فهرست این مقاله

شیشه خم سقف

تولید و اجرای شیشه خم سقف در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                     0912823524202188621912

 

شیشه خم سقف

 

شیشه خم سقف

تولید شیشه های خم نسبت به گذشته بسیار بیشتر شده است به طوری که طراحان دکوراسیون و مهندسان ساختمانی از شیشه خم در قسمت های مختلف نمای داخلی و نمای خارجی ساختمان استفاده می کنند ، در این مقاله یکی دیگر از انواع شیشه های خم که با نام شیشه خم سقف شناخته شده است را بررسی خواهیم کرد .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه های خم در ایران فعالیت خود را از سال 1384 آغاز کرد و به یاری خدا تاکنون بیش از 1000 طرح مختلف شیشه های خم از جمله شیشه خم سقف را تولید و اجرا کرده است برای مشاهده آن های می توانید به قسمت نمونه کارها در وب سایت و صفحه اینستاگرامی koolivandcom@ مراجعه نمایید .

در تمامی کشورهای دنیا از نمای شیشه ای به کرات استفاده می شود البته نحوه ی تولید این نوع شیشه ها در کشورها متفاوت است به طوری که در کشورهای اروپایی از دستگاه برای خم کردن شیشه استفاده شده اما در کشورهای آسیایی مانند کشور ایران از کوره های با درجه حرارت بسیار بالا بکار برده می شود .

 

شیشه خم سقف سکوریت

متداول ترین نوع شیشه های خم سقف که با نام شیشه نشکن و شیشه میرال خم نیز شناخته شده است ، برای تولید شیشه خم سکوریت ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قالب فلزی ساخته می شود در نهایت هم شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره قرار داده خواهد شد .

 

شیشه خم سقف لمینت

چنانچه ابعاد شیشه خم بیش از حد استاندارد تعیین شده باشد باید از شیشه های خم لمینت شده استفاده کرد ، ساختار این نوع شیشه های خم به گونه ای است که ابتدا دو یا چند عدد شیشه خم با ابعاد یکسان تولید شده سپس توسط لایه PVB به یکدیگر چسبیده می شوند به طوری که اگر یکی از شیشه ها شکسته شود ذرات آن از هم جدا نخواهد شد .

 

شیشه خم سقف کریستال

به طور کلی شیشه های شفاف به سه دسته ی فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر از شفافیت بسیار بالایی برخوردار است و بهترین انتخاب جهت تولید تولید شیشه خم سقف محسوب می شود ، این نوع شیشه ها در ضخامت های 10 میل ، 12 میل ، 16 میل و 20 میل وجود دارد .

 

شیشه خم سقف رنگی 

با توجه به تاثیر بسیار زیاد رنگ ها در طراحی دکوراسیون بهتر است که از شیشه های خم رنگی مطابق با رنگ های بکار رفته در فضای داخلی و خارجی ساختمان استفاده کرد ، به طور مثال برای ساختمانی که رنگ کرم به عنوان رنگ اصلی در نظر گرفته شده است باید از شیشه خم سقف برنز استفاده کرد .

 

شیشه خم سقف دوجداره

در برخی از پروژه ها که جلوگیری از اتلاف انرژی و کاهش میزان آلودگی صوتی از اولویت ها با شمار می رود باید از شیشه های خم دوجداره استفاده کرد ، برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا دو عدد شیشه خم با ابعاد یکسان تولید شده سپس اسپیسرهای فلزی شامل مواد ضد رطوبتی بین شیشه ها قرار داده می شود .

 

شیشه خم سقف حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر می توان طرح های مختلفی را روی شیشه های خم حکاکی یا اینگریوینگ کرد به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه خم سقف طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی روی شیشه های خم به صورت مات و رنگی ایجاد می شود به طور مثال می توان لوگوی ساختمان را روی شیشه سندبلاست می شود .

 

شیشه خم سقف اسیدکاری شده 

طرح دیگری از شیشه های خم که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو استفاده خواهد شد .

 

نصب شیشه خم سقف

برای اجرای سقف شیشه ای خم ابتدا از فریم های آهنی به منظور شبکه بندی سقف استفاده شده سپس شیشه های خم داخل هر یک از فریم ها قرار داده خواهد شد ، این روش برای ساختمان های با متراژ وسیع نیز کاربرد دارد .

 

شیشه خم سقف هوشمند 

در این طرح از شیشه های خم با استفاده از ریموت شیشه ها از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد ، شیشه خم سقف هوشمند در کشورهای اروپایی نیز مانند آلمان ، ایتالیا و هلند به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

 

شیشه خم سقف کابین 

برای اجرای سقف کابین های شیشه ای جدید باید از شیشه های خم سکوریت شده استفاده کرد به طور مثال برای یک کابین دوش شیشه ای با ابعاد 100 * 150 سانتی متر باید از شیشه سکوریت 10 میل بکار برد .

 

شیشه خم سقف ضخیم 

برای تولید شیشه های خم با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک سقف با ابعاد 200 * 300 سانتی متر باید از شیشه های 10 میل بکار برد .

 

شیشه خم سقف رفلکس

در این طرح از شیشه های خم مدرن از شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی ، بنفش و سیز وجود دارد .

 

شیشه خم سقف تاشو

در این طرح از شیشه های خم شاهد سیستم تاشو خواهید بود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه خم سقف تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه خم سقف 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های خم بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان قرار گرفته است .

شیشه خم سقف – مات 

شیشه های خم مات نیز به دو دسته ی سندبلاست و سلتینا تقسیم می شود که در این بین شیشه سندبلاست به صورت طرح دار تولید شده در حالی که شیشه ساتینا فقط به صورت ساده وجود دارد ، شیشه های مات در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

 

سقف شیشه ای - اینستاگرام

 

سقف شیشه ای - واتساپ

 

 

راه های ارتباطی با کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت سفارش شیشه خم سقف

برای اطلاع از قیمت شیشه خم سقف و سفارش آن می توانید با شماره های 0218862191209128862191209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه خم سقف مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید شیشه خم سقف در صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از مجهزترین کوره های با درجه حرارت بسیار بالا صورت می گیرد به طوری که دقیقا با شعاع خم مورد نظر تولید خواهد شد .

 

شیشه خم سقف

شیشه خم سقف

شیشه خم سقف

شیشه خم سقف

شیشه خم سقف

شیشه خم سقف

شیشه خم سقف

شیشه خم سقف

سقف شیشه ای

شیشه خم سقف

شیشه خم سقف

شیشه خم سقف

شیشه خم سقف

شیشه خم سقف

شیشه خم سقف

شیشه خم سقف

شیشه خم سقف

شیشه خم سقف

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه خم سقف در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.detail-online.com

تیم تحریریه کولیوند