فهرست این مقاله

شیشه خم رنگی

تولید انواع شیشه خم رنگی در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                             0912823524202188621912

 

شیشه خم رنگی

شیشه خم رنگی

امروزه شیشه های خم در بسیاری از پروژه های ساختمانی استفاده می شود که نمای خاص و متفاوت این نوع شیشه ها نسبت به سایر شیشه های تولید شده در صنعت شیشه دلیل عمده بکار بردن آن در قسمت های مختلف از یک ساختمان می باشد ، در این مقاله یکی دیگر از انواع شیشه های منحنی یعنی شیشه خم رنگی را مورد بررسی قرار می دهیم .

تولید شیشه خم رنگی به طور کلی در دو حالت صورت می گیرد در حالت اول از شیشه های رنگی دو رو نما که همان شیشه های رنگی ساده هستند استفاده می شود اما در حالت دوم از شیشه های رنگی یک رو نما یا لاکوبل رنگی بکار برده می شود ، شیشه خم رنگی لاکوبل بیشتر در پروژه های تزیینی که در فضای داخلی ساختمان اجرا می شود مانند ساخت میز شیشه ای جلو مبلی خم استفاده خواهد شد .

کارخانه شیشه خم صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از مجهزترین کوره های شیشه های خم قادر به تولید انواع این نوع شیشه ها مانند شیشه خم S ، U و L نیز می باشد لذا بدون توجه به امکان تولید شیشه خم رنگی مد نظر خود می توانید طرح خود را برای کارشناسان ما ارسال نمایید .

 

شیشه خم رنگی میز

ساخت میز شیشه ای خم رنگی در چند سال گذشته دارای رشد بسیار چشمگیری بوده است و اغلب طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها جهت تزیین فضای داخلی اتاق های مهمان و پذیرایی ساختمان استفاده می کنند ، برای تولید شیشه خم رنگی میز باید به مواردی چون ابعاد میز ، نوع میز و طرح میز دقت کرد چرا که با اطلاع از موارد اشاره شده می توان ضخامت شیشه را تعیین کرد .

به عنوان مثال برای ساخت یک میز شیشه ای جلو مبلی خم معمولا از شیشه های 16 میل فلوت و کریستال استفاده می شود اما برای ساخت میز شیشه ای تلویزیون باید از شیشه 20 میل بکار برد بنابراین برای تولید شیشه خم رنگی میزهای شیشه ای باید به موارد فوق دقت کرد .

 

شیشه خم رنگی بوفه    

بوفه های چوبی که امروزه در اغلب خانه ها جهت نگهداری از ظروف تزیینی استفاده می شود وجود دارد جالب است که بیش از 70 درصد بوفه های ساخته شده دارای شیشه خم هستند ، ابعاد شیشه خم بوفه معمولا بیش از 150 سانتی متر است به همین دلیل برای ساخت آن به شیشه های 10 میل نیاز داریم .

علت اینکه چرا که از شیشه 10 میل جهت ساخت شیشه خم رنگی بوفه ها بکار برده می شود مقاومت بالای آن و همچنین وزن مناسب این نوع شیشه ها می باشد توجه داشته باشید که اکه اگر از شیشه های با ضخامت بیشتر در تولید شیشه خم بوفه استفاده شود امکان شکسته شدن قاب چوبی دور شیشه بسیار زیاد است .

 

شیشه خم رنگی آکواریوم   

در ساخت آکواریوم های جدید معمولا از شیشه های رنگی به عنوان شیشه نمای آکواریوم یا شیشه پشت آکواریوم استفاده می شود البته شیشه آبی رنگ بیشتر در ساخت آکواریوم ها کاربرد دارد ، ضخامت شیشه خم رنگی آکواریوم هم با توجه به ابعاد و طرح آکواریوم تعیین می گردد به عنوان مثال برای ساخت یک آکواریوم با 100 سانتی متر طول ، 50 سانتی متر عرض و 4 سانتی متر عرض به شیشه های 12 میل نیار است .

 

شیشه خم رنگی نمای ساختمان 

یکی دیگر از کاربرد های شیشه های خم رنگی در اجرای نمای شیشه ای و کرتین وال ساختمانی است به طوری که اگر از روش کرتین وال جهت اجرای نمای ساختمانی استفاده شده باشد به طبع از شیشه دوجداره خم رنگی استفاده می شود اما در صورت استفاده از روش اسپایدری به شیشه سکوریت خم رنگی نیاز می باشد .

 

شیشه خم رنگی سکوریت

در اجرای برخی از پروژه ها مانند نرده های شیشه ای خم نیاز به شیشه های خم سکوریت می باشد چرا که احتمال شکستن شیشه وجود دارد و اغلب شیشه به صورت فریم لس نصب شده است .

 

شیشه خم رنگی لمینت

برای تولید شیشه های خم رنگی لمینت ابتدا دو شیشه رنگی با ابعاد یکسان برش داده شده و وارد کوره خم خواهد شد سپس توسط لایه PVB به هم چسبیده می شوند ، این نوع شیشه ها در اجرای نرده شیشه ای خم کاربرد دارد در صورتی که یکی از شیشه ها شکسته شود ذرات آن از هم جدا نشده و خطری محیط پیرامون را مواجه نخواهد کرد در واقع شیشه خم رنگی لمینت یک شیشه تزیینی و ایمنی محسوب می شود .

 

شیشه خم رنگی دوجداره

برای تولید شیشه های خم دوجداره رنگی ابتدا دو شیشه خم با ابعاد یکسان تولید شده سپس اسپیسر فلزی شامل مواد ضد رطوبتی بین شیشه ها قرار گرفته و دور آن چسب مخصوص مشکی رنگ زده می شود .

 

شیشه خم رنگی رفلکس

طرح خاص دیگری از شیشه های خم مدرن و لاکچری که با استفاده از شیشه های رفلکس رنگی تولید می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، آبی ، سبز و بنفش تولید می شود .

 

شیشه خم رنگی هود

اغلب شیشه های خم هود نیز با استفاده از شیشه لاکوبل رنگی تولید می شود ، این نوع شیشه ها توسط پیسوله های رنگی و کوره های با درجه حرارت بسیار بالا تولید خواهد شد ، شیشه خم رنگی هود معمولا دارای ابعاد کوچکی است به همین دلیل از شیشه های 8 میل و 10 میل برای تولید آن استفاده می شود .

 

شیشه خم رنگی کابینت

برای تولید شیشه های خم کابینت نیز معمولا با توجه به رنگ های بکار رفته در طراحی دکوراسیون آشپزخانه از شیشه های رنگی استفاده می شود ، به طور مثال برای آشپزخانه ای که رنگ کرم به عنوان رنگ اصلی در نظر گرفته شده است باید از شیشه خم برنز استفاده کرد .

 

شیشه خم رنگی ویترین

امروزه طراحان دکوراسیون برای همه ی فروشگاه ها از ویترین های شیشه ای خم جهت نمایش محصولات استفاده می کنند ، برای تولید این نوع از شیشه های خم باید شیشه ها به حالت سکوریت تبدیل شوند .

 

شیشه خم رنگی اسیدکاری شده

طرح جدیدی از شیشه های خم دکوراتیو که طرح های مختلفی روی شیشه خم اسیدکاری می شود برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه ، دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو و پمپ فشار قوی بکار می رود .

 

شیشه خم رنگی هوشمند

طرح خاصی از شیشه های خم که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه خم رنگی در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها نیز قرار گرفته است .

شیشه خم رنگی هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BET DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه خم معرفی شده است ، قیمت شیشه خم رنگی تقریبا دو برابر شیشه های خم ساده و طرح دار است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی استفاده می کنند .

 

شیشه خم رنگی محافظ شیشه ای سنگ قبر 

برای تولید محافظ های شیشه ای سنگ قبر مدرن نیز می توان از شیشه های سکوریت رنگی استفاده کرد بدین شکل هم مقاومت شیشه مناسب بوده و هم نمای آن بسیار زیبا و شکیل خواهد شد .

 

شیشه خم رنگی دیوارپوش شیشه ای 

برای اجرای دیوارپوش شیشه ای با ابعاد بزرگ نیز باید از شیشه های رنگی 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک دیوار با ابعاد 200 * 300 سانتی متر باید از شیشه 10 میل سکوریت بکار برد ،دیوارپوش های شیشه ای در مجله ی THE BEST DESIGN به عنوان برترین طرح شیشه معرفی شده است از همین رو طراحان از آن به کرات استفاده می کنند .

 

شیشه خم رنگی ضخیم

برای تولید شیشه های خم رنگی با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای تولید میز شیشه ای با ابعاد 70 * 130 سانتی متر باید از شیشه های 12 میل بکار برد ، شیشه های ضخیم در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه خم رنگی تاشو 

در این طرح از شیشه های خم شاهد سیستم تاشو خواهید بود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه خم رنگی تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه خم رنگی 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های خم بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای قرار گرفته است .

 

شیشه خم رنگی - اینستاگرام

 

شیشه خم رنگی - واتساپ

 

 

جهت ارتباط با کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند و ثبت سفارش شیشه خم رنگی از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت شیشه خم رنگی و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه خم رنگی مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است شیشه خم رنگی تولید شده در صنایع شیشه و آینه کولیوند دارای درجه کیفیت +A است لذا با همکاری نهادهای حمایت از تولید داخلی خوشبختانه به کشورهای حوزه خلیج فارس نیز صادر می شود .

 

شیشه خم رنگی

شیشه خم

شیشه خم رنگی

شیشه خم پنجره

شیشه خم رنگی

شیشه خم رنگی

شیشه خم رنگی

شیشه خم رنگی 

شیشه خم رنگی

شیشه خم رنگی

شیشه خم رنگی

شیشه خم در تهران

شیشه خم پنجره

شیشه خم رنگی

شیشه خم رنگی

شیشه خم رنگی

شیشه خم رنگی

شیشه خم رنگی

شیشه خم رنگی

شیشه خم رنگی

شیشه خم رنگی

شیشه خم رنگی

شیشه خم رنگی

شیشه خم رنگی

شیشه خم رنگی

شیشه خم

شیشه خم رنگی

شیشه خم رنگی

شیشه خم رنگی

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه خم رنگی در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

تیم تحریریه کولیوند