فهرست این مقاله

شیشه خم نما

تولید انواع شیشه خم نما در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                        ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

شیشه خم نما

شیشه خم نما

به طور کلی شیشه های خم یکی از پرکاربرد ترین انواع شیشه های تولید شده در صنعت شیشه محسوب می شود به طوری که در قسمت های مختلف یک ساختمان از این نوع شیشه ها به کرات استفاده می شود ، در این مقاله به بررسی یکی از انواع شیشه های خم که با نام شیشه خم نما شناخته شده است می پردازیم .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان نمایندگی شیشه های خم در ایران فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ آغاز کرد و به یاری خدا تاکنون بیش از ۱۰۰۰ طرح مختلف شیشه های خم از جمله شیشه خم نما را تولید کرده است برای مشاهده آن ها می توانید به قسمت نمونه کارها در وب سایت و صفحه اینستاگرامی koolivandcom@ مراجعه نمایید .

تولید شیشه های خم فرآیند بسیار پیچیده ایست که به ندرت در کشور ما صورت می گیرد و برخلاف شیشه های مسطح از قیمت بالایی برخوردار است ، در بین شیشه های خم تولید شده شیشه خم نما به دلیل ابعاد بزرگ و سکوریت یا لمینت شدن معمولا دارای قیمت بیشتری است .

 

شیشه خم نما سکوریت

متداول ترین نوع شیشه های خم نما که با نام های شیشه خم نشکن و شیشه خم میرال نیز شناخته شده است ، برای تولید شیشه های خم سکوریت ابتدا شیشه خام با ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قالب فلزی با شعاع خم مورد نیاز ساخته می شود در نهایت هم شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره قرار داده خواهد شد .

لازم به ذکر است شیشه خم نما سکوریت شده با ضخامت های مختلفی مانند تولید شده که با توجه به نقشه پروژه و ابعاد فریم های نصب شده یکی از آن ها مورد استفاده قرار می گیرد .

 

شیشه خم نما لمینت

دومین نوع شیشه های خم نما که از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است به طوری که حتی اگر شیشه در اثر ضربه شدیدی شکسته شود ذرات آن از هم جدا نخواهد شد ، برای تولید شیشه های خم لمینت ابتدا دو عدد شیشه خم سکوریت تولید شده سپس توسط لایه PVB به یکدیگر چسبیده خواهند شد .

 

شیشه خم نما رنگی

با توجه با تاثیر بسیار زیاد رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان ها بهتر است که از شیشه های خم رنگی مطابق با رنگ های بکار رفته در ساختمان استفاده کرد ، به طور مثال برای ساختمانی که دارای سنگ نمای قهوه ای است باید از شیشه های خم برنز بکار برد در این صورت اصول طراحی دکوراسیون نیز اجرا خواهد شد .

 

شیشه خم نما دوجداره

برای ساختمان هایی که از سیستم های کرتین وال و لامل برای اجرای نمای ساختمانی استفاده می شود باید از شیشه های خم دوجداره بکار برد ، برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا دو شیشه خم با ابعاد یکسان تولید شده سپس اسپیسرهای فلزی شامل مواد ضد رطوبتی بین شیشه ها قرار داده می شود در نهایت با استفاده از چسب های مخصوص مشکی رنگ دور شیشه ها پوشش داده می شود .

 

شیشه خم نما کریستال

شیشه های شفاف نمای ساختمانی به سه دسته ی شیشه های فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال به دلیل شفافیت بسیار بالا بهترین انتخاب جهت تولید شیشه های نمای ساختمانی به شمار می رود ، شیشه خم نما کریستال در ضخامت های ۶ میل ، ۸ میل ، ۱۰ میل ، ۱۲ میل ، ۱۵ میل و ۲۰ میل وجود دارد .

 

شیشه خم نما طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی روی شیشه های خم ایجاد می شود به طور مثال در ساختمان ها بزرگ و برج ها لوگوی مجموعه روی شیشه خم سندبلاست می شود .

 

شیشه خم نما دکوراتیو

جدیدترین نوع شیشه های خم طرح دار که ار ترکیب فرآیند های سندبلاست ، اسیدکاری ، حکاکی و رنگ آمیزی تشکیل شده است ، این نوع شیشه ها با نام شیشه های خم استیندگلاس شناخته شده است .

 

شیشه خم نما اسیدکاری شده

طرح جدیدی از شیشه های خم دکوراتیو که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه ، دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو و پمپ فشار قوی استفاده می شود .

 

شیشه خم نما حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های خم حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد به طور مثال می توان لوگوی مجموعه را روی شیشه خم نما حکاکی کرد بدین شکل به برندینگ مجموعه نیز کمک شایانی خواهد شد که در تبلیغات گستره نقش بسزایی دارد .

 

شیشه خم نما رفلکس

برخی از مهندسان ساختمانی جهت جلوگیری از دیده شدن فضای داخلی ساختمان از شیشه های خم رفلکس به عنوان شیشه نمای ساختمان استفاده می کنند ، این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، نقره ای ، دودی ، برنز و آبی وجود دارد .

شیشه خم نما رفلکس محبوب ترین طرح شیشه های خم نما محسوب می شود به طوری که بیش از ۴۰ درصد سفارشات شیشه های خم به این طرح جدید و مدرن تعلق دارد ، این نوع شیشه ها در ابعاد مختلفی تولید می شود .

 

شیشه خم نما هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های خم نما که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه خم نما هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

شیشه خم نما هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه خم معرفی شده است ، قیمت شیشه خم هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های خم ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی استفاده می کنند .

 

شیشه خم نما استیند گلاس 

شیشه های استیند گلاس از ترکیب فرآیند های اسیدکاری شده ، سندبلاست و حکاکی تشکیل شده است ، فرآیند تولید شیشه های استیند گلاس بسیار زمانبر و پیچیده است به همین دلیل از قیمت بالایی نیز برخوردار می باشد .

 

شیشه خم نما مات 

به طور کلی شیشه های خم نما مات به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود که در این بین شیشه سندبلاست به صورت طرح دار نیز تولید می شود در حالی که شیشه ساتینا فقط به صورت ساده وجود دارد .

 

شیشه خم نما رفلکس

طرح خاص دیگری از شیشه های خم مدرن و لاکچری نما که با استفاده از شیشه های رفلکس رنگی تولید می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی و بنفش وجود دارد .

 

شیشه خم نما ضخیم 

برای تولید شیشه های خم با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم ۱۰ میل الی ۲۰ میل استفاده کرد به طور مثال برای تولید یک شیشه نمای با ابعاد ۱۴۰ * ۲۲۰ سانتی متر باید از شیشه های ۱۵ میل بکار برد .

 

شیشه خم نما تاشو 

در این طرح از شیشه های خم شاهد سیستم تاشو خواهبد بود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کموبد فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه خم نما تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه خم نما ۲۰ میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های خم بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های خم ۲۰ میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد .

 

شیشه خم نما سه بعدی 

برای تولید شیشه های سه بعدی ابتدا یک شیشه خم به عنوان شیشه اضلی در نظر گرفته شود و تعدادی شیشه تراش خورده به صورت مورب به شیشه اصلی  چسبیده خواهد شد .

 

شیشه خم نما - اینستاگرام

 

شیشه خم نما - واتساپ

 

 

جهت سفارش شیشه خم نما به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق زیر اقدام نمایید

برای اطلاع از قیمت شیشه خم نما و سفارش آن می توانید با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸ تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه خم نما مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از تیم فنی مجرب خدمات نصب شیشه خم نما نیز انجام می شود چنانچه مشکلی پس از نصب هم به وجود آید تیم پشتیبانی نسبت به رفع نقص اقدام خواهد کرد .

 

شیشه خم نما

شیشه خم کابینت

شیشه خم نما

شیشه خم نما

شیشه خم نما

شیشه خم نما

شیشه خم نما

شیشه خم نما

شیشه خم نما

شیشه خم نما

شیشه خم نما

شیشه خم نما

شیشه خم نما

شیشه خم نما

شیشه خم نما

شیشه خم نما

شیشه خم نما

شیشه خم نما

شیشه خم نما

شیشه خم نما

شیشه خم نما

شیشه خم نما

شیشه خم نما

شیشه خم نما

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه خم نما در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.bentglassdesign.com

 

تیم تحریریه کولیوند