، برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا دو عدد شیشه خم با ابعاد یکسان تولید شده سپس توسط لایه PVB به یکدیگر چسبیده خواهد شد .

 

شیشه خم آکواریوم طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی روی شیشه خم ایجاد می شود به طور مثال می توان یک حاشیه با پهنای مشخص را روی شیشه سندبلاست کرد .

 

شیشه خم آکواریوم حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های آکواریوم حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه خم آکواریوم هوشمند 

طرح دیگری از شیشه های خم با استفاده از ریموت شیشه ها از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد ، شیشه خم آکواریوم هوشمند در کشورهای اروپایی نیز مانند آلمان ، ایتالیا و هلند به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

 

شیشه خم آکواریوم کریستال 

به طور کلی شیشه های خم از نظر شفافیت به سه دسته ی فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر از شفافیت بسیار بالایی برخوردار است .

 

شیشه خم آکواریوم ضخیم

برای تولید آکواریوم های با ابعاد بزرگ باید از شیشه های خم ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای ساخت آکواریومی با ابعاد 80 * 120 سانتی متری باید از شیشه های 15 میل بکار برد ، شیشه های ضخیم در صنایع کولیوند با استفاده از پیچیده ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه خم آکواریوم رفلکس 

در این طرح از شیشه های خم مدرن از شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی و بنفش وجود دارد ، شیشه های رفلکس در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، فرانسه و هلند به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه خم آکواریوم تاشو 

طرح خاص دیگری از شیشه های آکواریومی که از شیشه های تاشو استفاده می شود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه خم آکواریوم تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور یهینه استفاده می شود .

 

شیشه خم آکواریوم 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های خم بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای در  سایر کشورها قرار گرفته است .

 

 

 

شیشه خم آکواریوم - اینستاگرام

 

شیشه خم آکواریوم - واتساپ

 

 

سفارش شیشه خم آکواریوم به صنایع شیشه و آینه کولیوند 

برای اطلاع از قیمت شیشه خم آکواریوم و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه خم آکواریوم مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است اجرای شیشه خم آکواریوم در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط تیم فنی مجرب انجام خواهد شد چنانچه مشکلی هم پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه و آینه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

شیشه خم آکواریوم

شیشه خم آکواریوم

شیشه خم آکواریوم

شیشه خم آکواریوم

شیشه خم آکواریوم

شیشه خم آکواریوم

شیشه خم آکواریوم

شیشه خم آکواریوم

شیشه آکواریوم

شیشه خم آکواریوم

شیشه خم آکواریوم

شیشه خم آکواریوم

شیشه خم آکواریوم

شیشه خم آکواریوم

شیشه خم آکواریوم

شیشه خم آکواریوم

شیشه خم آکواریوم

شیشه خم آکواریوم

شیشه خم آکواریوم

شیشه خم آکواریوم

شیشه خم آکواریوم

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه خم آکواریوم به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.aquaticquotient.com

 

 

 

 

تیم تحریریه کولیوند