فهرست این مقاله

شیشه خم ساختمانی

تولید شیشه خم ساختمانی در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                   0912823524202188621912

 

شیشه خم ساختمانی

 

شیشه خم ساختمانی

در برخی از ساختمان های نوساز که مهندسان ساختمانی قصد ایجاد یک نمای خاص و مدرن را دارند از نمای شیشه خم استفاده می کنند که هر چند کار پیچیده و زمانبری به شمار می رود اما با ایجاد یک نمای جذاب و مدرن هر بیننده ای تحت تاثیر قرار خواهد گرفت .

قیمت شیشه خم ساختمانی بیشتر از شیشه های ساختمانی مسطح می باشد که با توجه به سختی تولید شیشه های خم بسیار بدیهی به نظر می رسد جالب است بدانید که تولید هر شیشه خم حداقل 8 ساعت زمان خواهد برد ، همانطور که در مقاله های دیگر هم به طور کامل شرح داده شد برای تولید شیشه خم ساختمانی ابتدا باید قالب های فلزی ساخته شود .

اجرای نمای شیشه خم ساختمانی به طبع برای هر بیننده ای جذاب خواهد بود اما هزینه اجرای پروزه و همچنین زمانبر بودن ان موجب شده که در بسیاری از ساختمان های کشور از شیشه های ساده استفاده کنند .

 

 فرآیند اجرای پروژه شیشه خم ساختمانی 

در گام نخست تیم فنی صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت اندازه گیری دقیق و تعیین طرح نمای ساختمان به محل ساختمان مورد نظر می آید در این مرحله با اندازه گیری دقیق کار و همچنین کشیدن نقشه پروژه پس از مشورت با شما فرآیند اجرای پروژه ی شیشه خم ساختمانی آغاز خواهد شد .

در گام بعدی از پروژه شیشه خم ساختمانی ،  موضوع اینکه چه نوع شیشه ای برای پروژه انتخاب شود کاملا به طراحی نمای ساختمان شما خواهد داشت لذا توصیه می شود که قبل از اجرای نمای شیشه ای حتما نمای ساختمان خود را تکمیل کنید .

در مرحله سوم از پروژه شیشه خم ساختمانی تولید شیشه های خم در کارگاه آغاز خواهد شد در این مرحله ابتدا قالب شیشه های خم را با ورق های فلزی خواهیم ساخت که اینکار به تنهایی چند روز کاری را به خود اختصاص می دهد سپس شیشه های مورد نظر را طبق اندازه برش می زنیم .

مهم ترین قسمت اجرای شیشه خم ساختمانی هنگام نصب پروژه است چرا که نمای خم با سایر نماهای شیشه ای متفاوت است و اگر کوچکترین اشتباهی در محاسبات و نصب انجام شود هیچ یک از شیشه ها در جای خود قرار نخواند گرفت .

 

شیشه خم ساختمانی آسانسور

صنایع شیشه و آینه کولیوند از سال 1393 اجرای پروزه های آسانسور شیشه ای با نمای خم را آغاز کرد و تا کنون بیش از 120 پروژه ساختمانی را اجرا کرده است ، برای اجرای آسانسور شیشه ای با نمای خم هم مانند شیشه خم ساختمانی نما باید با دقت و ظرافت خاصی کار کرد .

 

انواع شیشه خم ساختمانی صنایع شیشه و آینه کولیوند 

 

شیشه خم ساختمانی و به عبارت دیگر اجرای نمای شیشه ای خم ساختمان نیاز به اندازه گیری بسیار دقیق دارد چرا که با کوچرکترین اشتباهی در هنگام اندازه گیری اجرای پروژه غیر ممکن خواهد بود و مانند شیشه های ساده براحتی برش نخواهد خورد .

 

َشیشه خم ساختمانی سکوریت

به طور کلی در پروژه هایی که ابعاد شیشه بزرگ در نظر گرفته شده یا از روش فریم لس برای اجرای نمای شیشه ای استفاده می شود باید از شیشه های خم سکوریت شده استفاده کرد ، برای تولید شیشه خم ساختمانی سکوریت از کوره های با درجه حرارت بسیار بالا استفاده می شود .

 

شیشه خم ساختمانی لمینت

نمایندگی شیشه خم صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت اجرای پروژه هایی مانند نرده شیشه ای ، سقف شیشه ای و کف شیشه ای ، شیشه خم ساختمانی لمینت شده توسط لایه PVB و SGP را در ابعاد مختلف تولید می کند .

 

شیشه خم ساختمانی رنگی

شیشه های خم رنگی به دو صورت یک رو نما و دو رو نما تولید می شوند شیشه های دو رو نما همان شیشه های رنگی ساده هستند اما شیشه یک رو نما یا لاکوبل در واقع به شیشه های گفته می شود که یک طرف آن رنگ شده است .

 

َشیشه خم ساختمانی کریستال

شیشه های خم شفاف ساختمانی به سه دسته ی فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر از شفافیت بسیار بالایی برخوردار است و بهترین انتخاب محسوب می شود .

 

شیشه خم ساختمانی دوجداره

اگر نمای ساختمانی به صورت کرتین وال اجرا شده باشد به عبارتی از پنجره های دوجداره آلومینیومی و upvc استفاده شده باید از شیشه های خم دوجداره به عنوان شیشه نمای ساختمانی بکار برد .

 

شیشه خم ساختمانی طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی روی شیشه های خم ایجاد می شود ، به طور مثال می توان لوگوی مجموعه را روی شیشه خم سندبلاست کرد .

 

َشیشه خم ساختمانی استونه ای

خاص ترین نوع شیشه های خم که به صورت استوانه ای شکل تولید می شود ، این نوع شیشه ها در پروژه هایی نظیر اجرای کابین آسانسور شیشه ای و ساخت آکواریوم های خانگی کاربرد دارد .

 

َشیشه خم ساختمانی اسیدکاری شده

طرح جدیدی از شیشه های خم دکوراتیو که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود برای تولید شیشه خم ساختمانی از اسیدهای مخصوص شیشه ، دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو و پمپ فشار قوی استفاده می شود .

 

َشیشه خم ساختمانی هوشمند

طرح خاصی از شیشه های خم که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه خم ساختمانی هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

شیشه خم ساختمانی هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه خم معرفی شده است قیمت شیشه خم ساختمانی هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های خم ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی استفاده می کنند .

 

َشیشه خم ساختمانی اکریلیک

در این طرح از شیشه های خم دکوراتیو با استفاده از قلم های نقاشی و رنگ اکریلیک حروف الفبا در قالب خاصی روی شیشه ایجاد می شود ، شیشه خم ساختمانی اکریلیک در واقع یک اثر هنری نیز به شمار می رود ، شیشه خم ساختمانی اکریلیم محبوب ترین طرح شیشه های خم محسوب می شود به طوری که بیش از 40 درصد سفارشات شیشه های خم به این طرح جدید و مدرن تعلق دارد .

 

َشیشه خم ساختمانی مات 

به طور کلی شیشه های خم مات به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود که در این بین شیشه سندبلاست به صورت طرح دار نیز تولید می شود در حالی که شیشه ساتینا فقط به صورت ساده وجود دارد .

 

َشیشه خم ساختمانی ضخیم

برای تولید شیشه های خم ساختمانی با ابعاد بزرگ باید از شیشه های خم ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک پنجره با ابعاد 150 * 320 سانتی متر باید از شیشه های 10 میل بکار برد ، شیشه های ضخیم در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه خم ساختمانی تاشو 

طرح خاص دیگری از شیشه های خم که از شیشه های تاشو استفاده می شود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه خم ساختمانی تاشو بکار برد بدین شکل هیچگونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور یهینه استفاده می شود .

 

شیشه خم ساختمانی 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های خم بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد t شیشه های 20 میل فقط در کشورهای آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه خم ساختمانی استین گلاس 

شیشه های استین گلاس در واقع ترکیبی از شیشه های اسیدکاری شده ، سندبلاست و حکاکی محسوب می شدود ، فرآیند تولید این نوع شیشه ها بسیار زمانبر و پیچیده است به همین دلیل از قیمت بالایی برخوردار می باشد ، شیشه های استی گلاس فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای قرار گرفته است .

 

 

َشیشه خم ساختمانی - اینستاگرام

 

َشیشه خم ساختمانی - واتساپ

 

 

راه های ارتباطی با کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاوره رایگان و سفارش شیشه خم ساختمانی

برای اطلاع از قیمت شیشه خم ساختمانی و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه خم ساختمانی مورد نظر خود را به صورت حضوری سفارش دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب شیشه خم ساختمانی در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط افراد خبره و با تجربه انجام می شود چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه و آینه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

شیشه خم ساختمانی

شیشه خم ساختمانی

شیشه خم ساختمانی

شیشه خم ساختمانی

شیشه خم ساختمانی

شیشه خم ساختمانی

شیشه خم ساختمانی

َشیشه خم ساختمانی

َشیشه خم ساختمانی

شیشه خم ساختمانی

شیشه خم ساختمانی

شیشه خم ساختمانی

شیشه خم ساختمانی

شیشه خم ساختمانی

شیشه خم ساختمانی

شیشه خم ساختمانی

شیشه خم ساختمانی

شیشه خم ساختمانی

َشیشه خم ساختمانی

شیشه خم ساختمانی

شیشه خم ساختمانی

شیشه خم ساختمانی

شیشه خم ساختمانی

شیشه خم ساختمانی

شیشه خم ساختمانی

شیشه خم ساختمانی

شیشه خم ساختمانی

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه خم ساختمانی به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.glastory.net

 

 

تیم تحریریه کولیوند