فهرست این مقاله

شیشه خم میز

تولید انواع شیشه خم میز در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                   0912823524202188621912

 

شیشه خم میز

شیشه خم میز

صنایع شیشه و آینه کولیوند از سال 1388 با راه اندازی کارگاه مجزایی فعالیت خود را در زمینه تولید شیشه خم میز آغاز کرد و تا کنون بیش از 1500 پروژه مختلف مانند شیشه خم نما ، شیشه خم بوفه و میز شیشه ای خم را اجرا کرده است ، در مقاله های دیگر به کرات در رابطه با شیشه های منحنی یا خم توضیحات کامل داده شده اما در این مقاله به بررسی شیشه خم میز خواهیم پرداخت .

با تولید میزهای شیشه ای و فراگیر شدن آن در طراحی دکوراسیون داخلی رفته رفته انواع مخنافی از این نوع میزها در صنعت شیشه تولید شد تا جایی که امروزه شاهد تولید میز شیشه ای خم بدون اتصالات چوبی و استیل هستیم ، نمای متفاوت و جذاب میزهای شیشه ای موجب شد خیلی زود میزهای چوبی جای خود را به این میزها بدهد و تولید شیشه خم میز بیش از پیش صورت گیرد .

در کارخانه شیشه خم صنایع شیشه و آینه کولیوند از شیشه سکوریت خم برای تولید میزهای شیشه ای خم و به طور کلی شیشه خم میز استفاده می شود هر چند که شیشه پس از اینکه ار کوره خارج شود به حالت نیمه سکوریت تبدیل خواهد شد .

لازم به ذکر است شیشه خم میز را می توان در شعاع های خم متفاوت تولید کرد به عیارتی زاویه بین صفحه میز و پایه آن که معمولا 90 درجه رد نظر گرفته خواهد شد در اندازه های مختلفی قایل تولید می باشد .

 

شیشه خم میز تلویزیون 

اولین نوع میزهای شیشه ای که از کشور چین وارد کشور ما می شد اما با همت فعالان در صنعت شیشه پی از مدت کوتاهی در کشور خودمان هم تولید شد ، شیشه خم میز ال سی دی معمولا با رنگ مشکی تولید شده اما در صنایع شیشه و آینه کولیوند با انواع شیشه های رنگی و طرح دار این میزها ساخته می شود .

ابعاد استاندارد شیشه خم میز تلویزیون بدین شکل است که معمولا دارای 160 ساتی متر طول ، 45 ساتی متر عرض و 4 سانتی متر عرض است اما شما مشتریان گرامی می توانید میزهای شیشه ای تلویزیون خم را در هر ابعادی سفارش دهید به طبع با بیشتر شدن ابعاد میز باید ضخامت شیشه نیز افزایش پیدا کند به عنوان مثال برای تولید یک شیشه خم میز با طول 120 سانتی تر ، عرض 50 سانتی متر و ارتقاع 40 سانتی متر از شیشه 16 میل استفاده می شود .

 

شیشه خم میز اداری   

در شرکت های لوکس و معتبر به طراحی دکوراسیون داخلی اهمیت فراوانی داده می شود لذا مدیران این نوع شرکت ها به خوبی می دانند که تبلیغلت و نگاه اول مشتری چه اندازه در تفسیر و برداشت آنان از هر مجموعه ای چقدر در فروش تاثیرگذار است ، مقاله ها و مجلات فراوانی پیرامون قوانین تجارت در دنیا به چاپ رسیده است که تقریبا در تمامی آن ها از اهمیت زیاد برداشت مشتری از نخستین نگاه به کرات سخن گفته شده است .

شیشه خم میز اداری کاربردهای منوعی دارد به عنوان مثال می توان میز رایانه را به صورت تمام شیشه ای تولید کرد ، این طرح بیشتر در شرکت های نرم افزاری و هواپیمایی اجرا می شود یا میزهای مدیریت را به صورت تمام شیشه ای تولید کرد که البته برای ساخت میزهای مدیریت به دلیل ابعاد بزرگ شیشه باید از شیشه های 16 میل و 20 میل استفاده کرد .

 

شیشه خم میز ناهارخوری

برای تولید میزهای ناهارخوری شیشه ای نیز یاید از شیشه های خم با ضخامت بیش از 10 میل استفاده کرد البته به دلیل ابعاد بزرگ این میزها معمولا پایه های میز بیش از 2 عدد در نظر گرفته می شود به طور کلی تولید شیشه خم میز ناهارخوری حساسیت بسیار بیشتری نسبت به تولید شیشه های خم سایر میزها دارد به ویژه اگر پایه های میز نیز از شیشه تشکیل شود .

 

شیشه خم میز جلو مبلی و عسلی

متداولترین نوع میزهای شیشه ای که در کشورهای اروپایی هم به وفور دیده می شود اغلب افراد از دیدن میزهای جوبی جلو مبلی و عسلی خسته شده اند و به همین دلیل افرادی که برای نخستین بار میز شیشه ای جلو مبلی و میز شیشه ای عسلی را مشاهده می کنند به شدت تحت تاثیر آن قرار گرفته و تمایل زیادی به خرید این نوع میزها دارند .

تولید شیشه خم میز جلو مبلی و عسلی با شیشه کریستال زیبایی و جذابیت میز را بسیار بیشتر هم خواهد کرد و به طبع با شفافیت بسیار بالای شیشه کریستال اجرای یک طرح تمام شیشه ای بهتر هم می شود ، برای ساخت شیشه میز خم جلو مبلی از شیشه 16 میل و 20 میل فلوت و کریستال استفاده می شود اما برای تولید شیشه خم میز عسلی به دلیل ابعاد کوجکتر نسبت به میز جلو مبلی می توان از شیشه 10 میل و 12 میل هم استفاده کرد .

 

شیشه خم میز آشپزخانه

امروزه طراحان دکوراسیون داخلی برای طراحی فضای داخلی آشپزخانه از میزهای شیشه ای خم به عنوان کانتر استفاده می کنند ، برای تولید این نوع میزها از شیشه های 12 میل ، 15 میل و 20 میل استفاده می کنند ضمنا طرح های جدید شیشه خم میز آشپزخانه با استفاده از شیشه های کریستال یا اکسترا کلیر تولید می شود و میز نمای نمای مدرنی را در فضای داخلی ایجاد خواهد کرد .

 

انواع شیشه خم میز تولید شده در صنایع شیشه و آینه کولیوند

  • شیشه خم رنگی ساده و یک رو نما ( شیشه لاکوبل رنگی )
  • شیشه خم طرح دار
  • شیشه خم کریستال
  • شیشه خم میز لمینت
  • شیشه خم 10 میل ، 12 میل ، 16 میل و 20 میل
  • شیشه خم سندبلاست و ساتینا

 

شیشه خم میز رنگی

برای تولید میزهای شیشه ای خم می توان از شیشه های رنگی یک رو نما و دو رو نما یا لاکوبل نیز استفاده کرد به طوری که ابتدا شیشه توسط دستگاه به رنگ مورد نظر درآورده شده سپس جهت خم شدن وارد کوره خواهد شد ، در بین های شیشه های خم رنگی ساده ، شیشه خم میز دودی بیشترین کاربرد را دارد و اغلب میزهای شیشه ای خم با استفاده از این نوع شیشه رنگی تولید می شود .

 

شیشه خم میز لمینت

برای تولید میزهای شیشه ای خم با ابعاد بزرگ بهتر است که از شیشه های خم لمینت شده استفاده کرد به طوری که ابتدا دو شیشه با ابعاد یکسان در کوره به حالت هم تبدیل شده سپس توسط لایه PVB به هم متصل می شوند ، به طور مثال برای تولید میز شیشه ای ناهارخوری باید از شیشه های خم لمینت شده استفاده کرد چرا که ابعاد شیشه بزرگ بوده وزن وسایل روی شیشه سنگین می باشد .

 

شیشه خم میز طرح دار

با استفاده از شیشه های رومیزی طرح دار می توان یک میز شیشه ای خم مدرن را تولید کرد ، این نوع شیشه ها به دو صورت رنگی و سندبلاست وجود دارند که در حالت اول از دستگاه چاپ روی شیشه و در حالت دوم از دستگاه سندبلاست استفاده می شود ، چنانچه طرح خاصی برای اعمال روی شیشه خم میز دارید می توانید از طریق پیام رسان های مختلف برای کارشناسان ما ار سال نمایید .

 

شیشه خم میز کریستال

با توجه به اینکه میزهای شیشه ای خم فقط از شیشه تشکیل شده اند بهتر است که از شیشه های کریستال یا اکسترا کلیر جهت تولید آن ها استفاده کرد زیرا با افزایش ضخامت شیشه در شیشه فلوت شفافیت آن کاسته خواهد شد ضمنا پس از خارج کردن شیشه از کوره قسمت های خم شده به دلیل حرارت بسیار بالا مقداری کدر خواهد شد اما در صورت استفاده از شیشه خم میز کریستال چنین کاستی هایی کمتر دیده خواهد شد .

شیشه خم میز کریستال از قیمت بالایی برخوردار است به همین دلیل برخی افراد قادر به خرید این نوع از شیشه ها نیستند در این صورت می توان از شیشه های سوپر کلیر برای تولید میزهای شیشه ای استفاده کرد .

 

شیشه خم میز کنسول 

نوع دیگری از میزهای خم که در طراحی دکوراسیون داخلی مدرن به کرات مورد استفاده قرار می گیرد ، اجرای میز کنسول خم با شیشه های کریستال نمای بسیار زیبایی را در فضای داخلی ساختمان ایجاد خواهد کرد ، ارتفاع شیشه خم میز کنسول معمولا بیش از سایر میزهای شیشه ای خم است اما عرض این نوع میزها کمتر می باشد .

به طور مثال برای تولید یک میز شیشه ای کنسول مدرن با طول 120 سانتی متر ، عرض 60 سانتی متر و ارتفاع 90 سانتی متر باید از شیشه خم میز 16 میل کریستال یا اکسترا کلیر استفاده کرد .

 

شیشه خم میز سکوریت

برای تولید میزهای شیشه ای خم با ابعاد بزرگ باید از شیشه خم سکوریت شده استفاده کرد در این صورت مقاومت شیشه در برابر اصابت ضربه بیشتر خواهد شد و حتی اگر شیشه شکسته شود ذرات آن پودر می شود ، به طور مثال برای تولید یک میز شیشه ای با طول 150 سانتی متر ، عرض 50 سانتی متر و ارتفاع 40 سنتی متر باید از شیشه خم میز سکوریت شده استفاده کرد .

 

َشیشه خم میز مات

به طور کلی شیشه های مات به دو دسته شیشه سندبلاست و شیشه ساتینا تقسیم می شود که تفاوت اصلی این دو نوع شیشه در قابلیت طرح دار شدن شیشه های سندبلاست است در حالی که شیشه ساتینا فقط به صورت ساده وجود دارد ، در صورت استفاده از یراق های استیل نقره ای و طلایی بهتر است که از شیشه خم میز مات بکار برد زیرا رنگ استیل یا شیشه مات همخوانی خواهد داشت .

 

شیشه خم میز اسیدکاری شده

نوع جدیدی از میزهای شیشه ای مدرن و دکوراتیو که طرح های مختلفی روی شیشه خم اسیدکاری می شود ، این نوع شیشه ها با نام شیشه آنتیک و شیشه پتینه کاری شده شناخته شده است برای تولید شیشه خم میز اسیدکاری شده از اسیدهای مخصوص شیشه و پمپ های فشار قوی استفاده می شود به طوری که ابتدا الگوی مورد نظر توسط دستگاه کاتر پلاتر برش داده خواهد شد .

 

شیشه خم میز حکاکی شده

با استفاده از دستگاه مستر می توان طرح های مختلفی را روی شیشه حکاکی یا اینگریوینگ کرد به عبارتی طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد ، این نوع شیشه ها جدیدترین نوع شیشه خم طرح دار نیز محسوب می شود به طور مثال می توان لوگوی مجموعه را روی شیشه خم میز اداری حکاکی کرد در این صورت تبلیغات حرفه ای نیز صورت خواهد گرفت .

 

شیشه خم میز سه بعدی

یکی دیگر از شیشه های خم میز شیشه ای که تصاویر سه بعدی رنگی روی شیشه چاپ می شود به طور مثال می توان تصاویر سه بعدی طبیعت و حیوانات را روی میز شیشه ای آشپزخانه ایجاد کرد البته برای تولید شیشه خم میز سه بعدی واقعی باید روی شیشه خم چاپی یک شیشه خم ساده به صورت لمینت قرار گیرد در این صورت تصویر به صورت کاملا سه بعدی مشاهده خواهد شد .

 

ضخامت شیشه خم میز 

از شیشه های 10 میل ، 12 میل ، 16 میل و 20 میل می توان برای تولید میزهای شیشه ای استفاده کرد که با توجه به ابعاد دقیق میز و طرح آن یکی از شیشه های ذکر شده استفاده می شود ، به طور مثال برای تولید شیشه خم میز با طول 120 سانتی متر ، عرض 60 سانتی متر و ارتفاع 40 سانتی متر باید از شیشه 16 میل یا 20 میل کریستال استفاده کرد .

 

زاویه شیشه خم میز

به طور کلی میزهای شیشه ای خم را می توان با زاویه های مختلفی تولید کرد که در این بین میز شیشه ای 90 درجه و 45 درجه بیشترین کاربرد را دارند ، برای هر یک از زاوایه ها باید قالب فلزی ساخته شود لازم به ذکر است زاویه شیشه خم میز نیز یکی از عوامل تاثیرگذار در قیمت میز شیشه ای به شمار می رود چرا که برای زاویه های غیر از 45 و 90 درجه باید قالب فلزی اختصاصی ساخته شود .

 

شیشه خم میز هوشمند

طرح خاصی از شیشه های خم که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق ار کار خواهد افتاد ، لازم به ذکر است شیشه خم میز هوشمند به صورت پیش فرض مات می باشد اما با استفاده از ریموت به حالت شفاف تبدیل خواهد شد .

شیشه خم میز هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه خم معرفی شده است ضمنا قیمت شیشه خم میز هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های خم میز ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع میزها فقط در ساختمان های لوکس استفاده می کنند .

 

شیشه خم میز استین گلاس 

یکی از طرح های شیشه خم دکوراتیو که از ترکیب فرآیند های اسیدکاری ، سندبلاست ، حکاکی و رنگ آمیزی اکلیلی تشکیل شده است ، شیشه استین گلاس از شیشه های گران قیمت خم محسوب می شود فرآیند تولید شیشه خم میز استین گلاس بسیار زمانبر و پیچیده است به همین دلیل از قیمت بالایی برخوردار می باشد و در پروژه های محدودی مورد استفاده قرار می گیرد .

شیشه خم میز استین گلاس جذاب ترین طرح شیشه های خم جدید و مدرن به شمار می رود این نوع شیشه های خم در پروژه های لاکچری استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه خم میز اکریلیک

در این طرح با استفاده از قلم های نقاشی و رنگ اکریلیک حروف الفبا در قالب خاصی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها در واقع یک اثر هنری به شمار می رود و مورد توجه علاقه مندان به هنر قرار گرفته است شیشه خم میز اکریلیک در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

شیشه خم میز اکریلیک در طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک استفاده می شود و طراحان دکوراسیون از این نوع شیشه ها جهت تزیین فضای داخلی و ارتقای سطح طراحی ساختمان های مسکونی و اداری بکار می برند .

 

شیشه خم میز آینه ای 

طرح دیگری از میزهای شیشه ای خم که از شیشه رفلکس رنگی برای تولید میز استفاده می شود ، ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که یک طرف شیشه نمای آینه ای و طرف دیگر شیشه رنگی می باشد ، به طور مثال برای تولید شیشه خم میز جلو مبلی باید از شیشه های رفلکس سکوریت 12 میل لمینت شده استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبا از مقاومت بالایی نیز برخوردار خواهد بود .

 

شیشه خم میز رفلکس

در این طرح از  میزهای آینه ای از شیشه رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها با نام شیشه آینه ای نیز شناخته شده است که یک طرف آن آینه و طرف دیگر شیشه رنگی می باشد به طور مثال برای تولید میز شیشه ای خم عسلی با طول 60 سانتی متر ، عرض 50 سانتی متر و ارتفاع 40 سانتی متر می توان از شیشه رفلکس 10 میل استفاده کرد .

شیشه خم میز رفلکس مدرن در چین به عنوان شیشه نمای ساختمانی استفاده می شود بدین صورت نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد و افراد در محیط مورد نظر تحت تاثیر قرار خواهند گرفت .

 

شیشه خم میز اکلیلی 

طرح دیگری از شیشه های خم رنگی که رنگ به صورت اکلیلی روی شیشه ایجاد می شود این نوع شیشه ها با نام شیشه خم رنگی لاکچری شناخته شده است و در پروژه های خاص ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد به طور مثال برای تولید یک میز شیشه ای جلو مبلی با طول 120 سانتی متر و عزض 60 سانتی متر می توان از شیشه خم میز مشکی اکلیلی استفاده کرد .

شیشه خم میز اکلیلی در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه خم معرفی شده است قیمت شیشه خم میز اکلیلی تقریبا دو برابر شیشه های خم ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی استفاده می کنند .

شیشه خم میز اکلیلی محبوب ترین طرح شیشه های خم محسوب می شود به طوری که بیش از 40 درصد سفارشات شیشه خم به این طرح مربوط می شود و در ابعاد مختلفی نیز تولید می شود .

 

شیشه خم میز 20 میل 

در صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه های خم میز با ضخامت های مختلفی تولید می شود که در این بین خم کردن شیشه 20 میل بسیار زمانبر و پیچیده است به همین دلیل تیز قیمت بیشتری نسبت به سایر شیشه های خم دارد ، به طور مثال برای تولید میز شیشه ای ناهارخوری 8 نفره با طول 220 سانتی متر و عرض 100 سانتی متر باید از شیشه های 20 میل کریستال لمینت شده بکار برد .

 

شیشه خم میز مات

به طور کلی شیشه های مات به دو دسته ی سندلاست و ساتینا تقسیم می شود که در این بین شیشه سندبلاست به صورت طرح دار تولید می شود در حالی که شیشه ساتینا فقط به صورت ساده وجود دارد .

 

شیشه خم میز ضخیم 

برای تولید میزهای شیشه ای خم با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 15 میل و 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک میز جلو مبلی با ابعاد 70 * 120 سانتی متر باید از شیشه 15 میل کریستال یا رنگی لاکوبل بکار برد .

 

شیشه خم میز مشکی 

جذاب ترین رنگ شیشه های خم بدون تردید شیشه لاکوبل مشکی محسوب می شود که در تولید میزهای تمام شیشه ای به کرات مورد استفاده قرار می گیرد ، این نوع شیشه ها نیز در ضخامت های مختلفی وجود دارد ، شیشه های مشکی ذر مجله ی the best deign به عنوان برترین طرح شیشه های مدرن معرفی شده است از همین رو طراحان دکوراسیون از آن به کرات استفاده می کنند .

 

شیشه خم میز پایه فلزی

در این طرح از شیشه های خم یک طرف شیشه خم و طرف مقابل از پایه فلزی تشکیل شده است این نوع میزها با نام میز شیشه ای لاکچری شناخته شده است که در کشورهای اروپایی نیز به کرات مورد استفاده قرار خواهد گرفت ، شیشه های پایه فلزی در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر قرار خواهند گرفت .

 

شیشه خم میز تاشو 

در برخی از پروژه های با نمای شیشه ای مدرن از شیشه های تاشو استفاده می شود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که هنگام باز شدن ، لنگه ها روی هم قرار خواهند گرفت در پروژه هایی که با کمبد فضا مواجه هستید باید از شیشه خم میز تاشو استفاده کنید چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه خم میز 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های خم بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های میز 20 میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای در دنیا قرار گرفته است .

 

شیشه خم میز - اینستاگرام

 

شیشه خم میز - واتساپ

 

 

در صورت تمایل می توانید از طریق زیر انواع شیشه خم میز را به صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش دهید 

جهت اطلاع از قیمت شیشه خم میز و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه خم میز مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید شیشه خم میز در صنایع شیشه و آینه کولیوند با کوره های مدرن و پیشرفته انجام خواهد شد لذا به صورت بسیار دقیق و با دقت بالا شعاع خم شیشه ها ایجاد خواهد شد .

 

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

میز شیشه ای تلویزیون مشکی

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه ضخیم

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه 20 میل

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز 

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

شیشه خم میز

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه خم میز در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

تیم تحریریه کولیوند