فهرست این مقاله

شیشه خم نرده

تولید و اجرای انواع شیشه خم نرده در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                  0912823524202188621912

 

شیشه خم نرده

شیشه خم نرده

امروزه با توجه به فراگیر شدن نمای شیشه ای در ساختمان ها شاهد تولید شیشه های متنوعی در صنعت شیشه هستیم به طوری که هر یک از شیشه ها برای قسمتی از ساختمان کاربرد دارد ، یکی از پرکاربردترین آن ها شیشه خم محسوب می شود لذا در این مقاله یکی دیگر از شیشه های خم تحت عنوان شیشه خم نرده را بررسی خواهیم کرد .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه های خم در ایران فعالیت خود را از سال 1384 آغاز کرد و به یاری خدا تا کنون بیش از 1000 طرح مختلف این نوع شیشه ها را تولید کرده است ، شیشه خم نرده یکی از جدیدترین نمونه های شیشه های خم مجسوب می شود که در اجرای طراحی دکوراسیون مدرن در ساختمان ها کاربرد دارد .

به طور کلی اجرای نرده شیشه ای به میزان قابل توجهی طراحی ساختمان را ارتقا خواهد داد لذا جایگزین بسیار مناسبی برای نرده های آهنی و استیل می باشد ، شیشه خم نرده یا نرده های شیشه ای خم نوع جدیدی از نرده های شیشه ایست که برای اولین بار در شرکت بنز آلمان اجرا شد و از آن پس مورد استقبال بسیار زیاد طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفت .

 

شیشه خم نرده سکوریت

برای همه ی پروژه های نرده شیشه ای باید از شیشه خم سکوریت شده استفاده کرد چرا که مقاومت این نوع شیشه ها بسیار بیشتر از شیشه های خم ساده می باشد و از طرفی در صورت شکستن برخلاف شیشه های خم ساده خطرناک نخواهد بود و شیشه پودر می شود ، برای تولید شیشه خم نرده سکوریت پس از اینکه شیشه خم از کوره حارج شده و عملیات سردسازی صورت گرفت شیشه جهت سکوریت شدن مجددا در داخل کوره های با درجه حرارت بسیار بالا قرار می گیرد .

 

شیشه خم نرده لمینت

برای اجرای نرده های شیشه ای با ابعاد بزرگ و فریم لس باید از شیشه های خم سکوریت لمینت شده استفاده کرد در این صورت مقاومت شیشه سکوریت دوچندان خواهد شد و حتی اگر یکی از شیشه ها شکسته شود ذرات آن از هم جدا نخواهد شد ، شیشه خم نرده لمینت از دو شیشه خم سکوریت با ابعاد یکسان تشکیل شده که توسط لایه PVB به یکدیگر چسبیده شده اند .

لازم به ذکر است برای تولید شیشه خم نرده لمینت باید قطر شیشه های خم یکسان باشد چرا که در غیر این صورت هنگام لمینت کردن شیشه ها روی هم قرار نخواهند گرفت ، کوچکترین فاصله ای بین شیشه های خم موجب فرسوده شدن لایه PVB می شود .

 

شیشه خم نرده رنگی

با توجه به اینکه طراحان دکوراسیون داخلی تاکید فراوانی به ترکیب صحیح رنگ ها در فضای داخلی و خارجی ساختمان دارند بهتر است که از شیشه های خم رنگی جهت اجرای نرده شیشه ای خم استفاده کرد به طور مثال برای ساختمانی که خاکستری به عنوان رنگ اصلی در نظر گرفته شده است شیشه های خم آبی رنگ مناسب می باشد .

 

شیشه خم نرده کریستال

در اجرای هر پروژه ای که نمای شیشه ای پیاده سازی می شود به طبع شفافیت شیشه بسیار تاثیرگذار خواهد بود لذا با استفاده از شیشه های کریستال می توان نمای شیشه ای بسیار جذابتری را ایحاد کرد ، این نوع شیشه ها برخلاف شیشه های فلوت که سبز رنگ است به صورت کاملا شفاف می باشد و حتی از لبه های شیشه می توان داخل آن را مشاهده کرد ، شیشه خم نرده کریستال در ضخامت های 10 میل ، 12 میل ، 15 میل و 20 میل وجود دارد .

 

شیشه خم نرده دوجداره

چنانچه بخواهید فضای یک بالکن را به صورت کامل با شیشه پوشش دهید بهتر است از شیشه های دوجداره شده برای احرای نرده شیشه ای استفاده کنید در این صورت از اتلاف انرژی و آلودگی صوتی جلوگیری خواهد شد .

 

شیشه خم نرده طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی روی شیشه های خم ایجاد می شود ، به طور مثال می توان لوگوی ساختمان را روی شیشه سندبلاست کرد .

 

شیشه خم نرده حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های خم حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه خم نرده اسیدکاری شده

طرح جدیدی از شیشه های خم دکوراتیو که الگوهای مختلفی روی شیشه های خم اسیدکاری می شود برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو استفاده خواهد شد .

 

شیشه خم نرده هوشمند 

در این طرح از شیشه های خم با استفاده از ریموت شیشه ها ار حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد ، لازم به ذکر است شیشه خم نرده هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات مورد استفاده قرار می گیرد و و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

شیشه خم نرده هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه های خم معرفی شده است .

 

شیشه خم نرده رفلکس

در این طرح از شیشه های خم مدرن و لاکچری از شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی و بنفش وجود دارد .

 

شیشه خم نرده تاشو

در برخی از پروژه های با نمای شیشه ای از شیشه های خم تاشو استفاده می شود ، ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که هنگام باز شدن ، لنگه ها روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضا مواجه هستید باید از شیشه خم نرده تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه خم تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور یهینه استفاده می شود .

 

شیشه خم نرده مات 

شیشه های مات به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود که در این بین شیشه سندبلاست به صورت طرح دار تولید شده در حالی که شیشه ساتینا فقط به صورت ساده وجود دارد .

 

شیشه خم نرده 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های خم بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه خم نرده استین گلاس 

طرح خاص دیگری از شیشه های خم استین گلاس که از ترکیب شیشه های اسیدکاری ، سندبلاست و حکاکی تشکیل شده است فرآیند تولید این نوع شیشه ها بسیار زمانبر و پیچیده است به همین دلیل از قیمت بالایی برخوردار می باشد ، شیشه های استین گلاس فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

شیشه خم نرده - اینستاگرام

 

شیشه خم نرده - واتساپ

 

 

راه های ارتباطی با کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت سفارش شیشه خم نرده 

برای اطلاع از قیمت شیشه خم نرده و سفارش آن می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه خم نرده مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید شیشه خم نرده در صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از شیشه های کریستال با کیفیت +A صروت می گیرد ضمنا به دلیل فروش مستقیم با قیمت مناسبی در اختیار خریداران محترم قرار خواهد گرفت .

 

شیشه خم نرده

شیشه خم نرده

شیشه خم نرده

شیشه خم نرده

شیشه خم نرده

شیشه خم نرده

شیشه خم نرده

شیشه خم نرده

شیشه خم نرده

شیشه خم نرده

شیشه خم نرده

شیشه خم نرده

شیشه خم نرده

شیشه خم نرده

شیشه خم نرده

شیشه خم نرده

شیشه خم نرده

شیشه خم نرده

شیشه خم نرده

شیشه خم نرده

شیشه خم نرده

شیشه خم نرده

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه خم نرده در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

تیم تحریریه کولیوند