فهرست این مقاله

شیشه خم نشکن

تولید انواع شیشه خم نشکن در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                        0912823524202188621912

 

شیشه خم نشکن

 

شیشه خم نشکن

امروزه با توجه به فراگیر شدن اجرای نمای شیشه ای در ساختمان ها شاهد تولید شیشه های طرح دار مختلفی در صنعت شیشه هستیم ، یکی از این نوع شیشه ها که محبوبیت بسیار زیادی بین طراحان دکوراسیون داخلی و عموم مردم دارد شیشه خم می باشد مقاله های بسیار زیادی در رابطه با انواع شیشه های قوس دار نوشته شده است اما در این مقاله یکی از پردکاربردترین آن ها یعنی شیشه خم نشکن را مورد بررسی قرار می دهیم .

همانطور که مستحضر هستید تولید شیشه خم نشکن فرآیند بسیار زمانبر و طاقت فرسایی را دارد به طوری که حتی برای تولید یک شیشه خم با ابعاد و قوس کم نیز باید ساعت ها وقت گذاشت ، مهندسان ساختمانی حتی در کشورهای اروپایی بر این باور هستند که استفاده از شیشه های خم چه در نمای داخلی و چه در نمای خارجی موجب ایجاد یک طراحی حرفه ای و مدرن خواهد شد .

فرآیند تولید شیشه خم نشکن با تولید شیشه ها خم ساده تفاوت هایی را دارد لذا شیشه های خم پس از اینکه کوره خارج شدند به حالت نیمه سکوریت یا نیمه نشکن تبدیل می شوند در حالی که برای ساخت شیشه خم نشکن باید پس از اینکه شیشه از کوره خم خارج شد وارد کوره های مخصوص تولید شیشه های نشکن شود .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین شرکت رسمی تولید شیشه خم نشکن در ایران دارای جدیدترین و مجهرترین کوره های مخصوص تولید شیشه خم می باشد به طوری که قادر به ساخت هر نوع شیشه خم با هر ابعادی و با هر شعاع خمی مانند شیشه های خم S ، L ، U نیز است .

 

شیشه خم نشکن نمای ساختمان  

متداولترین کاربرد شیشه های خم سکوریت در اجرای نمای شیشه ای خم ساختمان می باشد برای تولید شیشه خم نما ابتدا اندازه گیری دقیق فریم های ساخته شده صورت می گیرد سپس فرآیند تولید شیشه خم انجام خواهد شد معمولا از شیشه های رفلکس جهت تولید شیشه خم نما استفاده می شود .

 

شیشه خم نشکن دوجداره

در اجرای پروژه هایی مانند شیشه خم نما اغلب از شیشه های دوجداره خم بکار می رود چرا که در این صورت از اتلاف انرژی و آلودگی صوتی نیز به میران قابل توجهی جلوگیری خواهد شد ، تولید شیشه خم نشکن دوجداره به گونه ای است که ابتدا دو شیشه با ابعاد یکسان برش داده شده و فرآیند تولید شیشه خم صورت می گیرد اما بخش مهم تولید این نوع شیشه ها هنگامی است که باید دو شیشه را توسط اسپیسرهای فلزی به هم متصل کنیم .

 

شیشه خم نشکن لمینت

شیشه خم لمینت نیز مانند شیشه های خم دوجداره از دو شیشه خم با ابعاد یکسان تشکیل شده است اما در این روش شیشه ها توسط لایه PVB به هم چسبیده می شوند ، این نوع از شیشه های خم در پروژه هایی که خطر شکستن شیشه وجود دارد استفاده می شود چرا که شیشه خم نشکن لمینت شده حتی اگر در اثر ضربه شدیدی شکسته شود ذرات شیشه از هم جدا نخواهد شد .

 

شیشه خم نشکن رنگی   

در طراحی دکوراسیون مدرن استفاده از رنگ های مختلف یک اصل محسوب می شود و ترکیب صحیح رنگ ها موجب نمای بسیار بهتری در ساختمان خواهد شد ، شیشه خم رنگی به طور کلی به دو دسته تقسیم می شود در حالت اول شیشه خم نشکن با استفاده از شیشه های سکوریت رنگی ساده تولید می شود اما در حالت دوم از شیشه های لاکوبل رنگی بکار می رود .

 

شیشه خم نشکن آکواریوم

ساخت آکواریوم های خم با ابعاد بزرگ نیز نیاز به شیشه های سکوریت شده دارد چرا که در صورت استفاده از شیشه های خم ساده احتمال شکستن شیشه وجود دارد ، شیشه خم آکواریوم با شعاع مختلفی تولید می شود .

 

شیشه خم نشکن ویترین

اجرای ویترین های شیشه ای خم نیاز به شیشه های سکوریت شده دارد چرا که معمولا ابعاد ویترین شیشه ای بزرگ بوده و احتمال شکسته شدن شیشه وجود دارد به طور مثال می توان به وتیرین شیشه ای طلا فروشی اشاره کرد .

 

شیشه خم نشکن میز

برای تولید میز شیشه ای خم نیز باید از شیشه های خم سکوریت شده استفاده کرد چرا که پایه های این نوع میزها نیز از شیشه تشکیل شده و فشار زیادی به شیشه وارد خواهد شد ، به طور مثال برای تولید یک میز شیشه ای خم با طول 150 سانتی متر ، عرض 50 سانتی متر و ارتفاع 40 سانتی متر باید از شیشه خم نشکن 16 میل کریستال استفاده کرد .

 

شیشه خم نشکن هود

امروزه در اغلب ساختمان ها از هود شیشه ای خم ساده و رنگی لاکوبل استفاده می شود ، به دلیل حرارت زیاد گاز آشپزخانه باید از شیشه های خم سکوریت شده بکار برد در این صورت شیشه در برابر حرارت مقاوم خواهد بود .

 

َشیشه خم نشکن استوانه

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از مدرن ترین کوره های با درجه حرارت بسیار بالا شیشه های خم استوانه ای با قطر های مختلف نیز تولید می شود ، این نوع شیشه ها اغلب برای ساخت آکواریوم بکار می رود .

 

شیشه خم نشکن کابینت

طراحان دکوراسیون داخلی از کابینت های تمام شیشه ای جهت ارتقای سطح طراحی داخلی آشپزخانه استفاده می کنند حال اگر از کابینت های شیشه ای خم بکار رود به طبع نمای بسیار زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد .

 

شیشه خم نشکن کریستال

به طور کلی شیشه ها شفاف به سخ دسته ی فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر از شفافیت بسیار بالایی برخوردار است و بهترین انتخاب جهت تولید شیشه های خم محسوب می شود .

 

شیشه خم نشکن طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی روی شیشه های خم به صورت مات و رنگی ایجاد می شود به طور مثال می توان لوگو را روی شیشه سندبلاست کرد ، شیشه خم نشکن طرح دار در طراحی دکوراسیون کلاسیک استفاده می شود و طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها جهت تزیین فضای داخلی و ارتقای سطح طراحی بکار می برند .

 

شیشه خم نشکن هوشمند 

طرح جدیدی از شیشه های خم که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه خم نشکن هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قزاز گرفته است .

شیشه خم نشکن هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه خم معرفی شده است ، قیمت شیشه خم نشکن تقریبا دو برابر شیشه های خم ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی استفاده می کنند .

 

شیشه خم نشکن حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های خم حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه خم نشکن اسیدکاری شده 

طرح خاصی از شیشه های نشکن که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو استفاده خواهد شد ، شیشه خم نشکن اسیدکاری شده در کشور چین به عنوان شیشه نمای ساختمانی استفاده می شود بدین صورت نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد می شود و افراد تحت تاثیر قرار خواهند گرفت .

 

شیشه خم نشکن مات 

به طور کلی شیشه های مات به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود که در این بین شیشه سندبلاست را می توان به صورت طرح دار تولید کرد اما شیشه ساتینا فقط به صورت ساده وجود دارد ، شیشه های مات در مجله ی the best design به عنوان برترین طرح شیشه های میرال معرفی شده است از همین رو طراحان دکوراسیون از آن به کرات استفاده می کنند .

 

شیشه خم نشکن ضخیم

برای تولید شیشه های خم با ابعاد بزرگ باید از شیشه ای ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک شیشه خم نمای با ابعاد 200 * 300 سانتی متر باید از شیشه های ضخیم 20 میل بکار برد ، شیشه های ضخیم در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه خم نشکن رفلکس 

در این طرح از شیشه های خم مدرن و لاکچری از شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی ، بنفش و سبز وجود دارد ، شیشه های رفلکس فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

شیشه خم نشکن تاشو 

طرح خاص دیگری از شیشه های خم که از شیشه های تاشو استفاده می شود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه های تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود .

 

شیشه خم نشکن - اینستاگرام

 

شیشه خم نشکن - واتساپ

 

 

در صورت تمایل می توانید از طریق زیر شیشه خم نشکن را به صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش دهید 

برای اطلاع از قیمت شیشه خم نشکن و سفارش آن می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه خم نشکن مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است شیشه خم نشکن تولید در صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از شیشه های با کیفیت +A صورت می گیرد و به دلیل حذف واسطه ها و فروش مستقیم با قیمت بسیار مناسبی می توانید این نوع شیشه ها را خریداری نمایید .

 

شیشه خم نشکن

شیشه خم نشکن

شیشه خم نشکن

شیشه خم نشکن

شیشه خم نشکن

شیشه خم نشکن

شیشه خم نشکن

شیشه خم نشکن

شیشه خم نشکن

شیشه خم نشکن

شیشه خم نشکن

شیشه خم نشکن

شیشه خم نشکن

شیشه خم نشکن

شیشه خم نشکن

شیشه خم نشکن

شیشه خم نشکن

شیشه خم نشکن

شیشه خم نشکن

شیشه خم نشکن

شیشه خم نشکن

شیشه خم نشکن

شیشه خم نشکن

شیشه خم نشکن

شیشه خم نشکن

شیشه خم نشکن

شیشه خم نشکن

شیشه خم نشکن

شیشه خم نشکن

شیشه خم نشکن

شیشه خم نشکن

شیشه خم نشکن

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه خم نشکن در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.bentglassdesign.com

تیم تحریریه کولیوند