فهرست این مقاله

شیشه خم بوفه

تولید انواع شیشه خم بوفه در صنایع شیشه و آینه کولیوند                            09128235242 – 02188621912

 

شیشه خم بوفه

شیشه خم بوفه

از دغدغه های بسیار مهمی افرادی که بوفه های با شیشه خم را خریداری می کنند شکستن شیشه و اینک از کجا باید این نوع شیشه ها را تهیه کنند می باشد اما با این وجود به دلیل نمای زیبایی که شیشه خم به بوفه خواهد داد هر کسی براحتی ترغیب به خربداری اینگونه بوفه ها می شود .

شیشه خم بوفه در طرح های مختلفی وجود دارد اما عمدتا شیشه های بوفه از نوع خم U با شعاع کم می باشد در صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه های خم به شکل S  هم تولید می شود که در ادامه به جرئیات آن خواهیم پرداخت ، ابعاد شیشه خم بوفه معمولا بزرگ است به همین دلیل باید از شیشه های با ضخامت 10 میل و بیشتر استفاده کرد البته این در صورتی است که فریم دور شیشه تحمل وزن شیشه را داشته باشد .

صنایع شیشه و آینه کولیوند اولین نمایندگی شیشه خم بوفه تهران و همچنین شیشه خم آکواریوم محسوب می شود که تاکنون بیش از 250 طرح مختلف شیشه خم برای بوفه های چوبی و استیل را تولید کرده است .

 

نحوه تولید شیشه خم بوفه

شیشه های بوفه اغلب دارای ابعاد بالای 150 سانتی متر هستند به همین دلیل فقط کوره های خاصی گنجایش این ابعاد را دارد و به همین دلیل هم قیمت اینگونه از شیشه های خم بیشتر از دیگر شیشه های خمیده می باشد .

برای تولید شیشه خم بوفه ابتدا باید قالب آن ساخته شود و همانطور که گفته شد به دلیل ابعاد آن به مقدار زیادی از ورق های فلزی جهت ایجاد الگو نیاز داریم پس از ساخت الگوی مورد نظر ، شیشه ی با ضخامت مناسب و در رنگ مورد ظر را طبق اندازه بوفه برش خواهیم داد در نهایت هم شیشه را به همراه الگو وارد کوره کرده و پس از چند دقیق آن را از کوره خارج می کنیم .

بدین شکل شیشه خم بوفه در صنایع شیشه و آینه کولیوند تولید می شود لازم به ذکر است که با توجه به ابعاد بزرگ شیشه بوفه و خطر شکستن آن بهتر است که شیشه را مجددا وارد کوره مخصوص شیشه سکوریت کرده تا اینکه شیشه کاملا به حالت سکویرت تبدیل شود .

برای ساخت قالب فلزی شیشه خم بوفه زمان بسیار بیشتری صرف ساخت قالب نسبت به سابر قالب های فلزی خواهد شد زیرا معمولا ابعاد شیشه های خم بوفه بیش از 150 سانتی متر می باشد که این امر ساخت قالب را ییچیده و زمانبر می کند .

 

انواع شیشه خم بوفه در صنایع شیشه و آینه کولیوند 

  • شیشه های خم رنگی
  • شیشه های خم چاپی رنگی
  • شیشه های خم سکوریت رنگی
  • شیشه های خم سندبلاست
  • شیشه های خم حکاکی شده
  • شیشه های خم لمینت
  • شیشه های خم کریستال

 

شیشه خم بوفه (طرح دار)

شیشه های طرح دار بوفه به بخش های مختلفی تقسیم بندی می شوند که هر کدام از آن ها به شکل خاصی روی شیشه اجرا خواهند شد مانند حکاکی روی شیشه ، چاپی رنگی تصویر روی شیشه ، طراحی سندبلاست روی شیشه و … که صنایع شیشه و آینه کولیوند خدمات مذکور را توسط دستگاه های مدرن و پیشرفته انجام می دهد .

بدین منظور کافیست طرح مورد نظر خود را جهت اجرا روی شیشه خم بوفه ( قوس دار ) برای کارشناسان ما ارسال کرده سپس مشاهده خواهید کرد که طرح با بالاترین کیفیت ممکن روی شیشه اجرا خواه شد به یاری خدا صنایع شیشه کولیوند تا کنون بیش از 100 طرح مختلف را روی شیشه پیاده سازی کرده است .

 

ضخامت شیشه خم بوفه چقدر است ؟    

از سوالاتی که به کرات از کارشناسان صنایع شیشه کولیوند پرسیده می شود مبنی بر این موضوع است که چه ضخامتی برای شیشه بوفه مناسب است در پاسخ باید گفت که ضخامت شیشه کامل به ابعاد آن بستگی خواهد شد به طور مثال برای شیشه خم بوفه با طول 150 سانتی متر و عرض 80 سانتی متر شیشه 6 میل کفایت خواهد کرد اما برای ابعاد بزرگتر باید از شیشه های 8 میل و 10 میل استفاده کرد .

لازم به ذکر است که تولید شیشه خم بوفه در صنایع شیشه کولیوند به صورت تعداد زیاد انجام خواهد شد چرا که ساخت قالب شیشه خم زمانبر و پر هزینه است اما اگر اصرار بر تولید شیشه خم بوفه به صورت تکی دارید باید هزینه ی ساخت قالب شیشه را متقبل شوید .

اگر ابعاد شیشه ای که برای بوفه در نظر گرفته می شود بیش از 2 متر تعیین شده شده است باید از شیشه خم بوفه سکوریت یا لمینت شده استفاده کرد زیرا به دلیل ابعاد غیر استاندارد احتمال شکستن شیشه وجود دارد .

 

شیشه خم بوفه رنگی

صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه های خم رنگی را به صورت یک رو نما و دو رو نما تولید می کند ، شیشه های خم رنگی یک رونما همان شیشه های لاکوبل رنگی محسوب می شوند که پشت شیشه دیده نخواهد شد .

 

شیشه خم بوفه سکوریت

ضخامت شیشه های خم بوفه معمولا 4 میل در نظر گرفته می شود به همین دلیل بهتر است که از شیشه های خم سکوریت برای بوفه ها استفاده کرد ، این نوع شیشه ها مقاومت بیشتری نسبت به شیشه های خم ساده دارند ، ساختار شیشه خم بوفه سکوریت شده به گونه ای است در صورتی که شکسته شود برخلاف شیشه های خم خام پودر شده و خطری را به دنبال نخواهد داشت .

 

شیشه خم بوفه لمینت

برخی از بوفه ها دارای شیشه های با ابعاد بیش از حد استاندارد هستند به همین دلیل باید از شیشه خم لمینت شده برای اینگونه بوفه ها استفاده کرد ، شیشه خم لمینت از دو شیشه با ابعاد یکسان و لایه PVB تشکیل شده است .

 

شیشه خم بوفه کریستال

برای تولید شیشه های خم می توان از شیشه های فلوت ، کلیر و کریستال استفاده کرد که در این بین شیشه کریستال به دلیل شفافیت بسیار بالا به طبع در زیبایی نمای بوفه تاثیرگذار خواهد بود ، با تولید شیشه های کریستال ایرانی می توان یک شیشه خم بوفه با شفافیت بسیار بالا و قیمت مناسب را تولید کرد با استفاده از این نوع شیشه ها اجناس داخل ویترین نیز بهتر نمایش داده می شود .

 

نصب شیشه خم بوفه

با توجه به اینکه اغلب بوفه هایی که دارای شیشه خم هستند از چوب تشکیل شده اند توسط بست های فلزی نصب می شوند به طوری که شیشه خم داخل فریم قرار گرفته سپس بست های فلزی پشت شیشه قرار داده می شود .

 

شیشه خم بوفه سندبلاست

نوع دیگر از شیشه های خم بوفه که طرح های مختلفی روی شیشه به صورت سندبلاست ایجاد می شود ، چنانچه طرح خاصی مد نظر دارید می توانید از طریق پیام رسان ها برای کارشناسان ما ارسال نمایید ، به طور مثال در برخی از طرح ها برای تولید شیشه خم بوفه حاشیه های با ضخامت 5 سانتی متر کناره های شیشه به صورت سندبلاست ایجاد می شود .

 

شیشه خم بوفه حکاکی شده

با استفاده از دستگاه مستر ( master ) طرح های مختلفی روی شیشه های خم حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه خم بوفه اسیدکاری شده

طرح خاص از شیشه های خم بوفه که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو استفاده می شود .

 

شیشه خم بوفه هوشمند

طرح جدیدی از شیشه های خم که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه خم بوفه در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

شیشه خم بوفه هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design که هر ساله در کشور ایتالیا چا می شود به عنوان برترین طرح شیشه های خم بوفه معرفی شده است .

 

شیشه خم بوفه اکلیلی 

طرح دیگری از شیشه های خم رنگی که رنگ به صورت اکلیلی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها با نام شیشه رنگی لاکچری شناخته شده است و در پروژه های خاصی مورد استفاده قرار می گیرد ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه های اکلیلی بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

 

 راه های ارتباطی با کارشناسان صنایع شیشه کولیوند جهت مشاوره رایگان و سفارش شیشه خم بوفه

برای اطلاع از قیمت شیشه خم بوفه و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه خم بوفه مورد نظر خود را به کارشناسان ما سفارش دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب شیشه خم بوفه در صنایع شیشه کولیوند توسط افراد خبره و با تجربه انجام می شود چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

آیدی صفحه اینستاگرامی صنایع شیشه کولیوند جهت مشاهده نمونه کارها : koolivandcom@

 

شیشه خم بوفه

شیشه خم بوفه

شیشه خم بوفه

شیشه خم بوفه

شیشه خم بوفه

شیشه خم بوفه

شیشه خم بوفه

شیشه خم بوفه

شیشه خم بوفه

شیشه خم بوفه

شیشه خم بوفه

شیشه خم بوفه

شیشه خم بوفه

شیشه خم بوفه

شیشه خم بوفه

شیشه خم بوفه

شیشه خم بوفه

شیشه خم بوفه

شیشه خم بوفه

شیشه خم

شیشه خم بوفه

شیشه خم بوفه

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه خم بوفه در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.bentglassdesign.com

 

تیم تحریریه کولیوند