فهرست این مقاله

شیشه خم دوجداره

تولید شیشه خم دوجداره در صنایع شیشه و آینه کولیوند                            0912823524202188621912

 

شیشه خم دوجداره

 

شیشه خم دوجداره

اهمیت شیشه های خم در طرح های مخنلف موجب شده که فعالان صنعت شیشه بشدت دنبال پیشرفت در این زمینه هستند ، امروزه در کشورهای توسعه یافته مانند آلمان حتی اتاق شیشه ای با شیشه های خم را اجرا می کنند ، صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه خم ایران انواع مختلف شیشه های خم را تولید کرده و به کشورهای مختلفی نیز صادر می کند .

در این مقاله یکی دیگر از محصولات شیشه خمیده که به تازگی در کشور ما رواج پیدا کرده است را مورد بررسی قرار می دهیم شاید تا همین چند سال قبل کسی تصور اینکه روزی شیشه خم دوجداره تولید شود را نمی کرد اما با تلاش های فراوان افرادی که در این زمینه فعالیت دارند شاهد تولید طرح های بسیار عجیب و غریب شیشه خم هستیم .

طبیعتا استفاده از شیشه های خم ( قوس دار ) بویژه در نماهای ساختمانی مشکلاتی را بهمراه داشت چرا که شیشه ها تک جداره بوده و اتلاف انرژی گرامی و همچنین آلودگی صوتی ساکنین ساختمان را آزار می داد اما با رویکار آمدن شیشه خم دوجداره این مشکلات بطور کامل برطرف شد در ضمن شیشه دارای مقاومت زیادی در برابر ضربه نبوده و احتمال شکستن آن وجود داشت .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین کارخانه تولید شیشه خم در تهران فعالیت خود را در سال 1375 آغاز کرد و تا کنون بیش از 500 پروزه مختلف ساختمانی را اجرا کرده است .

صنعت شیشه در سراسر دنیا تاکنون دو نوع شیشه خم دوجداره را معرفی کرده است که هریک برای منظور خاصی در ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد خوشبختانه تولید هر دو نوع شیشه در کشورمان به صورت کاملا داخلی و بومی امکان پذیر می باشد در ادامه به جزئیات آن خواهیم پرداخت :

 

شیشه خم دوجداره لمینت

برای تولید شیشه های خم دوجداره پس از اینکه دو شیشه با ابعاد یکسان را توسط کوره به شیشه خم تبدیل کردیم توسط لایه PVB به هم چسبانده خواهند شد ، لایه PVB در واقع مایعی است که با قدرت چسبندگی بسیار زیاد دو شیشه را به هم متصل کرده حتی اگر شیشه شکسته شود لایه PVB مانع جدا شدن شیشه ها خواهد شد و بدین شکل هیچ خطری مواجه کسی نخواهد شد .

دقت داشته باشید که حتی ذرات شیشه هم توسط لایه PVB حفظ خواهند شد بطور کلی شیشه خم دوجداره لمینت شده برای پروژه هایی مناسب است که خطر شکستن شیشه وجود دارد و به عبارتی شکستن شیشه موجب خسارات فراوانی خواهد شد .

شیشه خم دوجداره لمینت اغلب بصورت اسپایدری نصب می شود اما با روش های دیگری هم مانند فریم بندی استیل و بصورت لولایی هم قابل نصب خواهد بود  ، برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله ی شیشه سکوریت اسپایدری مراجعه نمایید .

 

شیشه خم دوجداره با اسپیسر  

نوع دیگر از شیشه خم دوجداره که صرفا جهت جلوگیری از اتلاف انرژی و آلودگی صورتی مورد استفاده قرار می گیرد ، برای تولید این نوع شیشه ها پس از اینکه دو شیشه با ابعاد یکسان توسط کوره به شیشه خمیده تبدیل شدند اسپیسرهای فلزی را طبق ابعاد شیشه برش داده سپس با موارد ضد رطوبتی داخل آن پر خواهد شد البته فقط داخل اسپیسرهای عمودی مواد ضد رطوبتی ریخته خواهد شد .

در گام بعدی از تولید شیشه خم دوجداره با اسپیسر ، اسپیسر را بین دو شیشه قرار می دهیم و با چسب های مخصوص مشکی رنگ دور شیشه ها را چسب خواهیم زد بطوری که حتی یک سوراخ به اندازه ی نوک سوزن هم نباید وجود داشته باشد چرا که در این صورت هوا داخل شیشه ها نفوذ کرده و شیشه ها بخار می کنند .

بنابراین شیشه خم دوجداره با اسپیسر برای پروژه هایی مانند نما شیشه ساختمانی بکار می رود که نیاز به شیشه هایی است علاوه بر زیبایی از اتلاف انرژی و آلودگی صوتی جلوگیری کند ، شیشه های لمینت شده فقط  از خطر های در پی شکستن شیشه جلوگیری می کند .

لازم به ذکر است که قیمت شیشه خم دوجداره به عوامل مختلفی مانند نوع آن ( لمینت یا اسپیسری )  ، ابعاد شیشه ، نوع شیشه و ضخامت شیشه بستگی خواهد داشت لذا فقط با در اختیار داشتن موراد ذکر شده می توان قیمت این نوع شیشه ها را تعیین کرد .

 

شیشه خم دوجداره نرده شیشه ای

برای اجرای نرده های شیشه ای گرد که امروزه در بسیاری از ساختمان های با طراحی مدرن بکار می رود باید از شیشه خم دوجداره ی سکوریت لمینت شده استفاده کرد البته در این صورت فقط به روش اسپایدری امکان اجرای پروژه وجود دارد ، اینگونه پروژه ها اغلب در مراکز تجاری و اداری اجرا می شود لذا برای اجرای یک نرده شیشه ای با متراژ کم از شیشه خم دوجداره به روش اسپایدری استفاده نخواهد شد .

 

شیشه خم دوجداره نمای ساختمان

شیشه خم دوجداره ساختمانی اغلب به صورت دوجداره تولید می شوند زیرا فریم های آلومینیومی و upvc اجرا شده اختصاصی و دوجداره می باشند ، برای تولید این نوع شیشه ها معمولا از شیشه های سکوریت شده استفاده می شود دلیل اصلی استفاده از شیشه خم دوجداره در نمای ساختمان جلوگیری از اتلاف انرژی و کاهش میزان آلودگی صورت می باشد .

 

شیشه خم دوجداره سقف شیشه ای

اجرای سقف شیشه ای خم نیز نیاز به شیشه های دوجداره خم دارد زیرا اولا احتمال شکستن شیشه تک چداره بسیار زیاد است ، ساخت شیشه دوجداره خم به زمان بسیار بیشتری نسبت به شیشه دوجداره ساده خواهد داشت ، با اجرای سقف شیشه ای خم با استفاده از شیشه خم دوجداره علاوه بر بالا بردن مقاومت شیشه ها در اثر ضربه از اتلاف انرژی نیز جلوگیری خواهد شد .

 

شیشه خم دوجداره کریستال

شیشه های خم شفاف به سه دسته ی فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه خم کریستال یا اکسترا کلیر از شفافیت بسیار بالایی برخوردار است و بهترین انتخاب جهت تولید شیشه خم دوجداره محسوب می شود به طور مثال برای اجرای پارتیشن شیشه ای مدرن بهتر است که از شیشه خم دوجداره کریستال استفاده کرد بدین شکل میزان سبزی شیشه به حداقل ممکن خواهد رسید .

 

شیشه خم دوجداره رنگی

برای تولید شیشه های خم رنگی دوجداره می توان از شیشه های رنگی ساده ، لاکوبل و رفلکس استفاده کرد ، در نمای ساختمان ها معمولا از شیشه های رفکس رنگی و ساده بکار می رود اما در ساخت پارتیشن های دوجداره از شیشه های لاکوبل استفاده می شود ، به طور مثال برای ساختمانی که دارای سنگ نمای کرم و قهوه ای است باید از شیشه خم دوجداره برنز استفاده کرد .

 

شیشه خم دوجداره کابین آسانسور

کابین های استوانه ای شکل اغلب دارای شیشه های خم دوجداره هستند و برای ساخت این نوع شیشه های خم نیاز به کوره های بزرگ می باشد زیرا در کابین های شیشه ای از فریم های استیل با پهنای کم استفاده می شود .

 

شیشه خم دوجداره استوانه ای    

در بین تمام شیشه های خم تولید شده شیشه خم استوانه ای دوجداره نیاز به زمان بیشتری جهت تولید دارد این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی مانند چاه های شیشه ای آتش نشانی استفاده می شود ، پس از تولید شیشه خم دوجداره استوانه ای شکل یک فاصله 1 سنتی متری به وجود می آید که برای پوشش آن از شیشه و چسب های مخصوص شیشه استفاده می شود .

 

شیشه خم دوجداره ویترین

اگر ابعاد ویترین های شیشه ای بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شده باشد باید از شیشه های خم لمینت استفاده کرد چرا که احتمال شکستن شیشه در صورت تک جداره بودن بسیار بالا می باشد به طور مثال برای اجرای ویترین های شیشه ای جواهر فروشی معمولا از شیشه خم دوجداره لمینت شده استفاده می شود لذا در این صورت مقاومت شیشه بیشتر شده و اگر هم شکسته شود ذرات شیشه از هم جدا نخواهد شد .

 

شیشه خم دوجداره طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی روی شیشه های خم ایجاد می شود ، چنانچه طرح خاصی مد نظر دارید می توانید از طریق پیام رسان های مختلف برای کارشناسان ما ارسال نمایید ، به طور مثال در ساختمان های اداری لوگوی مجموعه روی شیشه های خم دوجداره نما به صورت سندبلاست ایجاد می شود .

 

شیشه خم دوجداره پارتیشن شیشه ای

برای اجرای پارتیشن شیشه ای دوجداره که با استفاده از پروفیل های آلومینیومی و UPVC استفاده می شود نیز از شیشه های خم دوجداره بکار برده خواهد شد ، این نوع پارتیشن ها در شرکت های دولتی و خصوصی اجرا می شود .

 

شیشه خم دوجداره گنبد شیشه ای

در برخی از پروژه های ساختمانی گنبدهای شیشه ای با طرح های مختلفی اجرا می شود البته که در صورت استفاده از شیشه های خم دوجداره به نوعی از اتلاف انرژی نیز جلوگیری خواهد شد .

 

شیشه خم دوجداره اسید کاری شده

طرح جدیدی از شیشه های خم دکوراتیو دوجداره که روی شیشه خم طرح های مختلفی اسید کاری می شود ، این نوع شیشه ها با نام شیشه آنتیک و شیشه اسید کاری شده شناخته شده است .

 

شیشه خم دوجداره حکاکی شده

با استفاده از دستگاه مستر طرح های مختلفی روی شیشه های دوجداره حکاکی ( اینگریوینگ ) می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه دوجداره تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد به طور مثال می توان لوگوی ساختمان روی شیشه خم دوجداره نمای ساختمان حکاکی کرد بدین شکل نمای زیبایی در خارج از ساختمان ایجاد خواهد شد .

شیشه خم دوجداره حکاکی شده مدرن جذاب ترین طرح شیشه های خم به شمار می رود این نوع شیشه ها در پروژه های لاکچری استفاده شده و افراد را تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه خم دوجداره گرد

برای تولید شیشه های گرد با قظر کمتر از 100 سانتی متر از روش دستی ( الماس شیشه بری ) و برای تولید شیشه های گرد با قطر بیش از 100 سانتی متر از دستگاه CNC و MASTER استفاده می شود .

 

شیشه خم دوجداره استیند گلاس

طرح خاص دیگری از شیشه های خم دوجداره که از ترکیب فرآیند های سندبلاست ، حکاکی ، اسید کاری و رنگ آمیزی تشکیل شده است ، شیشه استیند گلاس خم نسبت به سایر شیشه های خم از قیمت بالایی برخوردار است به طور مثال برای اجرای گنبد شیشه ای مدرن از شیشه خم دوجداره استین گلاس استفاده می شود بدین شکل نمای زیبایی ایجاد خواهد شد .

 

شیشه خم دوجداره هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های خم دوجداره که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه خم دوجداره در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

شیشه خم دوجداره هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه خم معرفی شده است قیمت شیشه خم دوجداره هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های خم ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها فقط ذر ساختمان های لوکس استفاده می کنند .

 

شیشه خم دوجداره اکریلیک 

در این طرح از شیشه های خم با استفادهاز قلم های نقاشی و رنگ اکریلیک حروف الفبا در قالب خاصی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها در واقع یک اثر هنری مدرن به شمار می رود ضمنا شیشه خم دوجداره اکریلیک در کشورهای فرانسه ، آلمان ، ایتالیا و هلند به عنوان شیشه خم نمای ساختمانی کاربرد دارد بدین شکل نمای زیبایی در ساختمان ایجاد خواهد شد .

شیشه خم دوجداره اکریلیک در طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک استفاده می شود و طراحان دکوراسیون از آن برای تزیین فضای داخلی و ارتقای سطح طراحی ساختمان های مسکونی بکار می برند .

 

شیشه خم دوجداره اکلیلی 

طرح دیگری از شیشه های خم رنگی که رنگ به صورت اکلیلی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها با نام شیشه رنگی لاکچری شناخته شده است و در پروژه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد به طور مثال برای تولید شیشه خم دوجداره نمای ساختمانی که با رنگ سفید صدفی مشکی تزیین شده است باید از شیشه های مشکی اکلیلی استفاده کرد در این صورت قواعد طراحی دکوراسیون نیز رعایت خواهد شد .

شیشه خم اکلیلی مدرن در کشورهای آسیای شرقی به ویژه در چین ،ژاپن و کره جنوبی – شمالی به کرات استفاده می شود بدین صورت افرادی که در ساختمان وجود دارند تحت تاثیر قرار خواهند گرفت .

 

شیشه خم دوجداره کابین دوش شیشه ای

شیشه های خم دوجداره برای تولید کابین های شیشه ای دوش نیز استفاده می شود به طور مثال برای کابین شیشه ای با طول 120 سانتی متر و ارتفاع 200 سانتی متر از شیشه دوجداره 12 میل استفاده می شود .

 

شیشه خم دوجداره میز شیشه ای 

برای تولید میزهای شیشه ای با ابعاد بزرگ نیز می توان از شیشه های خم دوجداره لمیمنت شده بکار برد ، به طور مثال برای میزهای شیشه ای ناهارخوری از شیشه های خم 12 میل بکار برده می شود .

 

شیشه خم دوجداره – مسلح 

شیشه ایمنی دارای انواع مختلفی است که در این بین شیشه مسلح ایمن ترین نوع شیشه ایمنی محسوب می شود ، این نوع شیشه ها با نام شیشه سیمی و شیشه سیم دار نیز شناخته شده است .

 

شیشه خم دوجداره مات 

به طور کلی شیشه های خم دوجداره مات به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود که در این بین شیشه سندبلاست را می توان به صورت طرح دار نیز تولید کرد در حالی که شیشه ساتینا فقط به صورت ساده وجود دارد ، شیشه های مات در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه خم دوجداره ضخیم 

برای تولید شیشه های خم با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک چارچوب با ابعاد 200 * 250 سانتی متر باید از شیشه های دوجداره 15 میل بکار برد ، شیشه های ضخیم در مجله ی THE BEST DESIGN به عنوان برترین طرح شیشه های منحنی معرفی شده است از همین رو طراحان دکوراسیون از آن به کرات استفاده می کنند .

 

شیشه خم دوجداره رفلکس

در این طرح از شیشه های خم مدرن از شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، برنز ، شامپاینی ، آبی ، بنفش ، سبز ، زرد و قهوه ای وجود دارد ، شیشه های رفلکس در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه خم دوجداره تاشو 

در برخی از پروژه های با نمای شیشه ای مدرن می توان از شیشه های تاشو استفاده کرد ، ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که هنگام باز شدن ، لنگه ها روی هم قرار خواهند گرفت ، یششه خم دوجداره تاشو در پروژه های که با کمبود فضا مواجهه هستید بهترین انتخاب محسوب می شود چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه خم دوجداره تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور یهینه استفاده می شود .

 

شیشه خم دوجداره 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه خم بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های خم 20 میل استفاده کرد بدین شکل شیشه خم علاوه بر نمای زیبا از مقاومت مناسبی نیز برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل منحتی فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای قرار گرفته است .

 

شیشه خم دوجداره - اینستاگرام

 

شیشه خم دوجداره - واتساپ

 

 

راه های ارتباطی با کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاوره رایگان و سفارش شیشه خم دوجداره    

جهت اطلاع از قیمت شیشه خم دوجداره و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های 0218886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند بصورت حضوری شیشه خم دوجداره مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است صنایع شیشه و آینه کولیوند با تشکیل تیم فنی مجرب خدمات نصب پروژه های شیشه خم دوجداره شما مشتریان گرامی را در سراسر کشور می پذیرد و در کمترین زمان ممکن پروژه اجرا خواهد شد .

 

شیشه خم دوجداره

شیشه خم دوجداره

شیشه خم دوجداره

شیشه خم تهران

شیشه خم دوجداره

شیشه خم آکواریوم

شیشه خم دوجداره

شیشه خم دوجداره

شیشه خم دوجداره

شیشه خم دوجداره

شیشه خم دوجداره

شیشه خم دوجداره

شیشه خم دوجداره

شیشه خم دوجداره

شیشه خم دوجداره

شیشه خم دوجداره

شیشه خم دوجداره

شیشه خم دوجداره

شیشه خم دوجداره

شیشه خم دوجداره

شیشه خم دوجداره

شیشه خم دوجداره

شیشه خم دوجداره

شیشه خم دوجداره

شیشه خم دوجداره

شیشه خم دوجداره

شیشه خم دوجداره

شیشه رومیزی دوجداره

شیشه خم دوجداره

شیشه خم دوجداره

شیشه خم دوجداره

شیشه خم دوجداره

شیشه خم دوجداره

شیشه خم دوجداره

شیشه خم دوجداره

شیشه خم دوجداره

شیشه خم دوجداره

شیشه خم دوجداره

شیشه خم دوجداره

شیشه خم دوجداره

شیشه خم دوجداره

شیشه خم دوجداره

شیشه خم دوجداره

شیشه خم دوجداره

شیشه خم دوجداره

شیشه خم دوجداره

شیشه خم دوجداره

شیشه خم دوجداره

شیشه خم دوجداره

شیشه خم دوجداره

 

شیشه خم دوجداره

شیشه خم دوجداره

شیشه خم دوجداره

شیشه خم دوجداره

شیشه خم دوجداره

شیشه خم دوجداره

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه خم دوجداره در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.designingbuildings.co.uk

 

تیم تحریریه کولیوند